زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد

ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۰, ۱۰:۰۶ ب.ظ
سلام
میدونم که قبلا در مورد منابع مناسب برای درس معماری صحبت هایی شده ولی تو این تاپیک از دوستان عزیز درخواست دارم که منو راهنمایی کنن که بتونم مشکلم رو با این درس یک بار و برای همیشه حل کنم

همه میگن معماری پوران چاپ جدید خیلی خوبه، من این کتاب رو مطالعه کردم و به نظر من کتاب خیلی جالبی نبود
چون برای خیلی از چیزهایی که توش گفته توضیحی نداده و برای کسی مثل من که از ریشه با این درس مشکل اساسی داره اصلا به درد بخور نیست. از طرفی ناقص هم هست و یه مقدار هم غلط های علمی هم داره! (هر چند غلط هایی که من پیدا کردم کم بود ولی به این نتیجه رسیدم که به شدت ناقص هست)

در کل (همون طور که از اسم تاپیک مشخصه) می خواستم بنده (و افرادی که مثل من هستن) رو راهنمایی کنید که بتونم وضعیتم رو تو این درس از صفر پله به پله بالاتر ببرم

از چه منابعی استفاده کنم و به چه ترتیبی؟

همگی شاد و موفق باشین
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , fateme66 , 8Operation , aatwo , sue88 , saeed_nami
ارسال:
۳۰ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۴۱ ق.ظ
معماری تا دو سال پیش کتاب یوسفی و راهیان واقعا جواب می داد . اما الان به نظرم هیچی مثل پترسون نیست. واقعا کتاب عالی ایه . مخصوصا ایندکس هاش. البته پترسون همش زیاده. بعدش هم مانو . جفتش کنار هم کامله .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , Xilinx , Mohammad-A , پشتکار , M.H.P , هاتف , fatima1537 , fateme66 , sajad_8900 , SarahArshad , younes , rezvan_m , احسان مومنی
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط - rasool -.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ ق.ظ)sajad_8900 نوشته شده توسط:  هادی یوسفی خیانت بزرگی در حق بچه های کامپیوتر کرده.

دوست عزیزم

وقتی دیدم شما اینطوری نوشتین ، احساس وظیفه کردم که بگم من و خیلیای دیگه چیزای زیادی از ایشون یاد گرفتیم.
و برخی کتاباش به نظرم عالیه. می تونید به منابع رتبه های برتر رجوع کنید.

البته خوب ممکنه کاستی هایی بوده باشه. ولی خوب فکر می کنم که بهتر بود از جمله ی مناسب تری استفاده می کردید.
به نظرم اگر خدمات آقای یوسفی رو در یک کفه ترازو و کاستی های آن را (اگر باشد) در کفه ی دیگر ترازو بگذاریم ، کفه ی خدماتش خیلی سنگین تر باشه.

موفق باشید.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , sohrablou , zzsnowdrop , saeid1389 , SarahArshad , ADELZX , la85 , mostafa272 , Engineer , roozi , atenaa , milad.fashi@gmail.com , fsi2013
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ ق.ظ
من خودم مقسمی خوندم پوران خوندم ولی کلا هیچی از معماری بارم نشد
فکر میکنم اگه مثل منطقی تمرین زیاد باشه بشه یادش گرفت و روی این درس تسلط داشت
ولی من خودم تمرینم خیلی کم بود فکر میکنم برای همین چیزی زیاد نتونستم بفهمم

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ ق.ظ
یکبار برای همیشه
دوست من، اگر براتون مقدوره کلاس های کنکوری دکتر اجلالی رو شرکت کنید، فرقی نداره چه موسسه ای!
من خودم درس رو اخذ نکرده بودم و هیچ ذهنیتی نسبت به درس نداشتم، اما کاملا متوجه مفاهیم شدم.
اگر شهرستان هستید و رفت آمد به تهران سخته و یا قیمت کلاس ها خیلی بالاست و امکان شرکت در کلاس رو ندارید به
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
برید و صدای کلاس رو همراه با مطالعه جزوه گوش بدید، با شناختی که از اخلاقیات دکتر اجلالی پیدا کردم امیدوارم ایشون دست کم برای این دسته از داوطلبینی که امکان حضور در کلاس شون رو ندارند، رضایت داشته باشند.
اینکار حتما جواب میده انشالله.Blush

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , پشتکار , mhkpnu , fateme66 , Parva , احسان مومنی , sue88 , Morris
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ق.ظ
به نظر من برای مرجع کتاب معماری کامپیوتر موریس مانو از همه بهتره....هر مطلبی رو تا آخر آخرش توضیح داده...با اینکه خیلی زیاده ولی از نظر من ارزش داره...
ولی یه توصیه...تا مدار منطقی رو حرفه ای نشدین سراغ معماری نرید...چون واقعا ً پیش زمینه ی ذهنی و پایه رو براتون فراهم میکنه
...
کتاب تست هم هرکسی یه چیزی رو پیشنهاد میکنه...به نظر من بهتره اول کتاب مرجع رو بخونین و خوب یادش بگیرین...بعد با توجه مطالبی که یاد گرفتین برید و یک کتاب تست رو که به نظر خودتون کامله رو برای تست انتخاب کنین...!!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , Aurora , csharpisatechnology , احسان مومنی , Sadra.T
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ممنون ار راهنمایی تون. آخه کمتر از ۲ ماه بیشتر نمونده تا کنکور آزاد. من بیشتر می خوام بدونم خوندنش لازمه.
من فکر کردم برای سراسری میخونید...اگه اینطوره که فقط یک کتاب تست خوب باید پیدا کرد...چون جمع بندی هم لازم دارید.
بنده راهیان ارشد رو پیشنها میکنم ...ولی بهتره راهیان ارشد و مقسمی رو یه مقایسه بکنید...

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۵۵ ب.ظ
پوران کتاب کاملی نیست.کتاب پترسن هم سنگینه.فکر کنم در حال حاضر بهترین کتاب همون مانو باشه.چون معماری معمولا سوالاش رو مفهومی میدن.پس نیاز به دونستن مفاهیمه که کتاب پوران خیلی جواب نمیده!!!!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , پشتکار
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ب.ظ
به نظر من معماری به صد رسیدنش ارزش وقت گذاشتن نداره. (مخصوصا اگر رشته غیر سخت افزار/معماری هم باشید) چون با خوندن یکی دو کتاب شما نمی تونید ادعا کنین که همه تست های این درس رو میزنید. کتاب پوران و جزوه اجلالی به نظرم تا حدود زیادی کافیه. (البته اگر پایتون دیگه خیلی تعطیل نباشه)(کلاس اجلالی به تنهایی کافی نیست، مخصوصا اگر پایه ضعیفی داشته باشید. اجلالی اصلا دیدی نسبت به سطح افرادی که خیلی پایه ضعیفی دارن نداره.)
اینکه با خوندن کتاب های مرجع شاید شاید شاید بتونید ۱ یا ۲ تست دیگه هم بزنین ارزشش رو نداره، مگر اینکه تنها درسی باشه که توش مشکل دارین و دنبال رتبه یک رقمی هستین.
بیشتر مشکل کتاب های مرجع اینه که بیشتر مطالبی که می خونین ارزشی در کنکور نداره و آخرش میبینین حجم زیادی کتاب خوندین اما با تست ها مشکل دارین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir , Aurora , habibi70 , m450ud , bagherok , milad.fashi@gmail.com , Sadra.T
ارسال: #۱۰
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)shervinrs نوشته شده توسط:  بیشتر مشکل کتاب های مرجع اینه که بیشتر مطالبی که می خونین ارزشی در کنکور نداره و آخرش میبینین حجم زیادی کتاب خوندین اما با تست ها مشکل دارین.
به شدّت با این قضیه موافقم...
به نظر من فقط باید در صورتی مرجع خونی کرد که پایتون ضعیف باشه...
اگه پایه ی قوی داشته باشین مطمئنا ً یه کتاب درس و کنکور خوب میتونه پاسخگو باشه...

ارسال: #۱۱
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۱ ب.ظ
چون جزو دروس مشترک محسوب میشه و ضریب بالایی داره دو راه بیشتر ندارید:
۱- مثل کنکور قبلیتون حذفش کنید
۲- حسابی براش وقت بزارید
چون ضربش بالایت ، پس یه اشتباه کوچولو برابر است با یک عمر پشیمانی!!!

ارسال: #۱۲
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۳۶ ب.ظ
RE: بهترین منبع معماری برای شروع از صفر و رسیدن به صد
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  معماری برای ارشد ازاد جزو دروس مشترک نیست و ضریبش یک هست. تا نتایج سراسری بیاد فعلا هدفم آزاده.
ببخشید که این همه سوال می کنم.Big Grin
میخوام مطمئن بشم که معماری برای ارشد شبکه مهم هست یا نه با دروس دیگه میشه جبرانش کرد؟
اگه دروس دیگه رو خوندین خوب اینم بخونین، پیشنهاد من: جزوه دکتر اجلالی + کتاب پوران
خواهشا دوستانی که تجربه کنکور ندارن، و فقط با خوندن تاپیکهای مانشت دارن اظهارنظر میکنن دوستمون و بچه هارو گمراه نکنن، معماری از جمله دروس مشکله، بهتره سوالات سالهای قبل رو بررسی کنین و با دو منبعی که عرض کردم کارو شروع کنین، امیدوارم جواب بده Shy

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , bagherok
ارسال: #۱۳
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۰۹ ب.ظ
من برای کنکور دولتی ۳ کتاب بررسی کردم نتیجشو میگم شاید به دردتون بخوره
مانو با حل تمرین - مقسمی - پوران
مقسمی به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چون
۱- مطالب جامعیت خوبی نداره تو این کتاب به هر مطلبی اشاره کوچکی شده و مفهوم نیست
۲- تو حل تستا غلط زیاد داره

مانو کتاب خیلی خوبیه شاید بنظر حجمش زیاد بیاد اما فوق العاده روان و با حل تمریناش دستتون حسابی راه می افته

پوران دقیقا کتاب مانو را خلاصه کرده و حتی یک مثال هم اضافه تر از مانو نداره

من خودم مانو و پوران همزمان با هم خوندم یعنی اول مانو رو میخوندم اگه پوران نکته ای را جا انداخته بود همون موقع تو پوران یادداشت میکردم اینطوری هر موقع میخاستم دوره کنم سریع از رو پوران میخوندم

اما بنظرم بهترین راه برا آزاد
احتمالا مثل هر سال سوالات آزاد امسال شبیه سراسریه امساله

که اولا مانو خوندن به درد نمیخورد
بنظرم برا آزاد ،خوندن پوران و تسلط به تستای سال قبل(خیلی مهمه) و حل تمرین مانو خوبه و چون پوران خلاصه مانو اگر مطلبی متوجه نشدین برا همون مطلب نگاه سریعی به مانو بندازین

ولی تاکید اصلی تون روی تسلط به تستایه سال قبل باشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , Aurora , hamid_c , Sadra.T
ارسال: #۱۴
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  معماری برای ارشد ازاد جزو دروس مشترک نیست و ضریبش یک هست. تا نتایج سراسری بیاد فعلا هدفم آزاده.
ببخشید که این همه سوال می کنم.Big Grin
میخوام مطمئن بشم که معماری برای ارشد شبکه مهم هست یا نه با دروس دیگه میشه جبرانش کرد؟
دوستان...خیلی معذرت میخوام...فکر میکردم ضریبش ۴ هست (چشام ضعیف شده Big Grin)
اینجوری که تو دروس آزمون آزاد نوشته بهتره که حذفش نکنید...چون باعث میشه ترازتون بیاد پایین...سعی کنید بزنید...
همونطور که خانم زهرا گفتن و بنده نیز تأکید میکنم...کتاب مانو رو حتما ً بخونید...زیاده ولی ارزشش رو داره

موفق باشید

ارسال: #۱۵
۲۵ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ ق.ظ
مانو بدرد معماری سالهای اخیر نمیخوره، این جمله من نیست، جمله دکتر اجلالیه، به قول ایشون اگه مانو رو کامل فهمیده بودی حتی خط به خط صفحاتشو حفظ بودی نمیتونستی حتی یکی از سوالات کنکور ۹۰ رو بزنی. منطقی مانو خوبه اما معماریه مانو بدرد سطل آشغال میخوره، لطفا به کسی برنخوره، عین جملات دکتر اجلالی رو گفتم. دوست دارین اون قسمت از حرفهاشو کات میکنم میزارم اینجا بشه سند!! اگه میخوای مرجع بخونی معماری پترسن. دور مانو خط بکش. اگه وقت واسه مرجع نداری جزوه دکتر اجلالی و واسه تکمیل یه کتاب تست که پوران بد نیست

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , aatwo , Sadra.T

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۲۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۲۴ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۳۲ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۲۴ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۸۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۱۷۲ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۰۷۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۵۹ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close