زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۸۹, ۰۸:۰۲ ب.ظ
هوش مصنوعی یا آی تی
سلام
من میخام ارشد شرکت کنم
لیسانس سخت آفزار بودم
به نظرتون ارشد هوش صمنوعی شرکت کنم یا آی تی

من شنیدم هوش مصنوعی بازار کار نداره ولی آی تی داره

خوشحال میشم نظرتونو بدونم
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۸۹, ۰۸:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط Afra.)
RE: هوش مصنوعی یا آی تی
(۰۹ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۲ ب.ظ)alpha2008 نوشته شده توسط:  سلام
من میخام ارشد شرکت کنم
لیسانس سخت آفزار بودم
به نظرتون ارشد هوش صمنوعی شرکت کنم یا آی تی

من شنیدم هوش مصنوعی بازار کار نداره ولی آی تی داره

خوشحال میشم نظرتونو بدونم

سلام
رقابت در کنکورIT بسیار شدید‌تر است + شما با رتبه ۱۷۰ هوش و یا نرم افزار دانشگاه های سطح بالاتری و بهتری به نسبت IT میتوانید انتخاب کنید. به نوعی شرکت در کنکور IT یه ریسک محسوب می شه. ببینید سطح علاقه مندی تون به IT ارزش قبول کردن این ریسک رو داره یا خیر؟
و اینکه هدفتون از ادامه تحصیل تا چه سطحی هست؟

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
۰
۰
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۳:۵۶ ب.ظ، توسط admin.)
برای ارشد چی بخونم؟ نرم افزار‌، هوش و یا آی تی ؟
با عرض سلام و خسته نباشید

من سال ۳ کامپیوتر نرم افزار هستم و قصد دارم که تابستون برای فوق بخونم ولی مشکل اساسی من اینه که نمیدونم فوق چه رشته ای امتحان بدهم.
من زیاد علاقه ای به برنامه نویسی ندارم و برای همین فکر میکنم که گرایش نرم افزار برایم مناسب نیست (با توجه به لیست توانمندیهای اقای تنهایی فکر کنم صددرصد این موضوع درست باشد که این گرایش برایم مناسب نیست)از مباحث هوش خوشم می‌اید ولی از دوستان شنیدم که بازار کار خوبی ندارد.
و کلا در مورد اینکه it بدهم مردد هستم .
میخاستم من رو راهنمایی کنید که از گرایش های فوق کدام بهتر است بدون در نظر گرفتن علایق و....
ایا It بهتر از کامپیوتر است یا نه؟
برای فوق با توجه به اینکه کتاب های مرجع رو در طول ترم خوانده‌ام خواندن دوباره انها لزومی دارد یا نه و خواندن کتاب های پوران پژوهش و گسترش علوم پایه که خلاصه‌ی مباحث را پوشش میدهند کافی هست یا خیر؟
اینکه کدام ازمون‌ها امادگی کارشناسی ارشد مناسب‌تر و مفید‌تر است؟بهتره که از اول ازمون‌ها شرکت کنیم یا چندتای اخرش کافیه؟

با تشکر فراوان از راهنمایی شما دوستان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ramkal
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۴۷ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
RE: فوق کامپیوتر
سلام کی گفته که توی فوق مهندسی نرم افزار برنامه نویسی باید بلد بود و من خیلی از اساتید مهندسی نرم افزار حتی دکتری رو دیدم که برنامه نویسی نمی دونن(در حد عالی) و این برنامه نویسی از کاربرد های سطح پایین این گرایش هستش که هرکی ۱ سال کلاس بره می تونه برنامه نویس خوبی بشه.
شما می تونید برید نرم افزار و روی قسمت های دیگه کار کنید مثل مهندسی نرم افزار یا سیستم عامل یا....
مثلا ما یه استاد دارم که این فقط پایگاه داده کار می کنه یا خیلی از اساتید معروف یه قسمت از این علم رو برای کار انتخاب می کنن.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , simpatica , luna , - rasool - , h_1234 , Ramkal
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ ب.ظ
فوق کامپیوتر
سلام
در مورد هوش باید بگم که اگه به درسهایی مثه مدار منطقی‌، معماری‌، هوش علاقه دارید رشته خوبیه و فعلا بازار کارش فقط توی دانشگاه هست .
نرم افزار هم فقط برنامه نویسی نیست.
میتونید لیست دروس ارشدش رو ببینید
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۸۹, ۰۳:۵۰ ب.ظ
RE: فوق کامپیوتر
من بارها گفتم که اینکه کدام رشته خوبه‌، کدام رشته بازار کار داره و ... اصلاً بحث مناسبی نیست. جامعه بشری به همه رشته‌ها نیاز داشته که ایجادشون کرده. وگرنه در طول تاریخ این رشته‌ها یا ایجاد نمی شدن و یا منقرض شده بودن. بنابراین به نظر من همه رشته‌ها بازار کار دارند. اینکه چقدر پول در میارید و چقدر کارتون می گیره بستگی به کار درست بودن خودتون داره نه بازار. باور می کنید که الان همین برنامه نویسی که شاید هزاران نفر رو بلدش باشند خیلی از شرکت‌ها لنگشن؟ جدی باور می کنید که برنامه نویس خوب توی بازار تک و توکه و اگه شرکتی گیر بیاره دیگه ول کنش نیست؟ و قیمت های نجومی بهش پرداخت می کنه! الان چیزی که توی جامعه ما کم پیدا می شه متخصص هستش. چرا اگه بازار خرابه هر کی از بچه های شریفی از هر رشته ای اراده می کنه می ره سر کار ؟ دلیلش شاید اعتمادی باشه که برخی از شرکت‌ها به این بچه‌ها دارند.

در کل‌: به نظرم بهترین بازار کار رو الان رشته هایی مثل عمران دارند و اگه خیلی دوست دارید که پول در بیارید فوق رو برین عمران بخونید!! اگر هم می خواید همین رشته رو ادامه بدین به بازار کار فکر نکنید به این فکر کنید که چقدر می تونید خودتون رو بالا بکشید.

همون طور که دوستان گفتن‌، مهندسی نرم افزار == مهندسی ساخت و تولید نرم افزار از فازهای ابتدایی تا انتهایی!! و مهندسی نرم افزار == کد نویسی نیست!! کد نویسی جز بسیار کوچکی از مهندسی نرم افزار محسوب می شه. مهم تفکر طراحی و مدیریتیشه.

مثال می زنم. می خواید یه ساختمان بسازید. اون کارگری که آخر‌ها رو می ده بالا و کارهای از این قبیل می کنه رو می گن کدنویس. به نظرتون اون کارگره می تونه یه ساختمان قشنگ و مهندسی شده رو تحویل شما بده؟ آیا خونه شما معماری نداره؟ آیا نیاز به برآورد هزینه، تخمین زمان اجرا‌، مدیریت مخاطرات و ... نداره؟

دوستان مهندسی نرم افزاری که کد می زنن مثل این می مونن که مهندسی عمران گرفته باشند و بیان کارگری کنند. چرا که تخصص اونها بالاتر از کد زنیه. البته برخی‌ها هم کد زن نیستند و در واقع با کد زدن یه الگوریتم پیشرفته رو پیاده سازی می کنند نقش اینها مثل بنای ساختمان می مونه.

Big Grin

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , naimeh , simpatica , luna , Maryam-X , **sara** , h_1234 , Masoud05 , maryami , Ramkal , aahmadi83 , fatemehkh , احسان مومنی , csharpisatechnology
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۰۵ ق.ظ
نرم افزار یا IT
منم از این فرصت استفاده می کنم،من هنوز نمی دونم کدوم رشته (کامپیوتر(نرم افزار)یا IT) رو واسه کنکور ارشد انتخاب کنم، من از خیلی‌ها شنیدم که IT خیلی بهتر از نرم افزاره‌، اما هنوز دلیلشو نمی دونم،خواهش می کنم از همه دوستانی که راجع به این مسئله اطلاعاتی دارند، به من کمک کنند. مرسی
۱
۰
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ ب.ظ
هوش مصنوعی یا آی تی
آی تی بهتر از نرم افزار نیست اما بازار کارش بد نیست البته دوباره به سطح نرم افزار نمیرسه و اینکه قبولیشم سختره

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۷ ب.ظ
هوش مصنوعی یا آی تی
دوستان علاقه شماست که بازار رو می‌سازه!، ببینید به کدوم علاقه‌مندتر هستید. به نظر من قبولی توی آی‌تی و نرم‌افزار به یه مقدار نیاز به تلاش داره، و وقتی شما بخواید رتبه خوب بیارید فرقی ندارن، بازار کار واسه گرایشهای مربوط به کامپیوتر در حال حاضر کم نیست و وضعش از رشته‌های دیگه خیلی بهتره.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۴ مرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط Soheil.)
هوش مصنوعی یا آی تی
بعلاوه اینکه در مورد هوش میگن دوره تحصیلی خیلی سختری نسبت به نرم افزار و آی تی داره!!
اینجا هم بچه‌ها پست های خوبی زدن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۳ شهریور ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ ۱۲:۵۰ ق.ظ، توسط taha_h.)
هوش مصنوعی یا آی تی
به نظر من دارین نسبت به آی تی کم لطفی میکنید.
آی تی بازار کار خیلی خیلی خوبی داره.(به خصوص ۲ گرایش امنیت و شبکه اش) و از نرم افزار و هوش ابدا پایین‌تر نیست.
هوش مصنوعی من هنوز نمی دونم ارشدش کجا می تونه کار کنه؟؟
نرم افزار هم آیا غیر از کد زنی و مدیریت پرو‍‍‍ژه‌ها نرم افزاری کاری داره؟؟()
علاوه بر بازار کار مناسب این رشته، درس های بسیار جذاب و دوست داشتنی داره.
البته فکر میکنم دکترا قبول شدنش خیلی سخته. همون جور که ارشد قبول شدنش خیلی سخت بود.(و هست)
به شخصه از گرایش خودم خیلی خوشم می اد. و بحمدالله مشغول به کار هم هستم.
ویرایش: البته بگما‌، من لیسانسم کامپیوتر- نرم افزار بوده ها، و خودمو یک کامپیوتری می دنم تا یه کسی که آی تی خونده باشه.
به عبارتی، لیسانس کامپیوتر به نظرم بهتر از لیسانس آی تیه. لیکن در مقطع ارشد قضیه بر عکسه

۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ شهریور ۱۳۸۹, ۰۸:۱۶ ق.ظ
برای ارشد چی بخونم؟ نرم افزار‌، هوش و یا آی تی ؟
سلام
من رشته کارشناسیم نرم افزاره به این رشته علاقه هم دارم ولی مشکل اینجاست که من هم شاغلم هم متاهلم و نرم افزار توی شهر ما و حتی تو شهرهای اطرافم نیست بجز آزاد شبستر تو شهر ما (ارومیه) شبکه داره دانشگاه سراسری شبکه هم رشته خوبی به نظرمیاد ولی حالا موندم واقعا ارزش داره بخاطر نرم افزار خونه و زندگی و کارم رو ول کنم برم یه جای دور (حالا مثلا اگه قبول بشم که میشم) یا شبکه هم برای یکی که نرم افزار دوست داره همونقدر خوبه؟ نمی دونم این فکر خیلی مشغولم کرده و نمی تونم شروع کنم به درس خوندن میدونم نرم افزار هم درساش زیاده و هم مشکلات بعدی واقعا نمی دونم راهنماییم کنین
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۳ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۲۴ ق.ظ
کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
با سلام خدمت دوستان عزیز و ضمن تشکر از سایت خوب و مفیدتون.
من اینجا تازه عضو شدم و دلیل عضویتم هم یه سواله که ذهنمو به خودش مشغول کرده.
من در حال حاضر دانشجوی رشته مهندسی برق-قدرت (کارشناسی) هستم و نمیدونم کنکور ارشد اگه کامپیوتر امتحان بدم (گرایش خاصی مد نظرم نیست فعلاً) بهتره یا همین رشته خودم؟
با اینکه از برق هم خوشم میاد و به گفته‌ی خیلیا‌، موقعیت کاری برق بهتره... ولی خودم ته دلم به کامپیوتر علاقه دارم. ولی داداشم میگه اینجا کسی به علاقه پول نمیده!!!
موندم چیکار کنم. اگه قرار باشه کامپیوتر امتحان بدم میخوام از همین الان شروع کنم به خوندن ولی اگه واسه برق باشه الان حس و حالش نیست از تابستون شروع می کنم(اگه خدا بخواد)...
دوستان اگه کسی راجع به این زمینه راهنماییم کنه ممنون میشم.
منظورم درباره مقایسه رشته های برق و کامپیوتر در ارشده.
راستی از بین رشته های ارشد کامپیوتر کدوم یکی بهتره؟
۱
۰
ارسال: #۱۴
۱۳ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ، توسط mosavat.)
RE: کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
(۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۲۴ ق.ظ)enayatch نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز و ضمن تشکر از سایت خوب و مفیدتون.
من اینجا تازه عضو شدم و دلیل عضویتم هم یه سواله که ذهنمو به خودش مشغول کرده.
من در حال حاضر دانشجوی رشته مهندسی برق-قدرت (کارشناسی) هستم و نمیدونم کنکور ارشد اگه کامپیوتر امتحان بدم (گرایش خاصی مد نظرم نیست فعلاً) بهتره یا همین رشته خودم؟
با اینکه از برق هم خوشم میاد و به گفته‌ی خیلیا‌، موقعیت کاری برق بهتره... ولی خودم ته دلم به کامپیوتر علاقه دارم. ولی داداشم میگه اینجا کسی به علاقه پول نمیده!!!
موندم چیکار کنم. اگه قرار باشه کامپیوتر امتحان بدم میخوام از همین الان شروع کنم به خوندن ولی اگه واسه برق باشه الان حس و حالش نیست از تابستون شروع می کنم(اگه خدا بخواد)...
دوستان اگه کسی راجع به این زمینه راهنماییم کنه ممنون میشم.
منظورم درباره مقایسه رشته های برق و کامپیوتر در ارشده.
راستی از بین رشته های ارشد کامپیوتر کدوم یکی بهتره؟

سلام به شما عضو تازه وارد‌ :

من شخصا فکر میکنم اگر دنبال علاقه تون باشید خیلی بهتره ‌، چونکه در یه شرایطی از مقطع ارشد و دکترا ‌، این فقط علاقه هست که آدمو به سمت درس خوندن هل میده

اگه علاقه نداشته باشین کارتون یک مقدار سخت میشه ‌، نمیگم غیر ممکنه ‌، میگم سخته ‌، باید پشتکار خوبی داشته باشید تا بتونید بدون ذهنیت لیسانس در ارشد کامپیوتر ادامه بدین ‌،
و دوم اینکه گراش تحصیلات لیسانستون با گرایشهای نرم افزار و هوش همخوانی نداره‌، اگر باز هم خیلی مصر هستید که در ارشد کامپیوتر بخونید ‌، پیشنهاد میکنم گرایش "سخت افزار" کامپیوتر رو امتحان بدید( توی ارشد گرایش سخت افزار‌، بنام "معماری کامپیوتر" شناخته میشه )

چونکه درسهای گرایش سخت افزار به واحدهای رشته برق نزدیکتر و شبیه تره ‌،
و من فکر میکنم اگر انشالله گرایش "معماری" قبول بشید احتمال پیشرفتتون خیلی بیشتره
در رشته برق ‌، شاخه جبر و مثلثات و هندسه ریاضیات کاربرد داره ولی در رشته کامپیوتر ‌، بیشتر شاخه ریاضیات گسسته و الگوریتمیک و منطق
البته اکیدا پیشنهاد میکنم که به اظهار نظر یکی دو نفر بسنده نکنید و از افراد مختلفی مشورت بگیرید و با ذهنیت باز اقدام به تصمیم گیری بفرمایید
به امید توفیق شما ....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: enayatch
ارسال: #۱۵
۱۳ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط mary87.)
کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
سلام
منم یک فارغ التحصیل برق از یک دانشگاه صنعتی هستم و سال ۸۷ فراگیر ارشد کامپیوتر شرکت کردم و به شدت خوندم و سوالات هم خیلی اسون بود ولی قبول نشدم( تو برق مجاز بودم )سال بعد کنکور نرم افزار شرکت کردم دانشگاه ازاد هم قبول نشدم و امسال هم it شرکت کردم و الان پشیمانم تو کامپیوتر خیلی درصد بالا باید داشته باشی و تعداد قبولیش از برق خیلی کمتره و معدل‌ها شون هم بالاست کسی که یک درسی پاس کرده با کسی که خودش میخواد بخونه خیلی تو درک مطالب تفاوت است و من شنیدم کسایی که مدرک لیسانس و ارشد شون باهم متفاوت باشه حق تدریس ندارن و خیلی سخت ممکنه دکترا قبول شن یک مطلب دیگه میگن برق قبول شدن راحت‌تر و خوندن سخت و کامپیوتر برعکس
حتما در مورد رشته مکاترونیک فکر کنید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: enayatch , samanium , h_1234

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۰۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۴۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۴۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۹ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۴۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۲۱ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۸۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۹۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۳۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close