زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش مز (تجربیاتی از مصاحبه رتبه ۸ گرایش معماری ۹۱ آقای mjzarrin )

ارسال: #۳۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط Shiny.)
سلام
وقتتون به خیر آقای زرین کلاه
بابت رتبه های خوبتون بهتون تبریک میگم

راستش من یه چیزی رو خوب متوجه نشدم ، شما تو دوره ۱۲۸ روزه مز کار هم می کردین یا نه کل وقت روزتون آزاد بود ؟؟؟
اگه آره ، پیش اومد که بعضی از روزها نتونین اصلا درس بخونین ؟ چه جوری جبرانش می کردین؟

If one can do it , U too can do it
If none can do it , U must do it

حالم به هم می خوره از فرشته های الکی / این همه از ما بهترون، قدیسای دروغکی...
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin
ارسال: #۳۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط Parva.)
RE: روش مز (تجربیاتی از مصاحبه رتبه ۸ گرایش معماری ۹۱ آقای mjzarrin )
(۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۰ ب.ظ)parva نوشته شده توسط:  تقویت پایه درسی هستش هر روشی هم داشته باشی این لازمه کار هستش که سطح خودت رو بالا بکشی.
خوب یه سوال من داشتم اینه که میشه ترتیب خوندن درسارو هم بگید
مثلا اول چه درسای مهم تره یا پیش نیاز تره اول از اونا شروع کنیم
اگه میشه هم برای رشته نرم افزار هم IT بگید

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin , ریحان
ارسال: #۳۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۲ ق.ظ، توسط mjzarrin.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۷ ب.ظ)Shiny نوشته شده توسط:  سلام
وقتتون به خیر آقای زرین کلاه
بابت رتبه های خوبتون بهتون تبریک میگم

راستش من یه چیزی رو خوب متوجه نشدم ، شما تو دوره ۱۲۸ روزه مز کار هم می کردین یا نه کل وقت روزتون آزاد بود ؟؟؟
اگه آره ، پیش اومد که بعضی از روزها نتونین اصلا درس بخونین ؟ چه جوری جبرانش می کردین؟

درود دوست عزیر
نه من کار نمی کردم. از بابت کار دقدقه ای نداشتم.
همیشه پیش میاد که نشه یه روز رو درس خوند.بعضی وقتا این به چند روز هم کشیده میشه.
یه وقتایی هست که از صبح که از خواب بلند میشی حس درس رو نداری.( معمولا کم خوابی تاثیر زیادی داره حتی نیم ساعتش)
و روز همین جور می گذره ، ظهر میشه هنوز درس نخوندی و پای لپ تاپ نشستی. بعدش می خوابی و عصر میشه. بعدش بیدار میشی یه خورده فکر می کنی و میگی اه امروز نتونستم درس بخونم ، بقیشم روش ، از فردا خوب درس می خونم.
همین فکر که یه ذره گذشته رو از دست دادی باعث میشه آینده رو از دست بدی.
من واسه این ۲ تا راه کار داشتم.
اولی این که خودم رو ملزم می کردم حداقل روزی ۲ ساعت درس بخونم. حتی اگه از صبح تا شب بیرون از خونه بودم و ساعت ۱۰ شب بر میگشتم تا ۱۲ می خوندم که قانونم زیر پا نره. قانون مندی خیلی مهمه.
دوم اینکه من با پسر خاله ام رقابت ساعتی داشتم و خیلی با هم کری می خوندیم همچنین هر ساعت که کمتر می خوندم آخر هفته هزار تومان بده کارش می شدم .

(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  خوب یه سوال من داشتم اینه که میشه ترتیب خوندن درسارو هم بگید
مثلا اول چه درسای مهم تره یا پیش نیاز تره اول از اونا شروع کنیم
اگه میشه هم برای رشته نرم افزار هم IT بگید

درود دوست عزیز.
اگه سوالتون از خانم پروا بود، امیدوارم ایشون هم پاسخ بدن اما از نظر شخصی من،
یک کتاب سنگین مثل ریاضی مهندسی و یک کتاب جالب و سبک مثل مدار منطقی رو با هم شروع کنید و بعدش هر کتاب رو با همجنس خودش جایگزین کنید.
خوندن کتاب های سنگین مثل ریاضی مهندسی و مدار یک در ابتدا باعث میشه خیالتون از این درسا که براتون سخت بود راحت بشه. اگه این کتاب ها رو موکول کنید به بعدا، بعدا فکر می کنید که ۱۰۰ روز تا کنکور مانده حیف ۱۵ روز وقت خالص نیست روی ریاضی مهندسی بگذارم و این باعث میشه قیدشو بزنید.
خوب حالا این که درس سخت و سنگین چیه این بستگی به خود شما داره اما حتما این ها رو اول بخونید.داشتن یه درس ساده در کنار این ها هم از نظر فکری و روانشناسی خیلی کمکتون می کنه. ۲ تا کتاب سخت رو با هم نخونید که داخل ۲ تاش گیر می کنید نا امید می شید. اما در مورد این که چه درسی رو اول باید بخونی و یا مهمتره قانون کلی وجود نداره. من شخصا یک درس ریاضی و یک مشترک رو با هم پیش می بردم.

واسه درس های پیش نیاز
منطقی رو قبل از معماری بخون
نظریه رو قبل از کامپایلر بخون.

از بقیه دوستان هم بپرس ببین چه روندی رو انتخاب کردند.

شاد باشی

شاد باشید . بدرووود
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Andrew S.Tanenbaum , SaMiRa.e , Parva , Shiny , Mahbanoo313 , arman405 , narges_r , **sara** , eris229 , Mohammad-A , white bird , sir_ams , nastaran86 , prr121 , Pegasus , ریحان
ارسال: #۳۴
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۳۲ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۰ ق.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  در مورد فراموشی یک تابع نمایی تعریف شده که پایه آن e و نمای آن منفی زمان گذشته ....

ممنون بابت پاسخSmile همینطور از پروای عزیز
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin , Parva
ارسال: #۳۵
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ
خیلیی ممنون بخاطر این روش که توضیحش دادید
روش مز ار روز اول مهر شروع میشه ؟
من میخوام ای تی امتحان بدم البته رشته خودم سخت افزاره و ترم دیگه تازه این درسم تموم میشه پس ی سری از روزها خونه نیستم که درس بخونمSad
تازه درس پایگاه داده و نرم و هوش را تا به حال نخواندم
ایا این روش میتونه برام مفید باشه؟ اگه بتونم تا اخر شهریور این درسارو ی دور بخونم میتونم شروع به اجرای این روش کنم؟
ی سوال دیگه
زمان کنکور جمعه هفته آخر بهمن ماه است؟هر سال همینطوریه؟
با تشکر
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin , ریحان
ارسال: #۳۶
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ، توسط WeCan.)
روش مز!!
جالبه اما پچیدگیش بالاست و زیاد شاخ و برگ داره که باید با روش الفا بتا هرس کرد شاخه های اضافی رو
البته من هم صاحب سبکم Smileو صاحب روشی تحت عنوان JDYB می باشم Big Grin. این روش خیلی ساده است و این همه شاخ وبرگ اضافی هم نداره و بر عکس مز مخفف عبارت Just Do Your Best می باشد.Smile
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ
این روش هم مثل باقی روش ها اصول خودش رو داره و قرار نیست معجزه ای رخ بده، تو هر برنامه ای که داشته باشیم باید دروس رو بصورت مفهومی یاد بگیریم، این روش میگه تابستون سعی کن رو پایه درسی کار کنی، یعنی دروسی که باهاشون مشکل داری و برات سخت هستن اشنا شو و از مهر طبق برنامه تو بخش های جدا مرور های مکرر داشته باش،
افراد طبق شناختی که از خودشون دارن براساس مصاحبه‌های افراد موفق یه روش رو انتخاب میکنن، پس ما نمیتونیم بگیم این روش برای همه میتونه جواب بده. خودتون باید بررسی کنین.

کنکور ارشد هم، همه ساله هفته آخر بهمن برگزار میشه.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams
ارسال: #۳۸
۲۵ تیر ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ
سلام.ممنون خانم پروا و آقای زرین کلاه
ببخشید یه سوال که شاید برای بقیه هم پیش اومده باشه:
شما درباره آزمونهای آزمایشی حرفی نزدین.میشه درباره اونا هم بگین؟؟؟ خودتون شرکت میکردین؟؟؟
نکته ای هم هست آقا مجید: شمام تمام روزت برای خودت بوده و خیلی راحت میتونستی برای خودت برنامه بریزی و این کار رو هم کردی و گنجش رو هم گرفتی(از نظر من این تازه اولیشه این گنج ها ادامه داره...............) نوش جونت!! اما یکی مثل من که ترم ۷ هست و حدودا ۱۳-۱۴ واحد هم داره اونم با اساتیدی که تعدادیشون با نرفتن سر کلاس ۱۰۰% مشکل دارن(در صورتیکه من بتونم وجدان خودم رو راضی کنم و سر کلاس نرم!!!!!!!) حداقل باید ۳-۴ روز(سال پیش بچه های ۸۷ در بهترین حالت۵ روزه بودن!!!!) برم کلاس!! از طرفی من شهرستان هم درس میخونم(غذا و......) هم هست و خودم هم میدونم NO PAIN NO GAIN حالا منتظر راهنمایی های شما هستم
خیلی ممنونم

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۱
۰
ارسال: #۳۹
۲۷ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط Parva.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ ب.ظ)n.mehr نوشته شده توسط:  روش مز ار روز اول مهر شروع میشه ؟
من میخوام ای تی امتحان بدم البته رشته خودم سخت افزاره و ترم دیگه تازه این درسم تموم میشه پس ی سری از روزها خونه نیستم که درس بخونم...
درود دوست عزیز
حتما تحقیقاتت در این زمینه رو خیلی زود کامل کن که چه چیز باعث میشه فکر کنی در IT راحت تر نتیجه می گیری.
پایگاه داده درس خیلی آسونی هست.
نرم افزار هم که یه درس خواندنی.
فقط می مونه هوش که اون رو باید درک کنی.مهمترین منبع برای هوش واسه شما که نخوندی اسلاید های آموزشی هست که روش ها رو مرحله به مرحله جلو می بره.
من اسلاید های دانشگاه برکلی رو خوندم.
در مورد مفید بودن باید بگم که هر برنامه ای رو انتخاب کنی بهتر از سر در گمی هست. پس سریع تر به خودت بیا و برنامه ات رو انتخاب کن و شروع کن. از هر جا که روش بهتری پیدا کردی تغییر بده.
نشستن و فکر کردن که چی بهتره یا چی بهترتره به جایی نمی رسونتت.
زمان کنکور رو هم همونجور که پروا خانم جواب دادند دقیقا همینه.
موفق باشی

(۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ب.ظ)WeCan نوشته شده توسط:  روش مز!!
جالبه اما پچیدگیش بالاست و زیاد شاخ و برگ داره که باید با روش الفا بتا هرس کرد شاخه های اضافی رو...

درود دوست من
بدون شک شما آدم با استعدادی هستی.اگر همه مردم اعتقاد شما را داشته باشند و فقط معنی آیدی شما رو درک کنند، اون موقع هیچ چیز جلودار قدرت ما نخواهد بود.

(۲۵ تیر ۱۳۹۱ ۰۵:۳۲ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  شما درباره آزمونهای آزمایشی حرفی نزدین.میشه درباره اونا هم بگین؟؟؟ خودتون شرکت میکردین؟؟؟

درود دوست من.
وقتی هدفت رو گم کنی آزمون آزمایشی یادت میاره دنبال چی می گشتی وقتی هم مطمئن باشی هدفت چیه ممکنه نیاز نداشته باشی.
راستش همیشه وضعیت همینه.همه مشکلات خودشون رو دارند و من با خیلی ها هم صحبت شدم. جا داره که به خاطر مشکلات کمتون بهتون تبریک بگم و اما انتظار نباید داشته باشی که چون سال آینده درس نداری فقط واسه کنکور می خونی و موفق می شی.آینده پر از موارد غیر قابل پیش بینی است.از تمام وقتی که برات می مونه نهایت استفاده رو بکن.اگه یاد بگیری و از کارت لذت ببری و عاشق کارت باشی بدون سختی بهترین گنج ها گیرت میاد.

شاد باشید . بدرووود
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , sir_ams , Parva , Mahbanoo313 , shima506 , nastaran86 , prr121 , h4cker , nana2010 , Pegasus , ریحان
ارسال: #۴۰
۱۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ ب.ظ
خیلی عالی بود، منو از یه سر در گمی بزرگ نجات دادی
مرسی
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ ق.ظ
منم سعی دارم از روش مز آقا مجید واسه ارشد٩٣ استفاده کنم.
کارتون عالی بود آقا مجید و پروا خانوم
تشکر تشکر

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , mjzarrin
ارسال: #۴۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ق.ظ
من از روش مز خوشم اومد فقط مشکلی که دارم اینکه وقتی یه درس کامل بخونم و برم سراغ درس بعد تا زمانی که به آخرین درس برسم اون درس اول یادم میره،مز واسه این مشکل راه حلش چیه؟

پس به جان باید خرید
زجر پوست انداختن چون دانه ای گندم
گر بخواهی سبز شد…
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , mjzarrin
ارسال: #۴۳
۲۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۶ ق.ظ
خیلی عالیه
من هم برای ارشد ۹۳ ازش استفاده میکنم
ممنون خدا خیرتون بده.

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
۱
۰
ارسال: #۴۴
۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۱۲ ب.ظ
ممنون از جناب زرین‌کلاه و خانم پروا.
دوستان اگه فایلی رو که خانم پروا زحمت کشیدن تو
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
گذاشتن در اختیار دارند و امکانش هست، مجددا آپلود کنند.
ممنون
۲
۰
ارسال: #۴۵
۱۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ ب.ظ
واقعا مرسی
کاش پارسال اینو میدیدم یا حداقل ۱ ماه پیش.
اما اشکال نداره این مدتم خوندم دیگه

من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم.Heart

(انعام ۶۰)
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۲۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۶۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۶۵۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۲۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۲۵۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۴۰۷ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close