زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون تغییر رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد

ارسال: #۳۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
تغییر رشته از آی تی به هوش مصنوعی
کسی نیست جواب بده ه ه؟؟؟؟؟؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
RE: تغییر رشته از آی تی به هوش مصنوعی
امکان موفقیت که حتما هست . چرا نمیرید تو بخش مصاحبه ها ، کلی امسال و سال قبل مصاحبه داشتیم .
حداقل ۲۰ تا مصاحبه عالی مربوط به امسال و سال قبل تو مانشت هست .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
ارسال: #۳۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ ب.ظ
تغییر رشته از آی تی به هوش مصنوعی
منم مثل شما بود وضعم (از ای تی به هوش).
البته نظریه واسه ما تدریس شده بود. مدار رو از دروس تخصصی هوش به نظرم با خیال راحت میتونی حذف کنی ولی نظریه رو امتحان کن ببین اگه خیلی باهاش مشکل نداری بخون.
در مورد ریاضی مهندسی و محاسبات هم بستگی داره به خودت.
من هر دو اینارو تو کنکور حذف کردم(البته اگه امسال مجبور میشدم دوباره کنکور بدم واسه ریاضی مهندسی میرفتم کلاس و می خوندمش)
ببین ۴ تا درس ریاضی داریم.
گسسته یه جورایی ریسکی هستش. من با اینکه خیلی این درس رو دوست داشتم ولی نمی تونستم به اینکه تستاش رو خوب میزنم مطمئن باشم.
آمار درس خوبی هست واسه کنکور به نظرم. مخصوصا قسمت احتمال.
حالا بهتر و عاقلانه تر هست که یکی از دو درس باقی مونده رو هم بخونی.
من نخوندم این دو تارو ولی با توجه به چیزایی که پرسیدم محاسبات آسون تر هست ولی یه عالمه روش و فرمول داره که باید حفظ کنی(من از این جور درس ها اصلا خوشم نمیاد واسه همین اگه امسال هم مجبور میشدم کنکور بدم محاسبات رو حذف میکردم)
ریاضی مهندسی هم که تقریبا معلومه چطور درسی ه.
دیگه خودت با توجه به شناختی که از خودت داری باید تصمیم بگیری.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MIT , پروفسور
ارسال: #۳۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ ق.ظ
تغییر گرایش از آی تی به کامپیوتر
این کاملا سلیقه ای هست بستگی داره در زمان ثبت سیاستهای دانشکده کامپیوتر برای ورودی های آن سال چگونه باشد.

مثلا شنیدم دانشکده مهندسی برق امیر کبیر به ورودی های ارشد خودش پیش نیاز نمی دهد و می گوید کسی که ارشد قبول شده است توانسته این درسها را بخواند که قبول شده است.

دانشکده کامپیوتر امیر کبیر برای ورودی های سالهای مختلف روشهای مختلفی و درسهای مختلفی به کار برده ولی فکر نمی کنم حداکثر ۹ واحد در هر صورت بیشتر بدهد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderiyaser
ارسال: #۳۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ق.ظ
RE: تغییر گرایش از آی تی به کامپیوتر
برای دانشگاه شریف که دروس سیگنال و سیستم، ریاضی مهندسی پیش نیاز میخوره!

دانشگاه با دانشگاه فرق داره!

Change Your FATE
۱
۰
ارسال: #۳۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ق.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  برای دانشگاه شریف که دروس سیگنال و سیستم، ریاضی مهندسی پیش نیاز میخوره!

دانشگاه با دانشگاه فرق داره!
امیرکبیر یا علم و صنعت رو اطلاع ندارید؟

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۰ ق.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  امیرکبیر یا علم و صنعت رو اطلاع ندارید؟

نه متاسفانه... به سایت های گروه کامپیوتر در سایت اصلی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید، معمولا نوشتند که کدوم درسا به عنوان پیش نیاز در نظر گرفته میشه!

Change Your FATE
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghaderiyaser
ارسال: #۳۸
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ
دروس مدار و نظریه و حتی ریاضی مهندسی رو میتونید راحت حذف کنید فقط باید بقیه رو خیلی خوب بخونید.

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۲ ب.ظ
(۲۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۰ ب.ظ)ghaderiyaser نوشته شده توسط:  دروس مدار و نظریه و حتی ریاضی مهندسی رو میتونید راحت حذف کنید فقط باید بقیه رو خیلی خوب بخونید.

در صورت لزوم ریاضی مهندسی و مدار الکتریکی رو راحت حذف میشه کرد . اما بهتره اینکار صورت نگیره
اما بنظرم نظریه درس خوبیه ، من باشم معماری رو حذف میکنم ( البته توصیه میکنم فقط به همون ۲ تای بالایی برای حذف اونم در شرایط خاص قناعت کنید Smile )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۶ ب.ظ
تغییر رشته از مهندسی کامپیوتر به IT
من لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) هستم و این ۴ سال تقریبا دانشجویی خوبی بودم
به دلیل علاقه ام به شبکه تصمیم گرفتم که ارشد رو رشته ی آی تی گرایش شبکه بخونم
رفتم پارسه
مشاور پارسه به من گفت به دلیل کم بودن ظرفیت دانشگاهها تو آی تی شانسم ۱/۳ میشه و بهتره تو رشته ی خودم امتحان بدم
منو خیلی دلسرد کرد
به نظر شما مانشتی ها شانسی دارم برای کسب یه رتبه خوب توی آی تی که تهران قبول شم؟؟؟
خصوصا این که من تو آی تی فقط گرایش شبکه و امنیت شبکه شو دوست دارم و از بقیه ی گرایش هاش اصلا خوشم نمیاد
پیشاپیش ممنون از جواب هاتون
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۶ ب.ظ
سلام دوست عزیز.
به نظر بنده کار نشد نداره.از بین همین کسایی که کنکور امسال رتبه خوبی رو آوردن (ارشد-فناوری اطلاعات)، پیدا می شن دوستانی که لیسانس مهندسی کامپیوتر خوندن و برای ارشد تغییر رشته دادن به فناوری اطلاعات.
مثلا همین دوست عزیز:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

---------------------------
درسته که قبولی براش سخت تره و ظرفیت ها به نسبت کامپیوتر پایین تره، اما امیدت به خدا باشه، ناامید نمی شی.
موفق باشی.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: behdokht
ارسال: #۴۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ ب.ظ، توسط asusx59sr.)
دوست عزیز به منم همین رو گفتن. اما یچیزیو در نظر نمیگیرن. واسه ی دانشجو خوب هیچ فرقی نداره. منم مثل شما هستم و با انرژی شروع کردم. شما هم فقط به علاقت فکر کن. طوری که از خوندنت واسه رسیدن به هدفت لذت ببری. اونموقست که حتما نتیجه میگیری.
۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , behdokht , kerm
ارسال: #۴۳
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۶ ب.ظ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز
" اگر کسی چیزی را واقعا بخواهد ، تلاش کند ، حتما می رسد"
اگر ظرفیت اون رشته یک نفر هم باشد ؛ می توان به اون رسید.
فقط باید ناامید نشد.

انسان، فقط "هست"
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas , behdokht
ارسال: #۴۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۱ ب.ظ
وای،چقد انرژی مثبت!!!واقعا برای شروع به همین نیاز داشتم
کاش زودتر با مانشت آشنا میشدم...
از همه تون سپاسگزارم بچه ها
تردیدم بر طرف شد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jameshenas
ارسال: #۴۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ب.ظ
RE: تغییر رشته از مهندسی کامپیوتر به IT
(۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)behdokht نوشته شده توسط:  من لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) هستم و این ۴ سال تقریبا دانشجویی خوبی بودم
به دلیل علاقه ام به شبکه تصمیم گرفتم که ارشد رو رشته ی آی تی گرایش شبکه بخونم
رفتم پارسه
مشاور پارسه به من گفت به دلیل کم بودن ظرفیت دانشگاهها تو آی تی شانسم ۱/۳ میشه و بهتره تو رشته ی خودم امتحان بدم
منو خیلی دلسرد کرد
به نظر شما مانشتی ها شانسی دارم برای کسب یه رتبه خوب توی آی تی که تهران قبول شم؟؟؟
خصوصا این که من تو آی تی فقط گرایش شبکه و امنیت شبکه شو دوست دارم و از بقیه ی گرایش هاش اصلا خوشم نمیاد
پیشاپیش ممنون از جواب هاتون

تجربه ای که من از موسسات دارم اینه که به حرف مشاورها گوش ندم .من خودم هم شرایط شما رو دارم اون چیزی که علاقه دارین رو انتخاب کنین و باور کنین موفق می شین

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: behdokht

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۹۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۰۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close