زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال: #۷۶
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۴۸ ب.ظ
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)nmusavi نوشته شده توسط:  خوب من یک دیتابیس می سازم ۱۰۰۰۰ تا جدول و حجم ۱G و سایت هم ۱۰۰۰۰ تا صفحه و تو صفحهات فقط یک درج میزارم پس الان سایت من یک سایت حرفه ای محسوب می شه؟
الان سایت ما اینطوریه؟ اون ۳۰۰ مگابایت مربوط به پست‌های بچه‌هاست. من واقعاً نمی‌دونم شما از یه زبان برنامه‌نویسی چه انتظاری دارید. شما گفتید برای سایت‌های خیلی بزرگ خوب نیست و من مثال‌هایی زدم.

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ ب.ظ)nmusavi نوشته شده توسط:  ببخشید که دقت نکردم. خوب ببینید شما می فرمایید php با سیستم فلان این یعنی وابستگی به چیزای دیگه ولی asp.net وابسته به چیزهای دیگه نیست. و این وابستگی ضعف محسوب می شه.
وابستگی ضعف محسوب می‌شه!!! این حرف یعنی چی اصلاً ؟ من می‌گم که opcode caching داریم. تازه APC توسط خود سازندگان PHP و روی سایت اصلی php هست. شما برای اجرای .net نیازی به IIS و نصب شده‌هاش ندارید مگه؟ حرف‌هایی می‌زندیا.

منم دوست دارم دیگه این بحث رو کش ندیمBig Grin به قولی هر کسی با هر چی راحت‌تره برنامه رو می‌نویسه و مسئول اصلی برنامه اون صاحبان پروژه هستند نه برنامه نویس. اصولاً توی پروژه‌های مختلف برنامه‌‌نویس حق انتخاب زبان رو نداره و با هر چی بگن بنویس می‌نویسه! این بحث‌ها بیشتر برای دل خود‌مون بود که بعدها اگه خواستیم مدیر پروژه‌ای بشیم چه انتخاب‌هایی داریم و چرا.
اصل حرف من اینه که چرا تا وقتی یه چیز مجانی مثل php یا eclipse و mysql و لینوکس و آپاچی و JQuery و ... وجود داره چرا آدم پول اضافه بده و تازه بعداً بفهمه که توی پروژه فرقی نمی‌کرد که مثلاً .net باشه یا php.
باز بودن و مجانی بودن این ابزارها هیچ‌گاه به معنی بد بودنشون نیست. مثال زدم: شما الان IE رو بیشتر دوست دارید یا فایرفاکس و کروم رو؟ مانشت رو بیشتر دوست دارید یا پارسه روBig Grin آزادی یا زندان رو؟
هدف اصلی من اینجا تحمیل نظریات خودم نیست. گفتم که پروژه‌هایی که دارم هم از هر دو جبهه! است. بیشتر بحث بر سر انتخاب در اول راه و مسیری هست که می‌خوایم بریم. دات‌نت شروع به کاری خیلی سریع داره. یعنی خیلی راحت می‌شه باهاش شروع به نوشتن کرد و یه پروژه رو بست. اما php شروع به کارش یه خرده طول می‌کشه. ولی بعد از شروع به کار سرعتش خوبه.
به قولی صفر تا ۱۰۰ .net خیلی بیشتره اما در پایان‌ راه به جرات می‌گم PHPجلوتره! Smile

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca , مازیار صفایی
ارسال: #۷۷
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۱۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
دکتر جان شما دارید کاملا جاندارانه نظر میدید. شما حتی یه ایراد هم از php نگفتید. مگه میشه آخه؟ همین java که من بهش علاقه داره تو حافظه مشکل داره. شما netbeans رو باز کنید ببینید همینجوری حافظه مصرف میکنه و یا تو سرعت من هنوز ندیدم از C سریع تر اجرا بشه. شما نرم افزار های متن باز رو غول کردید در حالی اصلا اینطور نیست. مگه همین ubuntu نیست که به محض اولین راه اندازیش bug report (یا یه چیزی شبیه به این) هم باهاش بالا میاد. همین netbeans مگه خالی از اشکاله.(همین الان یه باگ مهلک تو netbeans نزدیک بود نابودم کنه.).
اگه منصفانه نگاه کنید هر چیزی مشکلات خودشو داره. دید متعصبانه در نهایت به خود آدمم ضربه میزنه.
۳
۰
ارسال: #۷۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۳۶ ب.ظ
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۴۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  منم دوست دارم دیگه این بحث رو کش ندیم.
چشم
(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۴۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مانشت رو بیشتر دوست دارید یا پارسه روBig Grin
مانشت

شریف ترین قلب ها قلب کسانی است که در آن اندیشه ی آزارکسی نباشد.
(زرتشت)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin
ارسال: #۷۹
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۳۷ ب.ظ
دوستان پارآجر، میل بالفیکس، چوپ بیس بال و ... خواستین من دارما Big Grin
فکر کنم تو دو سه صفحه بعد به کارتان بیاد.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , - rasool - , parsaNA
ارسال: #۸۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۴۶ ب.ظ
دوستان من حس می کنم بحث داره کاملا تعصبی میشه! خوب هر کدوم ازتکنولوژی هایی که میگین یه ویژگی داره ! هیچوقت همه چیز یکجا پیدا نمیشه!!! برای امنیت قطعا پلت فرم جاوا رقیب نداره! برای انعطاف پذیزی php فوق العاده است ! برای سرعت توسعه .net محشره ! برای نوشتن هسته ی مرکزی پایتون از همه بهرته! بسته به اینکه می خوایین تو کدوم زمینه کار کنید باید انتخاب کنید! برای نوشتن فروم برای اینکه ماژول های آماده توی php زیاده خوب طبیعتا بهره php انتخاب بشه! ضمنا برای کارهایی که باید به دیتابیس های قوی وصل بشه ، مطمئنا کسی به پای جاوا و JDBC نمی رسه! دعوا نداریم که ! هرکسی یه ویژگی داره!
۴
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Joonz , blackhalo1989 , nmusavi , maedeh
ارسال: #۸۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۰۴ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۴۶ ب.ظ)hamid.adldoost نوشته شده توسط:  دوستان من حس می کنم بحث داره کاملا تعصبی میشه! خوب هر کدوم ازتکنولوژی هایی که میگین یه ویژگی داره ! هیچوقت همه چیز یکجا پیدا نمیشه!!! برای امنیت قطعا پلت فرم جاوا رقیب نداره! برای انعطاف پذیزی php فوق العاده است ! برای سرعت توسعه .net محشره ! برای نوشتن هسته ی مرکزی پایتون از همه بهرته! بسته به اینکه می خوایین تو کدوم زمینه کار کنید باید انتخاب کنید! برای نوشتن فروم برای اینکه ماژول های آماده توی php زیاده خوب طبیعتا بهره php انتخاب بشه! ضمنا برای کارهایی که باید به دیتابیس های قوی وصل بشه ، مطمئنا کسی به پای جاوا و JDBC نمی رسه! دعوا نداریم که ! هرکسی یه ویژگی داره!
من هم اولین جمله ای که گفتم این بود که هر کدوم مزیت خودشون رو داره.

(زرتشت)
۱
۰
ارسال: #۸۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۰ ب.ظ، توسط admin.)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دکتر جان شما دارید کاملا جاندارانه نظر میدید. شما حتی یه ایراد هم از php نگفتید. مگه میشه آخه؟ همین java که من بهش علاقه داره تو حافظه مشکل داره. شما netbeans رو باز کنید ببینید همینجوری حافظه مصرف میکنه و یا تو سرعت من هنوز ندیدم از C سریع تر اجرا بشه. شما نرم افزار های متن باز رو غول کردید در حالی اصلا اینطور نیست. مگه همین ubuntu نیست که به محض اولین راه اندازیش bug report (یا یه چیزی شبیه به این) هم باهاش بالا میاد. همین netbeans مگه خالی از اشکاله.(همین الان یه باگ مهلک تو netbeans نزدیک بود نابودم کنه.).
مقایسه می‌کنیم. بله php مشکلات زیادی هم داره. من بهش ۲۰ که ندادم. توی خیلی از موارد از JSP ضعیف‌تر هست. اتفاقاً می‌شه روی بدی‌های php هم بحث کرد.
اون موقع که بحث شروع شد یه جورایی بحث PHP یا .Net بود. من هم موافقم که هر کدوم مزیت‌هایی دارند و همون اول هم گفتم که با هر دو کار کردم و هنوز هم پروژه‌هایی روی هر دو تا دارم.
من دیگه این بحث رو خاتمه می‌دم. البته در مورد سرعت توسعه که یکی از دوستان گفته بود کاملاً مخالف هستم و معتقدم تنها learning curve برای php بالاست.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Mohammad-A , yarandish
ارسال: #۸۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۵۱ ب.ظ
لطفا عنوان تاپیک رو عوض کنید و بزارید مقایسه php, asp.net یا بهتره بزارید بر شمردن مزایای php و معایب .net Angry
بحث کاملا تعصبی و جانبدارانه شده ,
قطعا هر دو زبان مزایا و معایب خودشونو دارند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mey_sam
ارسال: #۸۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۱ ق.ظ
خب حالا که علما با هم کنار اومدند بیش از جویندگان علم را (!!!) منتظر نذارن و بحثو ادامه بدن....

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh
ارسال: #۸۵
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۸ ق.ظ
سلام من بحث رو کامل مطالعه کردم میبینم که خیلی از دوستان بعد از خوندن پست ها و دید اقای دکتر و اقای باد نسبت به php اینطور برداشت کردند که asp مظلوم واقع شده و سریعا ازین جمله استفاده نموده اند که هر زبان معایب خودشو داره اما خوب باید واقعا با ASP کار کرده باشید تا حالگیری های این زبان و کامپایلرش رو از نزدیک ببینید و بعد به طرفداران php حق بدید که چرا اینطور برخورد میکنند(البته این قدرت مایکروسافت رو در نوشتن پایگاه داده وaplication زیر سوال نمیبره به هیج وجه)
به طور در وب هرچه از asp فرار کنیم و به سمت php حرکت کنیم بهتره! اما اگر روش و علاقه کسی net هست اجباری نیست فقط کمی درد سر رو داره!!! منظور از asp همون asp dot net هست

به نظر من هم بحث تفاوت ها سریعتر تموم بشه بهتره و بحث آموزش شروع شود اون هم در قسمت های HTML5- CSS برای شروع

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۱
۳
ارسال: #۸۶
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۳۴ ق.ظ
من دیگه چیزی نمی‌گم. کلاً جدل خوب نیست. php هم معایب خودش رو داره اما به عنوان زبان من بین این دو تا یعنی بین .net و php در حال حاضر php رو ترجیح می‌دم. هر چند شاید ۲ ۳ سال پیش نگاهم متفاوت بوده باشه، یا سال دیگه .net خیلی برتری‌ها از نگاه من نوعی داشته باشه. بهتره باد عزیز مباحثش رو از سر بگیره. یه جوری هم بیان کنه که خیلی به php و .net ربطی نداشته باشه Big Grin
دوستانی هم که مخالف حرف‌های من هستند می‌تونن نظرشون رو آزادانه بیان کنند. من که علامه دهر نیستم ممکنه خیلی از برتری‌های .net رو ندیده باشم و یا php ایرادهایی داشته باشه که من ندیدم یا یادم رفته. این کار خودش بار آموزشی خوبی برای همه ما داره.

۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Mohammad-A , javadjj
ارسال: #۸۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۱۲ ب.ظ
جدا از این بحث ها من تصمیم گرفتم asp.net کار کنم.html ,css رو خوب بلدم وبا سی شارپ وsql,asp اشنایی مختصری دارم.چند بار سعی کردم یه ebook زبان اصلی رو کامل بخونم ولی زود خسته شدم و به این نتیجه رسیده که بهتره با همین اطلاعاتم شروع به کار کنم و هر جایی که مشکل داشتم به منابع مراجعه کنم.و برای شروع کار میخوام روی پروژه پایان دوره کارشناسیم کار کنم که موضوعش پیاده سازی یک cms هست.حالا خوشحال میشم که دوستان راهنمایی کنن ونظرشون رو بگن واگه منابع مناسبی میشناسن معرفی کنن.
۰
۰
ارسال: #۸۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۲۶ ب.ظ
به نظر من اگر از همین کتابهای E book یا آموزش سریع و یا آموزش تصویری و آموزش در چند روز و... شروع کنیم خیلی بهتره . میشه جزئیات و موارد مهم تر رو بعد از آشنایی مقدماتی فراگرفت. اینطور آدم راغب تره . من که از کتابهای ساده شروع کردم .
۰
۰
ارسال: #۸۹
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۴۷ ب.ظ
میتونید اسم کتابها رو بگین؟
۰
۰
ارسال: #۹۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۱۸ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۷ ب.ظ)navid-p نوشته شده توسط:  میتونید اسم کتابها رو بگین؟
شرکت Lynda یک آموزش ASP.Net داره. اگه زیاد حس کتاب خوندن نداری اونو دانلود کن و ببین. شرکت AppDev هم هست که این شرکت مورد تایید مایکروسافت هم هست. ولی اینا کافی نیست حتما کتاب بخون و ابنم کتابهای خوب که یجا دیگه هم نوشتم.
Beginning Visual C# 2010 (Wrox Programmer to Programmer)
این کتاب برای یادگیری #C حرف نداره.
Beginning C# 2008 Objects: From Concept to Code (Expert's Voice in .NET)
این کتاب شی گرایی رو خیلی خفن گفته. #C رو تو یکی ۲ فصل اول گفته اونم به صورت مختصر. ولی اگه هیچی #C نمی دونی کتاب اولی رو بخون فصل اول دوم مفاهیم مهمی رو گفته. بد از این ۲ تا برو دنبال Desing Pattern ها.
Beginning ASP.NET 4: in C# and VB (Wrox Programmer to Programmer)
asp.net هم از این کتاب استفاده کن خیلی خوبه.
Pro ASP.NET 4 in C# 2010
این کتاب هم پیشرفته تره.نویسندهاش هم امریکایی هستن از اصطلاحات امریکایی خیلی استفاده کردن و متنش یکم سخت شده. ولی قبلی نویسندش هندی هست به خاطره همین متن کتاب خیلی روون هست.

ASP.NET.4.Step.by.Step
Visual C# 2010 step by step
این دو تا کتاب هم از انتشارات خود مایکروسافته.

البته Sql Server هم باید بدونی.در حد خیلی خفن هم Oracle.
بد از اینا هم برو سراغ WCF, MVC,و.....

(زرتشت)
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Shiny

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۱۷ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۹۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۸۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۰۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۲ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۴۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۸۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۷۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۱۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close