زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر

ارسال:
۱۵ آذر ۱۳۹۸, ۰۶:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۵۴ ب.ظ، توسط tesla66.)
پست خودم رو پاک کردم چون بعضی از پاسخ هام پاک شدن توسط ادمین
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ آذر ۱۳۹۸, ۰۵:۲۶ ق.ظ
من اطلاعات دقیقی از جو دانشگاههای مهندسی در حال حاضر ندارم به اون صورت، ولی میدونم که دلم میخواد تو یه دانشگاهی ادامه تحصیل بدم که همه سرشون تو کتاب باشه و درس،
دانشگاه تهران رو تجربه کردم و جوش خوب بوده، منتهی مشکل من اینه که همیشه از همکلاسیهام بزرگترم و همین اختلاف سن باعث میشده که من یه کم احساس غربت بکنم. البته این اوایلش بوده و بعد کاملا جا افتادم.
الانم بزرگترین دغدغه ی من اینه که جایی باشم که برا خودم باشم و راحت باشم و بتونم درس بخونم و تحقیق کنم و روی پروژه کار کنم. منتهی مسئله ای که هست من هنوز خودمو در اون سطح نمیبینم که برم بشینم دانشگاه شریف مثلا و ارشد مهندسی بخونم. اعتماد به نفسم هم کم نیست، مسئله اینه که احساس میکنم با ظرفیت علمی و سواد بالاتری باید وارد اون محیط بشم. بنابراین بین امسال امتحان دادن و سال آینده مردد موندم. واسه اینکه به خدا بعضی از این درسها رو من بار اولمه میخونم، با تحصیل در رشته ی هنر کمی از مهندسی دور هستم و لازم دارم که وارد فضا بشم. حتی دانشگاه فاران نتونست این کارو با من بکنه. در ضمن دانشگاه شریف رویای بچگی های من بوده، ما خونمون دیوار به دیوار دانشگاه شریف بود و همیشه دوسش داشتم. منتهی یه موقع به خاطر تلقینهای معلمها باور کردم که نمیتونم به رویاهام برسم و چاره ای نیست! در حالیکه الان بعد از بیست و اندی سال و در آستانه ی چهل و یک سالگی متوجه شدم که آدمیزاد باید آرزوهاشو دنبال کنه، مسیر زندگی یه آدم رو آرزوهاش میسازن و برای رسیدن به آرزو فقط اراده لازمه، چون آرزوها چیزهایی هستن که ما از درون بهشون انرژی میفرستیم پس اگه در موردشون مثبت فکر کنیم حتما بهشون میرسیم.
من دیر متوجه شدم و این تجربه رو دیر بدست آوردم در سن چهل سالگی، ولی میگم الان شماها هم رویاهاتونو دنبال کنین.

مثلا در مورد این تاپیک به نظرم هر کسی هر چی رو که دوست داره باید دنبال کنه، حتی اگه دانشگاه، حتی اگه رشته، و تنها چیزی که میتونه یه مرده رو به زندگی برگردونه یادتون باشه که عشقه، عشق به هدف، عشق به مادر، عشق به فرزند .... یه عشق حقیقی و درونی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hmd1

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۷۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۲۳ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۱۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۴ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۵۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۱۷ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۰۵ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۶۶ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس nazanin2020 ۶ ۴,۰۵۹ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۴۹۲ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close