زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون تغییر رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد

ارسال: #۴۶
۲۹ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ ب.ظ
RE: تغییر رشته از مهندسی کامپیوتر به IT
(۲۹ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۱ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(29 مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)behdokht نوشته شده توسط:  من لیسانس کامپیوتر (نرم افزار) هستم و این ۴ سال تقریبا دانشجویی خوبی بودم
به دلیل علاقه ام به شبکه تصمیم گرفتم که ارشد رو رشته ی آی تی گرایش شبکه بخونم
رفتم پارسه
مشاور پارسه به من گفت به دلیل کم بودن ظرفیت دانشگاهها تو آی تی شانسم ۱/۳ میشه و بهتره تو رشته ی خودم امتحان بدم
منو خیلی دلسرد کرد
به نظر شما مانشتی ها شانسی دارم برای کسب یه رتبه خوب توی آی تی که تهران قبول شم؟؟؟
خصوصا این که من تو آی تی فقط گرایش شبکه و امنیت شبکه شو دوست دارم و از بقیه ی گرایش هاش اصلا خوشم نمیاد
پیشاپیش ممنون از جواب هاتون

تجربه ای که من از موسسات دارم اینه که به حرف مشاورها گوش ندم .من خودم هم شرایط شما رو دارم اون چیزی که علاقه دارین رو انتخاب کنین و باور کنین موفق می شین

بهترین راهنمایی را ایشون کردند بهترین مشاور برای تو فقط و فقط خودتی من هم کارشناسی نرم خوندم و اتفاقا سال اول که میخواستم ارشد شرکت کنم همین مشاورای عزیز گفتند نه IT کم میگره الکی وقتتو تلف نکن و من علی رغم میلم واسه نرم خوندم و چون چیزی نبود که واقعا میخواستم موفق نشدم ولی امسال برا علاقم خوندم بدون توجه به هیچ مشاوری و موفق بودم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , behdokht
ارسال: #۴۷
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط sh_it.)
تغییر رشته از IT به کامپیوتر
سلام به دوستان مانشتی.

من رشته کارشناسیم IT بوده و سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم الان میخام ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی امتحان بدم(با یه رتبه ی عااالی). مشکل اینجاست که ما توی آی تی سه درس مدارالکتریکی،ریاضی مهندسی و محاسباتو نداشتیم و من اصلا نمیدونم این درسا چه جورین سختن یا آسون!؟ کدومشونو میتونم خودم بخونم و بفهمم، کدومشونو برم کلاس (من فقط وقت میکنم یکیشو کلاس برم) و کدومشونو کلان بهتره حذف کنم؟؟
خودم فکر میکنم اگه ریاضی مهندسیو برم کلاس بهتره چون هم فکر کنم درس سختریه و هم من که خیلی وقته ریاضی نخوندم اینجوری یه کم ریاضیاتم قوی میشه!
اینم باید بگم که من شاغل هستم و متاسفانه فقط روزی ۴-۵ ساعت میتونم درس بخونمSad البته در عوض سرشار از انگیزه و علاقه واسه درس خوندن و ارشده هوش مصنوعیمSmile
اگر لطف کنین و منو در مورد این سه درس راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم و البته اگر توصیه و راهکار خاصی دارین که بتونه به من در موفق شدن با این وقته کم کمک کنه خیلی عالیه.
من واقعا از سایت مانشت و بر و بچه هایی که واسه این سایت زحمت میکشند متشکرم خیلی به من انگیزه داد.قبلا فکر میکردم قبولی ارشد با یه رتبه خوب یه چیزه محالیه ولی بعد از خوندن مصاحباتی که توی این سایت بود و پست ها و راهنمایی های بچه ها خیلی امیدوار شدم.
۰
۰
ارسال: #۴۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ
من میگم مدار الکترونیکی رو حذف کن و اون ۲تارو بخون...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sh_it , equilibrium
ارسال: #۴۹
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
RE: تغییر رشته از IT به کامپیوتر
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  من میگم مدار الکترونیکی رو حذف کن و اون ۲تارو بخون...

پس به نظر شما کلان مدارو حذفش کنم یعنی قسمت هایی نیست که آسون باشه و اگه یه کم بخونم بتونم تستاشو بزنم؟
ریاضی مهندسی چطور میتونم خودم بخونم یا حتما باید برم کلاس؟
ممنون از راهنماییتون..
۰
۰
ارسال: #۵۰
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط inxomnia.)
Bug ارزیابی ریسک تغییر دادن رشته به هوش مصنوعی از آی تی
با درود؛
دو ماه تقریبا می شه که دروس آی تی رو می خونم. رشته خودم مهندسی نرم افزار هست و دلیل انتخاب آی تی هم فقط به خاطر فرار از ریاضیات بوده ( گسسته ام خوبه). تا الان که دروس شبکه - ساختمان داده - گسسته - قسمت هایی از سیستم عامل رو خوندم. اما این اواخر دچار د و دلی شدیدی شدم . با یکی از دوستانم که رتبه ۳۲ یا این اطراف رو در آی تی آورده بود صحبت می کردم گفت شرکت در آی تی مثل قمار می مونه. راست هم می گه رقابت بسیار شدید هست.
اولیت بنده البته در این هست که بتونم احتمال قبولی تویه ارشد رو بالا ببرم ( به عبارت بهتر هر چی شد و هر جوری شد ارشد رو قبول بشم!) می دونم که به تلاش برنامه ریزی و ... نیاز هست اما گذشته از اون می خواستم بدونم الان تویه این فاصله با کنکور ارشد پیش رو ریسک عوض کردن رشته واسه خوندن هوش مصنوعی چقدر هست؟ آیا ارزش اش رو داره؟ از اونجایی که بازهم از دوستان شنیدم پذیرش در هوش مصنوعی حداقل چندین برابر آی تی هست.
آیا به خوندن آی تی ادامه بدم؟ یا راه دیگه ای پیش بگیرم.
از وقت تون سپاس گزارم.
۰
۰
ارسال: #۵۱
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ ب.ظ
ارزیابی ریسک تغییر دادن رشته به هوش مصنوعی از آی تی
ریسک نکن!
بزار ما هم به آی تی خودمون برسیم! رقیب نشو واسه ما جون داداش!!!
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , fatemenp , Mohammad-A
ارسال: #۵۲
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ
به نظرم اگر به هوش علاقه دارین عوض کنین . الان خیلی دیر نیست Smile

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e
ارسال: #۵۳
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ب.ظ
RE: ارزیابی ریسک تغییر دادن رشته به هوش مصنوعی از آی تی
(۲۱ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  به نظرم اگر به هوش علاقه دارین عوض کنین . الان خیلی دیر نیست Smile

راستش به هوش مصنوعی علاقه نسبی دارم. اما مهم برام اینه که بتونم (یک ضرب!!!) با احتمال قبولی بیشتری (=احتمال پذیرش بیشتری)‌ تویه رشته های مناسبی امتحان بدم. وگرنه که محتوای درسی آی تی به نسبت هوش واقعا سبک هست. اما رقابت زیاده. از طرفی از این بابت نگران هستم که چطوری توی این مدت باقی مونده می تونم درس های متعدد هوش رو باهاش کنار بیام. این موضوع من رو نگران می کنه و بزرگترین سوالیه که ذهن من رو مشغول کرده. متشکر می شم اگه دوستان پیشنهادی در این مورد دارن در میون بزارن.
سپاس.
۰
۰
ارسال: #۵۴
۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخه دیر نیست الان! خیلی ها همین الان شروع می کنن به خوندن!!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۵۵
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۵۳ ق.ظ
دوستان کسی نیست منو بیشتر راهنمایی کنه!
من مدار و تصمیم گرفتم حذفش کنم ولی نمیدونم ریاضی مهندسی و محاسباتو چی کار کنم کدومشو سخته باید برم کلاس و کدومش راحت تره و میشه خودم بخونم یاحتی هر دوتاشو خودم شروع کنم به خوندن که وقتم واسه کلاس رفتن هدر نده؟!؟
اگه یه راهنمایی و توصیه ای هم واسه ی آمار و احتمال بدین هم خیلی ممنون میشم..
لطفا هر چه سریعتر منو راهنمایی کنین چون اگه بخوام برم کلاس باید زود ثبت نام کنم..مرسییی...
۰
۰
ارسال: #۵۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ ب.ظ، توسط javad94.)
با سلام

ببینید درس محاسبات عددی و ریاضی مهندسی رو کلاس برید. به نظر منم مدار رو حذفش کنین چون بیشتر با مدارات سر و کار داری و بیشتر مال برقی هاست تا کامپیوتری ها. اگه می خوای نمره اضافی تر در کنکور بیاری خوب میتونی بری کلاس مدار. باید شرایط خودت رو بسنجی و بعدا. در مورد درس محاسبات عددی به نظر من خودتون میتونین بخونین با یه کتاب روون و ساده مثل کتاب محاسبات عددی دکتر بابلیان شروع کنید و بعدا سراغ کتب کنکوری برین. ولی در مورد درس ریاضی مهندسی باید کلاس برین چون درس سختی هستش ... البته اینا همش نظرات من بود اولین و آخرین کسی که تصمیم می گیرد شما هستید.

حرف اول و آخر : سرنوشت هر کس فقط و فقط به دست خودش رقم می خورد.

یادم رفت به یه نتیجه گیری برسیم:

دروس محاسبات عددی و ریاضی مهندسی کلاس برین و چون شاغل هم هستین ممکنه دغدغه های کاری و زندگی براتون پیش بیاد و از درستون عقب بیفتین و اگه کلاس برین و همراه کلاس پیش برین بهتره و دغدغه تون حداقل در مورد درس کمتر میشه. مدار رو حذف کنین. دیگه مثل من و یا امثال من که نیستین فقط دغدغتون درس و کنکور باشه. امیدوارم درکم کرده باشین...

در مورد درس آمار و احتمالات هم بایستی برین کلاس پون درسی که یه مقدار گنگ هستش و یهو دیدی یه مساله احتمالی دادن که کلا فرمولش رو یادتون رفت یعنی همون استرس و اظطراب سوال مربوطه باعث فراموشی فرمول مربوطه بشه و در این درس کلاس رفتن هم براتون دلگرمی میده . همین ها رو داشتم که خدمتتون عرض کردم و باز هم جمله معروف بزرگان دینمون:

سرنوشت هر کس فقط و فقط به دستان خودش رقم می خورد... البته این شعار نیستا واقعیت هستش .

موفق و پیروز باشین و ما رو هم دعا کنین ...

یا علی مدد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , sh_it
ارسال: #۵۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ب.ظ
با یه منبع خوب از محاسبات میشه نتیجه خوبی گرفت و نیازی به کلاس نداره؛
بد نیست تالارهای مربوط به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و همینطور
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو هم مطالعه کنید؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sh_it
ارسال: #۵۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط sh_it.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  با سلام

ببینید درس محاسبات عددی و ریاضی مهندسی رو کلاس برید. به نظر منم مدار رو حذفش کنین چون بیشتر با مدارات سر و کار داری و بیشتر مال برقی هاست تا کامپیوتری ها. اگه می خوای نمره اضافی تر در کنکور بیاری خوب میتونی بری کلاس مدار. باید شرایط خودت رو بسنجی و بعدا. در مورد درس محاسبات عددی به نظر من خودتون میتونین بخونین با یه کتاب روون و ساده مثل کتاب محاسبات عددی دکتر بابلیان شروع کنید و بعدا سراغ کتب کنکوری برین. ولی در مورد درس ریاضی مهندسی باید کلاس برین چون درس سختی هستش ... البته اینا همش نظرات من بود اولین و آخرین کسی که تصمیم می گیرد شما هستید.

دروس محاسبات عددی و ریاضی مهندسی کلاس برین و چون شاغل هم هستین ممکنه دغدغه های کاری و زندگی براتون پیش بیاد و از درستون عقب بیفتین و اگه کلاس برین و همراه کلاس پیش برین بهتره و دغدغه تون حداقل در مورد درس کمتر میشه. مدار رو حذف کنین. دیگه مثل من و یا امثال من که نیستین فقط دغدغتون درس و کنکور باشه. امیدوارم درکم کرده باشین...

در مورد درس آمار و احتمالات هم بایستی برین کلاس پون درسی که یه مقدار گنگ هستش و یهو دیدی یه مساله احتمالی دادن که کلا فرمولش رو یادتون رفت یعنی همون استرس و اظطراب سوال مربوطه باعث فراموشی فرمول مربوطه بشه و در این درس کلاس رفتن هم براتون دلگرمی میده . همین ها رو داشتم که خدمتتون عرض کردم و باز هم جمله معروف بزرگان دینمون:

سرنوشت هر کس فقط و فقط به دستان خودش رقم می خورد... البته این شعار نیستا واقعیت هستش .

یا علی مدد

واقعا ممنون از راهنماییتون.فکر کنم همون جور که شما گفتید ریاضی مهندسی را برم کلاس بهتره و محاسبات هم خودم بخونم.اما نمیتونم آمار را هم برم کلاس چون هر کلاسی که برم یه روزه منو میگیره و اینجوری واسه بقیه درسا وقت کم میارم پس مجبورم آمارو خودم یه کاریش بکنم.فقط یه سوال :آمار و احتمال را باید همشو حتما بخونم یا میشه بعضی فصلای غیر ضروریشو حذف کرد و شما چه کتابی را واسش توصیه میکنین؟مرسی

(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  با یه منبع خوب از محاسبات میشه نتیجه خوبی گرفت و نیازی به کلاس نداره؛
و همینطور
رو هم مطالعه کنید؛

بعضی از مصاحباتو خوندم ولی تالار دروس ریاضی و ندیده بودم حتما میرم میخونمشون. ممنون از لطفتون
۰
۰
ارسال: #۵۹
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ)sh_it نوشته شده توسط:  
(24 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  با سلام

یا علی مدد

واقعا ممنون از راهنماییتون.فکر کنم همون جور که شما گفتید ریاضی مهندسی را برم کلاس بهتره و محاسبات هم خودم بخونم.اما نمیتونم آمار را هم برم کلاس چون هر کلاسی که برم یه روزه منو میگیره و اینجوری واسه بقیه درسا وقت کم میارم پس مجبورم آمارو خودم یه کاریش بکنم.فقط یه سوال :آمار و احتمال را باید همشو حتما بخونم یا میشه بعضی فصلای غیر ضروریشو حذف کرد و شما چه کتابی را واسش توصیه میکنین؟مرسی

(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  با یه منبع خوب از محاسبات میشه نتیجه خوبی گرفت و نیازی به کلاس نداره؛
و همینطور
رو هم مطالعه کنید؛

بعضی از مصاحباتو خوندم ولی تالار دروس ریاضی و ندیده بودم حتما میرم میخونمشون. ممنون از لطفتون

در مورد سوالتون در مورد آمار شما کتاب درس آمار و احتمالات مهندسی نوشته نادر نعمت اللهی رو بخونین و تو هر کتابفروشی معروف پیدا میشه. کتاب کنکوری هم کتاب آمار مهندس طورانی از انتشارات پارسه و اگه این کتاب رو ندارین به بازارچه کتاب مانشت مراجعه کرده چون بچه های کنکوری میان اون قسمت و کتابای سالهای قبلیشون رو می فروشند و شما می تونین به اون کاربران پیغام داده و از اونا کتاب رو سفارش و بخرین. اگه اونجا تو بازارچه موفق نشدین بخرین برین اقلاب و پیداش کنین . این هم از لینک های بازارچه کتاب مانشت :

موفق باشین.

یا علی مدد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sh_it
ارسال: #۶۰
۲۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ب.ظ
تغییر گرایش از نرم افزار به معماری
دوستای خوبم اگه میشه راهنمایی کنید که این سوال شاید سوال خیلی از دوستامون باشه:

گرایش من در کنکور دانشگاه آزاد ۹۱ نرم افزار بوده ولی خواستم بدونم اگه من بخوام تو انتخاب تکمیل ظرفیت معماری سیستم های کامپیوتری دزفول رو انتخاب کنم آیا برام مشکلی پیش میاد تو درس خوندن؟

آیا در آینده برای اخذ مدرک دکتری برام مشکلی پیش میاد؟ (مساحبه)

آیا ۹ واحد جبرانی باید پاس کنم بخاطر تغییر گرایش؟ ( از دانشگاه دزفول پرسیدم بهم گفتن فقط ۳ واحد درس VLSI رو باید بگزرونی)

تو آزمون های استخدامی بیشتر معماری میخوان یا نرم افزار یا هر دو برار هستند؟

دروس معماری سخت تر هستند یا نرم افزار؟

از نظر سطح کلاس (level) رشته نرم افزار بالاتره یا معماری؟

دوستان این سوالات و سوالات دیگه که شما مطرح می کنید میتونه به خیلی از دوستان تو انتخاب رشته مجدد کمک کنه پس هیچ کمکی رو دریغ نکنید.

این نکته مهم رو هم بگم تراز معماری از نرم افزار پایین تره پس حتما شرکت کننده هاشم کمتره شاید این به نفع یا ضررمون باشه !!!

این منطقی هست که بخوام تغییر گرایش بدم؟ شنیدم بجز ۱ یا ۲ درس بقیه دروس تو ارشد بین این دو گرایش مشترک است. پس فقط میمونه تفاوت مدرک.
۵
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۹ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close