زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

از هر دانشگاهی هر چی میدونی بیا برای کمک به بچه ها بگو !

ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ ب.ظ
سلام . ۳۵ روز دیگه نتایج میاد و باید انتخاب رشته کنیم . شاید استرس نذاره درست تصمیم بگیریم . بچه ها از هر دانشگاه و هر شهری هر اطلاعاتی دارید بیاید به دوستاتون بگید .

من نظراتمو درباره بعضی دانشگاههای تهران میگم :

شریف :از نظر علمی که نیاز به تعریف نداره ولی در یکی از بدترین نقاط تهران از نظر آلودگی هوا و ترافیک و ....

امیرکبیر : سطح علمیش خوبه ولی از نظر رفاهی خیلی به درد نخور و دانشجو خیلی با ارزش نیست . یه جو بچگانه ای توی سیاست داره و دانشجوی جو گیر سیاسی زیاد داره . در چها راه ولیعصر واقع شده که از نظر دسترسی بهترین نقطه تهرانه

تهران : بنظرم جو دانشگاهی تو این دانشگاه خیلی خوبه و واقعا احساس میکنی دانشجو هستی .

علم و صنعت : شرق تهرانه و آب و هواش خوبه و جوش یه جو متعادله و همه تیپ دانشجو توش هست .

شهید بهشتی : دانشگاه قشنگیه و در یکی از نقاط با صفای تهران واقع شده و جوش یخورده مایه داری تر از بقیه دانشگاههاست.

خواجه نصیر : دانشکده هاش جدا از هم هستن و چیز زیادی از این دانشگاه نمیدونم.

اینا دیده های من از دانشگاههای تهران بود درست و غلطشو ببخشید .
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Masoud05 , Sunshine Off , **sara** , maryami , najme60 , baran , Maryam-X , Msccom , rozh66 , csharpisatechnology , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ ب.ظ
مساله ترافیک برای شریف مطرح نیست به اون شکل چون علاوه بر BRT، دو تا ایستگاه مترو هم نزدیکشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , baziramzi.ir , Sunshine Off , **sara** , انرژی مثبت , Mansoureh , baran , rozh66
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۰۳ ب.ظ
بچه ها بیاید بگید دیگه . ما که تهران قبول نمیشیم بیاید شهرستانها رو برامون بگید.

یزد هم یه ترم بودم . واقعا واقعا مردمانی آرام و شهر امن . تو خیابونهاش قدم میزنی اصلا احساس غربت نمیکنی . کاسب های منصفی داره ولی هواش خشکه . شهر بسیار خوبیه . حتما یه بار این شهر رو برید ببینید و از فالوده یزدی میرچخماق بخورید و برگشتنه از حاج خلیفه رهبر یا یه حاج خلیفه خوب دیگه قطاب و باقلوا و پشمک سوغات ببرید .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۲ ب.ظ، توسط parsaNA.)
در مورد امیرکبیر :

نمی دونم چیا رو شامل رفاه دانشجو می دونید ولی اگه منظورتون خابگاه هست که فک کنم این مشکل برای اکثر دانشگاه ها وجود داره و مختص اینجا نیست ، به هرحال خیلی از بچه ها تا چند ماه اول تو نمازخونه دانشگاه یا خابگاه ها میگذروندند . غذا هم هر روز دو نوع توزیع میشه با قیمت ۴۰۰ و ۴۸۰ تومان . کیفیتش تعریفی نداره و اکثر دانشگاه ها هم همین طور هستند !!

دانشگاه زمین چمن مصنوعی داره ، به علاوه یه ساختمان که کلا مخصوص ورزش هستش و شامل استخر و سونا و جکوزی و انواع وسایل ورزشی و ... ( استخرش هم برای دانشجو ها ۱۰۰۰ تومن و چون تازه تاسیسه فعلا که خیلی عالیه Tongue )

یه مرکز بهداشت و درمان هم داریم که شامل خدمات مهم پزشکی هستش با هزینه خیلی کم . از لحاظ بیمه درمانی هم که مثل بقیه دانشگاه هاست . کلاسهای فوق برنامه هم تا دلتون بخواد انواع و اقسامش برگزار میشه چه درسی و چه غیر درسی با تخفیف ویژه برای دانشجوهای داخل دانشگاه . تقریبا ماهی یکبار هم یه جشنواره ای چیزی Big Grin تو محل دائمی نمایشگاه که روبروی دانشکده برق هستش برگزار میشه که می تونه بعضی هاش براتون جالب باشه . مثلا برای خود من جشنواره شهر من فرهنگ من خیلی خیلی دوست داشتنی بود . به علاوه مسابقات روبوتیک و سازه و اریگامی و سودوکو و کلی برنامه علمی تفریحی دیگه . خلاصه اینکه امیرکبیر خیلی دانشگاه شاد و به قول معروف happy ای هستش .

فضای سبز دانشگاه هم خوبه ولی ایراد اینه که امیرکبیر از لحاظ وسعت جزو کوچکترین دانشگاه های مادر کشور محسوب میشه ! کتابخانه مرکزیه تازه تاسیسش هم با دو طبقه سالن مطالعه مجهز ، هم یه نکته مثبت برای مسایل رفاهی محسوب میشه .

از لحاظ دسترسی هم در بهترین نقطه شهر قرار داره ، به قول دوستمون دو ایستگاه مترو نزدیکش هست ( فردوسی و ولیعصر ) و سه ایستگاه BRT و چند تا ایستگاه اتوبوس . خلاصه خوش مسیرترین دانشگاه محسوب میشه .

سطح علمیش هم که دیگه خودتون می دونید تو بعضی شاخه ها بهترینه تو کشور . در کل بستگی داره به این که چه رشته ای و چه گرایشی و در چه فیلدی میخواهید کار کنید . این خیلی خیلی مهمه / حتما این رو در نظر داشته باشید که فیلد مورد علاقه اتون در گرایشتون چیه ؟ چون ممکنه بزنید شریف یا امیرکبیر ، بعد وقتی وارد شدید متوجه بشید که استادی نیست که علاقه مند به اون زمینه باشه و ممکنه بفهمید که میزدید دانشگاه تهران براتون بهتر می بود !

دانشجوی جوگیر هم همه جا هست Smile اما از اون لحاظ درست می گید جو دلچسبی نداره و اینجا بیشتر از این نمیشه باز کرد مساله رو . اما برای من که مهم نبوده و نیست ...

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , fatima1537 , Sunshine Off , **sara** , baziramzi.ir , مازیار صفایی , Br2012 , maryami , baran , Potential , Msccom , Mahbanoo313 , reyhaneh64 , rasoul67 , carbon , rozh66 , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۱۹ ب.ظ
در مقابل من از جو شریف خوشم میاد. بیشتر بحث ها و صحبت ها بین بچه های همه مقاطع راجع به درسه ولی نه همه صحبت ها. برای کسی که از درس خوشش بیاد جو خوبی داره. به اندازه متعادل به درس توجه میشه.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , Sunshine Off , **sara** , انرژی مثبت , خانه سبز , baziramzi.ir , مازیار صفایی , Mansoureh , Msccom , reyhaneh64 , rozh66 , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ ب.ظ
RE: از هر دانشگاهی هر چی میدونی بیا برای کمک به بچه ها بگو !
با تشکر از دوستان ولی بازهم مثل همیشه فقط در مورد تهران داره صحبت میشه . منی که خوشبینانش شبانه کرمان رو میارم چیکار کنم ؟Big Grin

آقای پارسانا بیشتر منظورم همون خوابگاههای خیلی بد و بعضی از کارمندهای اونجا خیلی بی ادب هستن البته انشالله الان نسبت به چند سال پیش بهتر شده باشه .

آقا من وصف شیراز رو خیلی شنیدم . دوستان شیرازی بیان بگن برای یه دانشجوی ارشد فرصتهای شغلی چجوریه ؟ خب فکر کنم اگه ۷۰% بشه کار پیدا کرد آدم میتونه ترم رو کلا اونجا بمونه .

اصفهان چطور ؟ فرصت شغلی ؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط parsaNA.)
من نگفتم که جو درسی اینجا خوب نیست ، دوستمون گفتند جو سیاسی من هم منظورم همون بود که از این لحاظ شریف هم همینطوره ، دیگه نمیان یه جا رو تافته جدا بافته کنند که Tongue دارم می بینم هر دو رو همزمان ...

جو شریف بیشتر متمایل به درسه ولی امیرکبیر درس و تفریح ترکیب متعادل تری دارند ، این هم بیشتر به خاطر خود بچه هاست نه وسایل و امکاناتی که دانشگاه فراهم میکنه .
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)baziramzi.ir نوشته شده توسط:  آقای پارسانا بیشتر منظورم همون خوابگاههای خیلی بد و بعضی از کارمندهای اونجا خیلی بی ادب هستن البته انشالله الان نسبت به چند سال پیش بهتر شده باشه.

من اطلاعی از اوضاع خوابگاه ها و کارمنداش تا این حد دقیق ندارم که بتونم کمکی کنم . اینو بهتره کسایی که دارند استفاده می کنند نظر بدند . حالا ممکنه یکیشون برخورد بدی داشته با یکی که این حرف رو به گوش شما رسونده ، با این حساب نمی شه در مورد کلشون نظر داد . اما کارمندای دانشکده خود ما که زحمتکش ترین آدمایی هستند که تو عمرم دیدم ، صبحها زودتر از ما مشغول به کارند و شبها هم بعد از ما همچنان کار می کنند و خیلی هم خوش اخلاقند با دانشجو ها هم دوستند . هر جایی اینطوری نیست .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baziramzi.ir , **sara** , Masoud05 , مازیار صفایی , maryami , Msccom , Mahbanoo313 , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۸ ق.ظ، توسط Jooybari.)
سلام. چیزایی که درمورد اصفهان میتونم بگم ایناست: خوابگاهاش نسبتاً خوبن. چون با دانشکده زیاد فاصله ندارن. از در خوابگاه تا در کلاسهای فنی حداکثر ۱۵ دقیقه راهه. غذاهاش رو میخوریم. غذاهای دانشگاه های دیگشو نخوردم که بگم خوبه یا نه. ولی فکر نکنم بد باشه. ۳ قیمتیه : ۲۸۰ و ۳۵۰ و ۴۸۵ تومن. شام رو به خوابگاه ها میارن. سلف ناهار هم نزدیک به ساختمون فنیه.
مکان دانشگاه خوبه. بین دروازه شیراز و کوه صفه. آلودگی اصلاً نداره. چون ارتفاعش از خود شهر بیشتره. فضای سبزش خوبه (ولی برای ما مازندرانی ها عادیه Big Grin ) خیلی بهش میرسن. راه ارتباطیشم خوبه. ولی امکانات ورزشیش ضعیفه. سالن هاش همش دست تربیت بدنی هاست. استخرم داره و قیمتش بالا نیست.
هیئت علمی خوبی داره. بیشترین اعضای هیئت علمی دانشکده برای گروه کامپیوتره. میگن میخان یه دانشکده جدا بزنن.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , **sara** , baziramzi.ir , Masoud05 , مازیار صفایی , maryami , najme60 , Maryam-X , kerm , Msccom , Mahbanoo313 , rasoul67 , csharpisatechnology , AI.
ارسال:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ب.ظ
جناب پارسانا یه خورده درباره سیستم کلاسی و نمرده دهی هم صحبت کنید آخه خیلی درباره امیرکبیر حرف هایی مبنی بر سختگیری بی مورد میشه . یه بار هم خود دکتر یه جا گفته بود که شریف سختگیری های بی مورد امیرکبیر رو نداره .

دوستانی که در دانشگاه های دیگه هستن هم لطف کنن اطلاعاتشون رو بزارن ، دانشگاه هایی مثل شیراز - اراک - کرمان - چمران اهواز - یزد و ... که کمتر راجع بهش بحث شده .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , baziramzi.ir , maryami , Msccom , AI.
ارسال: #۱۰
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ب.ظ
قیمت غذا مگه تو همه دانشگاه ها هماهنگ نشده؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baziramzi.ir
ارسال: #۱۱
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ب.ظ
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  جناب پارسانا یه خورده درباره سیستم کلاسی و نمرده دهی هم صحبت کنید آخه خیلی درباره امیرکبیر حرف هایی مبنی بر سختگیری بی مورد میشه . یه بار هم خود دکتر یه جا گفته بود که شریف سختگیری های بی مورد امیرکبیر رو نداره .

سیستم کلاسی مثل همه دانشگاه هاست فقط اینجا یکم مسئولین آموزشی عجله دارند و ترم رو زودتر از همه دانشگاه ها شروع می کنند ، مثلا ترم مهر از ۱۹ شهریور برای ما شروع شد! از طرفی قوانین انتخاب استاد راهنما و تعیین موضوع پایان نامه و مسائلی از این دست هم قانون سفت و محکمی نداره و هر روز یه حرفی می زنن ! باز عجله اینجا هم دیده می شه اما در نهایت این سخت گیری ها به نفع من تموم شد .

اما این که اساتید امیرکبیر سخت گیری بی مورد می کنند ، در مورد همه صادق نیست . یعنی اکثریت که این مدلی نیستند . اما بعضی استادها هستند که اسم نمی برم ، یه مقدار رو پلی تکنیکی بودنشون متعصبند و وقتی سخت گیری می کنند و می پرسیم که چرا اینکارو می کنید میگند که بالاخره مهر پلی تکنیک خورده رو پیشونیمون دیگه Big Grin باید یه فرقی بکنیم . به جز تعداد کمی از استادها که این مدلیند بقیه روال عادی دارند مثل همه جا . البته اون تعدادی هم که سخت گیری دارند به نظر من واسه کسی که تمام حواس و وقتش واسه درسه خیلی هم خوبه . مثلا درس یادگیری ماشین ۸ تا پروژه داره + هر هفته تمرین کلاسی ! + کوییز + ارائه و ... واسه کسی که وقت زیادی نداره آزاردهنده است .

در کل خیلی جای نگرانی نیست ، اگه استادی که تو زمینه مورد علاقه شما فعالیت می کنه و سطح خوبی هم داره ، تشریف بیارید ، مشکلی نیست Tongue

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , pos , **sara** , مازیار صفایی , baziramzi.ir , maryami , najme60 , Msccom , Mahbanoo313 , AI.
ارسال: #۱۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط esi.)
عالیه.
فعلا فقط شریف و اکثریت امیر کبیر. انصافا هم جای توضیح و البته تعریف هم داره !
دیده های خودم در مورد دانشگاه تبریز ، در مورد ارشد هوش و دانشکده برق و کامپیوتر:
کاری به مسئولین ، رئیس و ... ندارم یعنی زیاد برای بچه ها اطلاعات مفیدی نیست. رشته کامپیوتر و IT تویه دانشکده برق و کامپیوتر ملقب به دانشکده برق !!!(برق خالی !!) هست. جو دانشکده کاملا جو برقیه. کامپیوتر فعلا حرفی واسه گفتن نداره ، اگه میخوای بری تبریز خودت باید بخونی ، هیچ جو و صحبتی از کامپیوتر نیست ، واسه ارشد کامپیوتر ۴ تا استاد داره که هیچ کدوم استاد تمام نیست و البته اساتید IT هم هستن ، برید تو سایت زده. محیط دانشکده جدا از قسمت مرکزیه و با اتوبوس داخل یونی می رن. مثل یه جزیره دور افتاده می مونه دانشکده برق (همرا با دانشکده فناوری های نوین و ساخت و تولید) !!!! من خودم بیشتر دوست داشتم دانشکده تویه محیط مرکزی بود در کل محیطش دنج و خوبه. فضای سبزشم خوبه. سخت گیر نیستن رو برخی مسائل ... (واقیت دیگه باید گفت) . من خودم حس خوبی دارم اما محیطش زیاد علمی به نظر نمی رسه البته خود شخص تویه حداقل دانشکده برق و کامپیوتر تبریز خیلی مهم تر از دانشگاهه و خودش باید بخونه.
البته چون تازه کامپیوتر (ارشد فقط IT داره و فوق IT هم نداره) اومده تبریز توقع زیادی هم نمی شه داشت. استادا گیر نیستن می دونید دیگه چرا !!!!!!!!!! اما استادای کامپیوترش متوسطن، نباید زیاد توقع داشته باشین چون هوش و نرم تازه اومده.(البته برقش استاد تمام زیاد داره و واقعا عالین مثل دکتر رستمی).
غذاش بدک نیست. مثل همه یونی ها. خوابگاش ولیعر و فجرش انصافا خوبه. بد نیست ، شهرک امامش داغونه !!!
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه.
امیدوارم مفید واقع بشه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , pos , مازیار صفایی , baziramzi.ir , farahnaz , Masoud05 , maryami , najme60 , Msccom , Mahbanoo313 , AI.
ارسال: #۱۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ق.ظ، توسط Br2012.)
دانشگاه علم و صنعت:

تقریبا میشه گفت الان جو دانشجویی همه دانشگاه های تهران یه جور شده و همه تیپ دانشجویی دارناینو به لحاظ سیاسی و مذهبی و... میگم، دانشگاه علم و صنعت هم از این قاعده خارج نیست اما اگه بخوام یه دید کلی در مورد این دانشگاه بدم باید بگم که این دانشگاه به دلیل بودجه زیادی که می گیره (به دلیل سیاسیونی که در دانشگاه تدریس می کنن یا فارغالتحصیل شدن) از لحاظ امکانات به نظر من خوبه اما به صورت جزئی تر پایین گفتم:

قبل از همه چیز بگم که دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت از قدیمی ترین دانشکده های کامپیوتر در دانشگاه های تهران هست و از این ترم هم دانشکده جدیدش افتتاح شده که ساختمونش معماری مدرنی داره و زیبا

[تصویر:  82797_1_1379093401.jpg]

امکانات ورزشی و رفاهی :
استخر به همراه سونا و جکوزی و ...(مدرن)
زمین چمن طبیعی و مصنوعی
سالن فوتسال
۸خوابگاه: عدد خوابگاه (به لحاظ خوابگاه مشکلی نداره چه برای دخترا و چه پسرا)و که هر خوابگاهی امکانات ورزشی و تفریخی هم داره
غذا: فکر میکنم تنها(اگه اشتباه نکنم) دانشگاهی هست که ۲ نوع غذا برای هر وعده(شام و نهار) می ده و کیفیت هم بد نیست و این که ۵ شنبه شب ها هم غذا میده
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه Smile

اینترنت:
همه خوابگاه ها هم اینترنت بی سیم داره و هم کابلی که سرعت میانگین ۱۰۰k هست البته همین وضعیت در مورد اینترنت آزمایشگاه ها هم هست که البته سرعت اینترنت آزمایشگاه ها بیشتره

سطح علمی:
میشه گفت از اونجایی که گروه های همه دانشگاه ها هم استاد ضعیف(به نسبت دانشگاه های تهران) داره و هم قوی در نتیجه گروه نرم افزار علم صنعت هم چندتا استاد قوی داره و چندتا هم ضعیف این در مورد سایر گروه ها (هوش و معماری )هم صادق هست.

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه سوالی بود در خدمتم Smile
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , pos , مازیار صفایی , baziramzi.ir , farahnaz , Masoud05 , maryami , parsaNA , fatima1537 , najme60 , Mansoureh , Potential , ida_isp , esi , kerm , Msccom , aka111 , Ali-B , Mahbanoo313 , rasoul67 , rozh66 , AI.
ارسال: #۱۴
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  غذا: فکر میکنم تنها(اگه اشتباه نکنم) دانشگاهی هست که ۲ نوع غذا برای هر وعده می ده و کیفیت هم بد نیست و این که ۵ شنبه شب ها هم غذا میده
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه Smile

.........

البته شریف هم برای ناهار دو نوع غذا داره و ۵ شنبه شب ها هم غذا داره البته قیمتش نسبت به اون چه دوستمون در مورد دانشگاه اصفهان گفتند گرون تر شده. در مورد کیفیتش نمی تونم نظری بدم چون به غیر از اینجا فقط غذای دانشگاه کارشناسیم رو خوردم و نمی تونم مقایسه ای داشته باشم.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , مازیار صفایی , baziramzi.ir , maryami , Jooybari , Mahbanoo313
ارسال: #۱۵
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
من در مورد دانشگاهها چیزی نمیگم چون اطلاعات شخصیم مربوط به سالهای قبله و شنیده ها را هم نمیگم.چون قبلا" که گفته ام بعضی اعتراض کردن که حالا مثلا" وضع فرق کرده و نظر شما الآن دیگه درست نیست. اگر چه بعضی دانشگاهها با وجود سابقه زیاد معمولا" تغییرات شگرفی درشون ایجاد نمیشهBig Grin
از طرفی تصورم اینه که معمولا" اکثر بچه ها از یه روند بخصوصی در انتخاب رشته استفاده میکنند.نمره شون خوب باشه میزنند شریف (بندرت تهران)و بهمین ترتیب میرن جلو.پارسال دیدم یکی سال اول کنکور رتبه اش ۳۴ شده بود انتخاب رشته نکرده بود و سال دوم اول شده بود. خب این دیگه بندرت با نظر من و شما دانشگاه مورد علاقه اش را عوض میکنهBig Grin

مهمتر از همه اینها عشق و علاقه و ابزار کار هست.

یعنی فقط نخواهید قبول بشید. گرفتن فقط مدرک ارشد بدون علاقه و زمینه های لازم اگر چه شدنی است ولی خیلی چیز خوبی از کار در نمیاد. هم سخت خواهد شد و هم اعصاب خرد کن.

مثلا" اگه پایه ریاضی خیلی خوبی نداری یا اصلا" علاقه ندارید خب علوم کامپیوتر نرید. اگه از فیزیک و چیپ و مدار و ... بدتون میاد معماری بدردتون نمیخوره. خلاصه ببینید هر رشته چه پایه و علاقه ای نیاز داره بعد برید.
تو ارشد مدت سر و کار داشتنتون با دانشگاه بیشتر همان یه سال اوله بعدش ارتباطتون کم میشه وبار تحصیل بیشتر روی دوش خودتونه و علاقه و پشتکاره که از شما یه کاندید مناسب واسه ورود به دوره های بالاتر میسازه. ارشد تا چشم بهم بزنی تمامه!
عشق شماست که میمونه (بیستون را عشق کند و شهرتش فرهاد بردSmile)
بعضی دانشگاهها را هم بنظرم نرید بهتره.نمیگم کدوما ولی همون ته جدولیا که بزور یه دوره ارشد سرپا کردن!
حتی اگه دوسال باید برید سربازی و برگردید دوباره کنکور بدین از دانشگاهی که نه استاد داره نه امکانات نه خیلی چیزای دیگه فقط واسه اخذ یه مدرک دوری کنید. یادتون باشه همین الآن هم کسانی هستند که ارشد دارند و نمیتونند جذب هیئت علمی بشن حالا دو سه سال دیگه که وضع بدتره و همین چیزا میتونه امتیاز بشه واسه رقابت تون با بقیه. نکنه ارشد بگیرید و بعد زیاد بکارتون نیاد. نه واسه ادامه تحصیل نه واسه استخدام در اون جایی که میخواهید.!
بنظرم ممکنه بشه کارشناسی را اثرش را در مقاطع بعدی کمرنگ کرد البته تا حدودی ولی ارشد اثر واضح تری داره!

برای همه جوونای خوب و کم ادعا و علاقمند به علم و تحصیل و پیشرفت مملکتم آرزوی موفقیت و سر بلندی دارم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Masoud05 , nikou , pos , انرژی مثبت , Jooybari , fatima1537 , najme60 , **sara** , یاقوت سرخ , k.amir , nomad:D , baziramzi.ir , Potential , Lantern , Maryam-X , esi , SarahArshad , kerm , Aurora , sohrablou , Mahbanoo313 , reyhaneh64 , rasoul67 , rozh66 , mammad_asir , AI.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۰,۶۳۴ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۶۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۴ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۸۳ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
Sad راهنمایی برای نوشتن پایان نامه کمک!!!!!!! Sarabeh ۱ ۲,۴۶۶ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۸۴ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close