زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۴۶
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۲۱ ق.ظ
RE: IT یا نرم افزار
(۱۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۲۹ ق.ظ)nafiseh1366 نوشته شده توسط:  
(16 آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  IT یا فناوری اطلاعات یعنی چه؟(به زبان ساده)
شما سوال من کمی گنگ باشه شما وقتی میگه مهندسی نرم افزار میگی مثلا کارش ساخت برنامه
ولی یک لیسانسه IT کارش چیه؟

به نظر من مهم خود شخصه؛ یعنی اینکه کشف کنی توی چه زمینه ای مهارت یا علاقه داری و پی اش رو بگیری . اینکه بگیم یه نفر نرم افزار خونده پس دیگه حتما برنامه نویسیش خوبه اصلا درست نیست. من خیلیا رو می شناسم نرم خوندن ولی از پس یه برنامه ساده هم بر نمیان بر عکسش دوستای خودم که آی تی هستن الان دارن کار برنامه نویسی انجام می دن اونم فقط رو حساب علاقه شون، موفق هم هستن.
سوالتون خیلی سخته؛ تقریبا ۸۰% درسای آی تی و نرم توی مقطع لیسانس یکیه. به نظر من فرق آنچنانی نداره.

اینکه هرکس علاقه ای داره درست اما صحبت من اینکه مثلا اگر شما فارغ التحصیل رشته IT باشی
یا میخواهی این رشته را انتخاب کنی این انتظار از شما نمیره که لااقل درباره این واژه اطلاعات کافی
داشته یا بگن فارغ التحصیل IT کارش چیه ؟ مهندس نرم افزاره یا سخت افزاره یا هر دو
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ق.ظ
IT یا نرم افزار
اگر شبکه دوست دارین هم در گرایش نرم افزار‌، هم معماری کامپیوتر می تونین شبکه کار کنین . من خودم لیسانس نرم افزار بودم فقط به این دلیل که به مباحث دیتابیس و معماری نرم افزار علاقه نداشتم رفتم معماری . الان تقریبا دارم همون چارت نرم افزارو پاس می کنم بدون درسایی که دوسشون نداشتم!
باید ببینین علایقتون چیه کلا .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
ارسال: #۴۸
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۰۹ ق.ظ
IT یا نرم افزار
جنبه ‌ی نرم افزاریش بیشتره سخت افزارش کمتر .به خاطر اینکه یه سری دروس آزمایشگاه رو که بچه های نرم و سخت پاس می کنند نداره(مثل آزمایشگاه معماری). برای کار؛ شرکت های دولتی کارشناش آی تی رو معادل کارشناس شبکه می دونن یعنی توی مصاحبه شون از شبکه می پرسن.
ایشالله که به جوابتون رسیده باشید

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۰
۰
ارسال: #۴۹
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۵۳ ب.ظ
IT یا نرم افزار
دوستان هرکدام اومدید نظرات خودتون رو گفتین که من به دو راهی رسیدم باز از جمع بندی نظرات شما به این نتیجه رسیدم که یا باید برم زبان برنامه سازی خودم رو قوی کنم و در ارشد هم به گرایش مهندسی نرم افزار شرکت کنم. یا برم IT امنیت شبکه بخونم؟
به نظر شما‌ها گزینه یک بهتر نیست؟

حالا چیکار کنم پایه زبان برنامه نویسیم قوی بشه؟

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
۰
۱
ارسال: #۵۰
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ ق.ظ
حالا که خودت نظرت روی نرم افزاره ،تردید نکن و از حالا برنامه ریزی کن‌! Dodgy
برای تقویت برنامه نویسی ،برو تو کافی نت‌ها آگهی بده که "پروژه دانشجویی با تخفیف ۵۰ درصد می نویسیم ،ادعاییم نیس‌! ":D
اینجوری مجبور میشی برنامه بنویسی‌! Wink

یه توصیه از من: برای یادگیری و علاقه در برنامه نویسی اگه حتی خیلی کم هم بلدی ،عملی کار کن ،چون وقتی ببینی برنامه ات داره خروجی می ده بیشتر به برنامه نویسی علاقمند میشی .

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۳
۰
ارسال: #۵۱
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۲۲ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ق.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  حالا که خودت نظرت روی نرم افزاره ،تردید نکن و از حالا برنامه ریزی کن‌! Dodgy
برای تقویت برنامه نویسی ،برو تو کافی نت‌ها آگهی بده که "پروژه دانشجویی با تخفیف ۵۰ درصد می نویسیم ،ادعاییم نیس‌! ":D
اینجوری مجبور میشی برنامه بنویسی‌! Wink

یه توصیه از من: برای یادگیری و علاقه در برنامه نویسی اگه حتی خیلی کم هم بلدی ،عملی کار کن ،چون وقتی ببینی برنامه ات داره خروجی می ده بیشتر به برنامه نویسی علاقمند میشی .
خیلی ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز واقعا از دورن خودم به برنامه نویسی علاقه دارم ولی همیشه یه عاملی باعث این دلزدگی از این درس میشه این عامل هم برای من نبود استاد خوب در این درس بود استادی داشتیم در درس برنامه نویسی که دانشجویی رو هم که از قبل برنامه نویسی بلد بود از برنامه نویسی متنفرش کرد

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
۱
۰
ارسال: #۵۲
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ
IT یا نرم افزار
ببین دوست عزیز من هر دو رشته رو دارم شرکت میکنم ببین بین IT و نرم افزار چه دروس مشترکی هست این دروس رو بیشتر واسش وقت بزار اگه کارنامه های سالای پیش این دو درسو دیدیه باشی متوجه میشی که خیلی رتبه های خوبم هستن که مدیریت یا سیستم یا معماری رو صفر زدن تو IT به نظرم درسای مشترک بین این دو رشته مثل سیستم - معماری - پایگاه -گسسته - ساختمان -الگوریتم - این هارو بیشتر در کنارش دروسی مثل منطقی - نظریه - شبکه رو و ... کمتر بخون ولی بخون تو ارشد به نظرم فقط باید تسلط داشت به دروس مثلا تو درس ریاضی مهندسی مهم نیست فرمول بلد باشی مهم اینه که تسلط داشته باشی به اون مسائل مثلا ممکنه من همه مسائلو از یه درس خوندم کتابو تموم کردم یکی فقط یه قسمتو خونده و بهش مسلطه فکر کرده سرش تحلیل کرده مسئله حل کرده کلی ممکنه از همون قسمت سوال بیاد اون حل کنه ولی منی که کلی صفحات کتابو خوندم نتونم حل کنم.معمولا تو ارشد خیلی کم پیش میاد سوالی بدن که همینجوری با یه فرمول حل شه.مثلا پارسال من ازمایشی کنکور شرکت کردم ۲۰ واحد درس داشتم دانشگاه ولی درسای پایگاه و کامپایلر تو ترم داشتم همین دو درسو زدم اصلانم کنکوری نخونده بودم ۳۰% زدم.هرچی فهمیده بودمو زدم.مهم ترین مسئله فقط اینه که تو کنکور منفی نزنین.خیلی مهمه.چون فرض کنین اگه سر کنکور دوتا درسو منفی زده باشین واگه همین دو تا رو صفر میزدین کلی رتبتون تغییر میکنه مخصوصا اگر رتبتون خوب باشه یعنی درسای دیگه رو بالا زدین یک درس منفی کلی ترازتون رو پایین میاره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_k2
ارسال: #۵۳
۲۳ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ق.ظ
IT یا نرم افزار
برو دنبال دلت!!!
تصمیمات بزرگ را با دل و تصمیمات کوچک را با عقل بگیرید-(امید کردستانی)

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamed_k2
ارسال: #۵۴
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۵۸ ب.ظ، توسط fatima1537.)
مشاوره درمورد گرایش ارشد(جذابیت،کلاس کاری،بازار کار)
سلام جناب دکتر
من دانشجوی ناپیوسته نرم افزارم.یعنی ۲ سال دیگه باید ارشد کنکور بدم.قصد دارم از الان شروع کنم ولی هنوز نمیدونم کدوم گرایشو هدفم قرار بدم..خودم بین هوش و شبکه مرددم..میشه راهنماییم کنید؟؟ملاک هام برای رشته اینه: جذابیت،کلاس کاری،بازار کار
تمام تلاشمو حاضرم بکنم تا فقط در یکی از دانشگاه های شریف،تهران و امیرکبیر قبول بشم..جزوه،کلاس،آزمون،،هرچی بفرمایید عمل میکنم.
با تشکر
۰
۰
ارسال: #۵۵
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۱۶ ب.ظ
مشاوره درمورد گرایش ارشد
جذابیت،کلاس کاری،بازار کار...!!!
کلاس کاری و بازار کار هردو عالیه..!!!!(مخصوصا ً شبکه)
ولی...جذابیت رو خودت باید مشخص کنی...:
هوش محاسباتی و الگوریتمیه....
شبکه بیشتر تئوریکه و مباحث محاسباتیش کمه...
خوب
حالا کدوم برات جذاب تره؟؟؟

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT SIROOS
ارسال: #۵۶
۱۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۲۳ ب.ظ
RE: مشاوره درمورد گرایش ارشد
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  هوش محاسباتی و الگوریتمیه....
این دیدگاه به هوش مربوط به لیسانسه. تو ارشد یاد میدن از سطح بالاتری به هوش نگاه کنید.
۱
۰
ارسال: #۵۷
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ق.ظ
مشاوره درمورد گرایش ارشد
هوش و شبکه ؟! چقدر به هم شبیه ان. بهتره ببینین علاقتون چیه . تو خود هوش و شبکه هم هزار نوع فیلد وجود داره.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱
۰
ارسال: #۵۸
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۱ ب.ظ
RE: مشاوره درمورد گرایش ارشد
(۱۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  جذابیت،کلاس کاری،بازار کار...!!!
کلاس کاری و بازار کار هردو عالیه..!!!!(مخصوصا ً شبکه)
ولی...جذابیت رو خودت باید مشخص کنی...:
هوش محاسباتی و الگوریتمیه....
شبکه بیشتر تئوریکه و مباحث محاسباتیش کمه...
خوب
حالا کدوم برات جذاب تره؟؟؟

خواهشا راجب گرایش شبکه بیشتر توضیح بدین چون من عاشق شبکه هستم ولی برنامه نویسی ام خیلی ضعیفه و نمی دونم در مقطع ارشد شبکه برنامه نویسی زیاد داره یا نه

اگه بتوانی در یافتن جواب سوالاتم کمک کنی ، تا ابد از تو متشکر خواهم شد .
شوپنهاور
۰
۰
ارسال: #۵۹
۱۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ب.ظ
مشاوره درمورد گرایش ارشد
(۱۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۱ ب.ظ)IT SIROOS نوشته شده توسط:  خواهشا راجب گرایش شبکه بیشتر توضیح بدین چون من عاشق شبکه هستم ولی برنامه نویسی ام خیلی ضعیفه و نمی دونم در مقطع ارشد شبکه برنامه نویسی زیاد داره یا نه
خیالتون راحت باشه...برنامه نویسیش هم در حدّ تئوریکه...!!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT SIROOS
ارسال: #۶۰
۱۴ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
انتخاب بین امنیت و هوش برای شرکت در ازمون
با سلام
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر هستم و در حال حاضر در دانشگاه باهنر کرمان (صنعتی و معدنی زرند)مشغول به تحصیل هستم قصد دارم در کنکور ارشد سال آینده شرکت کنم به دو گرایش امنیت و هوش علاقه زیادی دارم وحالا موندم کدوما رو انتخاب کنم خواستم دوستان راهنمایی کنند
ملاک هم فقط بازار کار حالا و آینده

شهر شلوغ شد قورباغه هفت تیر کش شد
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۰۰۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۳۰۳ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۲ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close