زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال: #۹۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط navid-p.)
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۱۸ ب.ظ)nmusavi نوشته شده توسط:  
(08 اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۷ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  میتونید اسم کتابها رو بگین؟
شرکت Lynda یک آموزش ASP.Net داره. اگه زیاد حس کتاب خوندن نداری اونو دانلود کن و ببین. شرکت AppDev هم هست که این شرکت مورد تایید مایکروسافت هم هست. ولی اینا کافی نیست حتما کتاب بخون و ابنم کتابهای خوب که یجا دیگه هم نوشتم.
Beginning Visual C# 2010 (Wrox Programmer to Programmer)
این کتاب برای یادگیری #C حرف نداره.
Beginning C# 2008 Objects: From Concept to Code (Expert's Voice in .NET)
این کتاب شی گرایی رو خیلی خفن گفته. #C رو تو یکی ۲ فصل اول گفته اونم به صورت مختصر. ولی اگه هیچی #C نمی دونی کتاب اولی رو بخون فصل اول دوم مفاهیم مهمی رو گفته. بد از این ۲ تا برو دنبال Desing Pattern ها.
Beginning ASP.NET 4: in C# and VB (Wrox Programmer to Programmer)
asp.net هم از این کتاب استفاده کن خیلی خوبه.
Pro ASP.NET 4 in C# 2010
این کتاب هم پیشرفته تره.نویسندهاش هم امریکایی هستن از اصطلاحات امریکایی خیلی استفاده کردن و متنش یکم سخت شده. ولی قبلی نویسندش هندی هست به خاطره همین متن کتاب خیلی روون هست.

ASP.NET.4.Step.by.Step
Visual C# 2010 step by step
این دو تا کتاب هم از انتشارات خود مایکروسافته.

البته Sql Server هم باید بدونی.در حد خیلی خفن هم Oracle.
بد از اینا هم برو سراغ WCF, MVC,و.....

یعنی این راهی که گفتم اول با اطلاعات فعلیم شروع به کار کنم و بعد وقتی که برای انجام کار جدیدی نیاز به یادگیری داشتم برم سراغ اینترنت و کتاب راه مناسبی نیست؟چون من چند بار کتاب خوندم و تمریناتشم انجام دادم ولی باز هنگام انجام کار نیاز به مراجعه به منابع داشتم و یه جورایی از خوندن کامل و یکجای منابع دلسرد شدم
Beginning Visual C# 2010 (Wrox Programmer to Programmer)
این کتابو نتونستم تو اینترنت پیدا کنم اگه لینکی چیزی دارین ازش بذارین لطفا
ضمنا کتابهای for dummies چطوره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۹۲
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۱۳ ق.ظ، توسط nmusavi.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  یعنی این راهی که گفتم اول با اطلاعات فعلیم شروع به کار کنم و بعد وقتی که برای انجام کار جدیدی نیاز به یادگیری داشتم برم سراغ اینترنت و کتاب راه مناسبی نیست؟چون من چند بار کتاب خوندم و تمریناتشم انجام دادم ولی باز هنگام انجام کار نیاز به مراجعه به منابع داشتم و یه جورایی از خوندن کامل و یکجای منابع دلسرد شدم
موقع یادگیری سعی کن هر چیزی که می خوای یاد بگیری مفهومی یاد بگیر راحت از روشون نگذر. به عنوان مثال Triggersها رو تو دیتابیس چی کار می کنند؟ برا چی باید استفاده کنم؟ کجا باید استفاده کنم؟ کجا نباید استفاده کنم؟
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  Beginning Visual C# 2010 (Wrox Programmer to Programmer)
این کتابو نتونستم تو اینترنت پیدا کنم اگه لینکی چیزی دارین ازش بذارین لطفا
ضمنا کتابهای for dummies چطوره؟
این کتابها رو ندیدم و اطلاعی ندارم.
سایتهای ف ی ل ت ر رو نمی تونید باز کنید؟

شریف ترین قلب ها قلب کسانی است که در آن اندیشه ی آزارکسی نباشد.
(زرتشت)
۰
۰
ارسال: #۹۳
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ، توسط navid-p.)
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
میتونم برم این سایتها رو.کتاب اولی رو گرفتم.
۰
۰
ارسال: #۹۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ ب.ظ
برای شروع کار با php باید اول سرویس دهنده های appacheوmysql را نصب کنیم . که اگر یکی از سرویس دهنده های wamp server یا EASY PHP را نصب کنیم خود به خود هردو برنامه اول نصب می شن. دستورات PHP هم(مثل html) در محیط notepad تایپ میشن . توی اینترنت هم تابخواهید سایت در مورد نحوه طراحی یک صفحه وب و ملزمات اون هست
اگر زبانتون خوبه این سایتها برای شروع بد نیستند

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینجا هم یک کتاب فارسی قابل دانلود هست

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Aurora , miaad , Maryam-X , maedeh , p.parsaee
ارسال: #۹۵
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
wamp server 2 از اینجا قابل دانلوده.ورژنش قدیمیه چون الان ۵ هم هست

من یک کتاب دارم. هرچند مقدماتی گفته ولی به نظرم برای شروع خوبه ولی نمیدونم حق کپی رایت داره یا نه الان آپلودش میکنم و لینک رو براتون میذارم.اگر از ابتدای کتاب شروع کنید همه چیز در مورد طراحی صفحات وب رو توضیح داده(اگر سطح کتاب پایین بود و شما بیشتر بلد بودید ببخشید که مقدماتیه )

ولی توی مطالبی که درمورد طراحی وب میخوندم photoshop یا نرم افزارهای گرافیکی جایگاه ویژه ای داشتند . چون ظاهر کار توی وب خیلی مهمه و یکی از پایه های کار هست. توجه به نیاز مشتری و بازار کار هم مهم هست
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Aurora , miaad , maedeh , marzieh
ارسال: #۹۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۱۳ ب.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۲۴ ب.ظ)yaali نوشته شده توسط:  لطفا راهنمایی بفرمایید.

ملزومات ، مباحث و نیامندیهای مورد نیاز برای تسلط همه جانبه بر پروژه های مبتنی بر PHP چیه؟ البته مباحث به روز مرتبط رو هم بهش اضافه کنید.
می خوام لیست بگیرم. KeyWord می خوام.

در واقع فعلا من یک همچین چیزی رو دنبالشم: (خود کلمات کلیدی رو نه تعریفشون رو)
مثلا :
php
mysql
wamp server
css
html
javascript
.........................
دنبال تکمیل این لیست هستم (تیتر وار)
دنبال ترتیب یادگیری مباحث هستید؟
۰
۰
ارسال: #۹۷
۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ق.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ ق.ظ)MSsoftware نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶ ب.ظ)hussein.sh نوشته شده توسط:  حالا اگه PHP کار میخوای بکنی دیگه هیچی تقریبا همچی رو باید خودت بنویسی و در واقع به روند کل برنامه احاطه داری اما سرعت برنامه نویسی رو کند میکنه
با این نظر کاملاً مخالفم. با وجود frameworkهای قوی‌ای که php داره سرعت برنامه نویسی خیلی خیلی بالا رفته. من دقیقاً نظری برعکس نظر شما دارم. .net برای توسعه سیستم‌های بزرگ و پیچیده ناتوانایی‌های زیادی داره، من مدت زیادی هم با .net و هم با php کار کردم و ایمان دارم که php در هر زمینه‌ای می‌تونه .net رو مغلوب کنه.
php هم کدباز هست، هم روی لینوکس به خوبی اجرا می‌شه، توانایی خیلی خوبی برای کار با هر ابزاری داره و از همه مهمتر اینکه کدهای اضافی و اتوماتیک .net که در پروژه‌های بزرگ برخی اوقات تبدیل به یه فاجعه می‌شه رو راحت می‌تونی کنترل کنی.
تقریباً همه ابزارهای خوبی که واسه توسعه وب هست php هستند. همین مانشت، چویر و ده‌ها سایتی که جواب خودشون رو در اجرا پس دادن بر مبنای php هستند.
برخی از زبان‌ها در آغاز ممکنه پیچیده به نظر بیان اما در استفاده مداوم به راحتی غیر قابل وصفشون پی ببرید.
برای توسعه php هم محیط‌هایی مثل zend و eclipse وجود داره.

سلام و ممنون از راهنماییتون
آقا من php کار می کردم و همه چی خوب بود و حتی پروژه کارشناسیم رو هم با php نوشتم اما به خاطر اینکه فکر می کردم php محیطی واسه توسعه نداره و همش هر چی می خوای بنویسی باید یا از ذهنت در بیاری یا جستجو کنی و پیدا کنی بی خیال php شدم و رفتم طرف .Net که واسه من بیشترین جذابیت .Net تو اینه که آدم یک نقطه میزنه و همه چی یادش میاد و از طرفی حرکتای ویزاردی زیاد داره مثلا وقتی می خوای master Page یا چیزای دیگه بسازی یا حتی خطایابی که رو هر چیزی کار می کنه (حالا html یا css یا بقیه). حالا این که شما فرمودید zend و eclipse محیط های توسعه برای php هستن سوالم اینه که آیا اینا مثل ویژوال استودیو یک نقطه میزنی همه چی رو میارن ؟ و حرکتای ویزاردیش چطور ، داره یا نه ؟ و اینکه خطایابیشون چطوره ؟
کلا به خاطر سربار زیادی که .Net داره سرعت هم میاد پایین نسبت به سورس هایی مثل php یا دوست بسیار قدرتمندمون JAVA و همین موضوعات باعث شدن تا آدم بخواد بره Java یاد بگیره یا بازم php کار کنه .

بعد از گذشت چند روز اومدم مانشت و این تاپیک باحال رو زیر و رو کردم کلی چیز جدید یاد گرفتم اما از دکتر تنهایی عزیز انتظار نداشتم سوال بنده رو نادیده بگیرن .
۰
۰
ارسال: #۹۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط - rasool -.)
این تاپیک از اون تاپیک های مفید بود که متاسفانه تعطیل شد.
یعنی یک جورایی بحث اصلی داخل بحث مقایسه ی php و دات نت گم شد.
شاید بهتر بود این مباحث تفکیک می شدند. یعنی مقایسه ی php و دات نت در تاپیکی مستقل انجام می گرفت.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: euruse
ارسال: #۹۹
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۴۵ ق.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  این تاپیک از اون تاپیک های مفید بود که متاسفانه تعطیل شد.
یعنی یک جورایی بحث اصلی داخل بحث مقایسه ی php و دات نت گم شد.
شاید بهتر بود این مباحث تفکیک می شدند. یعنی مقایسه ی php و دات نت در تاپیکی مستقل انجام می گرفت.

آره متاسفانه کلا این تایپیک به خاطره ها پیوست Undecided

من و تعدادی از کاربر ها پیشنهاد دادیم که یک انجمن جدا گانه برای این موضوع ایجاد بشه تا از رشد تایپیک که معلوم نیست چی به چیه جلوگیری بشه.
حتی تو قسمت پیشنهاد ها هم مطرح کردم و چند تا از بچه ها نظر دادن و موافق بودن با این پیشنهاد ولی مثل اینکه کار به جایی نرسید که بشه اقدام کرد Huh

من خودم هم دیگه این موضوع رو اینجا دنبال نمیکنم و خودم دارم میخونمش چون دیدم اینجا بحث خیلی در هم برهمه.

ولی اینجا دوباره از دوست عزیز ( آقای باد) به خاطر توضیح واضح و جذابشون و وقتی که گذاشتن واقعا تشکر کنم که تو همون چند پستی که نوشتن توضیحاتشون خیلی به من کمک کرد.
و حیف که ادامه پیدا نکرد...

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: euruse , مازیار صفایی
ارسال: #۱۰۰
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۰۱ ب.ظ
نه کجا تعطیل شد . من هنوز قالب سایتمو آماده نکردم . ولی برای طراحی وبسایت و تبادل نظر من هم هستم . این چند وقته گیر رو گرفتار عید و خونه تکونی و کارهایی که به خاطر ارشد عقب افتاده بودند هستم . این تاپیک ادامه دارد ... Smile
۰
۰
ارسال: #۱۰۱
۰۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ، توسط fatima1537.)
من یه سئوال دارم
برای اجرای دستورات php و دیدن خروجی ، برنامه wamp sever 2.1 نصب کردم.ولی بازهم موقع باز کردن فایلها نمیتونم خروجی رو ببینم
روش کارم(که طبق کتاب پیش رفتم):
۱- کد رو توی یه فایل متنی(notepad) مینویسم و بعد با پسوند php ذخیره میکنم .
۲- برنامه wamp server v رو هم از قبل در وضعیت start all services قرار میدم
کدها هم صحیح هستند ولی نمیدونم چرا اجرا نمیشه
من خیلی از بخشهای کتاب رو خوندم و دیگه برای ادامه کار خسته شدم چون کدها اجرا نمیشن و خروجی رو نمیبینم!
این رو هم اضافه کنم که مسیر ذخیره سازی فایل با پسوند php رو هم با اینکه توی www قرار دادم و فایلها رو با fire foxوieوchrom اجرا میکنم اما اجرا نمیشن و فقط همون کدی که توی فایل متنی نوشتم ظاهر میشه
آیا wampserver تنظیمات دیگه ای میخواد?
۰
۰
ارسال: #۱۰۲
۰۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۱۰ ق.ظ
من با دریم ویور کارکردم حتی به بانک اطلاعاتی هم وصل کردم و خوب بود ولی میخوام خودم همه چیز رو طراحی کنم . اینطوری فکر کنم بهتر باشه . چون از دید من دریم مثل access هست ولی php مثل sqlserver .
۰
۰
ارسال: #۱۰۳
۰۳ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ ب.ظ
ظاهرا دستوراتی که مینویسم درستند.برنامه ای هم که نصب کردم (wampserver)هم مشکلی نداره و همه سرویسهاش start هستند ولی ظاهرا این برنامه دستورات Php رو اجرا نمیکنه که صفحه وبی ایجاد بشه .ظاهرا باید برنامه server رو تغییر بدم. من یه مطلبی خوندم که php روی iis هم اجرا میشه(iis برایaspهستش) یا شاید این برنامه روی win 7 اجرا نمیشه!
۰
۰
ارسال: #۱۰۴
۰۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط miaad.)
سلام دوست عزیز کار شما کاملا درسته ولی من از easyPHP استفاده میکنم که مشکلی نداشته شما اگه امکانش هست easyPHP نصب کنید و میتونید در این برنامه که هم mysql داره و هم appachi که کار سرور رو انجام میده و شما میتونید یک سایت رو واسش تعریف کنید و فایلاتون اونجا ذخیره کنید و کد هاتون اونجا بنویسید و بعدش از طریق easyPHP وارد سابتتون بشید و خروجی کارتون ببینید و حالا که از wamp استفاده میکنی در داخل www یه پوشه بساز و فایل هارو درش قرار بده وبتون توصیه میکنم که اسم فایلی که روش کار میکنید و بزارید index.php چون این فایل در php به صورت پیش فرض صفحه اصلی در نظر گرفته شده و خودکار این صفحه اجرا میشه.

یه راه دیگه اینه که شما خود php رو سیستم نصب کنید که توسط اون خروجی کار ببینید.

اولین برنامتونم این باشه که فقط خروجی ببینید>>
<?php>

echo ("PHP,Program!!!!!!");

<?>

در بدترین روزها امیدوار باش زیرا که زیباترین باران ها از سیاهترین ابرها می بارد. Idea
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۱۰۵
۰۴ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۳۲ ب.ظ
(۰۳ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ب.ظ)miaad نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز کار شما کاملا درسته ولی من از easyPHP استفاده میکنم که مشکلی نداشته شما اگه امکانش هست easyPHP نصب کنید
ممنون.شما از سی دی نصب کردید یا از اینترنت دانلود کردید؟ چون من هرچه گشتم لینک دانلود free پیدا نکردم(برای wamp) حالا برای easyphp هم جستجو میکنم ببینم یافت میشه یانه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۹۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۵۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۱ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۶۴ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۲۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۳۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close