زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟

نظرسنجی: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۰/۲۶%
    اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۱۰/۲۶%
    ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۳۸/۴۶%
    اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره ۳۸/۴۶%
۳۰ ۳۸/۴۶%
  • ۳/۸۵%
    حتما باید بیرون از منزل کار کنه ۳/۸۵%
۳ ۳/۸۵%
  • ۳۷/۱۸%
    به انتخاب خودش میذارم ۳۷/۱۸%
۲۹ ۳۷/۱۸%
در کل ۷۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۲۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۱ ق.ظ
RE: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  اگر بخواید شرعی به قضیه نگاه کنید به این سمت ماجرا هم نگاه کنید که شرع میگه زن توی خونه وظیفه نداره کار کنه و اگر کاری کرد میتونه بابتش اجرت المثل بگیره البته علاوه بر نفقه ای که مرد باید بهش بده
اینم خوبه بدونید که حتی زن میتونه بابت شیری که به بچش میده از همسرش پول بگیره(هرچند که مهر مادری هیچ وقت اجازه این کارو به زن نمیده)
در چنین شرایطی زن برای کار کردن در بیرون از خونه باید از همسرش اجازه بگیره!!!
این دید شرعی به روابط زن و شوهره نه نظر شخصیه من پس به من ایراد نگیرید
فقط خواستم دید شرعی رو کاملتر یاداوری کنم و خواستم تمام جوانب شرعو در این زمینه ذکر کنم که فقط از یک زاویه به این نظر شرعی نگاه نکنید

همه ی صحبت هاتون کاملا درست بود، فقط اکه میشه جمله این رنگی رو یه بار دیگه توضیح بدید

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ق.ظ
من فکر میکنم نمیشه رفت و با یک دختر تحصیل کرده ازدواج کرد بعد هم ازش بخوای هر جوری که تو فکر میکنی عمل کنه...اگه اصولی به قضیه نگاه کنیم میبینیم که زن ها هم درست به اندازه مردها توی خانواده های جدید دارن زحمت میکشن و حق دارند...این ایده که زن باید تحت امر شوهرش باشه بر میگرده به روزگاری که شوهر از خوراک و پوشاک و امنیت و....رو برای همسرش تامین میکرد ...الان دختر های ما امکان اینو دارن که خودشون یه خانواده رو بچرخونن...اینجوریه که کم کم مستقل شدند و نیازهای مادیشون به همسر کنونی یا آیندشون کمتر...به نظرم پدیده خوش یمنی است و باید با آغوش باز به استقبالش رفت..به به

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
 سپاس‌گزاری شده توسط: kiantamar , hamidkhl , nikou , mosaferkuchulu , narges_r , luna , reyhaneh64 , arshadhoush , Sunshine Off
ارسال: #۱۲۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۰۹ ق.ظ، توسط narges_r.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(20 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  اگر بخواید شرعی به قضیه نگاه کنید به این سمت ماجرا هم نگاه کنید که شرع میگه زن توی خونه وظیفه نداره کار کنه و اگر کاری کرد میتونه بابتش اجرت المثل بگیره البته علاوه بر نفقه ای که مرد باید بهش بده
اینم خوبه بدونید که حتی زن میتونه بابت شیری که به بچش میده از همسرش پول بگیره(هرچند که مهر مادری هیچ وقت اجازه این کارو به زن نمیده)
در چنین شرایطی زن برای کار کردن در بیرون از خونه باید از همسرش اجازه بگیره!!!
این دید شرعی به روابط زن و شوهره نه نظر شخصیه من پس به من ایراد نگیرید
فقط خواستم دید شرعی رو کاملتر یاداوری کنم و خواستم تمام جوانب شرعو در این زمینه ذکر کنم که فقط از یک زاویه به این نظر شرعی نگاه نکنید

همه ی صحبت هاتون کاملا درست بود، فقط اکه میشه جمله این رنگی رو یه بار دیگه توضیح بدید

منظورم اینه که وقتی قراره مطابق شرع رفتار بشه پس باید برای هردو طرف، هم زن و هم مرد اجرا بشه
درست نیست فقط یک طرف ماجرا دیده بشه...
البته همونطور که گفتم این نظر شخصیه من نیست و کاری هم به درست و غلط بودنش ندارم فقط خواستم همه جانبه دیده بشه این نظرات
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepid , mohammad_13690
ارسال: #۱۲۴
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ق.ظ، توسط kiantamar.)

عزیز من این چه منطق و طرز تفکریه؟

به این نکته توجه کن...
جناب Mohammad13690 شما زیر اسم کاربریت نوشتی "پس گرفتن قدرت علم از مستکبرین"
اونوقت انتظار داری یه انسان آزاد، به خاطر جنسیتش، عقایدش رو به یه زن تحمیل کنه، چون وقتی از کارش بر میگرده می خواد بوش خوش غذا تو خونه به راه باشه. این استکبار نیست؟ خانومی رو از این آزادیش محروم کنی چون دلت میخواد وقتی میرسی خونه چاییت به راه باشه؟

نمی دونم چرا بعضی ها آقایوون به خودشون اینقدر مفتخرن که "مرد" هستن؟ جز شانس و رندوم بودن، چه عاملی تو تعیین جنسییت شما موثر بوده؟ این شد دلیل به خود نازیدن؟

جنسیت چه زن و چه مرد دلیلی برای برتری نیست و اگر کسی چه خانوم و چه اقا خودش رو به صرف مرد یا زن بودن برتر بدونه، نشون دهنده ی یک تفکر تکامل نیافته ی از بیخ و بن غلطه. توصیه می کنم همه ی پیش فرض هاتون (جامعه، خانواده و فرهنگ و مذهب ...) از ذهنتون پاک کنید و دوباره آزاد فکر کنید. پاک فکر کنید.

یه چیز دیگه که البته به بحث مستقیما ربط نداره.
من جمله زیر نام کاریبریت رو دیدم نوشتی "پس گرفتن قدرت علم از مستکبرین"، کسب علم هم با جنگ و دعوا آخه؟
علم ذاتا پاکه، پس اون رو با انگیزه ها خودمون آلوده نکنیم. دنبال علم بریم چون بدست اوردن علم خوبه. چون با علم میشه به دنیا خدمت کرد... نه واسه چشم رو هم چشمی و کم نیاوردن جلوی بقیه، حالا می خواد مستکبر باشه یا هر کس دیگه.

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ق.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  من فکر میکنم نمیشه رفت و با یک دختر تحصیل کرده ازدواج کرد بعد هم ازش بخوای هر جوری که تو فکر میکنی عمل کنه...اگه اصولی به قضیه نگاه کنیم میبینیم که زن ها هم درست به اندازه مردها توی خانواده های جدید دارن زحمت میکشن و حق دارند...این ایده که زن باید تحت امر شوهرش باشه بر میگرده به روزگاری که شوهر از خوراک و پوشاک و امنیت و....رو برای همسرش تامین میکرد ...الان دختر های ما امکان اینو دارن که خودشون یه خانواده رو بچرخونن...اینجوریه که کم کم مستقل شدند و نیازهای مادیشون به همسر کنونی یا آیندشون کمتر...به نظرم پدیده خوش یمنی است و باید با آغوش باز به استقبالش رفت..به به

موافقم، مصلما پیوندی که با علاقه و برای رسیدن به آرزو ها و علاقه هامون باشه خیلی لذت بخش تر و مستحکم تر از رابطه ایه که از روی نیاز و ترس از گرسنگی و تو خیابون موندن بوجود اومده باشه.

یعنی کسی هست که مورد دوم رو ترجیح بده؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , mosaferkuchulu , narges_r , luna , diligent
ارسال: #۱۲۵
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
چون ممکنه این تصور پیش بیاد که بعضی حرفا خلاف شرع هست من یه چند کلمه ای خدمت دوستان عارض بشم:
اینکه شرع گفته خانمها باید حتی برای خروج از منزل از شوهرشان کسب اجازه کنند این درست هست ولی یادمان باشد شرع مرزها و اکسترمم ها را تعیین کرده. یعنی اگه آقایی قلبا" بهمسرش اعتماد داره دیگه لازم نیست از این حق مدام استفاده کنه و برای ورود و خروج به همسرش برگ خروج امضاء کنه.
از طرفی در مقابل حقوقی که برای آقایان تعیین شده حقوقی هم به خانمها داده شده. اگه زندگی مشترک محلی برای این باشه که هر روز دادگاه تشکیل بدیم و هر طرف حقوقش را مطالبه کنه زندگی مجردی آرامش بیشتری خواهد داشت.
حقوق طرفین محترم هست ولی هر کدام میتونن حقشون را بطرف مقابل واگذار کنند و طرف مقابل هم بدون اینکه ازش خواسته بشه حقوق همسرش را اداء کنه. بنابراین اگه در زندگی مشترک کسی هر روز از خانمش نخواد که ازش اجازه بگیره و بره سر کار یا بره خارج از خانه کار خلاف شرعی نکرده . همانطور که وقتی همسرش برای انجام کارهایی که شرعا" بعهده اش نیست مکررا" بهمسرش گوشزد نمیکنه و حقوقی را مطالبه نمیکنه.حالا اگه این تفاهم بنظر دوستان خلاف شرع هست بنظرم صد درصد در اشتباهند.
اگه کسی هم لازم می بینه که حقوقش را بشدت های لایت کنه میتونه همون اول هنگام خواستگاری این کار را بکنه و بهتره شرایطش را قبل از ازدواج بگه و در هر موردی که لازم میدونه حقوقش را دقیقا" مطالبه کنه ذکر کنه تا بعدا" زندگی بدون دغدغه ای داشته باشه.اینهم باز تفاهم هست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , باران سپهری , انرژی مثبت
ارسال: #۱۲۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۱ ق.ظ
من به عنوان آقا دوست ندارم همسر آینده ام بیرون از خونه کارکنه و حتی توی خونه کار کنه(البته به غیر از آشپزی کار های دیگه خدمتکار انجام میده) به نظر من خانوما باید بچسبن به بچه ها و بچه ها رو به نحو احسن(خوبی) بزرگ کنن چون که این بچه ها آینه سازان یه مملکتی اند بعدشم اگه بتونه بچه های خوبی حالا از هر لحاظ تربیت کنه شیرینیش خیلی بیشتر از اونی است که سر ماه یه چندر غاز حقوق میاره
حالا اگه خودش خیلی دوست داشت کار کنه ایرادی نداره فقط باید محیط کارش مناسب و خوب باشه طوری که خانم اذیت نشه

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmirGooran
ارسال: #۱۲۷
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۵ ق.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ق.ظ)abraham نوشته شده توسط:  حالا اگه خودش خیلی دوست داشت کار کنه ایرادی نداره فقط باید محیط کارش مناسب و خوب باشه طوری که خانم اذیت نشه
اصل کلام رو زودتر بگو !!!
ارسال: #۱۲۸
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط nomad:D.)
اینکه بگید به مرد اصلا ربطی نداره که من کار میکنم یا اینکه کجا کار میکنم؟
پس خانم هم نباید از آقاهه بپرسه کجا میری؟ با کی میری؟ کی بر میگردی؟ محل کارِت من از فلانی خوشم نمیاد نباید باهاش حرف بزنی.(چون از نظر من خانم ها این حق و دارن که این سوالها رو بپرسن Big Grin)
اون وقت اینکه زندگی مشترک نیست. در حقیقت دو تا هم خونه هستید که با بی تفاوتی نسبت به هم دارید زندگی میکنید.
اگر خانم به آقا میگه کجا میری؟ بحث چک کردن نیست این نشان از توجه خانم نسبت به آقا هست. و وقتی آقا میگه محل کارِ خانم سالم باشه نشان از علاقه اش به خانمش هست. نه زور گویی.
البته هر چیزی که از حد بگذره خراب میشه.
ولی میشه خوشبینانه تر به مسائل هم نگاه کرد.
هر کس وقتی ازدواج میکنه واسه این هست که زندگیش رو با کسِ دیگه قسمت کنه. وارد میدون جنگ که نمیشیم که بگیم اِاِاِاِاِاِاِ..... تو این و گفتی ؟؟؟؟؟؟ پس به چرخ تا بچرخیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sami65 , باران سپهری
ارسال: #۱۲۹
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ق.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ق.ظ)abraham نوشته شده توسط:  به نظر من خانوما باید بچسبن به بچه ها و بچه ها رو به نحو احسن(خوبی) بزرگ کنن چون که این بچه ها آینه سازان یه مملکتی اند بعدشم اگه بتونه بچه های خوبی حالا از هر لحاظ تربیت کنه شیرینیش خیلی بیشتر از اونی است که سر ماه یه چندر غاز حقوق میاره

هان؟HuhHuhHuh

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال: #۱۳۰
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ب.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(20 خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ق.ظ)abraham نوشته شده توسط:  به نظر من خانوما باید بچسبن به بچه ها و بچه ها رو به نحو احسن(خوبی) بزرگ کنن چون که این بچه ها آینه سازان یه مملکتی اند بعدشم اگه بتونه بچه های خوبی حالا از هر لحاظ تربیت کنه شیرینیش خیلی بیشتر از اونی است که سر ماه یه چندر غاز حقوق میاره

هان؟HuhHuhHuh

درسته این یکی از وظایف خانم هاست اما نه در حد چسبیدن !!!
چون به هر حال یه خانمم برا خودش برنامه داره
خیلی از خانم ها بودن همه بچه داری می کردند هم درس یا کار ، و حاصلشم بچه های خیلی خوب و آینده دار و پدر و مادری خوب و تحصیل کرده با امکانات رفاهی مناسب ، که البته همه این ها فقط و فقط بستگی داره که چطور در مراسم خواستگاری با شوهر قرارداد بسته باشه !!!

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
ارسال: #۱۳۱
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  که البته همه این ها فقط و فقط بستگی داره که چطور در مراسم خواستگاری با شوهر قرارداد بسته باشه !!!

ببخشید شرمنده مگه بنگاه معاملاتی که قرارداد ببندند ؟ Big Grin
ارسال: #۱۳۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ب.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)Belissima نوشته شده توسط:  اون خانمهایی که اومدن در نظر سنجی شرکت کردن مگه عنوان رو نخوندن؟ سوال از اقایون هست، جالبه بعضی از خانمها گفتند مخالفم همسرم بیرون کار کنه!

آره منم این برام سواله خانمایی که نظر دادن، از چه دیدگاهی بوده جوابشون! شفاف سازی کننSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Belissima
ارسال: #۱۳۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ ب.ظ
از دید من اشکالی نداره کار کنه ولی شرایطش باید فراهم بشه
فرض کنید خانم از صبح تا ۲ بعد از ظهر سرکاره
خوب حالا خانم خسته و کوفته برمیگرده خونه! شوهر همین طور و بچه هم به همین منوال!
این وسط تکلیف خونه گرم، ناهار و خیلی چیزای دیگه چی میشه! گناه اون بچه چیه!
پس نمیشه یه قانون کلی گذاشت. از دید من هر خانواده ای شرایط خاص خودش رو داره
که باید متناسب با اون موقعیت تصمیم گرفت.

"تمرین، کلید تسلط بر هر مهارتی است. با تمرین می توانید هر رفتار یا مهارتی را که دوست دارید یا ضروری می دانید در خودتان بپرورانید."

"برایان تریسی"
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , nomad:D , sohrablou
ارسال: #۱۳۴
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط ریحانه.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۸ ب.ظ)Sami65 نوشته شده توسط:  نمیشه یه قانون کلی گذاشت. از دید من هر خانواده ای شرایط خاص خودش رو داره
که باید متناسب با اون موقعیت تصمیم گرفت.

اصلا بحث پیچیده ای نیست بنظرم

درسته با کار بیرون وقت استراحت کمتره ولی اگه آدما زندگیشون رو دوست داشته باشن، برای همه اینها هم راه حل دارن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال: #۱۳۵
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۳ ب.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
من دیگه نمی خوام تو این مورد به بحث ادامه بدم!فکر نکنم بتونم نظر کسی و عوض کنم!از این بحث هم جز تاسف چیزی نصیبم نشد!
کلا این بحث بسیار سیقه ای هست انگار !سلیقه ی آقاییون در اینکه حقوق خانوما رو رعایت کنن یا نکنن!!که انگار عاقلانه ترین راهش عنوان کردنش قبل از ازدواج هست!

فقط یه نکته ای به آقای naderx که دوستانه و از روی خیر خواهی هست!
دوست عزیز این روزا دیگه صیح به صبح کسی پول نمی ذاره رو اپن!یه چیزی هست به اسم حساب بانکی که سر ماه آقای محترم خرجی خونه + نفقه ی خانوم ( که دو مورد کاملا متفاوته) رو می ریزن به حساب خانوم!
در زندگی اینده این نکته رو لحاظ کنید.هم خودتون راحت ترید هم خانومتون!Big Grin

اگر هم حرفای من خاطر کسی و مکدر کرد معذرت می خوام!انشالله همه سفید بخت شینBig Grin

در ضمن از خانوم محترمی که رای دادن واقعا ممنونم!چون من کاملا متوجه شدم که منظورشون چی بود!روشتون واقعا خلاقانه بود ای ول!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۲۳ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۹۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۶۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۷۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۹ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۳۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۵۰۵ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۶۶ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۳۱۹ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ایمنی در کار | افزایش ضریب ایمنی در کار | پیشگیری از حوادث کار kimiyaa ۱ ۲,۴۲۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arezu3

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close