زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی

ارسال: #۱۶
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۱۳ ب.ظ
RE: هوش مصنوعی
(۲۲ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۰۸ ب.ظ)Reyhane نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱ ق.ظ)راجر پرسمن نوشته شده توسط:  دوستان در مورد هوش مصنوعی یه راهنمایی قطعی بفرمایید . دوتا منبع برا هوش وجود داره ؟
کتاب اول راسل و نوروینگ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

کتاب دوم راسل

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لطفا بگید کدوم کتاب و ترجمه چه کسی
ممنون

سوالات کنکور از ویرایش دوم کتاب راسل هست!
بنابراین اصلاً ویرایش اول رو نخونید
(این توصیه بهترین مترجم این کتاب جناب آقای مهندس رهنمون بود)

ببخشید. این ۲ کتابی که ایدی راجر پرسمن گذاشتن. یکی ویراست سوم هست و یکی ویراست دوم فکر میکنم.
حالا سوالا از ویراست دوم میاد یا سوم؟؟
ارسال: #۱۷
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۲۷ ب.ظ
(۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۰۷ ب.ظ)Reyhane نوشته شده توسط:  دوستان سوالا از ویرایش دوم هست!

مگه ویرایش سوم کتاب راسل رو تو ایران پیدا کردید؟!؟
بنده که فعلاً ندیدم!
البته مطمئنم که تا حالا ترجمه نشده
آره، راسل ویرایش ۳ رو تو همین اصفهان بچه‌ها تونسته بودند پیدا کنند (۲ جلد ۳۰ تومن)

سخته، ولی ممکنه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۶:۰۹ ب.ظ
هوش مصنوعی
یه کتاب حل مسائل هوش مصنوعی هست که ناشرش شرح هست
و مولف رامین رهنمون
۳۴۴صفحه
اگه کسی دربارش اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه که سطحش چطوره.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
ارسال: #۱۹
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ق.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  یه کتاب حل مسائل هوش مصنوعی هست که ناشرش شرح هست
و مولف رامین رهنمون
۳۴۴صفحه
اگه کسی دربارش اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه که سطحش چطوره.
کتاب حل مسائل هوش اقای رهنمون جالبه و مسائل زیادی حل کرده دید بهتری میده اکثرا هم سولات دانشگاهای خارج کشور و تمرینات راسل رو حل کردند و پرسش های کوتاه و ارشد سال های قبل رو با جواب های تشریحی متفاوت و کامل تری گفتند واقعا ایشون از اساتید خوب کلاس کنکور هوش ارشد هستند.امسال ۳ ۴ تا سوالات تخصصی هوش عینا از کتاب ایشون بود واقعا من این کتاب رو از همه کمتر خوندم اینو میتونید برین ببینید.حتما کتاب رو تهیه کنید تا با مسائل بیشتری اشنا بشید در زمینه هوش.
بازم میگم نکته عجیب کنکور امسال اوردین ۳ ۴ تا سوالات کنکور ازین کتاب بود که واقعا از ته دل سر جلسه اهی بلند کشیدم به خاطر کم خوندن این کتاب و بیشتر رفتم سراغ درس و تست البته بازم برام بد نبود فقط تونستم یه دور بزنمش.
توصیه شدید میکنم بخرید

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , fateme66 , SarahArshad , fatima1537 , Pegasus , jameshenas , marziyeh
ارسال: #۲۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ ب.ظ
هوش مصنوعی
به نظر من بهترین راه هوش خوندن اینه که ترجمه‌ی سعید راحتی رو چندین دور بخونی ...
بعد بری تست های سالهای اخیر رو گیر بیاری.
بعد می بینی که یه سری مطالب مثل پرولوگ و شبکه های بایزین رو خوب پوشش نداده... و احتمالن چیزای دیگه ...
اینا رو بهتره بری تو اینترنت بگردی یه چیزی پیدا کنی ...
البته شبکه های بایزین رو از رو کتاب آمار هم می شه یاد گرفت ... که خیلی سلول خاکستری احتیاج داره که مسلط بشی ... مثلن اون تستی که ۸۹ داده بودن به طرز ترسناکی سخت بود ... ولی خب ... می تونید از دعانویس های تو بازار کمک بگیرید (که یه کاری کنن از اون سوالا ندن!)
در ضمن تا می تونین تو همین مباحث مورد دار (مثل شبکه های بایزین، استنتاج در منطق مرتبه اول و پلانینگ) تست تالیفی پیدا کنین ... حتمن حتمن حتمن تست های آزمون های پارسه رو هم داشته باشین ... تالیفی های هوشش این دو سال خیلی خوب بود.

وختی بازی خشن می شه، خشن ها به بازی میان...
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , fatima1537 , lucky_luke , ayfer.a11 , Aurora , pita , marziyeh , shine
ارسال: #۲۱
۰۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۹ ق.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  
(31 خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ ب.ظ)mosenabdoli نوشته شده توسط:  به نظر من بهترین راه هوش خوندن اینه که ترجمه‌ی سعید راحتی رو چندین دور بخونی ...
بعد بری تست های سالهای اخیر رو گیر بیاری.
بعد می بینی که یه سری مطالب مثل پرولوگ و شبکه های بایزین رو خوب پوشش نداده... و احتمالن چیزای دیگه ...
اینا رو بهتره بری تو اینترنت بگردی یه چیزی پیدا کنی ...
البته شبکه های بایزین رو از رو کتاب آمار هم می شه یاد گرفت ... که خیلی سلول خاکستری احتیاج داره که مسلط بشی ... مثلن اون تستی که ۸۹ داده بودن به طرز ترسناکی سخت بود ... ولی خب ... می تونید از دعانویس های تو بازار کمک بگیرید (که یه کاری کنن از اون سوالا ندن!)
در ضمن تا می تونین تو همین مباحث مورد دار (مثل شبکه های بایزین، استنتاج در منطق مرتبه اول و پلانینگ) تست تالیفی پیدا کنین ... حتمن حتمن حتمن تست های آزمون های پارسه رو هم داشته باشین ... تالیفی های هوشش این دو سال خیلی خوب بود.

ترجمه سعید راحتی از چه کتابی؟

راسل!

ارسال: #۲۲
۰۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ ق.ظ
سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
 سپاس‌گزاری شده توسط: marziyeh
ارسال: #۲۳
۰۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۳۰ ب.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

تو جواباش اشتباه زیاده.

ارسال: #۲۴
۰۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)mosenabdoli نوشته شده توسط:  
(02 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

تو جواباش اشتباه زیاده.

اول اینکه به شما تبریک می گم امیدوارم موفق باشید
دوم اینکه شما کتاب تست دیگه ای سراغ دارید که به جواباش بشه اطمینان کرد وارزش خریدن داشته باشه
یه سوال دیگه اینکه شما تست های تالیفی پوران رو توی چه سطحی می دونید ایا توی اونها هم اشتباه دیدید

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
ارسال: #۲۵
۰۶ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ق.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(02 تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ ب.ظ)mosenabdoli نوشته شده توسط:  
(02 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

تو جواباش اشتباه زیاده.

اول اینکه به شما تبریک می گم امیدوارم موفق باشید
دوم اینکه شما کتاب تست دیگه ای سراغ دارید که به جواباش بشه اطمینان کرد وارزش خریدن داشته باشه
یه سوال دیگه اینکه شما تست های تالیفی پوران رو توی چه سطحی می دونید ایا توی اونها هم اشتباه دیدید

مطالب کتاب پوران، استثنائا تو هوش، ۹۰ درصد به درد نخوره (در صورتی که کتاب راسل رو داشته باشید) . اما چند جا هست که مثل شبکه های بایزین، که چند صفحه ای توضیح داده ... توضیحش هم خوبه. تست های تالیفیش هم همین وضعیت رو داره ... یعنی شاید کلن ۲۰ تا تست به درد بخور داشته باشه...
با این حال داشتنش بهتر از نداشتنشه ...
تو سالهای اخیر دیگه کمتر از مسائل کلاسیک هوش مصنوعی سوال می دن (مثل مسائل جستجوی هوشمندانه و عامل‌ها و ...) بیشتر از فصلهای آخر سوال میدن که نمونه تست هم کمه ازش... بهتره از اینور و اونور تست جمع و جور کنین و زیاد به این کتابای تست اطمینان نکنین ... تست های تالیفی پارسه رو هم گیر بیارین.

سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۲۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ ق.ظ
هوش مصنوعی
اگه میشه عنوان دقیق کتاب هوش راسل ترجمه راحتی رو بنویسید که موقع خرید اشتباه نشه
ارسال: #۲۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۵ ب.ظ
هوش مصنوعی
اسم کتاب‌: رویکردی نوین درهوش مصنوعی
مولف‌: راسل و نورویگ
ترجمه سعیدراحتی
 سپاس‌گزاری شده توسط: rouzeh_zi , marziyeh , mafia1990
ارسال: #۲۸
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۸ ب.ظ
هوش مصنوعی

یه کتاب هم هست هوشه و ترجمه راحتی
هوش مصنوعی: مفاهیم بنیادی

کدوم یکی از اینها رو باید گرفت ؟!
ارسال: #۲۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ب.ظ
هوش مصنوعی
راستش اطلاعی از این اسم ندارم.من همون کتابی که نوشتمو دارم.که همین کتاب "راسل"توسط جعفر نژاد ترجمه شده با عنوان"هوش مصنوعی: رهیافتی نوین"ترجمه این کتاب هم خوبه و دست کمی از ترجمه راحتی نداره من قسمتهاییشو مقایسه کردم
 سپاس‌گزاری شده توسط: rouzbeh_zi
ارسال: #۳۰
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۶ ق.ظ
هوش مصنوعی
من هوش مصنوعی پوران پژوهش چاپ ۸۷ رو دارم‌، چاپ جدیدش رو دیدم ۹ تا فصل شده (یک فصل اضافه‌تر نسبت به مال من) آیا خرید چاپ جدیدش ارزش داره یا با همون سر کنم؟ تغییراتش چقدر هست؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۱۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۱۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۱۲ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close