زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۶۱
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ب.ظ
مشاوره درمورد گرایش ارشد
سلام دوستان
من تازه شروع کردم به درس خوندن برای ارشد
همه جا گفته اند که ببینید به چه چیزی علاقه دارید دنبال آن بروید
من در دوره کارشناسی شبیه سازی سه بعدی روبات های انسان نمای فوتبالیست رو کار می کردم تیم مون هم تو مسابقات سال ۸۸ قزوین پنجم بین المللی و اول کشوری شد. از این رو بسیار علاقه دارم به طور تخصصی روی این موضوع و الگوریتم های راه رفتن روبات کار کنم.
از طرفی به دلیل ضعیف بودن پایه ریاضی ام قصد دارم سخت کوشانه روی این موضوع کار کنم
و اینکه به لحاظ کاری برنامه نویس وب هستم(البته ویندوز هم کار می کنم اما تخصصی وب کار هستم)
حالا مانده ام که هوش شرکت کنم یا نرم افزار، از هوش به خاطر سختی دروسش می ترسم و فکر می کنم نمی تونم درس هاش رو پاس کنم(به هر حال آدم باید با خودش رو راست باشه)
نرم افزار رو به خاطر اینکه تخصصی می ره برای ایجاد سیستم های نرم افزاری بزرگ و تو زمینه تحلیل هست و اینها زیاد دوست ندارم بیشتر اختراع و اکتشاف رو دوست دارم
اما می ترسم نتونم دروس هوش رو پاس کنم از درس ها زده بشم و کم بیارم به خصوص اینکه فکر می کنم اگه بخوام تخصصی روبوکاپ کار کنم بهتر هوش بخونم می ترسم تصورم از درسهای هوش درباره اینکه می تونه منو به این هدفم نزدیک کنه اشتباه باشه
تو رو خدا شما که اینقدر خوب همه رو راهنمایی می کنید من رو هم راهنمایی کنید
سپاسگزارم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۱:۵۹ ق.ظ، توسط esisonic.)
مشاوره درمورد گرایش ارشد
(۱۸ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  حالا مانده ام که هوش شرکت کنم یا نرم افزار، از هوش به خاطر سختی دروسش می ترسم و فکر می کنم نمی تونم درس هاش رو پاس کنم(به هر حال آدم باید با خودش رو راست باشه)
نرم افزار رو به خاطر اینکه تخصصی می ره برای ایجاد سیستم های نرم افزاری بزرگ و تو زمینه تحلیل هست و اینها زیاد دوست ندارم بیشتر اختراع و اکتشاف رو دوست دارم
اما می ترسم نتونم دروس هوش رو پاس کنم از درس ها زده بشم و کم بیارم به خصوص اینکه فکر می کنم اگه بخوام تخصصی روبوکاپ کار کنم بهتر هوش بخونم می ترسم تصورم از درسهای هوش درباره اینکه می تونه منو به این هدفم نزدیک کنه اشتباه باشه
تو رو خدا شما که اینقدر خوب همه رو راهنمایی می کنید من رو هم راهنمایی کنید
سپاسگزارم
بهتره دنبال علاقت بری...منم مثل خودت روبوکاپیم ( ایران اپن امسال گند زدیم)...تو ریاضی اصلا ً حرفی واسه گفتن ندارم...ولی عاشق هوشم ...علاقه همیشه باعث میشه که بتونی...
از نظر من یه نگاه هم به آیندت بنداز...می خوای با درس خوندن به کجا برسی؟؟؟
اول تکلیفتو با خودت و زندگیت مشخص کن!!...ببین واقعا ً هدفت از درس خوندن چیه؟؟؟...
الآن یکی از بچّه های تیممون دانشجوی کاردانیه...ولی تو پردازش تصویر منو قورت میده...الآنم با اون یه ذره سنش یه جای خوب کار میکنه و حقوق بالایی هم داره...
خوب فکر کن...بعد تصمیم بگیر!
...
موفق باشی

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon
ارسال: #۶۳
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ، توسط maryam_ak.)
هوش مصنوعی یا نرم افزار
سلام دوستان. من می خوام برای ارشد یکی از دو گرایش هوش یا نرم افزار و انتخاب کنم . خیلی توی اینترنت گشتم ولی هنوز نتونستم تصمیم قطعی بگیرم . لطفا هر کس هرگونه اطلاعاتی داره در مورد این دو رشته و درس های اونا در ارشد، سختی هاش و ... کمک کنه! ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pofef , m@hboobe
ارسال: #۶۴
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط aatwo.)
RE: هوش مصنوعی یا نرم افزار
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰ ب.ظ)maryam_ak نوشته شده توسط:  سلام دوستان. من می خوام برای ارشد یکی از دو گرایش هوش یا نرم افزار و انتخاب کنم . خیلی توی اینترنت گشتم ولی هنوز نتونستم تصمیم قطعی بگیرم . لطفا هر کس هرگونه اطلاعاتی داره در مورد این دو رشته و درس های اونا در ارشد، سختی هاش و ... کمک کنه! ممنون

شما اولا باید تعیین کنید که معیارتون سختی یا اسونی هست؟ یا علاقه؟
رشته مهندسی نرم افزار کاربردهای وسیعی داره در همه زمینه ها از زمین تا فضا
همچنیین هوش مصنوعی هم همینطور در بسیاری از سیستمها
در مورد سختی یا آسونی هم بستگی به خودتون داره سر فصل ارشد هر دو رو نگاه کنید ببینید شما چه درسهایی واستون خوندنش راحتره

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال: #۶۵
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
هوش مصنوعی و نرم افزار
درمورد گرایش هوش مصنوعی و نرم افزار
اینکه کدوم گرایش بازار کار بهتری دارد؟
من بیشتر کار پژوهشی و تحقیقاتی دوست دارم.
ازتون راهنمایی میخام و اینکه در مورد این دو گرایش برایم توضیح دهید.
ممنون
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ ب.ظ
انتخاب گرایش ارشد...
سلام
من نرم خوندم
ارشد میخوام شبکه بزنم یا امنیت ولی مشکل ریاضی دارم و نمیدونم مباحث مورد بحثش چیه ؟
۰
۰
ارسال: #۶۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ
هوش مصنوعی و نرم افزار
بستگی به علاقه طرف داره
هوش بیشتر جنبه تئوری تحقیقاتی داره ، زمینه های جدید پژوهشی زیاد داره و فیلد های کاری زیادی توش پیدا میشه (شبکه عصبی، فازی،پردازش تصویر، پردازش سیگنال و ....) مباحثشم خیلی جذاب ولی بازار کارش بیشتر آکادمیکه.
مثلا شما با داشتن فوق هوش خیلی سخت می تونید تویه شرکت کامپیوتری کار پیدا کنید اما فوق نرم خیلی راحت واسش پیدا میشه(بگذریم که الان دو تا شونم بیکارنن و کاری در کار نیست !!!!).
نرم افزار هم جنبه عملی بیشتری نسبت به هوش داره ، خصوصیات خاص خودشو داره( من خودم به شخصه عاشق سیستم عامل پیشرفته ام) ، مباحثی که تو ارشد می خونید نسبت به درسای هوش روش خیلی کار شده و اصولا گرایش نرم بیشتر تو ایران هم از لحاظ کار هم از لحاظ رشته طرفدار داره.

در کل بستگی به خود فرد داره ولی به نظر من نرم افزار بازار کار بهتری حداقل تو ایران داره اماتو هوش از لحاظ علمی و کار تویه فیلد خاص دستت باز تره و واسه ادامه تو مقاطع بالاتر مخصوصا اون ور آب خیلی بهتره(الان یونی ها مدام درخواست دکتری , DIP, ANN ، ML ،DM و... می دن که مباحث نسبتا جدیده و مطالعات زیادی روش داره انجام میشه).

البته نظر شخصی بود و اساتید زبده تری اینجا حضور دارن (بچه ها شریف و ...) که حتما می تونن کمکتون کنن .

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ONLY-IT
ارسال: #۶۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۹ ب.ظ
RE: انتخاب گرایش ارشد...
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  سلام
من نرم خوندم
ارشد میخوام شبکه بزنم یا امنیت ولی مشکل ریاضی دارم و نمیدونم مباحث مورد بحثش چیه ؟

شما اگه بخواید شبکه و امنیت بخونید که باید ای تی شرکت کنید
خوش بحال بچه های ای تی ریاضی ندارن فقط فکر کنم گسسته دارن

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۶۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۵۶ ب.ظ
انتخاب گرایش ارشد...
دوست عزیز رشته شما چی بوده کارشناسی ؟
به چی علاقه دارید؟
چی امتحان دادید یا می خواهید امتحان بدید ؟
تو چه زمینه های تخصص دارید یا دوست دارید یاد بگیرید؟ چه آینده شغلی واسه خودت در نظر گرفتید ؟
اینا همه تعیین کننده رشته و گرایشه ارشدتونه ؟

مثلا من نرم افزار خوندم ، نرم افزار هم دوست دارم ادامه بدم ، واسه دکتری هم میخوام اگه خدا بخواد بخونم پس باید خوب بخونم دانشگاه خوب نرم افزار قبول شم!؟

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال: #۷۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ ب.ظ
RE: انتخاب گرایش ارشد...
اگر با درس هایی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم مشکل دارید و خوشتون نمیاد و درس هایی مثل معماری، ریزپردازنده، منطقی اینارو بهتر میفهمید و دوست دارین حتما برید معماری! بین هوش و نرمو نمیدونم چه جوری باید انتخاب کرد.....
۰
۰
ارسال: #۷۱
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴ ب.ظ، توسط Br2012.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۴۰ ب.ظ)maryam_ak نوشته شده توسط:  سلام دوستان. من می خوام برای ارشد یکی از دو گرایش هوش یا نرم افزار و انتخاب کنم . خیلی توی اینترنت گشتم ولی هنوز نتونستم تصمیم قطعی بگیرم . لطفا هر کس هرگونه اطلاعاتی داره در مورد این دو رشته و درس های اونا در ارشد، سختی هاش و ... کمک کنه! ممنون

این که این دو گرایش در ارشد به چه صورت هستن خیلی کمکتون میکنه که کدومو انتخاب کنین
کلا بعد از قبولی ارشد در هر کدوم از این دو گرایش باید به فکر انتخاب موضوعی باشی که میخوای روش کار کنی هم برای پایان نامه و هم برای ادامه تحصیل(دکترا)
برای نرم افزار این موضوعات تا جایی که من میدونم در دانشگاه های تهران به این صورت هستن:

-سیستم های توزیعی(Distributed sys)( محاسبات خوشه ای و گریدی وابری و همچنین شبکه های بی سیم هستش)اکثر دانشگاه ها کار میکنن
-مهندسی نرم افزار( تست نرم افزار و امنیت نرم افزار و مهندسی مجدد نرم افزار ...) همه دانشگاه ها کار میکنن
-مدلسازی و ارزیابی سیستم های کامپیوتر( مدل سازی و شبیه سازی سیستم ها و ...) علم و صنعت و شریف و تهرانو می دونم که رو این مباحث کار می کنن
-تکنولوژی های وب( موتور جستجو و پردازش داده های حجیم و شبکه های اجتماعی و...)اکثر دانشگاه ها
-پایگاه داده ها اکثر دانشگاه ها

نکته آخر هم اینکه هر دانشگاهی معمولا ترم اول از شاخه های متفاوت هاون گرایش یه درس ارائه میده که بهتر با این موضوع ها اشنا بشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_ak , sajad_8900 , parsaNA
ارسال: #۷۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط parsaNA.)
من کلی مطلب تایپ کردم اینجا ، یهو همش پاک شد و با undo هم برنگشت !!! فک کنم صلاح بود چون احتمالا جنجالی میشد Big Grin من بهتون پیشنهاد می کنم که به سایت معرفی اساتید گروه هوش و نرم دانشگاه ها به ترتیب علاقتون سر بزنید ، هم با اساتید آشنا می شید هم با زمینه های کاریشون هم آزمایشگاه ها و دانشجوهاشون و ....

برای شروع به گروه
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
سر بزن .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , SarahArshad , m@hboobe
ارسال: #۷۳
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۵ ق.ظ
خوب جدای از اینکه استادهای هر دانشگاه زمینه ی کاریشون چیه، من سوالم بیشتر راجع به اینه که هوش اصلا چی هست چون مسئله ی اصلیم انتخاب بین هوش و نرمه که نمی دونم علاقه به کدوم یکی دارم و تواناییم تو کدومه؟ منظورم اینه که چطور باید بین این دو انتخاب کنم؟
۰
۰
ارسال: #۷۴
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۵۷ ق.ظ
هوش مصنوعی یا نرم افزار
اگه با زبان خیلی ساده میخاهید بدونید هوش چیه ، می تونید این مقاله رو تا انتها بخونید .

ولی مسلمه که این نمی تونه دلیل محکمی برای انتخاب شما بین هوش و نرم باشه . این دید کلی به شما میده . تصمیم با خودتون .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , SarahArshad , maryam_ak
ارسال: #۷۵
۱۵ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
هوش مصنوعی یا نرم افزار
هوش خیلی گسترده تر از اینه که بشه تو مقدار کمی توضیحش داد. از مباحث محاسبات تکاملی و محاسبات نرم گرفته تا مباحث کاملا سیگنالی همه میشن زیر مجموعه هوش. البته این مقاله parsaNA مثلا راجع به یه مباحث سیگنالی هیچی نگفته. جنس کاری که تو شاخه های مختلفش میشه تقریبا خیلی با هم متفاوته. حتی تو یه زمینه خاص هم ممکنه رویکرد های آماری باشه و رویکرد های سیگنالی. شما میتونید یا یه مقداری کار کنید بعضی از مباحث هوش رو تا ببینید چجور کاری رو باید انجام بدید، میتونی هم فقط ببینید هدف هر زمینه چیه. یه چیز دیگه: خیلی از مباحث هوش نیاز به پیش نیازهایی دارند که برای درک عمیق اون مباحث دونستن این پیش نیازها لازمه. این پیش نیاز ها عمدتا از ریاضی(مثل جبر خطی یا حتی تحلیل تابعی) و برق(اکثرا درسای سیگنالی و ریاضیاتی برق احتیاجه مثل نظریه اطلاعات و بهینه سازی محدب و پردازش سیگنال های دیجیتال) هستن.
یه مساله دیگه اینه که فکر میکنم هوش از نرم جای کار بیشتری برای مقاله داره. تو هوش هنوز خیلی مساله حل نشده وجود داره.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_ak , m@hboobe

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۱ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۱ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close