زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند تجربه مفید برای موفقیت داوطلبان کنکور ۹۲

ارسال: #۳۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ق.ظ، توسط سپهر.)
RE: چند تجربه مفید برای موفقیت داوطلبان کنکور ۹۲
منم چون IT شرکت کردم رتبه ام خوب شد یه سری چیزا رو بگم شاید به دردتون بخوره
۱- دروس مشترک ۳۰ تا تست داره پس هر تست در بهترین حالت فرض کنیم ۴ درصد هست ضریب که بخوره میشه ۱۶ درصد ولی اگر یه تست از درس های دیگه (به غیر از زبان رو) که ۶تا تست هست، درست بزنید ۱۶/۶۶ درصد میشه برای همین خیلی هم تفاوت زیاذی نداره چیزی که هست شما دارید یه درس مثل هوش یا غیره رو با کل دروس مشترک مقایسه می کنی ولی اگر این طوری که گفتم نگاه کنی می بینی که از لحاظ تستی دروس تفاوتی باهم ندارند.
نتیجه بین درس ها از این جهات تفاوت نگذارید ارزش همه تست ها (به غیر از زبان) یکی هست چیزی که باعث تفاوت گذاشتن بین دروس باید بشه انگیزه شما در اون درس می باشد.
نتیجه اش هم تو کارنامه ام می تونید تو لینک زیر ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۲- ضریب زبان ۱ است اگر شما یه متن کامل رو بخونید و به فرض ۵ تا تستش هم درست بزنید میشه ۱۵ درصد درصورتی که فقط یه تست از دروس دیگر رو بتونید درست بزنید برابری می کنی با کل این ۵ تایی که باید درست بزنید.

اگر در حساب کتاب هام جایی اشتباه هست بگید؟؟؟؟؟؟؟؟
۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarei1991 , sir_ams , ali , mrousta , zeinab
ارسال: #۳۲
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۰ ق.ظ
حالا که بحث احتمال شد من هم با اجازه تون یک تجربه درمورد زدن تست شک دار! بگم
به نظر من تکیه به شانس و احتمال بستگی به درس و نوع سئوال هم داره
اگر دروس مشترک باشن نباید ریسک کرد(یا نهایتا با احتمال زیادی تسترا زد) . ولی برای تخصصی و ریاضیها تا حدودی باید چند تا تست شانسی زد!Smile (من هروقت این کار را کردم راضی بودمSmile)
یه سری تستها محاسباتی اند و اصلا شانس در اونها کاربردی نداره، همه درسها هم از این جور تستها دارند. برای این تستها باید حتما درس را بلد باشیم و به اون اشراف کامل داشته باشیم(مثل سیستم عامل)
یکسری تستها جای احتمال دادن و ریسک کردن دارند و داوطلب باید بر اساس ایده و تفکر خودش نسبت به موضوع اونها رو بزنه ، توی اینجور تستها میشه با احتمال ۵۰ به بالا تست زد(با در نظر گرفتن همه جوانب اون مسئله)
و به نظرم نباید اگر ۵۰ درصد هم احتمال درست بودن رو میدیم تست بزنیم ، باید بالای ۵۰ درصد باشه.بعنی بیشتر مطالب و راه حل را بلد باشیم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , esi
ارسال: #۳۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۶ ق.ظ
نکات خوبی رو بیان کردید. مثلا در مورد درس معماری اصلا نمیشه شک دو گزینه رو زد. من که تجربه خوبی ندارم ازش

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
ارسال: #۳۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۲۲ ق.ظ
تجربه من از شک بین گزینه ها
با توجه به تجربه ای که کردم نظرم اینه که اگر بدون هیچ دلیلی احساس می کنید گزینه خاصی احتمال خیلی زیادی برای درست بودنش وجود داره(تقریبا مطمئنید درسته اما نمی دونید چرا؟؟). براش یه شانسی در نظر بگیرید!
چون قبل از کنکور تست های زیادی رو بررسی می کنیم احتمال اینکه ذهنمون سوال مورد نظر رو دیده باشه وجود داره توجه نکردن به این مساله برای من به قیمت از دست دادن ۲ سوال مشترکی بود که چون هیچ منطقی برای جواب دادن بهشون نداشتم و نخواستم حریص باشم از کنارشون رد شدم
به نظرم تو ازمون های ازمایشی که می دید این مساله رو تا حدودی در نظر بگیرید و اگر در مورد شما هم صادقه در موردش فکر کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sd_javadi
ارسال: #۳۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۲ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۲ ق.ظ)سپهر نوشته شده توسط:  منم چون IT شرکت کردم رتبه ام خوب شد یه سری چیزا رو بگم شاید به دردتون بخوره
۱- دروس مشترک ۳۰ تا تست داره پس هر تست در بهترین حالت فرض کنیم ۴ درصد هست ضریب که بخوره میشه ۱۶ درصد ولی اگر یه تست از درس های دیگه (به غیر از زبان رو) که ۶تا تست هست، درست بزنید ۱۶/۶۶ درصد میشه برای همین خیلی هم تفاوت زیاذی نداره چیزی که هست شما دارید یه درس مثل هوش یا غیره رو با کل دروس مشترک مقایسه می کنی ولی اگر این طوری که گفتم نگاه کنی می بینی که از لحاظ تستی دروس تفاوتی باهم ندارن
د......
چرا بهترین حالت ۴درصد؟؟ با احتساب ضریب ۴میشه ۱۳/۳۳ که!

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
ارسال: #۳۶
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ق.ظ
ممنون از مطرح کردن تجربیاتتون؛
یه سوال داشتم و اون اینکه قبول شدن در کنکور ارشد چقدر ربط داره به اینکه سال اول شرکت کنی یا دوم?یعنی بعضیا میگن سال اول نمیشه یه جای خوب قبول شد فقط شرکت کنیم واسه کسب تجربه!شما این نظر رو قبول دارید?
۰
۰
ارسال: #۳۷
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۷ ق.ظ)heidar.awin نوشته شده توسط:  ممنون از مطرح کردن تجربیاتتون؛
یه سوال داشتم و اون اینکه قبول شدن در کنکور ارشد چقدر ربط داره به اینکه سال اول شرکت کنی یا دوم?یعنی بعضیا میگن سال اول نمیشه یه جای خوب قبول شد فقط شرکت کنیم واسه کسب تجربه!شما این نظر رو قبول دارید?

درسته که اونی که میخاد واسه سال دوم امتحان بده،کارش راحتتره،ولی،من این نظر رو اصلا" قبول ندارم که "سال اول نمیشه یه جای خوب قبول شد"، چون همون شخصی که سال اولش هست و میخاد کنکور بده اگه بیشتر تلاش کنه،خب قطعا" میتونه خودش رو برسونه و ی جای خوب هم قبول بشه، در ضمن اگه این ایده رو قبول ندارید میتونید ی نظر سنجی توی همین مانشت بذارید و ببینید از اونایی که قبلا" قبول شدن چند درصدشون سال دومی بودن!

(۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)batul نوشته شده توسط:  سلام. منم امسال میخام کنکور ارشد شرکت کنم. چند هفته ای میشه شروع کردم به خوندن . ولی تو خلاصه نویسی خیلی خیلی مشکل دارم نمیدونم چیکار کنم و چی رو بنویسم . مثلا سیستم عامل که از کتاب پارسه میخونم همه مطالبش مهمه اینجوری همه کتاب باید بنویسی و خلاصه کردن خیلی از وقتمو میگیره .

اگه لطف کنید دوستان منو درباره خلاصه و نوت برداری راهنماییم کنید ممنون میشم.
با تشکر.......

منم توی چند روز اول یه خورده مشکل داشتم،ولی به مرور زمان میبینی که خلاصه نویسی چقدر برات راحت میشه،فقط باید ی کم تمرین کنی. چندتا تست که بزنی خودت میفهمی که کجای درس مهم هست و باید اون نکته ها رو یادداشت کنی.
توی خلاصه نویسی نیاز نیست که همه ی مطالب رو بیاری روی کاغذ،مثلا" واسه همین سیستم عامل پارسه که گفتید فقط بعضی از اون کادر سبزا مهم هستن،که در ضمن تمامش هم مهم نیست،چندتا تست رو نگاه کنی متوجه میشی روال کار چی هست...

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۱
۰
ارسال: #۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ق.ظ
(۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)batul نوشته شده توسط:  سلام. منم امسال میخام کنکور ارشد شرکت کنم. چند هفته ای میشه شروع کردم به خوندن . ولی تو خلاصه نویسی خیلی خیلی مشکل دارم نمیدونم چیکار کنم و چی رو بنویسم . مثلا سیستم عامل که از کتاب پارسه میخونم همه مطالبش مهمه اینجوری همه کتاب باید بنویسی و خلاصه کردن خیلی از وقتمو میگیره .

اگه لطف کنید دوستان منو درباره خلاصه و نوت برداری راهنماییم کنید ممنون میشم.
با تشکر.......

منم همیشه مشکل خلاصه نویسی داشتم (از بچگی Big Grin ) . به این صورت خلاصه میکردم که اکثر صفحات و نکات رو دوباره نویسی میکردم و اینجوری هم وسط راه خسته میشدم هم اینکه دیگه اونارو نمیخوندم!!!!
حالا چیزی که از بچه های مانشت یادگرفتم رو بهت میگم. برا درسی مثل سیستم عامل آره همه مطالب مهمه و پیوستگی بین مطالب وجود داره. اما همون ها رو هم اگر به زبون خودت یادداشت کنی کمتر میشه و بهتر تو ذهنت میمونه!!!
از دوباره نویسی جدا پرهیز کن. Exclamation Exclamation
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۳ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۹ ب.ظ
نقل قول: ۲- ضریب زبان ۱ است اگر شما یه متن کامل رو بخونید و به فرض ۵ تا تستش هم درست بزنید میشه ۱۵ درصد درصورتی که فقط یه تست از دروس دیگر رو بتونید درست بزنید برابری می کنی با کل این ۵ تایی که باید درست بزنید.
نه دیگه اشتباه میکنید!
همه ی درسا یه ضریب مخفی داره به این روش به دست میاد:
صفر واقعی : میانگین درصد شرکت کنندگان در اون درس( امسال برای بچه های فنی زبانشون منفی بوده!!!)
ضریب مخفی : تقسیم درصد شما به صفر واقعی.

زبان خیلی جا به جا کنندس من نمیگم از بقیه درا مهم تره نه اما کم اهمیت ترم نیس!!!
امسال میانگین زبان بجه های فنی -۷% بوده و میانگین کل ارشد ۱/۱% بوده!!!
حالا ببینید کسی که ۴۰ زده ضریب مخفیش چند میشه و ترازش رئ چقدر میبره بالا!!!!
تراز: ضریب مخفی * درصد * ضریب واقعی درس

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , 8Operation
ارسال: #۴۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ ق.ظ
چند تا توصیه از تجربه کنکور خودم ، اهل نصیحت نیستم اما تجربه شخصیه از کنکور،شاید بدردتون خورد :
۱-هیچ درسی رو حذف نکنید چون امکان همون درس تو کنکور خیلی ساده بیاد و شما از دستش بدید، همه درسا رو حداقل میانگین باید بزنید، درسایی رو که زیاد دوست ندارید یا نخونید یا به هر علیتی کم خوندید، تو حدی باید خونده باشید که حداقل میانگین رو بزنید مثلا ریاضی رو حداقل باید ۲۰و۲۵ بزنید و یا زبان ۲۰و۳۰ . چون کنکور مرتبطه با تراز سفید باید درسی حتی اگه زبان هم باشه رتبه رو خیلی بالا می بره(بدتر میشه) مگر مواردی که طرف درسی رو سفید زده اما درس دگیرو در حد رتبه های تک رقمی زذه که اون درسی که خوب زده جبران کرده درس سفیده رو. اما شما حالت عادی رو در نظر بگیرید
۲-رو خونده هاتون اصرار نکنید، چون من معماری وقت گذاشتم باید حتما تست بزن !!!! که اینکار از نظر تجربه من یکی اشتباهه ، اگه بلد نیستی نزن چون حتما منفی میشه. اگه کسی همه درسا رو خونده باشه یکی دوتا درس هم اگه نتونه چیزی بزنه (به هرحال علت ممکنه مثل سختی،منبع نا مناسب و آشنا نبودن با نوع سوال و...) می تونی تو درساهای دیگه جبران کنه و مطئنن همه درسا سخت نخواهد آمد و می تونه درصد خوبی بزنه.
۳- بعضی درسا انقدر ارزش داره که هر چقدر بخونی بازم کمه ، تو راه بخون، تو اتوبوس بخون، تو پارک بخون، راه میری بخون، ایت ور میری بخون ، اون ور میری بخون !!!!!! هر جا که می تونی بخون چون واقعا ضرر نمی کنی و بیشتر خوندنش مفیده ، اون درسا دو گروهن : ۱- ساختمان و الگوریتم ۲-درسی که خودت عاشقشی و باهاش حال می کنی و یه درس تخصصی هم هست
البته نباید توصیه ۱ یعنی خوندن همه درسارو فراموش کرد اما رو اینا کمی بیشتر وقت بذار .
۴- خودتو قانع کن که استرس و نگرانی چیزی رو حل نمی کنه و مدام به این نکته تاکید کن و با خودت در موردش حرف بزن، به خودت روحیه بده تا استرست کم بشه، چون استرس واقعا کارایی رو میاره پایین و تستهایی رو که تسلط داری به راحتی سره جلسه فراموش می کنی ، اما میشه استرس رو کم کرد اما استرس کم سره جلسه عادی و لازمه
۵- حتما شریفی ، به طریقی که شده اینو فرو کن تو مغزت !!! که شریفی .

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad , SaMiRa.e , fatima1537 , zarei1991 , **sara** , zeinab , mrousta , Parva , Donna , Mohammad-A , dana12 , fateme66 , masoud.bala , parastou , شاپری , skygirl_00 , samaneh_aftab , amin3d , EMT , Adel01
ارسال: #۴۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۰ ق.ظ
یه چیز راجع به شک بین دو گزینه : همیشه وقتی دارین تستهای زمان دار می زنین(از خودتون امتحان می گیرین) بررسی کنید چن درصد سوالایی رو که شک بین دو گزینه داشتید درست زدید؟ اگر بیشتر از ۵۰ درصد بود می تونین این ریسک رو بکنین.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab , EMT
ارسال: #۴۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶ ق.ظ، توسط nina69.)
مرسی راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
چون من هم سال پیش دقیقا سر جلسه واسه اینکه حتما معماری حل کنم کلی وقت گذاشتم و اخرش هم منفی شد

کسی هست که واسه نرم خونده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
من یه سری سوال درباره درس خوندن واسه این گرایش دارم

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۰
۰
ارسال: #۴۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۳۴ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  مرسی راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
چون من هم سال پیش دقیقا سر جلسه واسه اینکه حتما معماری حل کنم کلی وقت گذاشتم و اخرش هم منفی شد

کسی هست که واسه نرم خونده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
من یه سری سوال درباره درس خوندن واسه این گرایش دارم
نرمی ها زیادن تو مانشت Smile
سوالتونو بفرمایید دوست عزیز

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ب.ظ
عالی بود
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ب.ظ، توسط it866.)
[quote='mrousta' pid='115309' dateline='1343812898']
سلام دوستان

چند روز پیش داشتم کارنامه همکلاسیم (it866) که رتبه ۵۰ شبکه آورده رو با کارنامه خودم مقایسه میکردم و به چنتا نتیجه ی مهم رسیدم که گفتم هر دوتا کارنامه رو بذارم اینجا و نتایج اون رو با هم بررسی کنیم تا دوستانی که امسال میخان کنکور بدن دیگه اشتباهات منو تکرار نکنن !
اول درصدها رو با هم مقایسه میکنیم:

نام درس...............it866........................mrousta

زبان......................۴۰%...............................صفر

مدیریت...................۲۸%.............................۱۱%

پایگاه داده...............۶۱% ............................. ۶۶%

سیستم عامل .........۳۴% ............................... ۸% - (منفی!)

هوش.......................۳۴% ............................. ۷۸%

معماری......................۲۳%............................... صفر

دروس مشترک.............۲۲%................................۵۰%

چه مقایسه ای!!!!!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta , sir_ams

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۰ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۰۱ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۸۴ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  معرفی وب‌سایت‌های مفید و خوبی که می‌شناسیم! Milestone ۱۶ ۱۱,۹۰۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۳۱۸ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۹۱ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  درخواست دانلود چند مقاله از www.civilica.com H.Mohammadi ۱ ۳,۴۶۴ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close