زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش مز (تجربیاتی از مصاحبه رتبه ۸ گرایش معماری ۹۱ آقای mjzarrin )

ارسال: #۱۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ
RE: روش مز (تجربیاتی از مصاحبه رتبه ۸ گرایش معماری ۹۱ آقای mjzarrin )
با سلام خدمت همه دوستان
بسیار بسیار مفتخرم که در این تالار عضو شده ام، اولین چیزی که بسیار توجهم را جلب کرد در اولین دیدارم از این تالار راهنمایی ها و کمک های بی دریغ دوستان بود که هر کس به نوبه خود و با داشتن تجربیات خود بدون هیچ چشم داشتی خالصانه و دوستانه در اختیار همگان قرار می داد. آن روز پیش خودم گفتم چقدر زیباست کمک های بی دریغ که متاسفانه در برخی گروه های خارج از محیط های مجازی برعکس آن بیشتر به چشم می خورد و گفتم خدا خیر دهد به باعث و بانی این کار خیر و همه دوستانی که بی ادعا و پاک در این کار بزرگ شرکت می کنند.
جای بسی خوشحالی است که بتوان دوستانی را برای کمک به یکدیگر در جایی جمع کرد و هر کس به نوبه خود، هم بتواند از نظرات سودمند دیگران استفاده کند و هم دست یاری به همنوعانش دهد.
و به یاد آیات زیبای سوره واقعه در وصف بهشتیان افتادم:
"و السابقون السابقون- ۱۰-اولئک المقربون-۱۱- فی جنات النعیم-۱۲- ثله من الاولین-۱۳- و قلیل من الاخرین-۱۴- علی سرر موضونه-۱۵- متکئین علیها متقابلین-۱۶"
ترجمه: پیشگامان پیشگامند، آنها مقربانند. در باغهای پر نعمت بهشت. گروه زیادی از امتهای نخستین اند، و اندکی از امتهای آخرین. آنها بر تختهایی که صف کشیده و به هم پیوسته است قرار دارند، در حالی که بر آن تکیه زده و رو به روی یکدیگرند.
آیا این محیط پر از لطف و محبت دوستان که صمیمانه رو به روی هم و در کنار هم هستند، تکه ای از بهشت نیست...؟Heart
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید...

با این وصف دوستان گل تلاشگر بهشت از آن شماست، هماره شاد و خرسند باشید.
از همه شما سپاسگزارم

به قدرت بی کران خداوند ایمان داشته باشیم
و با خود تکرار کنیم که من لیاقت بهترین ها را دارم و با لطف خدای بزرگ به آنها خواهم رسید.
هرگز شعار خواستن، توانستن است را فراموش نکنیم و بدانیم که در سایه سعی و تلاش به آنچه بخواهیم می رسیم.
۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , Sunshine Off , SaMiRa.e , Belissima , arman405 , Parva , Aurora , **sara** , Mahbanoo313 , mjzarrin , انرژی مثبت , hamidkhl , Pegasus , mohammadichem , Donna , ریحان , dzzv_13 , habibshikh , ma.y.ma , mrsh1372
ارسال: #۱۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  
(23 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  من دانشگاه آزاد بودم و شب امتحانی. دانشجوی ضعیفی نبودم ولی خوب چون شب امتحانی بودم معدل و نمرات خوبی ندارم.

معدلم ۱۴ هست.

مرسی

سلام دوست عزیز
دانشگاه حق همه ماست.
همین که شما شب امتحانی بودی نشون از استعدادت داره.
اما چیزی که مدت هاست از یادت رفته، تلاش کردن در زمینه درس است.
اول هدفت رو مشخص کن.
بعدش واسه هدفت برنامه ریزی کن. مرحله به مرحله پیش برو.
خانم پروا بقیه جواب ها رو دادند.
حتما موفق خواهی شد.

در مورد بهترین منابع تا یه حدی هم شخصی می تونه باشه.

مجید جان مرسی که توجه داری و مثل همیشه پاسخگو هستی.

واقعا راست میگی. الان سخت ترین کار دنیا واسم درس خوندن شده!!! چون عادت کردم به شب امتحانی همین الان که پایان ترم هست تازه نشستیم به درس خوندن!!!

ولی خوب چون ایندفعه هدف مشخص و راه روشن و همراهانی چون شما دارم انشالله موفق میشم و آرزو میکنم همه دوستان هم موفق باشند.

آقا مجید پاینده باشی و پایدار در پناه حق
-------------------------------

سارا خانم من دیوانه امضات هستم...یعنی هر وقت میبینمش یاد خودم می افتم. میشینم پای کتاب به یه موضوعاتی فکر میکنم که در حالت عادی تو خواب هم تصورشون نمیکنم.واقعا یکی از زیبا ترین امضا هایی هست که دیدم چون درباره خودم صدق میکنه!!!

پاینده باشی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin , SarahArshad , Andrew S.Tanenbaum
ارسال: #۱۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)hp1361 نوشته شده توسط:  سلام

خواستم یه نکته ای رو بیان کنم که یه جورایی تایید این روش(مز) میتونه باشه و هر روش دیگه ای که بر این پایه باشه

آیا می دونید مطالبی رو که می خونید کی باید مجدداً تکرار کنید که فراموش نکنید؟احتمالا فوری به یاد جعبه لایتنر می افتید!

به نظرتون این جدول بر چه اساسی و چه الگوریتمی کار میکنه؟و از اون مهمتر حافظه ما با چه الگوریتمی اطلاعات رو کم کم فراموش میکنه؟

خیلی جالبه که بدونید جواب (۲ به توان n) هستش! چیزیکه ما خیلی در کامپیوتر باهاش سروکار داریم.

و اگه دقت کنید میبینید ایشون هم از همچین چیزی استفاده میکنن اما سروته (اطلاعات با فاصله ۲ بتوان n روز از روز اول اگه تکرار نشن ۲۰% شون می پرن) .زیاد شدن حجم با گذشت زمان و کم شدن زمان فکر کنم یجورایی سروته بودنشو درست میکنه!(از نظر فرمولی اثبات نکردم)

امیدوارم هممون خوب درس بخونیم و خوب یاد بگیریم و خوب استفاده کنیم.

درود دوست من
بله حق با شماست.
یکی از عوامل طراحی مراحل زمانی استفاده از منحنی فراموشیست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

شاد باشید . بدرووود
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman405 , Parva , Mahbanoo313 , Masoud05 , mApMd , Sunshine Off , fatima1537 , Mansoureh , alirrrrrr
ارسال: #۱۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط Parva.)
ممنون از ارائه این روش . من کاری به جر و بحث های این پست ندارم ولی این پست کمک کرد که یه برنامه خوب واسه خودم بریزم البته نه مثله آقای مجیدبلکه از روشش ایده گرفتم و انشالله اگرم جواب داد خرداد ۹۲ حتما روشم را توی مصاحبه خدمت بقیه عرض میکنم

سارا وپروای عزیز ممنون از جفتتون.
تاپیک پروا و توضیح روش اقای زرین کلاه واسه منی که چندماه شب و روزم را گذاشتم واسه کنکور ۹۱ و جواب هم نگرفتم خیلی خوب بود . شاید اگه یه برنامه ریزی درست تری داشتم امسال اسم من هم جز نفرات برتر بود نه اینکه...
الان یه شکست خورده از کنکور ارشد۹۱ داره مینویسه و ازتون تشکر میکنم بابت مطالبتون امیدوارم همه دوستانی که قدم توی این مسیر گذاشتن موفق باشن و پیروزی را حس کنند

اندکی صبر ، سحر نزدیک است
۲
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman405 , Parva
ارسال: #۲۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ ق.ظ
یه چیزی بگم
من الان که این روشو خوندم دیدم منم همیشه همینجوری درس میخوندم حتی تو دوران راهنماییم من اگه یک درس یا یک کتابو(زمان فرجه امتحانا) تموم نمیکردم اصلا آروم قرار نداشتم که برم سرکتاب بعدی همیشه ام نکته ها یا فرمولا رو کنار گوشه های کتابم مینوشتم.حتی این دو سالی که برا ارشد خوندم.تستارم همشه ۵ تا درمیون یا ۷ تا درمیون میزدم و یه علامت کنارش میذاشتم دفعه بعد که مرور میکردم از تستایی که علامت نخورده بود میزدم مخصوصا تو ریاضی مهندسی.
برا هر درسیم برنامه ریزی جز به جز داشتم.خلاصه نگاه که میکنم منم یه جورایی داشتم از همین روش استفاده میکردم و کلا این جور روش درس خوندن رو خیلی میپسندم.مخصوصا با نوشتن نکات تو حواشی کتاب خیلی خوب تو ذهن آدم میمونه.
اما قبول نشدمConfused
البته خوب باید اینم در نظر داشت که من وقت مطالعم خیلی نیست.پایه بعضی درسام مثل ریاضی مهندسیمم خیلی قوی نیست.
اما بچه ها در کل این روش روش خیلی خوبیه.مهمترین مزیتش اینه که آدم سردرگم نیست دقیقا میدونه میخواد چکارکنه.مقدار خیلی زیادی هم از استرس آدم کم میشه.
هرچند که باز امسالم وقت مطالعه چندانی ندارم اما شروع میکنم با همین روش البته حالا به صورت یک روش ثبت شدهSmile
امیدوارم همه موفق بشن منم همین طورShy

کاش میدانستم به کدامین راهت سرکج آوردم.
دلبرا فرض براین که سرمن کج وزبانم دشنام
خوب میدانی یار که دل من کج نیست!!!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۲۱
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۴ ق.ظ
من کار زیادی به بحث های پیش اومده ندارم، فقط چند نکته است که دوست دارم برای همه بگم:

۱- آقای مجید زرین به راحتی میتوانستند روششون رو برای خودشون نگه دارند و اصلا حرفی از اون نزنن، اینکه اومدن و تجربیاتشون رو در اختیار بقیه قرار دادن خودش دست مریزاد داره.

۲- اصل روش مز به نظر درست میاد، حالا هر کس میتونه اون رو براساس سلیقه و نوع درس خواندن خودش تنظیم کنه! حتما که عینا نباید این قالب درس خواندن رو داشته باشی! پیشنهادی است که شده، ایده بگیر از این روش و روش خودت رو پیاده سازی کن...

۳- از اونجا که من خودم این مورد رو امتحان کردم میگم: اینکه آدم یه لیستی از کارهایی که باید انجام بده داشته باشه و به ازای انجام دادن هر مورد، اون رو تیک بزنه و اینکه میبینی داری به آخر (هدف) نزدیک میشی، امیدواری خیلی بزرگیه... من با بچه ها که درس میخواندم و بعد از خواندن مطلب مورد نظر با ذوق و شوق تیک مربوطه رو میزدم، دوستام بهم میخندیدند ولی بعدا دیدم که اون ها هم همین روش رو انجام میدن و واقعا برای روحیه اشون تاثیر گذاره...

--> هم از خانم پروا و هم از آقای زرین واقعا تشکر میکنم، چون در این دوره زمونه کمتر کسی هست که چیزای با ارزشی که داره رو در اختیار بقیه بگذاره... خوبیه این فروم اینه که واقعا بچه ها بدون هیچ گونه حسادت و یا بدجنسی ای هر چه دارند رو برای بقیه به اشتراک میگذارند...

Change Your FATE
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Mahbanoo313 , mApMd , **sara** , arman405 , Solmaziranica , mjzarrin , SarahArshad , Xilinx , narges_r , Parva , pos , blackhalo1989 , Shiny , hamed_k2 , Pegasus , saiedattar , mohammadichem , ریحان , mrsh1372
ارسال: #۲۲
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  
(24 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۱ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ...در دانشگاههای طراز اول مملکت درس خوندن....

تراز اول Big GrinTongue
کاش میشد بحث های خارج از این تاپیک رو حذف کرد Undecided
فرهنگ معین:
طراز

( ~ .) [ ع . ] (اِ.) ۱ - روش . ۲ - طبقه ، نوع .

تراز:
(تَ) (اِ.) ۱ - زینت . ۲ - نقش و نگار پارچه . ۳ - ابزاری در بنُایی که به وسیلة آن ناهمواری سطح چیزی را مشخص می کنند. ۴ - مانده ، تتمه . ۵ - تفاوت بین کل اقلام بستانکار و بدهکار در هر حساب (حسابداری ).

برای نوع و طبقه طراز و برای نمره و حساب کتاب ،تراز استفاده میشه.

با توجه باینکه نقد باین تاپیک از سوی دو طرف در پیام خصوصی در جریان هست فعلا" چیزی از این تاپیک حذف نمیشه.
دوستان میتونن بکارشون در زمینه روش مورد نظر بپردازن و کاری به پستهای مختلف نداشته باشند تا بحثهای متفرقه تمام بشه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , hamidkhl , agentv , Xilinx , zeinab
ارسال: #۲۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)hp1361 نوشته شده توسط:  خواستم یه نکته ای رو بیان کنم که یه جورایی تایید این روش(مز) میتونه باشه و هر روش دیگه ای که بر این پایه باشه
آیا می دونید مطالبی رو که می خونید کی باید مجدداً تکرار کنید که فراموش نکنید؟احتمالا فوری به یاد جعبه لایتنر می افتید!
به نظرتون این جدول بر چه اساسی و چه الگوریتمی کار میکنه؟و از اون مهمتر حافظه ما با چه الگوریتمی اطلاعات رو کم کم فراموش میکنه؟
خیلی جالبه که بدونید جواب (۲ به توان n) هستش! چیزیکه ما خیلی در کامپیوتر باهاش سروکار داریم.
و اگه دقت کنید میبینید ایشون هم از همچین چیزی استفاده میکنن اما سروته (اطلاعات با فاصله ۲ بتوان n روز از روز اول اگه تکرار نشن ۲۰% شون می پرن) .زیاد شدن حجم با گذشت زمان و کم شدن زمان فکر کنم یجورایی سروته بودنشو درست میکنه!(از نظر فرمولی اثبات نکردم)
ببخشید
این یه مطلب علمیه؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)hp1361 نوشته شده توسط:  اطلاعات با فاصله ۲ بتوان n روز از روز اول اگه تکرار نشن ۲۰% شون می پرن

من نفهمیدم منظور چیهHuh
۱ روز بعد از روز اول ، ۲ روز بعد از روز اول، ۴ روز بعد از روز اول، ۸ روز بعد از روز اول و...

۱ روز بعد از روز اول، ۲ روز بعد از روز دوم، ۴ روز بعد از روز سوم، ۸ روز بعد از روز چهارم و...

من تو به خاطر سپردن اطلاعات خیلی خیلی خیلی مشکل دارم. شاید این بتونه کمک کنه[/b]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۲۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۷ ب.ظ
درود دوستان

امروز پنج شنبه ، ۱۳۹۱/۳/۲۵ است و مدت ۲۴۳ روز به کنکور ارشد ۹۲ وقت داریم.(پیش به سوی پیروزی)

ما الان در مز پایه قرار داریم و تا مز اول ، ۱۱۵ روز وقت داریم.

شاد باشید . بدرووود
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidkhl , SarahArshad , s.sadri , MarkLand , Mahbanoo313 , arixooo , arman405 , Parva , MONA_STAR , Shiny , ماه بانو , tahmasebi
ارسال: #۲۵
۲۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
من اول تشکر می کنم از آقای زرین چون واقعا من رو از سرگردونی نجات دادن
بیشتر که فکر کردم دیدم اگر این روش رو یکم با درس خوندن خودم قاطی کنم خیلی برام مفید میشه!
فقط یه سوال دارم که خیلی برام نگران کننده هست
من از اول تیر تا اول مهر تصمیم دارو درسایی که خوب بلد نیستم رو طبق توصیه شما مفهومی بخونم
اما ضعف من همیشه این بوده که یه جرورایی مطالب رو کلی می فهمم وقتی تست می زنم متوجه می شم
به خیلی از نکات ریز دقت نکردم وقتی هم سعی می کنم دقت کنم زمان زیادی رو از دست می دم و مطالب هم زود فراموش می کنم
شاید توی این مقطع هنوز همچین مشکلی داشتن یکم عجیب باشه اما فکر می کنم برای درست خوندن اول باید این
مشکل رو حل کنم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin
ارسال: #۲۶
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۱ ب.ظ
یه سوالی از آقای زرین دارم که امیدوارم تکراری نباشه!Smile
برای تسلط نسبی قبل از شروع مرحله زمانی اول با چه نوع کتابهایی شروع کنیم؟
جزوه های کم حجم را با عمق بیشتر مطالعه کنیم؟
یا کتب مرجع رو با سرعت و عمق کمتر؟ چون طبعا تو این تایم محدود نمیشه برای تعداد زیادی از درسها منابع اصلی رو خوند

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , Mahbanoo313 , prr121
ارسال: #۲۷
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط Parva.)
(۲۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  طلاعات با فاصله ۲ بتوان n روز از روز اول اگه تکرار نشن ۲۰% شون می پرن
من نفهمیدم منظور چیه
۱ روز بعد از روز اول ، ۲ روز بعد از روز اول، ۴ روز بعد از روز اول، ۸ روز بعد از روز اول و...
۱ روز بعد از روز اول، ۲ روز بعد از روز دوم، ۴ روز بعد از روز سوم، ۸ روز بعد از روز چهارم و...
به نظر من ۱ روز بعد از روز اول مرور، ۲ روز بعد از مرور اول، ۴ روز بعد از مرور دوم ، ۸ روز بعد از روز مرور سوم و...

البته من یک جای دیگه خوندم مرور به این شکل باید باشه
نوع مرور____ شماره مرور_____ زمان مرور_____________ مدت پایداری اطلاعات
الزامی_______۱___________ ۱ روز پس از مطالعه_______ ۱۰ روز
____________۲ ___________۱۰ روز بعد از مرور اول______ ۱ ماه
____________۳_____________۱ ماه بعد از مرور دوم_____ ۴ ماه
____________۴____________ ۴ ماه بعد از مرور سوم____ ۱ سال

اختیاری______۵ ____________۱ سال بعد از مرور چهارم___ ۲ سال
____________۶____________ ۲ سال بعد از مرور پنجم____ ۵ سال
____________۷____________ ۵ سال بعد از مرور ششم___ ۱۰ سال
____________۸____________ ۱۰ سال بعد از مرور هفتم ___۲۰ سال
____________۹ ____________۲۰ سال بعد از مرور هشتم___ ۸۰ سال

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , SarahArshad , Shiny , eris229 , ماه بانو , **sara** , prr121
ارسال: #۲۸
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ ق.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۳۱ ب.ظ)s.sadri نوشته شده توسط:  امیدوارم تکراری نباشه!Smile
برای تسلط نسبی قبل از شروع مرحله زمانی اول با چه نوع کتابهایی شروع کنیم؟
جزوه های کم حجم را با عمق بیشتر مطالعه کنیم؟
یا کتب مرجع رو با سرعت و عمق کمتر؟ چون طبعا تو این تایم محدود نمیشه برای تعداد زیادی از درسها منابع اصلی رو خوند

درود بر شما
نه تکراری نیست.
ببین دوست من ، از الان تا شروع مز اول ۱۱۳ روز زمان وجود داره و ما در حدود ۱۳ تا درس داریم که باید بخونیم. تقریبا متوسط ۸/۵ روز.
خوندن کتاب های مرجع خیلی عالیه اما اگه بتونی ۱۰ روزه تمامش کنی در غیر اینصورت زمان از دست می دی و از دست دادن زمان مساوی میشه با شکست.الان هنوز مز اول شروع نشده و پیشنهاد من به شما اینه واسه یادگیری از کتاب یا جزوه ای شروع کنید که راحت تر یاد می گیرید و در واقع کوتاه و آسون تر به نظر میاد و بعدش سراغ یه کتاب کامل تر برید. کتاب کامل تره همون میشه که تو مز اول به بعد می خواهید بخونیدش.لیست کتاب ها و جزوهاتون رو بنویسید و شروع کنید. به عنوان مثال شما برای خوندن درس ساختمان داده می تونید ۲ روز واسه جزوه استادتون ۲ روز واسه جزوه دکتر قدسی و ۴ روز واسه کتاب پوران وقت بگذارید. خوندن کتاب پوران از ابتدا ممکنه ۷ تا ۸ روز وقت بگیره اما ما با خوندن اون جزوه ها قبل از پوران سرعت خوندن و یاد گیریمون رو زیاد می کنیم.
گیر دادن به یه کتاب مرجع برای کسی که تا الان اون کتاب رو نخونده بسیار وقت گیر و کاهنده میشه.
اگه کامل توضیح ندادم دوباره سوالت رو مطرح کن و دقیق تر بگو کجاشو توضیح بدم.
شاد و سربلند باشی.

شاد باشید . بدرووود
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , Parva , SaMiRa.e , SarahArshad , s.sadri , **sara** , Xilinx , arman405 , SarahRad , zeinab , prr121 , Pegasus , saiedattar
ارسال: #۲۹
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ق.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  ...
اگه کامل توضیح ندادم دوباره سوالت رو مطرح کن و دقیق تر بگو کجاشو توضیح بدم.
شاد و سربلند باشی.

دقیقا همین مدنظرم بود
ممنونم از توجه و پاسخ شما
پاینده باشید

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin
ارسال: #۳۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۳۰ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۹ ب.ظ)eris229 نوشته شده توسط:  هیچ توجهی به سوال من نکردن

درود دوست من
ببخشید من متوجه نشده بودم که صحبت شما سوال بود.

درود دوستان
در مورد فراموشی یک تابع نمایی تعریف شده که پایه آن e و نمای آن منفی زمان گذشته ،تقسیم بر اندازه نسبی قدرت حافظه شما میباشد.
در کل دانستن اینکه تابع نمایی با نمای منفی نسبت به زمان برای حافظه وجود دارد کفایت می کند.
خوب نمودار های مختلفی می شود بر اساس روز های مختلف یاد گیری مجدد کشید که هر کدام کاربرد خاص خودش را دارد.
معروف ترین آن ها در جعبه لایتنر دیده می شود. این متد سعی می کند در زمانی که اطلاعات به اندازه یک تقسیم بر ۲/۷ برابر مقدار اولیه می شود اطلاعات را رفرش کند. و این زمان ها برابر است با ۱ ،۲ ،۴ ،۸ ،۱۶، ... ( رفرش اطلاعات در رم های کامپیوتر در زمان های ثابت انجام می شود. و این یکی از فرق های انسان و کامپیوتر می باشد. ربطی به موضوع نداشت اما شاید انگیزه ای برای نوشتن مقاله در دوستان باشد).این متد برای حفظ اطلاعات به صورت طولانی پر کاربرد است.
متد مز با متد قبلی کاملا متفاوت است و بر روی یک هدف کار می کند. نمودار بدست آمده از متد مز پر بازده ترین نمودار برای غلبه بر کنکور ها و امتحان هاست.مز با ترکیب عواملی چون یادگیری، اتمام کتاب و آرامش از غلبه بر آن ،خلاصه نویسی ، درک تصویری مطالب و تکرار در بازه های زمانی ، رفرش در بازه هایی که اطلاعات حدود ۰/۶ مقدار اصلی خود باشند مثلا بازه های زمانی تکرار ۳۲ ، ۱۶ ، ۸ ، ۴ ، ۲، ۱ ، اطلاعات وسیع و گسترده ای را در زمان رسیدن به هدف در ذهن شما ثابت نگه می دارد که این اطلاعات چندین برابر اطلاعات موجود در متد لایتنر را شامل می شود.در واقع اطلاعات کم اهمیت تر زیادی نیز در ذهن شما مانده است.
من اولین کسی بودم که این روش را اجرا کردم و نتیجه آن کاملا رضایت بخش بود و آن را در اختیار شما قرار داده ام.
موفقیت همه شما آرزوی من است.من سعی می کنم تا جایی که بتونم به شما کمک کنم تا شما همه موفق شوید و لطفا شما نیز من رو در جریان موفقیتتون قرار دهید.
در صورتی که می خواهید از مز استفاده کنید. کلیات آن را درک کنید، آن را چند بار بخوانید. مز در بعضی موارد همچون زمان بندی سخت گیرانه است و اگر فکر می کنید با روحیه شما سازگار نیست به دنبال راه کار دیگری باشید.من مز را محدود نکردم و با اینکه مشاور کنکور بودم اون رو مخصوص خودم و دانش آموزام و دانشجوهام قرار ندادم. شما می تونید مز رو به عنوان یه متد کاملا اختیاری در روند مطالعاتی خودتون استفاده کنید.
شاد و پیروز باشید.
با سپاس مجید زرین.

شاد باشید . بدرووود
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , **sara** , s.sadri , SaMiRa.e , Xilinx , Sunshine Off , Mahbanoo313 , arman405 , annmary , nomad:D , SarahArshad , eris229 , ماه بانو , saiedattar

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۲۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۶۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۶۵۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۲۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۵۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۴۰۷ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close