زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیات مورد علاقه شما

ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
آیات مورد علاقه شما
میدونم همه ی آیه های قرآن رو دوست داری، اما شاید بعضی آیات رو بیشتر دوست داشته باشی؛ خوشحال میشیم اینجا بذاری
(شاید این سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بدرد بخوره)
________
________

تصور دنیایی که زن و مرد وجود نداره، همه از یک جنس آفریده شدن
و از آرامش ازدواج و مودت خانواده خبری نیست
مثل تصور جهان بی خدا
تـرســناکه

«ومن آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها وجعل بینکم مودة ورحمة ان فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون» [روم،۲۱]

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i , Aurora , fatima1537 , banou , Fardad-A , amir1369 , Solmaziranica , pos , uniquegirl , rozh66 , equilibrium , banafshe , good-wishes , nasrolah
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ
RE: آیه مورد علاقه شما
معجزه یکتا بودن اثر انگشت :

أَیَحْسَبُ الْإِنسَانُ أَلَّن نَجْمَعَ عِظَامَهُ ﴿۳﴾بَلَى قَادِرِینَ عَلَى أَن نُّسَوِّیَ بَنَانَهُ ﴿۴﴾

ایا ادمی پندارد که ما دیگر ابدا استخوانهای او را جمع نمی کنیم؟ بلی ما قادریم سرانگشتان او را هم درست گردانیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , Lantern , Aurora , zzsnowdrop , banou , Fardad-A , farzaneh_best , Xilinx , baran , **sara** , uniquegirl , saeid1389 , good-wishes , nasrolah
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۳۵ ق.ظ، توسط Lantern.)
Star آیه مورد علاقه شما
فَبأَیِّ آلَاء رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ (سوره الرحمن/چندین آیه)
پس کدام یک از نعمتهاى پروردگارتان را منکرید؟

یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِی عِبَادِی وَادْخُلِی جَنَّتِی (سوره فجر - آیات ۲۷ الی ۳۰)
اى نفس مطمئنه خشنود و خداپسند به سوى پروردگارت بازگرد و در میان بندگان من درآى و در بهشت من داخل شو .

فایل‌(های) پیوست شده

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , mohammad_13690 , yaser_ilam_com , zzsnowdrop , banou , Fardad-A , farzaneh_best , Xilinx , amir1369 , a i , baran , **sara** , rozh66 , uniquegirl , fatima2007 , saeid1389 , good-wishes , mohamad304
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ ق.ظ
آیه مورد علاقه شما
الا بذکر الله تطمئن القلوب
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , mohammad_13690 , zzsnowdrop , banou , Fardad-A , farzaneh_best , Xilinx , amir1369 , a i , setaiesh , baran , Lantern , **sara** , rozh66 , uniquegirl , Andrew S.Tanenbaum , good-wishes , IT_sare
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ب.ظ
آیه مورد علاقه شما
و أَن لیس للانسان إلا ما سعى ﴿۳۹﴾
و اینکه براى انسان جز حاصل تلاش او نیست

و أَنّ سعیهُ سوف یُرى ﴿۴۰﴾
و [نتیجه] کوشش او به زودى دیده خواهد شد

(سوره نجم)

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , mohammad_13690 , zzsnowdrop , Afra , banou , Fardad-A , Xilinx , amir1369 , a i , hamid.adldoost , baran , Lantern , reyhaneh64 , **sara** , rozh66 , uniquegirl , saeid1389 , MONA_STAR , good-wishes , nasrolah , IT_sare
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
آیه مورد علاقه شما
بهتر بود میذاشتید ایات مورد علاقه:
بعضیهاش جواب سوالای منه(ببخشید که آدرس همه آیات را نمیدونستم)

گفتم: من که عبادت تو را برگزیدم پس اینهمه سختی واسه چیه؟
گفتی : احسب الناس ان یترکو ان یقولو امنا و هم لا یفتنون(عنکبوت آیه ۲)
مردم چنین گمان می کنند که چون گفتند ایمان آوردیم آنها را رها می کنیم و آنها را در بوته آزمایش وارد نکنیم؟

گفتم: خسته‌ام و نا امید!
گفتی: لاتقنطوا من رحمة الله
از رحمت خدا نا امید نشید(زمر/۵۳)

گفتم : این بار دیگه به بن بست رسیده ام
گفتی : با من باش تا راه خروج را بهت نشان بدم
ومن یتق الله یجعل له مخرجا
و هرکس تقوای الهی کند ، خداوند راه خروج برای او قرار دهد.

گفتم: هیچکی از دلم خبر نداره!
گفتی: ان الله یحول بین المرء و قلبه
خدا حائل هست بین انسان و قلبش! (انفال/۲۴)

گفتم: چه کسی از تو بمن نزدیکتر است؟
گفتی: نحن اقرب الیه من حبل الورید
ما از رگ گردن به انسان نزدیک‌تریم (ق/۱۶ )

گفتم خیلی سخت میگذره
گفتی:فان مع العسر یسراً، ان مع العسر یسرا

گفتم: ولی انگار منو فراموش کردی!
گفتی: فاذکرونی اذکرکم
منو یاد کنید تا یاد شما باشم (بقره/۱۵۲ )

گفتم: تا کی صبر؟
گفتی: و ما یدریک لعل الساعة تکون قریبا
تو چه می‌دونی! شاید موعدش نزدیک باشه (احزاب/۶۳ )

گفتم: تو خدایی و صبور! من بنده‌ات هستم و کم طاقت... یه اشاره‌ کنی تمومه! چرا به من نمیدی آنچه ازت میخوام
گفتی: عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم
شاید چیزی که تو دوست داری، به صلاحت نباشه (بقره/۲۱۶ )

گفتم: من بنده ضعیف تو هستم... چطور دلت میاد؟
گفتی: ان الله بالناس لرئوف رحیم
خدا نسبت به همه‌ی مردم - نسبت به خوشون - مهربانتره (بقره/۱۴۳ )

گفتم: به چی دلخوش کنم؟
گفتی: بفضل الله و برحمته فبذلک فلیفرحوا
(مردم به چی دلخوش کردن؟!) باید به فضل و رحمت خدا شاد باشن (یونس/۵۸)

گفتم: بنده مخلص تو هستم!
گفتی: یادت باشه که:
و من الناس من یعبد الله علی حرف فان اصابه خیر اطمأن به و ان اصابته فتنة انقلب علی وجهه خسر الدنیا و الآخره
بعضی از مردم خدا رو فقط به زبون عبادت می‌کنن. اگه خیری بهشون برسه، امن و آرامش پیدا می‌کنند و اگه بلایی سرشون بیاد تا امتحان شوند، رو گردان میشن. هم در دنیا و هم در آخرت ضرر می‌کنن (حج/۱۱)

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Donna , Mahtab_m , Aurora , mamat , mohammad_13690 , zzsnowdrop , yaser_ilam_com , hesab , yarandish , انرژی مثبت , banou , Xilinx , ahmadi_development , erkin , hamed_k2 , farhud , amir1369 , a i , baran , Lantern , hkarimi , neilabak , marzieh , pos , MONA_STAR , انیس , **sara** , m_ok , uniquegirl , Andrew S.Tanenbaum , saeid1389 , banafshe , good-wishes , sanar.m , پروفسور , nasrolah
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ ب.ظ
RE: آیه مورد علاقه شما
اگه یه لحظه خدا نظرش رو از ما برداره
به عنوان متغیر با pointer counter مساوی صفر
به garbage collector سپرده میشیم

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , banou , Xilinx , marzieh , **sara** , uniquegirl , saeid1389 , mohamad304
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۳۲ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
آیه مورد علاقه شما
فَبَشِرعبادِ الذَّین یَستَمِعُون القَولَ فَیَتَّبعونَ اَحسَنَهُ

پس بندگان مرا بشارت ده. همان کسانی که سخنان را می شنوند و از نیکوترین آنها پیروی می کنند. (الزمر/۱۷)

الشیطانُ یَعُدِکُم الفَقرَ و یَامُرُکم بالفُحشاء

شیطان، شما را وعده فقر و تنگدستی می دهد و به فحشا (زشتیها) امر می کند. (بقره/۲۶۸)

هَل یَستَوِی الذین یَعلَمون والذین لا یعلمون

آیا کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند یکسانند؟ (زمر/۹)

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , hesab , banou , Fardad-A , mohammad_13690 , Xilinx , farhud , a i , Lantern , marzieh , alireza_it , MONA_STAR , **sara** , rozh66 , uniquegirl , saeid1389 , good-wishes
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۲۶ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
فان مع العسر یسری . ان مع العسر یسری
"با هر سختی آسانی هست ، همانا(مطمئنا) با هر سختی آسانی است
(به خاطرروح امید همراه با تشویق برای تلاشی که در این آیه هست دوستش دارم)
وَذَا النُّونِ إِذ ذَّهَبَ مُغَاضِبًا فَظَنَّ أَن لَّن نَّقْدِرَ عَلَیْهِ فَنَادَى فِی الظُّلُمَاتِ أَن لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ - فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّیْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَکَذَلِکَ نُنجِی الْمُؤْمِنِینَ
"انبیاء-۸۷و۸۸"
(به خاطر اینکه به این مطلب اشاره میکنه که بعد از اظهار پشیمانی از نافرمانی خدا ، خداوند هم انسان را میبخشد و بلافاصله بعد از این آیه بشارت پذیرش دعای مومن را داده)
فَسَتَذْکُرُونَ مَا أَقُولُ لَکُمْ وَأُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ
پس به زودى آنچه را به شما میگویم به یاد خواهید آورد و کارم را به خدا میسپارم ،خداست که به [حال] بندگان [خود] بیناست
"غافر-۴۴"
(۲ آیه بالا هم به خاطر اطمینان وامیدی که از خداوند در بنده ها بوجود میاره)
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , yaser_ilam_com , hesab , انرژی مثبت , banou , Fardad-A , mohammad_13690 , Xilinx , amir1369 , a i , hkarimi , **sara** , saeid1389 , good-wishes , mohamad304
ارسال: #۱۰
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ، توسط zzsnowdrop.)
RE: آیات مورد علاقه شما
آیه آخر سوره توبه

فان تولوا فقل حسبی الله لا اله الا هو علیه توکلت و هو رب العرش العظیم

آنگاه که مردم از تو روی برگرداندند بگو خدا مرا بس است که جز او خدایی نیست من به او توکل کرده ام که رب عرش عظیم اوست

الا بذکر الله تطمئن القلوب Angel

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , Donna , انرژی مثبت , banou , Fardad-A , yaser_ilam_com , mohammad_13690 , Xilinx , amir1369 , a i , انیس , **sara** , rozh66 , saeid1389 , good-wishes
ارسال: #۱۱
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۴۷ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
سرعت نور و نظریه نسبیت در قرآن :
(سوره معارج آیه ۴)

تَعْرُجُ الْمَلَئکةُ وَ الرُّوحُ إِلَیْهِ فى یَوْمٍ کانَ مِقْدَارُهُ خَمْسِینَ أَلْف سنَةٍ

ترجمه:فرشتگان و روح (فرشته مخصوص ) به سوى او عروج مى کنند در آن روزى که مقدارش پنجاه هزار سال است

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , hesab , banou , mohammad_13690 , Xilinx , farhud , a i , hkarimi , alireza_it , **sara** , rozh66 , saeid1389 , mohamad304
ارسال: #۱۲
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۲۴ ب.ظ
[تصویر:  i490_Untitled.png]

و پروردگارت آنقدر به تو عطا خواهد کرد که راضی شوی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop , انرژی مثبت , banou , mohammad_13690 , Xilinx , fatima1537 , farhud , amir1369 , a i , Lantern , **sara** , rozh66 , saeid1389 , Aurora
ارسال: #۱۳
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
پوشش در قرآن :

[b]فلما ذاقا الشجرة بدت لهما سواتهما و طفقا یخصفان علیهما من ورق الجنة؛ (سوره اعراف/ آیه ۲۲ )[/b]

آن گاه که آدم و حوا از درخت ممنوعه چشیدند، پوشش خود را از دست داده و به سرعت، با برگ درختان بهشتی خود را پوشاندند

وَ لا یُبْدِینَ زِینَتَهُنَّ إِلاّ ما ظَهَرَ مِنْها

آنها نباید زینت خود را آشکار سازند جز آن مقدار که طبیعتاً ظاهر است

یا نساء النبی لستن کاحد من النساء ان اتقیتن فلا تخضعن بالقول فیطمع الذی فی قلبه مرض و قلن قولا معروفا* و قرن فی بیوتکن و لا تبرجن تبرج الجاهلیة الاولی و اقمن الصلوة و آتین الزکوة و اطعن الله و رسوله انما یریدالله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت و یطهرکم تطهیرا (احزاب/ ۳۲ و ۳۳)

ای زنان پیغمبر شما همچون سایر زنان نیستید - اگر پرهیزکار باشید - مواظب باشید که در سخن نرمش زنانه و شهوت آلود به کار نبرید که موجب طمع بیماردلان گردد. به خوبی و شایستگی سخن بگوئید. در خانه های خویشتن قرار گیرید و مانند دوران جاهلیت نخستین، به خودنمائی و خودآرائی از خانه بیرون نشوید.

سپاس‌گزاری شده توسط: hesab , banou , Xilinx , farhud , alireza_it , انیس , **sara** , rozh66
ارسال: #۱۴
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۳۴ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی

فَإِنِّی قَرِیبٌ

أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی

وَ لْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

«و هرگاه بندگان من از تو درباره من بپرسند

[بگو] من نزدیکم

و دعاى دعا کننده را به هنگامى که مرا بخواند اجابت میکنم

پس [آنان] باید فرمان مرا گردن نهند و به من ایمان آورند باشد که راه یابند»

بقره ۱۸۶
-----
این آیه رو خیلی دوست دارم
یه چیز جالب دیگه اینه که در این آیه خداوند ۷ مرتبه از ضمیر من استفاده کرده!

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: hesab , uniquegirl , انرژی مثبت , banou , Fardad-A , mohammad_13690 , Xilinx , fatima1537 , yaser_ilam_com , amir1369 , setaiesh , Lantern , marzieh , alireza_it , انیس , **sara** , rozh66 , Andrew S.Tanenbaum , saeid1389
ارسال: #۱۵
۰۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۳۴ ب.ظ)ali reza نوشته شده توسط:  وَ إِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی

فَإِنِّی قَرِیبٌ

أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی

وَ لْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

«و هرگاه بندگان من از تو درباره من بپرسند

[بگو] من نزدیکم

و دعاى دعا کننده را به هنگامى که مرا بخواند اجابت میکنم

پس [آنان] باید فرمان مرا گردن نهند و به من ایمان آورند باشد که راه یابند»

بقره ۱۸۶
-----
این آیه رو خیلی دوست دارم
یه چیز جالب دیگه اینه که در این آیه خداوند ۷ مرتبه از ضمیر من استفاده کرده!
اگه اشتباه نکنم، این آیه، معروف به لطیف ترین آیه ی قرآن هستش...Angel

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , ali reza , setaiesh , Lantern , marzieh , rozh66 , saeid1389

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۳۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  علاقه مندی پژوهشی luna ۷۷ ۶۸,۰۱۰ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: newsoftware11
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۱۰ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۷,۹۳۰ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  شمارنده Sanazzz ۰ ۱,۴۰۰ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۱۹۷ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close