زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۳۶۶
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۹ ق.ظ، توسط Paraande.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  با این فرض شما یه دختر فقط باید با پسری که شرایط مالیش خیلی از خودش بهتر باشه ازدواج کنه تا اون پسر در اوایل جوانی شرایطی شبیه پدر دختر داشته باشه. اتفاقا یکی از گله هایی که هست اینه که دخترا جدی نیستن. ازدواج براشون دغدغه نیست.
دیدم دختری که به اعتراف خودش به دلایل الکی رد کرده تا تهش به دردسر افتاده.
نه منظورم کل شرایط بود مالی فقط یکیش بود : اخلاقی، خانوادگی، عرضه کاری، شخصیتی همه چی‌

نظر شخصی منه البته. چون ازدواج برای دخترا تو این جامعه با شرایط معمولی ضرره بیشتر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , diligent
ارسال: #۳۷۳۶۷
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۲:۱۶ ق.ظ
من بعد از دو سال به این نتیجه رسیدم نباید ازدواج کرد !....
ارسال: #۳۷۳۶۸
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۲:۴۳ ق.ظ
آدم وقتی عاشق باشه هیچیو نمیبینه تمام مسائل جلو چشمش بی ارزش میشن. متاسفانه عشق واقعی کم پیدا میشه.
بعد یه بارم که عاشق شدی و به هر دلیلی نرسیدی دلسرد میشی یا میترسی دوباره مشکلات گذشته پیش بیاد. دیگه سخت اعتماد میکنی و زود بیخیال میشی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۳۷۳۶۹
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط Menrva.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۳ ق.ظ)naser.71 نوشته شده توسط:  آدم وقتی عاشق باشه هیچیو نمیبینه تمام مسائل جلو چشمش بی ارزش میشن. متاسفانه عشق واقعی کم پیدا میشه.
بعد یه بارم که عاشق شدی و به هر دلیلی نرسیدی دلسرد میشی یا میترسی دوباره مشکلات گذشته پیش بیاد. دیگه سخت اعتماد میکنی و زود بیخیال میشی
همه پسرا وقتی عاشق میشن ایینجوری نیستن اتفاقا عاشقم میشن میبینن و بیخیال میشن
یسری پسرا ازعشقشون میزنن بخاطر پول و ثروت..

{ به نظرم پسرا آهن پرستن تا دخترا..

(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  یعنی امکانش هست پسری دختری را بخواد ولی بخاطر اینکه خانواده اش حاضر به این ازدواج نیستن اون پسر هم قید دختر را بزنه؟
یک درصد شک نکن که قید عشقش رو میزنه.
پسرا پسرای قدیم... پسرای الان مرد نیستن.شاید فقط یک درصد مرد و باغیرتن

(۲۰ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه من پسر با جنم نشون همون دخترایی که میگید بدم حاضرن ۱۰ سال صبر کنن تا صاحب خونه و ماشین بشن؟ پسره جنم داره اما باباش هیچی پول نداره بده. تمام هزینه ها گردن خودشه. از ۰ تا ۱۰۰. خرج عقد و عروسی و بقیه خرج ها هم باید متناسب با درآمد و پس انداز پسره باشه (که طبیعتا بالای ۲۰ تومان پس انداز نداره).
پسر با جنم نشون بدید.
لطفا شعار ندید(منظورم کل حرفاتونه)

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۳۷۳۷۰
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه من پسر با جنم نشون همون دخترایی که میگید بدم حاضرن ۱۰ سال صبر کنن تا صاحب خونه و ماشین بشن؟ پسره جنم داره اما باباش هیچی پول نداره بده. تمام هزینه ها گردن خودشه. از ۰ تا ۱۰۰. خرج عقد و عروسی و بقیه خرج ها هم باید متناسب با درآمد و پس انداز پسره باشه (که طبیعتا بالای ۲۰ تومان پس انداز نداره).
پسر با جنم نشون بدید.
پسر با جنم یعنی کسی که دنبال کار باشه. بله تو اطرافیان من کم نیستن. البته قرار نیست درآمدشون زیاد باشه. کسی که از دوران دانشجویی کار می کرده اما به خاطر خونه نداشتن رد شد.
برای خود من شده پدر طرف پرسیده بیمه هم هستی؟ انگار مهاجر غیر قانونی هستم. تازه در حالی بود که تو یه شرکت خوب (به نسبت اینجا) کار می کردم.
بعضیا با شرکت خصوصی و استارت آپ جوری برخورد می کنن که انگار آدمایی که درگیر اینا هستن یه سری آدم علاف بودن چون کار پیدا نکردن سر خودشون رو گرم کردن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele , naser.71
ارسال: #۳۷۳۷۱
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۱۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  حالا که بحث ازدواج مجدد داغه...آقایون یه سوال فنی ازتون دارم [تصویر:  biggrin.gif]
درسته که میگن اگر پسری دختری را بخواد هیچ چیز نمیتونه مانع بشه براش؟ یعنی امکانش هست پسری دختری را بخواد ولی بخاطر اینکه خانواده اش حاضر به این ازدواج نیستن اون پسر هم قید دختر را بزنه؟
درسته ازآقایون پرسیدید ولی منم نظرمو میگم
من فکر میکنم نمی تونه قیدشو بزنه. شاید در ظاهر صرف نظر کنه. ولی قید احساسشو نمی تونه بزنه

والا من ۴سال پیش یه مانتو دیدم عصر رفتم بگیرمش برده بودنش هنوز از یادم نرفته! Smile
حالا ازدواج را نمیشه با خرید مقایسه کرد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , ele
ارسال: #۳۷۳۷۲
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۰ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه من پسر با جنم نشون همون دخترایی که میگید بدم حاضرن ۱۰ سال صبر کنن تا صاحب خونه و ماشین بشن؟ پسره جنم داره اما باباش هیچی پول نداره بده. تمام هزینه ها گردن خودشه. از ۰ تا ۱۰۰. خرج عقد و عروسی و بقیه خرج ها هم باید متناسب با درآمد و پس انداز پسره باشه (که طبیعتا بالای ۲۰ تومان پس انداز نداره).
پسر با جنم نشون بدید.
پسر با جنم یعنی کسی که دنبال کار باشه. بله تو اطرافیان من کم نیستن. البته قرار نیست درآمدشون زیاد باشه. کسی که از دوران دانشجویی کار می کرده اما به خاطر خونه نداشتن رد شد.
برای خود من شده پدر طرف پرسیده بیمه هم هستی؟ انگار مهاجر غیر قانونی هستم. تازه در حالی بود که تو یه شرکت خوب (به نسبت اینجا) کار می کردم.
بعضیا با شرکت خصوصی و استارت آپ جوری برخورد می کنن که انگار آدمایی که درگیر اینا هستن یه سری آدم علاف بودن چون کار پیدا نکردن سر خودشون رو گرم کردن.
رد شدن بخاطر نداشتن خونه بهونس...
همش از منفی های دخترو خانوادش میگین ...شما از دخترخانوم چی می خواستید؟خواستگاری چه دختری رفته بودین سطح خانوادگی فرهنگ...خیلی تاثیرداره...
میگن کبوتر با کبوتر باز با باز..

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , saeidkhan
ارسال: #۳۷۳۷۳
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۲ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  رد شدن بخاطر نداشتن خونه بهونس...
همش از منفی های دخترو خانوادش میگین ...شما از دخترخانوم چی می خواستید؟
حتی اگه بهونه هم باشه این نوع بیانش زننده است. وقتی کسی در فرآیند ازدواج شرکت می کنه، ازش توقع میره مثل یه آدم عاقل و بالغ رفتار کنه، نه اینکه منظورش رو با طعنه و کنایه بگه و بهونه بیاره.

اصلا به جایی نرسید که من چیزی بخوام! Smile

حالا باز این که خوب بود. بعضا مشاهده شده پدر دختر به فاصله سه سانتی متری دهن پسر قرار میگیره تا ببینه سیگاری هست یا نه. بابا نکنید این کارا رو. برای خودتون شخصیت قائل باشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: naser.71
ارسال: #۳۷۳۷۴
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۱۳ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حتی اگه بهونه هم باشه این نوع بیانش زننده است. وقتی کسی در فرآیند ازدواج شرکت می کنه، ازش توقع میره مثل یه آدم عاقل و بالغ رفتار کنه، نه اینکه منظورش رو با طعنه و کنایه بگه و بهونه بیاره.

اصلا به جایی نرسید که من چیزی بخوام! Smile

حالا باز این که خوب بود. بعضا مشاهده شده پدر دختر به فاصله سه سانتی متری دهن پسر قرار میگیره تا ببینه سیگاری هست یا نه. بابا نکنید این کارا رو. برای خودتون شخصیت قائل باشید.
پسرا نباید اینقدر حساس باشن روی این حرفا وقتی میرن خواستگاری..حالا پدره بگه شما گوش نده اصن گفت که گفت...

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: delete4all
ارسال: #۳۷۳۷۵
۲۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۳ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  حالا که بحث ازدواج مجدد داغه...آقایون یه سوال فنی ازتون دارم Big Grin
درسته که میگن اگر پسری دختری را بخواد هیچ چیز نمیتونه مانع بشه براش؟ یعنی امکانش هست پسری دختری را بخواد ولی بخاطر اینکه خانواده اش حاضر به این ازدواج نیستن اون پسر هم قید دختر را بزنه؟
آره پسرا اکثرا بچه ننه هستن. البته قید خانواده رو زدن هم درست نیست.
خانواده که سهله یک دختر دیگه رو ببینن دیگه اصلا یادشون می ره زمانی مثلا عاشق یک دختر دیگه بودن مثل یک آدم آلزایمری. مخصوصا که بعضی دخترا هم یه چیزهایی رو خوب بلدن...

+ البته طبیعتا همه آقایون این جوری نیستن.
امیدوارم اگه زمانی ازدواج کردیم یکی از این هایی که این جوری نیستن نصیبمون بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , salam5 , miss.rad , naser.71 , anne.shirley , نارین
ارسال: #۳۷۳۷۶
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط diligent.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  برای خود من شده پدر طرف پرسیده بیمه هم هستی؟ انگار مهاجر غیر قانونی هستم. تازه در حالی بود که تو یه شرکت خوب (به نسبت اینجا) کار می کردم.
خوب این که چیز بدی نیست. بیمه بودن پسر مهمه.
برای خود من پیش اومد، مادرش ازم پرسید: "بهت حقوقم میدن؟ بیمه هم شدی؟!" رسما توهین!! ظاهرا فک کرده من میرم سرکار چایی میخورم و برمیگردم Big Grin
(۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حالا باز این که خوب بود. بعضا مشاهده شده پدر دختر به فاصله سه سانتی متری دهن پسر قرار میگیره تا ببینه سیگاری هست یا نه. بابا نکنید این کارا رو. برای خودتون شخصیت قائل باشید.
Big GrinBig GrinBig Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , نارین
ارسال: #۳۷۳۷۷
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۲:۳۰ ق.ظ
فراموش نکردن احساساتی بودن وفادار بودن اینا بیشتر مربوط به دختراست به نظر من. اما جدیدا دیگه دختر و پسر فرقی نداره. مهم ذات آدمه.از وقتی آزادی زیاد شد بی وفایی دخترا هم بیشتر شد.
آقا پدر زن بی منطق نخواستیم بی منطق بودن بذارید برید.
ادم یا باید بچه پولدار باشه یا قاچاقچی باشه تو این سن خونه داشته باشه. مگه دوران بابابزرگمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , نارین
ارسال: #۳۷۳۷۸
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۸:۵۳ ق.ظ
(۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۲:۳۰ ق.ظ)naser.71 نوشته شده توسط:  فراموش نکردن احساساتی بودن وفادار بودن اینا بیشتر مربوط به دختراست به نظر من. اما جدیدا دیگه دختر و پسر فرقی نداره. مهم ذات آدمه.از وقتی آزادی زیاد شد بی وفایی دخترا هم بیشتر شد.
آقا پدر زن بی منطق نخواستیم بی منطق بودن بذارید برید.
ادم یا باید بچه پولدار باشه یا قاچاقچی باشه تو این سن خونه داشته باشه. مگه دوران بابابزرگمه

خیلی خودتو اذیت نکن طبیعت آدم های این زمونه اینطوری شده پس باید مطابق اونا باهاشون رفتار کرد !

تجربه شخصی من بهم ثابت کرد که مهم ترین چیز تو این دور زمونه پول و دارایی هستش بقیه چیزا مسخره میاد براشون !

تا به اندازه کافی و وافی پول نداشته باشی اخلاق ، تحصیل و چه می دونم از این شعارها نه برای خود دختر مهمه نه برای خانواده دختر

پس یه کلام ختم کلام خودتو اذیت نکن و به هر چی فکر می کنی بکن ولی ازدواج نه
 سپاس‌گزاری شده توسط: naser.71 , نارین
ارسال: #۳۷۳۷۹
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۰ ق.ظ
نباید در بحث ها و بیان موضوعات صرفا نظر و تجربه شخصی خودمون رو معیار کنیم!!!!
شما که میخوای بری خواستگاری دختری که ماشین شخصی داره و خودت نداری خب کارت اشتباهه، دلیل نمیشه اون قید همه چیشو بزنه که!!!
نمیشه که همه رو با یه چوب زد.
خانوما فکر میکنن که تقریبا همه پسرا مثل همن و پسر پسرای قدیم!!! این اشتباهه ، مگه میشه دوتا پسری که دورو برتون دیدید بشن همه پسرا!؟ نمیشه که
نه همه پسرا مثل همن و نه همه دخترا این واقعیته. متاسفانه عده ای در وهم و خیال زندگی میکنن!!
بله ممکنه در ازدواج های سنتی که پسر و دختر هم رو نمیشناسن و صرفا به هم توسط خانواده ها و یا یه نفر واسط معرفی شدن این بحث ها باشه، که درستم هست اتفاقا. پدر دختری که پسری رو اصلا نمیشناسه باید به چه حسابی دختر بده به طرف!! یا همون دختر هم ...
اما وقتایی که دختر و پسر با هم آشنا هستن و به هم اعتماد دارن خب قطعا این مسائل اصلا مطرح نمیشه.
شرایط متفاوت هست .
در ازدواج باید کسی رو انتخاب کنی که همسو و هم جهت باشید باهم ، من دوستان زیادی رو میشناسم که اگر پسر خوب و با جنمی(لطفا دوستان جنم رو معنی نکنن) رو پیدا کنن باهاش ازدواج میکنن. البته اینجا ممکنه همه خودشون رو همه چی تموم بدونن!!

ازدواج با همکلاسی ، اطرافیان و کسانی که در سطح و طبقه خود آدم هستن بسیار راحته و اونها هیچ وقت از ادم نه خونه میخان نه ماشین، اگر اعتماد کنن
اما اگه بری خواستگاری یکی که ماشین شخصی داره و اصن به تیپ ما نمیخوره معلومه که رد میشیم...
پسرا همه بهانه میارن
یا یه نفر دیگه میگه من که دیگه ازدواج نمیکنم!!! خب کسی اصرار نداره به شما که ازدواج کنی:-)
انسان باید مسئول باشه اول از همه مسئول خودش ، کسی که بتونه مسئولیت کارهای خودش رو بپذیره میتونه مسئولیت یه نفر دیگه رو همه قبول کنه.
مشکلی که الان در بین جوون ها وجود د اره بی بند و باری و عدم مسئولیت پذیری و بی هدفی هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , diligent , ele , shahlaj , shahraz , naser.71 , sss , نارین , RASPINA
ارسال: #۳۷۳۸۰
۲۲ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۸ ق.ظ
بی بندو باری و عدم مسئولیت پذیری !!! عنگی که به پسرا چسبانده می شود

بله هر کسی می تونه هر جوری دوست داره زندگی کنه و کسی هم اجبار به ازدواج کردن یا نکردن کسی نمی تونه داشته باشه !

بالاغیرتن اگر از روی انصاف نگاه کنید به قضیه متوجه می شید تو این جو خراب و درهم جامعه دخترا بیشتر مقصر هستن یا پسرا !...

تعریفی که یه دختر از جنم داره زمین تا آسمان فرق داره با تعریف یه پسر از واژه جنم !

روز به روز اعتمادها از بین می رود
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۷۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close