زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا خلاصه نویسی لازمه؟

ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ب.ظ، توسط Amir V.)
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
سلام.

دوستان یه سوال... من الان دارم هوش راسل میهونم. بعد جاهایی که مهمه رو زیرش رو خط میکشم.

خلاصه نویسی رو چطور انجام بدم؟ آیا اصلا لازمه؟

به نظر خودم که لازم نیست.... وقتی بخوام مرور کنم برمیگردم و همین چیزایی که زیرش خط کشیدم رو میخونم. اینطوری بهتره چون موقع خوندن چشمت به مطالب دیگه ی کتاب هم میفته که ممکمنه یادت رفته باشن و اینطوری همش یه مروری میشه و وقتت هم واسه خلاصه نویسی تلف نمیشه...

نظرتون چیه؟

ممنون.

There is no there there.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1 , kambiz
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
من خودم خلاصه نویسی رو انجام میدم..
خوبیش اینه که تا مطلبی واسم جا نیفته نمیتونم خلاصشو بنویسم ونوشتن خودش باعث میشه تا کامل تو ذهنت ثبت بشه
و خلاصه ها هم نزدیک کنکور واسه دور کردن و جمع بندی به دردت میخوره
بدیشم اینه که یکم وقت میبره

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Amir V , SaMiRa.e
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ب.ظ
RE: آیا خلاصه نویسی لازمه؟
خلاصه نویسی خیلی مفیده ، شما فکرشو بکنیدمثلا ۱۰ روز به کنکور میخواهیددوره کنید خوب آدم این همه کتابو میبینه استرس میگیره ولی خلاصه چندتا برگه است .Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Amir V , احسان مومنی
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۰ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
بستگی به درسش داره برای همشون نمیشه یه نسخه پیچید!
بعضی درسا که نکاتشون زیاده بهتره کتاب رو خط کشی کنید یا های لایت کنید دروسی مثل سیستم عامل یا معماری مثلا از نظر من نمیشه یه خلاصه کامل ازشون برداشت یا اگه بشه حجمش زیاده که ارزش زیادی نداره
اما برای درسایی که میشه خلاصه برداری کنید خیلی عالیه
برداشت خودتون رو از قسمتهای مهم و اصلی اون درس بنویسید همچنین فرمول ها رو
به کنکور که نزدیک بشید این خلاصه ها خط کشی ها باعث میشه تو زمان کم بتونید مطالب رو مرور کنید پس حتما انجامش بدید

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , Mahbanoo313 , Amir V , SaMiRa.e , احسان مومنی
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
۱۰۰% لازمه
درسته یه خورده حوصله می خواد و سخته ولی به همین اندازه مفیده
اگر شد بعدا چند تا نکته در مورد چگونکی خلاصه نویسی و خوندن اونا می نویسم

از آهسته رفتن نترس، از اینکه ندانی ایستاده ای بترس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , Amir V , SaMiRa.e
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۶ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
مثلا یه درسی مثل گسسته رو چه باید کرد؟
یا ساختمان داده ؟

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  مثلا یه درسی مثل گسسته رو چه باید کرد؟
یا ساختمان داده ؟

جفتشون از اون درسایی که میشه یه خلاصه خوب و کم حجم و در عین حال حاوی تمام نکات بدرد خور ، داشت

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , SaMiRa.e
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط s.sadri.)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  مثلا یه درسی مثل گسسته رو چه باید کرد؟
یا ساختمان داده ؟

جفتشون از اون درسایی که میشه یه خلاصه خوب و کم حجم و در عین حال حاوی تمام نکات بدرد خور ، داشت

دقیقا!
چون شکل مهمی تو کتابشون نیست مثل معماری! تازه اثبات هم زیاد دارن اینا همه حذف میشه، تعریفای اساسی و فرمولا یه جزوه جمع جور از کار در میاد

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , Amir V , SaMiRa.e
ارسال:
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط Amir V.)
Re: آیا خلاصه نویسی لازمه؟
با خلاصه نویسی برای فرمولها و قوانین موافقم.... اما به شرطی که خلاصه ای که نوشتی با متن کتاب متفاوت باشه. واسه فرمولا که بحثی نیست اما قسمتهای حفظی و چیزای دیگه فک کنم همون خط کشی کافی باشه....
میگم خوبیه خط کشی اینه که موقع مرور چشمت به نکات دیگه ی کتاب هم میفته و ناخودآگاه مرور میشه برات.
من دیدم این هوش رو بخوام خلاصه بنویسم، دقیقاً چیزاییه که زیرش خط میکشم... بعد گفتم خب چه کاریه!
واسه همین تصمیم گرفتم فقط فرمولها و انواع الگوریتمها رو واسه حودم تو یه دفتر سر جمع کنم و بقیه مطالب رو فقط خط کشی کنم....Shy
به نظرم بهتره اینطوری.... وقت هم زیاد تلف نمیشه.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

There is no there there.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۵۴ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۸ ب.ظ)s.sadri نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  مثلا یه درسی مثل گسسته رو چه باید کرد؟
یا ساختمان داده ؟

دقیقا!
چون شکل مهمی تو کتابشون نیست مثل معماری! تازه اثبات هم زیاد دارن اینا همه حذف میشه، تعریفای اساسی و فرمولا یه جزوه جمع جور از کار در میاد

من خودم بجز سیستم عامل - معماری و هوش برای همه درسا داشتم و چقدر هم عالی بود
روش کارم این بود که مثلا فصل ۱ ساختمان رو میخوندم و اونو تو یه برگ ( کلاسور یا A4 به انتخاب خودتون خلاصه میکردم ) اینکار این مزیت داشت که بعدا اگه منبع دیگه ای برای همون موضوع میخوندم نکاتش رو در ادامش میاوردم و اینطوری پیوستگی مطالب حفظ میشد .
در آخر سر هم که تقریبا جزوه تموم میخواست بشه برای هر فصل بر اساس اهمیت ۱ یا ۲ برگ اضافی قرار دادم و همه جزوات رو با هم صحافی کردم . بعد ها اگه توی تستی نکته ای بود و خود تست بجز اون نکته فایده ای نداشت ، تست رو حذف میکردم و نکته رو کنار سایر مطالب مرتبط مینوشتم . به زودی چند تا عکس از جزوه ام میزارم .
فقط دقت کنید وقتی اقدام به خلاصه نویسی کنید که به مطالب تسلط داشته باشید والا جزوه حجیمی خواهید داشت. سعی کنید به بیان خودتون جزوه بنویسید

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , Aurora , SaMiRa.e , SarahArshad , **sara** , kerm , maedeh , farhud , soniasa , n268
ارسال: #۱۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
من این درخواست رو چند بار مطرح کردم، هر دفعه هم پیچونده شدم!!!
اگر کسی مایل هست خلاصه هاش رو آپلود کنه
حتی اگر هم کاملا به زبون خودش باشه و این حرفا (که هر بار میگن!!!) حداقل یک کلمه (فقط یک کلمه) توشون پیدا میشه که بقیه بتونن استفاده کنن
مرسی...
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhkpnu , SarahArshad , maedeh , soniasa
ارسال: #۱۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
به نظرم خلاصه نویسی رو وقتی آغاز کنید که دور دوم دارید درس ها رو می خونید... دور دوم می تونید بفهمید دقیقا چه نکاتی رو باید خلاصه کنید...
۱۰۰درصد لازمه و بسیار خوب است...

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , **sara** , SarahArshad , kerm , maedeh , soniasa
ارسال: #۱۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
حالا اگه میشه دوستانی که از خلاصه هاشون راضی بودن یه چند نمونه آپلود کنن ببینیم چه جوریه.

Impossible = I'm PossibleBig Grin
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۵۶ ق.ظ، توسط SarahArshad.)
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
همه میگن تو دور دوم که فهمیدی خلاصه نویسی کن .باشه قبول یه سوال مثلا وقتی داری گسسته رو از رو روزن و گریمالدی میخونی چکار کنی؟ منظورم اینه که مثلا یه مبحث رو داری می خونی میبینی اون مبحث رو گریمالدی خوب گفته یه مبحث دیگه رو روزن .هی باید زیر همش خط کشید این وطری که نمیشه تو دور دوم هی دوبار باید به دوتا کتاب سر بزنم که.

بابا خودم میدونم نکات مهم یکی رو بنویسم تو یکی دیگه(حاشیه نویسی). اما اگه نکته ها زیاد بود مثلا جدول داشت اونقدر صفحه کتاب شلوغ شد که خودت هم نفهمیدی چی به چیه چکار باید کرد؟ تازه نکات کتب کنکوری رو هم هنوز در نظر نگرفتم

به نظر تون همه نکات رو جمع کنم یه جا می دونم وقت میگیره حجمش هم زیاد میشه اما بهتر نیست تا دور دوم هی دوباره چند تا کتاب جلوم باشه؟

ایضا در مورد داده هورویتز و سی ال وکلی کتاب تست که همه دیگه خودمون می دونیم مقسمی وپوران وووووو

همچنین معماری -وطراحی تاحدودی ؟

باز بقیه دروس تقریبا با یه کتاب میشه یه کارهایی باهاشون کرد اما اینا؟

پ.ن :من تو درسهایی که گفتم اساسی مشکل دارم ومجبورم پایه ای کار کنم واگه یه موضع رو نفهمیدم مجبورم هی تو کتابهای مختلف بگردم

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ ب.ظ
آیا خلاصه نویسی لازمه؟
با این خلاصه نویسی درسهای سنگین خیلی مشکل دارم !!!! البته بیشتر از نظر زمانی

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۵۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۱۴ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۴۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۷۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۸۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۷۳ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۱۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۶۵ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۶۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close