زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال: #۱۲۱
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ ب.ظ
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
(۱۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  به خانم fatima تبریک می گویم.... مطمئنم تا آخر شهریور اگر همینقدر تلاش کنند به جای بسیار خوبی خواهند رسید....[تصویر:  shy.gif]
ممنون آرزومه Smile من عاشق برنامه نویسی ام. اطلاعاتم که خیلی کمه ولی عزمم جزمه !Smile
(۱۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  برایم جالب بود.... وقتی رفتم به "دیاری دیگر" حتی یک نفر هم برایم پیام خصوصی نفرستاد که چرا این بحث رو ادامه ندادید.... چون دغدغه نیست....
من که به این خاطر پیگیری نکردم که گفتم حتما کاری پیش آمده.فکر کنم بقیه هم همین تصور رو داشتند
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , MONA_STAR , HRZ
ارسال: #۱۲۲
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ب.ظ
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
برایم جالب بود.... وقتی رفتم به "دیاری دیگر" حتی یک نفر هم برایم پیام خصوصی نفرستاد که چرا این بحث رو ادامه ندادید.... چون دغدغه نیست....
برنامه نویسی دغدغه می خواهد، صبر می خواهد، جنگیدن می خواهد....روحیه ماجراجویی می خواهد....

اشتباه می کنید خیلی از دوستان از اینکه شما بحثو ادامه ندادید ناراحت شدندSadSad، مطمئنم پیام خصوصی از طرف دوستان دریافت کردید، که چرا آموزشو ادامه نمدید. اکثر دوستان خوشحال میشندSmileSmileSmile شما آموزش php رو دنبال کنید، ما روحیه ماجراجویی و جنگیدن Big Grin رو داریم، به اظهار نظر های نا مطلوب هم اهمیت ندیدBig Grin. مرسی

آسمان فرصت پرواز بلندیست ،ولی قصه این است چه اندازه کبوتر باشیم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: euruse , homa , مازیار صفایی , HRZ , fatima1537
ارسال: #۱۲۳
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۳۴ ب.ظ
برای طراحی شمای ظاهری صفحه وب، یک نرم افزار هست به نام :Microsoft Expression Studio4 که امکانات جالبی داره . اگر کسی نرم افزار دیگه ای سراغ داره معرفی کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته همونطور که آقای باد گفتند میشه اصلا به صورت دستی صفحه وب و روالها و جریانها رو طراحی کرد و بعد اونها رو پیاده سازی کنیم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahi_24 , marzieh
ارسال: #۱۲۴
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۱۴ ب.ظ
آقای باد می شه لطفا اگه وقت کردی شروع کنی از صفر اون چیزایی و رو که لازمه بگی(مثلا از کدوم منبع با کدوم نرم افزار)منظورم اینه که کلی گویی نشه مثلا اینترنت(چون تو اینترنت پر آموزش جور واجوره که ممکنه باعث اتلاف وقت و به بیراه کشیدن بشه)
منابع و روش پیشنهادی خودتون برای شروع از صفر

Your education can change your life
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh
ارسال: #۱۲۵
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت
صحبت های آقای باد که برای آموزش بود رو یکجا گذاشتم تو pdf تا پراکنده نباشه و اگه آقای باد ادامه بدن میشه این pdf رو کامل تر کرد....Rolleyes

پرسش هایی که در این زمینه پرسیده شد و جواب هایی که داده شده هم جمع آوری کردم که به صورت یکجا بشه بهش دسترسی داشت و
اینجوری میشه سوالایی که پرسیده نشده رو مطرح کرد و دوباره کاری نشه...
مباحث مربوط به مقایسه زبان ها رو در نظر نگرفتم چون مربوط به موضوع نبود ...و باید جدا در موردش بحث بشه...تو یه تایپیک دیگه.

فایل‌(های) پیوست شده
آموزش.pdf
اندازه فایل: ۳۲۸/۷۵ KB
پرسش و پاسخ.pdf
اندازه فایل: ۲۰۵/۹۶ KB

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh , marzieh , Aurora , blackhalo1989 , **sara** , MONA_STAR , fatima1537 , ssjj , mat , mamat , hamed_k2 , Msccom , p.parsaee , fateme_68 , marjan_gh
ارسال: #۱۲۶
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ، توسط homa.)
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت ( پرسش و پاسخ)
نقل قول: برای طرح زدن بهترین نرم افزار ( از دید من) Adobe Photoshop CS5 می باشد.....
فتوشاپ بی شک یکی از بی نظیرترین و زیباترین مخلوقات بشر است....
پس اول کار [/color]یادگیری Adobe Photoshop CS5 است....

همون طور که آقا مازیار گفتن در این شکی نیست که فتوشاپ برای طراحی وب یک نرم افزار قدرتمند و زیباست اما به همون نسبت که زیبا و جذابه قیمت خریدش هم زیبا و جذابه فکر کنم تقریبا ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار باشه Big Grin (من در مورد نسخه ی اصلی و قانونی صحبت میکنم نه در مورد اونهایی تو بازار ایران موجوده )
برای همین به عنوان یک پیشنهاد برای دوستان :
یک نرم افزار شبیه فتوشاپ هست که بهش میگن "فتوشاپ فقرا" Big Grin، اسمش هم gimp هست شاید خیلی ها هم شنیده باشن. در کشورهای دیگه معمولا افراد عادی که کارای حرفه ایی خیلی بزرگ انجام نمیدن توانایی خرید فتوشاپ رو ندارن بیشتر از نرم افزار های اینچنینی استفاده میکنن. و کارشون با این نرم افزار انجام میشه.
تقریبا چیزی کم از فتوشاپ نداره و اون جوری که من تو ویژگی هاش خوندم هم سطح فتو شاپ میتونه باشه به هر حال تا یه مدتی کار ما رو راه میندازه Big GrinBig Grin تازه یک مزیت هم داره نسبت به فتوشاپ اونم این که OpenSource (مجانی) هست و استفاده از اون هیچ مشکلی از نظر قانونی نداره. از آدرس زیر میشه دانلود کرد:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یکی از ایرانیان عزیز زحمت کشیدن و آموزش این نرم افزار به زبان فارسی رو به صورت یک کتاب در قالب pdf درست کردن که اون هم به صورت مجانی همه میتونن ازش استفاده کنن.
برای دانلود این کتاب آموزشی میتونین از لینک زیر استفاده کنین:

و سایت های انگلیسی زبان در این مورد خیلی بیشتر هستن مثلا :

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , مازیار صفایی , نرگس-م , matin724 , Pakzad
ارسال: #۱۲۷
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ب.ظ، توسط fatima1537.)
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت ( پرسش و پاسخ)
من این ابزارهایی که گفتید + یه سری فیلترها + چند دستور دیگه فتوشاپ را کار کردم .

(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  تصمیم گرفتم کمی عصا قورت داده تر حرف بزنم! اینجوره بهتره؟ راستش می ترسم از دستم در بره و بشم همون بی عصا قورت داده!
شما کدام را می پسندین؟ در تاپیک پرسش و پاسخ بهم بگید!
اگر حوصله تون نگرفت کتابی و رسمی بنویسید اشکال نداره . ما عامیانه هم دوست داریم(برای من فرقی نمیکنه) ! چون "رسمی نوشتن"وقت آدم رو میگیره و همش باید فکر جمله بندی و کلمه مناسب باشید
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  هر جا سخن از برنامه نویس می آید.... منظور برنامه نویس تحت وب است!
جدی گفتید یا تعصب صنف وب نویسها رو گرفتید؟Smile
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  به خاطر بسپارید آن چه را مشاهده می کنید....
فکر کنم منظورتون توجه به جزئیات طراحی یک صفحه است.و اینکه صفحات مختلف رو با هم مقایسه کنیم و روی هر کدوم فکر کنیم.اینطور دیگه نیاز به حفظ نیست

چند سایت نسبتا شلوغ با داده های زیاد:

اگر وبسایتی سایر دوستان سراغ دارن بذارن.ممنون
شاید برای یادگیری و تمرین گرافیک این سایت مفید باشه.البته تبی هم که به صورت گام به گام یا سریع آموزش میدهند بد نیستند

یک نکته ای که در مورد کار با فتو شاپ هست اینه که حتما باید ابزارها و دستورات رو با انجام یک پروژه عملی و کاربردی یاد بگیریم تا هم به قدرت اونها و هم به نحوه کارشون آشنا بشیم. در اینصورت هست که خودمون میتونیم با استفاده از همین چند ابزار محدود و دستورات کم ، خیلی ایده های جالبی رو پیاده کنیم
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۴۹ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  وقتی این نرم افزار را نصب کردید اصلا فکرش را نکنید که بخواهید تمام قسمت های آن را یاد بگیرد. چون امکان پذیر نیست.... [تصویر:  80561_1_1379093642.gif]اصلا راستش را بخواهید لازمتان نمی شود....
فتوشاپ را عکاسان، گرافیست ها، طراحان وب و.... استفاده می کنند....
شما فقط به چند ابزار از آن نیاز دارید....
راستش من قبلا پیش یک گرافیست بودم که کارش صبح تا شب طرح زدن با فتوشاپ بود . الان هم با چند تاشون همکارم.ولی ای تجربه رو بگم که اونها هم خودشون کامل این برنامه رو بلد نیستن!!! و هر روز میگن که چیزهای تازه ای ازش کشف میکنن!

یکم که با فتوشاپ کار کنیم متوجه میشیم که عمق نداره! چون ایده ها و طرحهای ما تمومی نداره

دوستای عزیز برای تمرین بیشتر میتونید اینتر نت رو سرچ کنید با کلید واژه photoshop totur یا learning photoshop یا هر چیز مشابه ، و از پروژه هایی که در اون وبسایتها هست استفاده کنید.گام به گام آموزش داده. اون وقت به نحوه کار هر دستور و ابزار آشنا تر میشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa , مازیار صفایی , maedeh
ارسال: #۱۲۸
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۴۴ ب.ظ
بعضی از چیزایی که گفتید مربوط به کل برنامه نویسی هست و فقط مربوط بخ تحت وب نمیشه. مخصوصا اینکه برنامه نویس تنهاست. معمولا آدما خیلی زود با مشکلات برنامه نویسی رو به رو میشن که همینم باعث میشه همون اول بعضیا بکشن کنار.
این دو تا video lecture هم برای هاروارده و آموزش برنامه نویسی وب هست:

اگه مایل بودید بازم video lecture میذارم.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , مازیار صفایی , fatima1537 , - rasool - , sasanlive , najme60 , Aurora , marjan_gh
ارسال: #۱۲۹
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط p.parsaee.)
با تشکر از آقا مازیار
منم میخوام دو تا شرکت ارائه دهنده هاست و دامین رو معرفی کنم:
یکی شرکت نگاه روشن پارس
دومی شرکت ایران هاست
هر کدوماشون هم وب سایت دارن.
من تجربه قرار دادن سایت روی این هاست ها رو فعلا ندارم و باهاشون کار نکردم ولی کیفیت خدماتشونو شنیدم.

«چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته و درهای بهشت باز می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.» حضرت محمد (ص)
۰
۰
ارسال: #۱۳۰
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ، توسط - rasool -.)
برای یادگیری فتوشاپ می تونید به سایت آقای بردیا علمی برید و از فیلمهای آموزشی ایشون استفاده کنید.
به نظر من ایشون از نوابغ این حوزه هستند.

جا داره اینجا ازشون تشکر کنم. امیدوارم هر جا هستند موفق و سلامت باشند.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , maedeh , sasanlive , farazin , fatima1537 , مازیار صفایی , Parva , ssjj , Shiny , yaser_ilam_com , Joonz , Msccom , Pakzad , matin724 , MONA_STAR , Aurora
ارسال: #۱۳۱
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  برای یادگیری فتوشاپ می تونید به سایت آقای بردیا علمی برید و از فیلمهای آموزشی ایشون استفاده کنید.
به نظرم ایشون از نوابغ این حوزه هستند.

جا داره اینجا ازشون تشکر کنم. امیدوارم هر جا هستند موفق و سلامت باشند.

خیلی ممنون.خیلی خوب بود

Your education can change your life
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , مازیار صفایی
ارسال: #۱۳۲
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۴۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۷:۳۷ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  
این هم یه نوع جالب طراحی سایته(این روزها همش به طراحی سایتها توجه میکنم!Smile)
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این دو تا video lecture هم برای هاروارده و آموزش برنامه نویسی وب هست:

چطور میشه اینها رو دانلود کرد؟ آیا مجبوریم با این سرعت کم اینتر نت ببینیم؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , homa
ارسال: #۱۳۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(19 فروردین ۱۳۹۱ ۰۸:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این دو تا video lecture هم برای هاروارده و آموزش برنامه نویسی وب هست:

چطور میشه اینها رو دانلود کرد؟ آیا مجبوریم با این سرعت کم اینتر نت ببینیم؟
نه میتونید مثل من از شبانه رایگانتون برای دانلودش استفاده کنید. پایین سمت چپ لینکاشو گذاشته واسه اینجاست:

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال: #۱۳۴
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ب.ظ
منم داشتم کم کم نا امید میشدم از این تاپیک دیگه Big Grin خیلی خوشحال شدم دیدیم دوباره آقای صفایی اومدن Smile
برای یاد گیری فتوشاپ و ایجاد قالب وب سایت از انجمن
هم میتونید استفاده کنید دوستان به حساب تبلیغ نزارن ولی چند ساله با این انجمن آشنام و خیلی چیزای جدید یاد گرفتم .

Impossible = I'm PossibleBig Grin
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: farazin , maedeh
ارسال: #۱۳۵
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۰۵ ب.ظ
ممکنه از enterprise architect هم کمی صحبت کنید.باب آشنایی و استارت.
ممنون

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۲۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۵۹ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۶ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close