زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۵۷۴۱
۱۷ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۰۵ ب.ظ
ممنون از دوستانی که پیشنهاد هایی دادن ????

حالم الان خوبه خداروشکر
۲۶ سالمه درست حدس زدید

تو بعضی شرایط خدا فقط میتونه به داد دل آدم برسه
و شاید تو اون لحظه نتونی حرف دلتو به هیچ کس بزنی
و اینجا میای و درددل میکنی آروم میشی

بازم خداروشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , WILL , ezra , .:tarannom:. , codin , فاطمه سلیمانی
ارسال: #۵۵۷۴۲
۱۷ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۰۹ ب.ظ
سلام خوبای مانشت
خشکلای مجازی
حالتون چطوره؟

خنده یه دختر کوچولو یا لبخند دوست زیبارو خیلی حال آدمو خوب میکنه
ولی سلامتی و امنیت از همه چی مهمتره
اگه سلامتی داری هیچ وقت شکایت نکن

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۵۵۷۴۳
۱۷ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۱۸ ب.ظ
اقا چرا واقعا وضعیت بازار خودرو اینطوری شده تو زندگیمون خواستیم یه حرکت بزنیم تمام عوامل دست به دست هم داد تا ما نتونیم کاری کنیم
حس خوبی نیست واقعا تا ۹۰ درصد پول رو جور کرده بودی و در آستانه خرید بودی که یهویی در عرض چشم به هم زدن قیمت ها رفت بالا و دیگه قدرت خریدت به ۷۰ درصد رسید و کلا منصرف بشی واقعا حس خوبی نیست خیلی دوست دارم گریه کنم ولی یادم نمیاد من اخرین بار کی گریه کرده باشم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , .:tarannom:. , big cloud
ارسال: #۵۵۷۴۴
۱۷ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۵۰ ب.ظ
بیخیال

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۵۷۴۵
۱۷ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط ezra.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۴۰ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  بازار یا فردا برمیگرده یا سر به تنش نشه اصن!

سر به تنش نباشه اصلاً : ) )
البته امروز شستا رو بسته بودن! و فردا بدون محدوده باز میشه و احتمالاً ضربه‌ی آخرو میزنه و خلاصمون میکنه : )
دیگه اعصابم داره از ابرهای ایچیموکو میزنه بیرون : )

انقد اینجا کامنتای اقتصادیم زیاد شده که عن‌قریب مسعودخان بیاد و به دلیل بحث بالای ۵۰% نماد ezra رو ممنوع متوقف کنه

(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۵۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  مثلا ۳۱ ساله این حالت و احوالات بهش دست نمی ده مثلا ![تصویر:  dodgy.gif]
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵ ب.ظ)۶۰۴۰۱۵۰۵ نوشته شده توسط:  ۲۶ سالمه درست حدس زدید

۲۶ سالگی تو ایران یعنی اوج ذوب شدن در اضطراب و سردرگمی!
فرقش با ۳۱سالگی اینه که تا اونموقع شکست رو پذیرفتی دیگه! Smile

سپاس‌گزاری شده توسط: ۶۰۴۰۱۵۰۵ , .:tarannom:. , big cloud
ارسال: #۵۵۷۴۶
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۰۲ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اقا چرا واقعا وضعیت بازار خودرو اینطوری شده تو زندگیمون خواستیم یه حرکت بزنیم تمام عوامل دست به دست هم داد تا ما نتونیم کاری کنیم
حس خوبی نیست واقعا تا ۹۰ درصد پول رو جور کرده بودی و در آستانه خرید بودی که یهویی در عرض چشم به هم زدن قیمت ها رفت بالا و دیگه قدرت خریدت به ۷۰ درصد رسید و کلا منصرف بشی واقعا حس خوبی نیست خیلی دوست دارم گریه کنم ولی یادم نمیاد من اخرین بار کی گریه کرده باشم !
به نظرم اصلا ریال نگه ندار. پولتو تبدیل کن به دلار و صبر کن تا قیمت دلار اونقدری بره بالا که بتونی ماشینتو بخری. یکی دیگه از دوستان هم این جا یه بحث مشابه ای را مطرح کرد. اصولا اینطوری بوده که اول دلار بالا میره قیمتش توی ایران و بعد با یک تاخیری ماشین میره بالا. سری بعدی که دلار رفت بالا درجا بفروش برو ماشین بخر.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , big cloud
ارسال: #۵۵۷۴۷
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۱۰ ق.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اقا چرا واقعا وضعیت بازار خودرو اینطوری شده تو زندگیمون خواستیم یه حرکت بزنیم تمام عوامل دست به دست هم داد تا ما نتونیم کاری کنیم

کارکرده تمیز نمی ارزه بخری بجای نو؟ Exclamation
ارسال: #۵۵۷۴۸
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۰۸ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  عصر نسکافه نخوری نمی تونی خوب کار کنی بخوری تا نصف شب خوابت نمیبره صبا کلا خواب الودی!
نسکافه مهمترین لذت زندگی منه حتی اگر به قیمت بی خوابی باشهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۵۷۴۹
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۱۰ ق.ظ).:tarannom:. نوشته شده توسط:  
(17 شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اقا چرا واقعا وضعیت بازار خودرو اینطوری شده تو زندگیمون خواستیم یه حرکت بزنیم تمام عوامل دست به دست هم داد تا ما نتونیم کاری کنیم

کارکرده تمیز نمی ارزه بخری بجای نو؟ Exclamation
دقیقا یه هفته پیش مدل ۹۸ حدود ۱۰۴ تومن بود الان همونو میدن ۱۲۰ شاید فردا بشه ۱۲۵ کی به کیه واقعا اذیت کننده هست این شرایط تو ایران حالا حقوقت چقدره زیر ۵ تومن واقعا اصلا حال نمی کنم از زندگی تو ایران قبلنا میشد یه برنامه ریزی کرد الان واقعا نمیشه هیچ برنامه ریزی کرد و همین باعث میشه انگیزه و امید خیلی کم رنگ تر بشه !

(۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(17 شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اقا چرا واقعا وضعیت بازار خودرو اینطوری شده تو زندگیمون خواستیم یه حرکت بزنیم تمام عوامل دست به دست هم داد تا ما نتونیم کاری کنیم
به نظرم اصلا ریال نگه ندار. پولتو تبدیل کن به دلار و صبر کن تا قیمت دلار اونقدری بره بالا که بتونی ماشینتو بخری. یکی دیگه از دوستان هم این جا یه بحث مشابه ای را مطرح کرد. اصولا اینطوری بوده که اول دلار بالا میره قیمتش توی ایران و بعد با یک تاخیری ماشین میره بالا. سری بعدی که دلار رفت بالا درجا بفروش برو ماشین بخر.
متاسفانه این اشتباه بزرگ رو از پارسال کردم وقتی که دلار ۱۳ تومن بود باید می رفتم هر ماه که حقوق می گرفتم تبدیل به دلار می کردم
باید پارسال پیش ثبت نام خودرو می کردم که اون موقع بدون قرعه کشی بود
باید سکه می خریدم که کمتر از ۵ میلیون بود
متاسفانه پارسال تمام عمرم رو تو تفریح و باشگاه و ... گذروندم و اصلا فکر نمی کردم اینطوری بشه نمی دونم واقعا وضع از اینم بدتر میشه
+ الان یه تعداد میان می گن امید داشته باش خودتو نباز من که دارم پاره می شم و اصلا هم فاز منفی نمی دم دارم واقعیت رو می گم
کودین اصلا حتی یه درصد فکر اومدن به ایران رو نکن .
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , big cloud , .:tarannom:.
ارسال: #۵۵۷۵۰
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۳:۰۰ ق.ظ
گاهی توی بعضی کشورا کار به جایی میرسه که مردمش باید به فکر عوض کردن عکس روی پول باشن نه ارزش پول!
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , big cloud
ارسال: #۵۵۷۵۱
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۶:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ق.ظ، توسط H-Arshad.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۳:۲۶ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(16 شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲ ب.ظ)۶۰۴۰۱۵۰۵ نوشته شده توسط:  وقتی احساس میکنید به ته خط رسیدید چی کار میکنید حالتون بهتر میشه ؟

شاید باورتون نشه اما این روزا عجیب فکر خودکشی میزنه به سرم
من ک اگه به این حد برسم اول ی دل سیر گریه می کنم سبک شم
حتما حتما دعا و عبادت خیلی تاییر می ذاره آدم احساس می کنه ی تکیه گاه داره و پشتش به خدا گرم میشه

نمی دونم من قوی شدم یا پوستم کلفت شده اصلا هم شعار نمی دم اینجور موقع ها پا میشم ی دستی به زندگی ام می کشم از مرتب کردم اتاق شروع میشه تا ی برنامه ریزی اساسی...
چیزایی که گفتم دقیقا چند شب پیش برام رخ داد و خوشحالم که این چند روز با هدف زندگی کردم ن اینکه از زندگی دست بشویم و برم فاز افسردگی بلاخره هر کسی مشکلاتی داره ک باعث میشه فکر کنه ب آخر رسیده ولی می تونه ی نقطه بذاره و دوباره شروع کنه البته من ب اوج نا امیدی و خودکشی نرسیدم ولی واقع شرایط سخت شده و از همه طرف فشار روم هست.

بعد ی موضوعی ک شاید من ب هزار نفر گفتم اینه ورزش کن .ورزش واقعا حال آدم را عوض می کنه درسته مشکلاتت را حل نمی کنه ولی داشتن روحیه خوب باعث میشه با مشکلات بهتر کنار بیای

در کل حال و هوایت را عوض کن

اگر با دعا و راز و نیاز و از خدا خواستن چیزی حل میشد که الان کشورهای مسلمان همه از بهترین کشورها بودن.
اتفاقا از بدبخت ترین هست که همیشه داخلشون جنگ و بدبختی هم هست.

اگر نمیدونی که هیچ، اگر آگاهانه مردم رو سرکار میزاری بحث جدایی داره

دعا و خدا رو درست کردن تا من و شما رو سرکار بزارن و امید واهی بدن...

مردم رو سرکار نزارید. هیچ معجزه گری وجود نداره.

اگر فکر کردی خدا اون بالا نشسته و منتظر دستور من و شماست تا ظالم رو به سزای عملش برسونه و گره از کار من و شما باز کنه، باید منطقی تر فکر کنی و تجدید نظر کنی در افکارت.

(۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  خدا پدر و مادر تلگرام را بیامرزه یه پیام میدی بعد طرف فرصت داره فکر کنه میخواد پولو بده یا نه یا چطوری ردت کنه...قبلا میخواستی پول قرض بگیری باید زنگ میزدی خیلی حالت ضایعی بود. بعد طرف باید پشت تلفن در لحظه تصمیم میگیرفت باید پولو بهت بده و یا یه بهونه ای دروغی سر هم کنه. بعد وقتی بهونه اش منطقی به نظر نمیرسید و تابلو بود الکیه آدم خودش بیشتر خجالت میکشید Smile)

هیج وقت فکرشم نمیکردم دلم برای ایران اینقدر تنگ بشه..چی میشد کشور ماهم مث همه جای دنیا اقتصاد درست حسابی داشت، همه چی نرمال بود، استرس بخشی از زندگی روزمره نمیبود... آدم دیوونه نیس خانوادشو ول کنه بره ۱۰۰۰۰ کیلومتر اونور دنیا

تابستان ۱۳۹۷ وقتی حرف میزدم که یک عده تون ریختید رو سرم، یک عده هم بی تفاوت رد شدید....

اون ور دنیا نشستی و مردم رو تشویق به سکوت میکردی ؟؟؟
بیا ایران... چرا اون ور نشسته بودی و نسخه برای من داخل ایران می پیچیدی؟

(۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اردیبهشت ۹۷ من داشتم ماشین انتخاب می کردم که دلار پرید بالا و همه چیز خراب شد. تازه داشتم به جایی میرسیدم که میتونستم یه حرکتی بزنم. اگه اون زمان یکی به من سرمایه گذاری رو یاد می داد اینطوری نمی شد اما حیف که اطرافیان ...

نق نزن.. غز نزن و انرژی منفی هم نده.
۲ سال پیش تا حرف میزدم همین حرفها رو تحویلم میدادی... چیه افتادی به ناله کردن؟
سرمایه گذاری میکردی؟ یعنی دلار میخریدی؟ دلار خریدن که خوب نبود و ظلم به اقتصاد کشور بود.. چی شده؟؟
دیگه نبینم نق بزنی.
حوصله موج منفی ندارم.

محض یاد آوری چند تا پست بالا میاریم از تابستان ۱۳۹۷

[تصویر:  22812___Annotation%202020-02-23%20155416.jpg]
[تصویر:  22813___Annotation%202020-02-23%20155534.jpg]
[تصویر:  22814___Annotation%202020-02-23%20155654.jpg]
[تصویر:  njr4_annotation_2020-09-07_220432.jpg]

یک عده هم در این سایت و هم در جاهای دیگه برای این وضعیت و سیستم سینه سپر میکنن و جانانه دفاع میکنن، بعد میبینی طرف اصلا ایران نیست! تو فلان کشور نشسته و میگه وضعیت اینجا خوبه و حالا خیلی به خودش زحمت بده میگه بله یک سری مشکلاتی هم هست که انشالله در ۵۰۰ سال آینده رفع خواهد شد. تازه برید خداروشکر کنید ایران وضعش خوبه... ما در فلان ایالت آمریکا غذا و دارو هم نداریم. برای وضعیت فعلی ایران هم هیچ ایده ای جز تحمل و فرو رفتن تو بدبختی بیشتر هم ندارن. نهایتش اینه که برید به اصلاح چی ها رای بدید

از ۴۲ سال گذشته فقط تابستان ۱۳۹۷ رو مثال میزنم. در این سایت که عمده اونا کارشناسی ارشد و دکتری هستن (اکثریت از بهترین دانشگاه های ایران و خارج کشور)، تحمل کوچک ترین نظر مخالف رو نداشتن و هنوزم ندارن.

اینکه در فلان رشته در بهترین دانشگاه ایران یا خارجه تحصیل کنی، به هیچ عنوان به این معنی نیست که خیلی می فهمی..
تابستان ۱۳۹۷ (قبلش هم میزاریم کنار) ۹۹ درصد مطالب این تاپیک سیاسی که هیچ، حتی اقتصادی هم نبود... بلکه حول محور کوکو سبزی و آفتاب سوختگی بر اثر افتاب گرفتن یا مشکل با دوست دختر/پسر بود. این نشون میده افرادی که باید در جامعه پیشرو باشن از اکثریت جامعه و افراد کف خیابون عقب تر بودن و متاسفانه هنوز هستن(امیدوارم بخاطر منافع شون نبوده باشه)

فعلا روزهای خوبی هست و لذت ببرید که روزهای بسیار بدتری در راهه.

این کشتی به گِل نشسته.....
رای اوردن یا نیاوردن ترامپ فرقی به حال ایران و ایرانی نداره و نیامدن ترامپ نهایتا چند وقتی آینده سیاه ایران و ایرانی رو به عقب می اندازه...

این مملکت دلسوز نداره. سیستم کار نمیکنه و به بن بست رسیده. حاکمیت تمام سرمایه اجتماعی شو از دست داده و هیچ کاری هم نمیتونه بکنه.

ما مردم هم که هیچی، هر وقت دردمون امد، صدامون در میاد وگرنه میگیم گور بابای بقیه.. ما که فعلا راحتیم!! غافل از اینکه نوبتی هست... نوبت ما هم میشه..

فعلا خداحافظ چون حوصله کل کل با بهنام رو ندارم و پاسخ هم نمیدم. (بهنام تو هم امریکا نشستی و نسخه برای ما که داخل ایرانیم می پیچی که تحمل کنیم؟ یا امید بستی به امدن بایدن؟)
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۵۷۵۲
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۰۸:۲۳ ق.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۰۰ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  فعلا خداحافظ چون حوصله کل کل با بهنام رو ندارم و پاسخ هم نمیدم. (بهنام تو هم امریکا نشستی و نسخه برای ما که داخل ایرانیم می پیچی که تحمل کنیم؟ یا امید بستی به امدن بایدن؟)
به‌به چگوارای مانشت اومد. نه چه نسخه‌ای، صرفا میخوام بسوزی بهت بخندم. منتهی چیزی که مطمئن نیستم اینه که آیا طبیعت در حق‌ات کم‌لطفی کرده و ذاتاً درک و گیرایی‌ت در این حد هست، یا نه تو هم متقابلا ما رو سرکار گذاشتی و می‌خندی Huh
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , ezra
ارسال: #۵۵۷۵۳
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۱۱ ق.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  به نظرم اصلا ریال نگه ندار. پولتو تبدیل کن به دلار و صبر کن تا قیمت دلار اونقدری بره بالا که بتونی ماشینتو بخری. یکی دیگه از دوستان هم این جا یه بحث مشابه ای را مطرح کرد. اصولا اینطوری بوده که اول دلار بالا میره قیمتش توی ایران و بعد با یک تاخیری ماشین میره بالا. سری بعدی که دلار رفت بالا درجا بفروش برو ماشین بخر.
اصلا دلار گیر نمیاد و افتاده دست دلال. ما هر چی داشتیم و نداشتیم را سکه و طلا کردیم. کار دیگه ای از دستمون بر نمی اومد
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۵۷۵۴
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۳۹ ق.ظ
خدایا فقط خودت میتونی به این سرزمین کمک کنی؛ به مردم مظلومش رحم کن!
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam
ارسال: #۵۵۷۵۵
۱۸ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
(۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من همش فکر میکنم که تهش مرگه و پولدار بوده باشی و فقیر یا زندگیت پر از خوشی بوده باشه یا سختی تهش میمیری تموم میشه بنابراین کلا هیچ تفاوتی بین هیچکی نیست و من چندان قبطه ای به آدم های که پر از خوشی و فلان هستن نمیخورم از دید فلسفی. ولی حالا که زنده هستیم خب سعی کنیم مث یه بازی بهش نگاه کنیم و سعی کنیم تا جایی که میتونیم پتانسیل هامونو به عمل برسونیم.

من به آخرت اعتقادی ندارم و به نظرم مشکلاتی که توی دنیا هست با تعریف عدل اسلامی در آخرت حل نمیشه. شاید زندگی مرحله‌ی بعدی داشته باشه و شاید هم نداشته باشه ولی اصلا برای من مهم نیست ...
زندگی کردن هدف می‌خواد،‌ هرکسی با فکر کردن به ی سری اهداف چشماش برق می‌زنه! یکی از خرید ماشین خوشحال میشه و فکر اینکه ماشین داشته باشه هیجان زده‌اش میکنه، یکی خوشحالی خانواده‌اش براش مهمه و همیشه سعی میکنه اونارو خوشحال کنه، یکی هم فکر مسافرت رفتن و دیدن همه‌ی دنیا قند تو دلش آب میکنه. مهم اینه هرکسی هدف داشته باشه و سعی کنه این چندسال زندگی رو برای رسیدن بهش تلاش کنه. هدف اگه انقدر برای آدم جذاب باشه به احتمال زیاد ی راهی براش پیدا میکنه (مخصوصا اهداف مالی). مثلا ی دوستی داشتم عاشق مسافرت بود (پروداکت منیجر بود). شغلش رو رها کرد رفت سراغ هیچ هایک، الآن ی ساله در سفره توی این کرونا Smile

همه‌ی ایرانی‌ها این ۲ خاطره رو دارن : اول اینکه میگن وای چه به موقع فلان چیز رو خریدیم و بعدش قیمتا سریع رفت بالا. دوم هم اینکه ای بابا دیر اقدام کردیم و قیمت فلان چیز رفت بالا.
حالا چرا؟ چون این ذات اقتصاد تورمیه. قیمت‌ها همیشه در حال بالا رفتنه و چه چیزی رو بخری چه نخری قیمت‌ها میره بالا. وضعیت اقتصادی کشور توی ۳ سال گذشته خیلی داغون شده و قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته. کاری که ما میتونیم بکنیم اینه که تلاش بیشتری داشته باشیم و تصمیمات بهتری بگیریم. مثلا من اگه جای شما بودم ماشین رو میخریدم، یکی دو مدل پایین تر میگرفتم ولی میگرفتم! ممکنه در کوتاه مدت قیمت ماشین بیاد پایین ولی در بلند مدت دست‌نیافتنی تر میشه. چون همین الآن هم ( این ۳ چهار روز قیمت‌ها وحشتناک رفته بالا، تیبا۲ شده ۱۳۲ امروز) قیمت خودروها کمتر از قیمت تموم شده اون‌هاست.
خیلیا میگن نههههه پراید ۱۰۵ میلیون نمی‌ارزه. واقعا پراید ۱۰۵ میلیون نمی‌ارزه ولی قیمت تمام شده ربطی به ارزش خودرو نداره. کشورهای پیشرفته دنیا سعی میکنن روی صنایعی سرمایه‌گذاری کنند که پتانسیل اون صنعت در کشور موجود باشه و در صنایعی که این پتانسیل وجود نداره واردات انجام بدن. ولی به لطف سیاست‌های حکومت و این انزوای جهانی مجبوریم توی همه‌ی صنایع خودکفا بشیم و بهش افتخار هم می‌کنیم! به این موضوع که خودرو داخلی تولید کردیم که ۲۵۰ برابر حقوق وزارت کار کشوره ولی از همه‌ی خودروهای داغون خارجی هم کم کیفیت تره افتخار میکنیم!

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۷۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۸۶۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۲۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۳۲۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۶۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close