زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۱۶
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ق.ظ
RE: کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
(۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۵۱ ب.ظ)mary87 نوشته شده توسط:  من شنیدم کسایی که مدرک لیسانس و ارشد شون باهم متفاوت باشه حق تدریس ندارن و خیلی سخت ممکنه دکترا قبول شن یک مطلب دیگه میگن برق قبول شدن راحت‌تر و خوندن سخت و کامپیوتر برعکس
حتما در مورد رشته مکاترونیک فکر کنید

اولا: فکر نکنم این حرف درست باشه..
من کامپیوتر دانشگاه دولتی درس خوندم.
بهترین استاد گروه ما رشته‌ی لیسانسش فیزیک بود و الان داره امریکا دکترا می خونه.
خود مدیر گروه هم لیسانس ریاضی کاربردی داشت و دکتراش رو از انگلیس گرفته بود.

دوما:منم اکیدا پیشنهاد می کنم به رشته‌ی معماری کامپیوتر فکر کنید.هم از نظر درسی تو کنکور خیلی براتون راحت تره .هم همخوانی داره با اطلاعات لیسانستون.
(من یک همکلاسی داشتم که پدر و برادراش همگی برق خونده بودند و خودش چون برق نیاورده بود اومده بود کامپیوتر.کل ۴ سال حسرت رشته‌ی برق رو می خورد جوری که می گفت بعد از لیسانس کامپیوتر می ره دوباره کنکور می ده برای برق.ولی حالا فوق معماری کامپوتر قبول شد و خیلی راضیه!
در کل این گرایش یک راه در رو بود براش تا هم به علاقه اش برسه هم نخواد از اول شروع کنه.

رشته‌ی مکاترونیک هم خیلی رشته‌ی توپیه اگر ظرفیتش رو نادیده بگیریم!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: enayatch
ارسال: #۱۷
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۱۴ ق.ظ، توسط enayatch.)
کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
دوستان ممنون از راهنماییهاتون.
با اینکه رشته برق با کامپیوتر زیاد تفاوت داره ولی چند عامل هست که باعث شده به کنکور ارشد رشته کامپیوتر فکر کنم.
اول علاقه. طوری که درسهای کامپیوتر رو راحت‌تر از برق می خونم. مثلاً مدار منطقی (که تو رشته برق هم هست) کل کتاب موریس مانو رو از حفظ بلدم ولی هیچکدوم از درس های برق رو اینطور نمیتونم یاد بگیرم. (این درس رو بدون استاد و در عرض حدوداً دو هفته تموم کردم)
دوم اینکه برق و کامپیوتر درسهای مشترک هم دارن. که خیلی خوب خوندم.
مدارهای الکتریکی - ریاضیات (آمار‌، ریاضی مهندسی و...) - مدار منطقی و ...
ریاضیات گسسته هم که قبلاً عاشقش بودم.
درس زبان هم چندان مشکلی فکر نکنم داشته باشم چون سوالای کنکور رو که دیدم بیشتر از متن های مربوط به کامپیوتر و اینترنت و اینجور چیزا اومده بود که زیاد سخت نیست. (مال کنکور دو سال قبل رو با یه نگاه سر سری بدون مطالعه حدود ۵۰% زدم)
عامل سوم و بسیار مهم دیگه ای هم که هست اینه که خیلی دوست دارم تهران قبول شم و این یکی رو فکر می کنم که با برق نمیتونم بدست بیارم. (رشته قدرت‌، تهران قبول شدن‌، یه کم!!! سخته به نظرم با توجه به اینکه بیشتر بچه های برق واسه درس خوندن از جونشون هم میگذرن: دی)
با توجه به مطالعات اندکی که انجام دادم فکر کنم رشته نرم افزار بیشتر بهم می خوره.
ولی هنوز مطمئن نیستم چون تا حالا نتونستم بیان کاملی از این رشته‌ها بدست بیارم مثلاً من نمیدونم رشته هوش چیکار می کنه و بازار کارش چطوره. در مورد رشته های دیگه هم همینطور.
یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که من الان ترم ۵ برق هستم و تا کنکور سال بعد حدود یه سال وقت هست.
اگه از الان شروع به خوندن درس های کامپیوتر بکنم، به گفته دوستم به احتمال زیاد از برق زده میشم تا جایی که شاید نتونم ۸ ترمه تموم کنم و کنکور ارشد هم می پره یه سال بعد و من اصلاً این رو دوست ندارم. (دلم میخواد سال اول قبول شم یه جای خوب)

حالا اگه هم قرار باشه کامپیوتر امتحان بدم باید یه تعادلی بین درسهای ترم و درسهای ارشد برقرار کنم که برنامه ریزی می خواد. یا اینکه بزارم درسهای ارشد رو تابستون بخونم.
بازم ممنون از همه دوستان.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۵۲ ب.ظ
کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
اینم در نظر بگیر که شما میتونید با رتبه ۱۰۰۰ تو برق قبول بشید ولی با این رتبه تو کامپیوتر مجازی هم نمیارید اگه یه نگاهم به درصدای قبولی بکنی میبینی که درصدای رشته برق چقدر پایینه و این دلیل بر سختی برق نیست به هر حال خوب در این مورد فکر کن بعد تصمیم بگیر که تو کدام یک میتونی موفق باشی
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۵ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۴۱ ق.ظ
RE: کنکور ارشد چه رشته ای امتحان بدم؟
(۱۴ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۱۰ ق.ظ)enayatch نوشته شده توسط:  دوستان ممنون از راهنماییهاتون.
با اینکه رشته برق با کامپیوتر زیاد تفاوت داره ولی چند عامل هست که باعث شده به کنکور ارشد رشته کامپیوتر فکر کنم.
اول علاقه. طوری که درسهای کامپیوتر رو راحت‌تر از برق می خونم. مثلاً مدار منطقی (که تو رشته برق هم هست) کل کتاب موریس مانو رو از حفظ بلدم ولی هیچکدوم از درس های برق رو اینطور نمیتونم یاد بگیرم. (این درس رو بدون استاد و در عرض حدوداً دو هفته تموم کردم)
برنامه نویسی رو هم در حدی بلدم که بتونم درس بدم.
دوم اینکه برق و کامپیوتر درسهای مشترک هم دارن. که خیلی خوب خوندم.
مدارهای الکتریکی - ریاضیات (آمار‌، ریاضی مهندسی و...) - مدار منطقی و ...
ریاضیات گسسته هم که قبلاً عاشقش بودم.
درس زبان هم چندان مشکلی فکر نکنم داشته باشم چون سوالای کنکور رو که دیدم بیشتر از متن های مربوط به کامپیوتر و اینترنت و اینجور چیزا اومده بود که زیاد سخت نیست. (مال کنکور دو سال قبل رو با یه نگاه سر سری بدون مطالعه حدود ۵۰% زدم)
عامل سوم و بسیار مهم دیگه ای هم که هست اینه که خیلی دوست دارم تهران قبول شم و این یکی رو فکر می کنم که با برق نمیتونم بدست بیارم. (رشته قدرت‌، تهران قبول شدن‌، یه کم!!! سخته به نظرم با توجه به اینکه بیشتر بچه های برق واسه درس خوندن از جونشون هم میگذرن: دی)
با توجه به مطالعات اندکی که انجام دادم فکر کنم رشته نرم افزار بیشتر بهم می خوره.
ولی هنوز مطمئن نیستم چون تا حالا نتونستم بیان کاملی از این رشته‌ها بدست بیارم مثلاً من نمیدونم رشته هوش چیکار می کنه و بازار کارش چطوره. در مورد رشته های دیگه هم همینطور.
یه چیز دیگه هم هست و اون اینه که من الان ترم ۵ برق هستم و تا کنکور سال بعد حدود یه سال وقت هست.
اگه از الان شروع به خوندن درس های کامپیوتر بکنم، به گفته دوستم به احتمال زیاد از برق زده میشم تا جایی که شاید نتونم ۸ ترمه تموم کنم و کنکور ارشد هم می پره یه سال بعد و من اصلاً این رو دوست ندارم. (دلم میخواد سال اول قبول شم یه جای خوب)

حالا اگه هم قرار باشه کامپیوتر امتحان بدم باید یه تعادلی بین درسهای ترم و درسهای ارشد برقرار کنم که برنامه ریزی می خواد. یا اینکه بزارم درسهای ارشد رو تابستون بخونم.
بازم ممنون از همه دوستان.

به هیچ وجه الان به کنکور ارشد فکر نکن!
ارشد امتحان پایان ترم نیست که با یک شب بیدار موندن بشه یه نمره‌ی خوبم گرفت؟!!
حداقل ۵-۶ ماه مطالعه‌ی اصولی می خواد.مخصوصا برای شما که می خواهید یه رشته‌ی دیگه امتحان بدید.
با در طول ترم درس خوندن فقط وقت خودت و تلف می کنی و تعداد درس های افتادت و ۹ ترمه شدنت رو
الان فقط و فقط به درسهای دانشگاه و تموم کردن اونا فکر کن.خصوصا که شما پروژه هم دارید.
فقط یه نگاه به درس های کنکور کامپیوتر بنداز.اونایی که تو برق هستند و هنوز پاسشون نکردی رو در طول ترم بادقت بیشتری بخون و خیلی مفهومی روشون فکر کن.
اینجوری موقع خوندن ارشد کارت نصف می شه.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۲:۳۳ ب.ظ
RE: فوق کامپیوتر
(۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مثال می زنم. می خواید یه ساختمان بسازید. اون کارگری که آخر‌ها رو می ده بالا و کارهای از این قبیل می کنه رو می گن کدنویس. به نظرتون اون کارگره می تونه یه ساختمان قشنگ و مهندسی شده رو تحویل شما بده؟ آیا خونه شما معماری نداره؟ آیا نیاز به برآورد هزینه، تخمین زمان اجرا‌، مدیریت مخاطرات و ... نداره؟

دوستان مهندسی نرم افزاری که کد می زنن مثل این می مونن که مهندسی عمران گرفته باشند و بیان کارگری کنند. چرا که تخصص اونها بالاتر از کد زنیه. البته برخی‌ها هم کد زن نیستند و در واقع با کد زدن یه الگوریتم پیشرفته رو پیاده سازی می کنند نقش اینها مثل بنای ساختمان می مونه.

Big Grin

لطفا این قدر کدنویسی را پایین نکشید.
درسته مهندسی نرم افزار فقط کدنویسی نیست اما جدای از آن هم نیست...
با تشکر

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۱
۰
ارسال: #۲۱
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۱ ق.ظ
IT امتحان بدم یا کامییوتر؟؟؟
سلام خدمت همه‌ی دوستان مانشتی
من دانشجوی ترم ۸ رشته‌ی IT هستم و امسال کنکور IT رو شرکت کردم ولی نتیجش زیاد جالب نبود
حالا از همه‌ی دوستان عزیز می خواستم که توی این مورد منو راهنمایی کنن که امسال واسه هوش بخونم یا IT!
با تشکر

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۴۶ ب.ظ
RE: IT امتحان بدم یا کامییوتر؟؟؟
از نظر شانس قبولی ،مسلما مال هوش بیشتره و راحت‌تر می شه توش قبول شد‌، چون IT یک رشته‌ی شناور هست و رقابت توش خیلی زیاده، مخصوصا که هوش مصنوعی رو هم برای IT پارسال خوندید.
از نظر علاقه هم باید توجه کنید
از نظر بازار کار آینده، خیلی نمی دونم.

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۰۴ ب.ظ
مهم‌ترین فاکتور علاقست. علاقه هم با شناخت به وجود میاد. بعد از علاقست که بازار کار و اینا مطرح می‌شه.
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۴۱ ق.ظ
خب شانس قبولی رو که می دونم توی هوش خیلی بیشتره ،ولی می خواستم بدونم ریاضی‌ها رو می تونم بخونم یا نه ،چون از ریاضی‌ها من فقط گسسته رو توی دوره کارشناسی خوندم
راستی اگه من در کنار هوش،شبکه رو هم امتحان بدم چی؟؟!!
فکر کنم در اینصورت فقط ۲ تا درس شبکه و نرم افزار رو باید اضاف بر درس های هوش بخونم،
حالا میشه روی این کار حساب باز کرد یا نه؟
نظر شما دوستان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ب.ظ، توسط موج.)
درضمن باید این نکته رو هم اضافه کنید که کنکور کامپیوتر خودش دو مرحله ای هست (عصر ۵شنبه و صبح جمعه)
و اگه بخوای یه رشته دیگه مثه آیتی رو هم به جد روش سرمایه گذاری کنی میشه سه تا کنکور همزمان
آیا این چند کنکور پشت سر هم خسته کننده نیست؟
علاوه براین دوستانی که میگن هوش قبولیش آسون‌تر هست مطمئنن؟ درسته آی تی رو به عنوان رشته شناور خیلی‌ها شرکت میکنن ولی خب اکثرن اون بهایی رو که باید برای خوندن ارشد قائل بشن براش لحاظ نمیکنن در حالی که توی هوش درصد بیشتری از افراد به صورت جدی و نه بعنوان سیاهه در اون آزمون با هم رقابت میکنن!!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال: #۲۶
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ ب.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ق.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  فکر کنم در اینصورت فقط ۲ تا درس شبکه و نرم افزار رو باید اضاف بر درس های هوش بخونم،

بهتره تمرکزتون رو روی یه رشته بذارید اینجوری بیشتر به نتیجه میرسید‌، تسلط پیدا کردن رو این دو تا درس وقت زیادی از شما رو میگیره که بهتره رو رشته اصلیتون صرف بشه .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا
ارسال: #۲۷
۱۷ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ ق.ظ
منم تقریبا توی این قضیه موندم که کدوم رو شرکت کنم.
امسال ظرفیت پذیرش IT رو خیلی زیاد کرد، تقریبا ۱۰۰۰ نفر تقریبا ۲/۵ برابر کنکور سال پیش پذیرش ارشد IT زیادتر شده، که تازه خبرهایی هم میرسه که که هنوز بیشتر از اینها هم میخواد افزایش پیدا کنه.
منم شخصا بیشتر دنبال شانس قبولیم تا علاقه و اینجور چیزها
حالا اگه کل داوطلبای IT از کامپیوتر خیلی کمتر باشه با اینکه کامپیوتر ۱۳۰۰ تا پذیرش داره مسلما توی IT شانس بیشتر میشه.
منم دنبال تعداد کل شرکت کننده هام .......
از دوستان کسی میدونه چند هزار نفر توی کنکور IT و چند هزار نفر توی کامپیوتر شرکت کردند ؟
اگه بیشترین رتبه‌ها رو هم میدونید بگید تا مقایسه کنم
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۲ ب.ظ
از دوستای دیگه هم تقاضا دارم نظراتشون رو لطف کنن بگن!!!!!

۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۷ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۲ ب.ظ)mrousta نوشته شده توسط:  از دوستای دیگه هم تقاضا دارم نظراتشون رو لطف کنن بگن!!!!!

خوب وضعیت شما جوری هست که اگر بخوای هوش شرکت کنی یه کم که نه بیشتر از یه کم باید تلاش کنی و چون ریاضی خارو هم پاس نکردی سخت‌تر میشه و ممکنه برای هوش خیلی اذیت بشی زیاد به ظرفیت نگاه نکن به علاقه نگاه کن و میزان تلاشی که میخوای بکنی
این که دو رشته هم شرکت کنی به نظر من زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه من خودم امسال آی تی و نرم افزار شرکت کردم و آیتی و مشترکام تو یه روز بود که مشترکم خیلی خوب شد و ۴۶ زدم اما چون برا آی تی نخونده بودم بد شد
۰
۲
ارسال: #۳۰
۳۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۰ ق.ظ
انتخاب هوش؟ یا معماری؟
سلام به همه

من واقعا توی یه دوراهی موندم Huh
نمیدونم هوش بخونم یا معماری؟

من خیلی به هر دوش علاقه دارم ولی تا حالا درسای مربوط به معماریو هم بیشتر بلدم و هم بیشتر کار کردم .
ولی از طرف دیگه همه جا خوندم که شانس قبولی تو هوش بعلت ظرفیت پذیرش بالاتر بیشتره .

کسی از دوستان که این دو گرایش رو قبول شدن و یا تموم کردن میتونن بهم کمک کنن ؟

در مورد قبولیشون‌، آینده کاریشون و چیزای دیگه .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۱۹۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۹۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۸۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۸۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۷۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۱۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۶۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۲۸ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۴۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۱۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close