زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون منبع نظریه

ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۴۰ ق.ظ، توسط Soheil.)
نظریه زبانها را با چه منبعی و چطور شروع کنم؟
دوستان به نظرتون کسی که تا حالا نظریه رو نخونده با چی شروع کنه و کلا چی کار کنه؟ میگن کتابای مرجعش خیلی سختن و آدم متوجه نمیشه... حالا به نظر شما باید با چی شروع به خوندن کرد؟ کتاب پوران پژوهش چطوره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ ب.ظ
شروع نظریه
اگه هیجی بلد نیستی و به کلاس دسترسی داری برو کلاس.
اگر نه هم Linz رو بخون و تمریناشم حل کن. فکر نکنم با کتاب کنکور بتونی این درسو یاد بگیری.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: elmira , پشتکار
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ ق.ظ
RE: شروع نظریه
(۳۱ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۰۱ ق.ظ)elmira نوشته شده توسط:  
(30 شهریور ۱۳۸۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  اگه هیجی بلد نیستی و به کلاس دسترسی داری برو کلاس.
اگر نه هم Linz رو بخون و تمریناشم حل کن. فکر نکنم با کتاب کنکور بتونی این درسو یاد بگیری.
چون هنوز ترم آخرم این درس رو این ترم دارم و در حد کلاس درس دانشگاه به کلاس دسترسی دارم
حالا با این شرایط به نظرتون بهترین راه حل چیه؟ یعنی کتاب لینز رو می تونم متوجه بشم؟

خوب اگه در حد کلاس دانشگاه بلدی که فکر نمی کنم مشکلی داشته باشی ولی توی نظریه تمرینا خیلی مهمند سعی کن حتما مدلای مختلف تمرینا رو حل کنی با اینکه وقت زیاد می برن. صورت های تمرینام خیلی سوال کنکور بوده.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
شروع نظریه
من هم موافقم و اینروزا به شدت دارم نظریه میخونم عمیق
گیر دادم به کتاب لینز و حل تمریناتش البته من سال قبل هم عمقی خونده بودم الان زیاد مشکل ندارم
اما تجربم میگه همین کتاب لینز خوب بخونه و تمریناتش رو حل کنی خیلی خوبه و متن روان ترجمه صراف زاده
یعنی واقها زیبا ترجمه کرده و بعد از خوندن درس تمریناتش رو بادقت حل کن برو درس بعدی و بعد کتاب تست
مقسمی یا پوران یا انتشارات ارشد(جدیده)میتونی تست بزنی و مباحث تقریبا تکمیلی رو از توش در بیاری

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: elmira , Raman , پشتکار
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۸۹, ۰۱:۴۹ ق.ظ
شروع نظریه
اگر همین ترم نظریه دارید با کلاس پیش برید البته اگر استادتان تا آخر کتاب را درس بدهد. اولها خیلی سخت به نظر میاد ولی وقتی چند فصلی را یادبگیرید و روی تمرینها و مفاهیم مسلط بشید بقیه کتاب را خیلی راحت می تونید بخونید. حتی بدون استاد!

دو قدم نیست بیش این همه راه/ راه نزدیک شد سخن کوتاه
یک قدم بر سر وجود نهی / وان دگر در بر ودود نهی
 سپاس‌گزاری شده توسط: elmira , Raman , پشتکار
ارسال:
۳۰ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۸۹ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط javadjj.)
ببینید فرق ترجمه صراف زاده با بقیه اینه که دکتر خودش اول درس رو فهمیده بعد ترجمه کرده انصافا با این درسی که ترجمه اون همسطحی میکنه با کتابی مثل سی ال ار خیلی خوب ترجمه شده و حداقل اینه که مطلب رو خوب میفهمی.
کنکور پارسال رو یه چک بکن سوال زبان های مستقل از متن حالا برو تمرینات فصل مستقل از متن لینز رو بخون میبینی که عین کتاب رو گذاشتن تو سوال کنکور طراحان سوال انصافا زیاد سخت نمیگیرن ماییم که خوب نمیخونیم و دقت در حل تمرینات این درس نداریم ببین یکی یکی اول برین لینز رو بخونید اگه یاد گرفتید تمرینات رو حل کردید بعد منبع دیگه انتخاب کنید اهسته و پیوسته موفق باشید

ارسال:
۰۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۴۷ ب.ظ
یک سری تمریناتش خوب راه حلی هستش با فکر کردن و محاسبه به نتیجه میرسی اما بعضی تمریناتش اثباتی وتعریفی هستش که خوب فکر نکنم کسی بتونه از پس این مسابل بر بیاد جواب رو بخون مثل درس میمونه
اما بیشتر تمریناتش جنبه حلی داره میشهش روشون فکر کرد و به جواب رسید یا حد اقل به جایی برسونیش بعد جواب رو نگا کنی ببینی چقدر درست رفتی چقدر غلط
یادمه یه تمرین از فصل عبارات منظم بود که خوب من درس رو خونده بودم و تو حل تمرینات به این تمرین رسیدم بدون این که جواب رو ببینم یا قبلا دیده باشم دقیقا راه حلی رو رفتم وبعد جواب رو چک کردم دیدم عینا راه حل‌ها مثل هم هستش اینه که باید برای این درس تمرین زیاد حل بشه

سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال:
۰۲ آبان ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ ق.ظ
RE: نظریه زبانها را با چه منبعی و چطور شروع کنم؟
(۳۰ مهر ۱۳۸۹ ۰۴:۵۵ ب.ظ)ramzi نوشته شده توسط:  سلام یک سوال دارم واون اینکه تفاوت کتاب پیتر لینز که آقای صراف زاده ترجمه کرده با ترجمه آقای صادق زاده چیه؟
سلام
من کتاب صادق زادرو خریدم،ویرایش سومش(ویرایش چهارمش نیست)،ولی خوشم نیومد،بعضی از مطالبو خوب گفته ولی بعضیها رو ترجمه لغت به لغت کرده خوب نشده.
من نظریرو دارم از رو کتاب نظریه انتشارات جهش و جزوه دکتر کارگهی میخونم(کلاسشونم میرم)
جهش بعضی از تمرینای لینزو تو کتابش در غالب مثال حل کرده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: iabidi
ارسال:
۱۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۱۱ آبان ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)sormeh نوشته شده توسط:  من فصل دوم لینز (آتاماتا) ترجمه صراف زاده را نمی فهمم. چه منبعی را پیشنهاد میکنید؟

میتونید از متن اصلی بخونید،خیلی مشکل نیست. البته ترجمه های زیادی از لینز منتشر شده. ترجمه "جعفر تنها" که انتشارات نص منتشر کرده رو من گذری نگاه کردم ،خوب بود. من یه ترجمه صراف زاده رو دارم قدیمی است والبته خوب هم نیست. ترجمه جدیدش رو نخونده ام.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال: #۱۰
۱۲ آبان ۱۳۸۹, ۰۶:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۲۲ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
(۱۱ آبان ۱۳۸۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  فکر میکنید جزوه نظریه صادق زاده به دردتون بخوره بچه ها؟

من خودم شخصا شاگرد ایشون بودم به نظر من ایشان شاید استاد باسواد و با نامی بلند باشند و البته دلسوز و همراه با دانشجو اما من یکی که سر کلاس چیزی نمی فهمیدم از ایشون و به نظرم استادی که کتاب دست میگیره وسر کلاس با ترجمه خط به خط کتاب و دیکته گفتن ترجمه به دانشجو درس می ده
فکر نمی کنم زیاد مفید باشه .من درسهای نظریه -هوش - زبانهای برنامه نویسی- معماری را سر کلاس
اشون شاگردی کردم اما به نظر من نحوه درس دادن ایشان در مقایسه با دیگر اساتیدی که برای همین درسها بود در دانشگاه ما .... فقط نمی دانم چرا همه فکر می کنند استاد خیلی خوبی است یا استاد خوب نداشتند که می گویند ایشان استاد خوبی هستند یا تعریف استاد با قدرت بیان خوب تغییر یافته .
من برای درس معماری و زبانهای برنامه نویسی تابستان با ایشان گرفتم ۶ جلسه رفتم سر کلاس اما
چون پایم شکست دیگر تابستان آن سال نتوانستم این درسها را پاس کنم اما توی همان ۶ جلسه مانده بودم چه می گوید ترم بعد با دوتا از بهترین اساتید دانشگاه این دو درس را پاس کردم و هر دو را با نمره ۱۷-۱۸ پاسیدم جزوه ای که برای زبانهای برنامه نویسی داشتم به جرات می گویم که یکی از بهترین های ایران است همین الان هم اگر می خواستم برای نرم بخوانم حتمی از همان جزوه دانشگاهی خودم استفاده می کردم اما استاد صادق زاده همان کتابی که جعفر نژاد ترجمه کرده بود را به زبان اصلی دست میگرفت و‌تر جمه می کرد و دانشجو هم چون از روی زبان اصلی درس می داد با برخورد خوبی هم که استاد داشت به به وچه چه همه در می آمد .استاد یعنی کسی که قدرت بیان بالا دارد وبرداشتش را از روی چندین منبع به ربان خودش بیان کند وگرنه چه فرقی با یک مترجم دارد؟؟؟؟!!!!!
بچه‌ها کمتر دنبال اسم اساتید باشید شاید یه مطلب را از یک استادی که خیلی نام بلندی هم ندارد بیاموزیم اما استادی که نامش حال به هر دلیلی بلند شده نتواند به ما بفهماند که منظورش چیست!!!

من صدای استاد کارگهای را که گوش میکردم مال امسال را معتقد بودن که هیچ کدام از ترجمه‌ها کامل نیست وتاکید روی ربان اصلی داشتند. با شناختی که از استاد صادق زاده دارم فکر نمی کنم بین جزوه وکتاب ترجمه ایشان حتی کلمه ای تفاوت باشد چه بسا کتاب هم بهتر باشد !!!

اینها نظرات من به عنوان کسی هست که ایشان سالها استاد دانشگاه ما بودند و تجربه خودم و دوستان قبل‌تر از ما وحتی بعد‌تر از ما این بوده و البته این نظرات شخصی هستند !!!!

اما یک خوبی بزرگی که دارند این است که سر فصل را تا آخر درس می دهند یا بهتر است بگویم که‌تر جمه می کنند که کمتر در بین اساتید آزاد دیده می شود معمولا در آزاد تا هر جا که رسیدند کار می کنند وبقیه برای کنکور ارشد به عهده دانشجو است از این لحاظ نسبت به بقیه اساتید در اولویت هستند و اینکه من شنیده‌ام که جز طراحان سوال هستند و جالبتر اینکه سال ۸۶ یکی از دوستانم پارسه شاگرد استاد حقیقت بودند وقتی فهمیده بودند که این دوست ما شاگرد استاد صادق زاده بودند بسیار به نیکی از ایشان نام برده بودند اما این دوست من هم تعجب کرده بودند به نظر من ایشان شاید استاد باسوادی باشند اما قدرت بیان انتقال را ندارند واین بزرگترین ضعف یک استاد است که این موضوع را فقط شاگرد می فهمد وبس !!!!

اینها نظرات واطلاعاتی بود که من از ایشان داشتم وسعی کردم خیلی با دید باز و به دور از هیچ غرضی ایشان را نقد و بررسی کنم !!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۱۱
۱۶ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۸۹ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: واقعا نظریه چکار کنم؟
(۱۶ آذر ۱۳۸۹ ۰۲:۰۳ ق.ظ)momon64amster نوشته شده توسط:  موندم تو کار این نظریه؟
هر چی می خونی با ز سوال های جدید طرح می کنن واسه همین تورینگ ۱۰۰ تا تعریف داره چه کنم؟
فکر می کنم تو درک درس مشکل دارم و درس رو نفهمیدم
لینز و جزوه کارگهی هم اثری نداره
کسی می تونه کمک کنه من چه کار کنم که نظریه رو بفهمم؟
من همه درس‌ها رو مفهومی میخونم بد نیست موفق هستم ولی تو این نظریه موندم اجه یه منبع فارسی درست وحسابی هم که نیست؟
برا زبان های منظم و تورینگ و ....
کسی اگه چیزه خوبی میدونه که برا درک کممکم کنه بگه

کتاب تست پوران پژوهش در مورد زبان های مستق از متن خیلی جالب گفته
کتاب گسترش علوم پایه (مهر بخش) اینطور که دوستم میگه کتاب جالبیه و کلی روش جدید و ابتکاری گفته اما شنیدم که یهسری غلط هم داره اما خودم نخوندم که مطمئن باشم غلط داشته باشه اما از جالب بودنش مطمئنم.
یه نکته‌: توی تمرینات لینز گفته اثبات کنید چرا این زبان منظم یا نا منظمه‌، شما نمی تونید خیلی رو اینا وقت بزارین اما میتونین شکل زبانها رو تو ذهنتون بررسی و تحلیل کنین.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: iabidi
ارسال: #۱۲
۱۷ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۱۰ ق.ظ
واقعا نظریه چکار کنم؟
کتاب نظریه زبانها و ماشینها نوشته مهندس مهدی جبل عاملی هم خوب گفته .توی آدینه بوک و کتابفروشیهای اصفهان میتونید گیر بیارید. قیمتش هم ۴۳۰۰ هست.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال: #۱۳
۱۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۲۱ ب.ظ
RE: واقعا نظریه چکار کنم؟
(۱۷ آذر ۱۳۸۹ ۰۲:۵۶ ب.ظ)babakab110 نوشته شده توسط:  اگه منبع خوب اصلی می خوای هوم لینز ترجمه صراف زاده
اگه منبع کنکوری می خوای کتاب نظریه زبانها انتشارات جهش
من هم برای گسترش علوم پایه رو دیدم و هم پوران هیچ کدوم به پای جهش نمی رسن
منم پارسال اصلا یک کلمه نظریه نمی فهمیدم
اونو جزء درس های سخت قرار می دادم
ولی الان با خوندن چند منبع چند جزوه بنظر من درس راحتیه
میشه روش حساب کرد.
بله من شنیدم که انتشارات جهش خیلی توی درس نظریه و گسسته خوبه . اما گسسته شاید همون پوران بهتر باشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۴
۲۰ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۸۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط javadjj.)
کتاب لینز
مثلا میگه کدام یک از زبان های زیر مستقل از متن است(فک کنم سوال سال ۸۸) بود خوب این دوتا زبانی که داده بود از تمرینات لینز بود.من نمیگم حفظ کنی اما یادبگیری وقتی یک بار تمرین رو حل کرده باشی سر جلسه نیازی نیست که شک داشته باشی و این حرف‌ها اما سوالات اثباتی طرف راست و چپ اثبات رو حفظ کن و سعی کن کاربردش رو بفهمی روند اثبات رو هم یه نگاه بنداز شاید توش نکته داشته باشه اما دیدی کمی پیچیده است خوب رد شو.مثلا لم پمپاژ رو تو حل تمرین لینز بخوبی میتونی یاد بگیری و درکش کنی.
تا فصل ۱۱ لینز و قسمت هایی از فصل ۱۲ کافیه برای خوندن.
حالا یه چی بگم یه دوستی دارم رشته اش برق هست و خانومش رشته کامپیوتر ۲ روز پیش اومده میگه کتاب نیلز رو داری کلی خندیدیم!!!!

سپاس‌گزاری شده توسط: ROZA , hamed2005 , **sara** , Sunshine Off
ارسال: #۱۵
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۴۵ ب.ظ
جزوه ۹۰% نظریه
بچه‌ها من به این نتیجه رسیدم بهتره فقط تست بزنیم حالا از هر جا که میخاد باشه و دم دست بیاد
البته شایدم اشتباه میکنم!

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۸۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۷۲ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۲ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۴۹۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۷۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۶ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۲۰۰ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۴۴ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۵۵ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close