زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۳۳۷۱
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ، توسط clint.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
آخر الامر گل کوزه گران خواهی شد _حالیا فکر سبو کن که پر از باده کنی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arasteh , RASPINA , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۳۷۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۴۵ ب.ظ
دوست دارم واسه خودم یه کاری راه بندازم اما به هر کاری که فک میکنم بزرگترین مشکلم اینه که کاسبی بلد نیستم. من که حتی بلد نیستم موقع خرید چونه بزنم وقتی هم همراهم چونه میزنه خجالت میکشم، من که حتی خجالت میکشم که از مشتری پول بگیرم آخه چه کاری میتونم بکنم. حتی تو فامیل هم یه فروشنده درست و حسابی نداریم که ازش یاد بگیرم Sad

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: M4$0UD , s@mir@ , RASPINA , tabassomesayna , ziba_090 , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۳۷۳
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط clint.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۵۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(19 شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ب.ظ)clint نوشته شده توسط:  نقد ایشان بیشتر در خصوص اندیشه جلال در کارنامه دوماهه ی هاروارد وغرب زدگی بوده نقل قول از کتاب ماومدرنیت:ال احمد معمولا مطالب اش رابا یه شکسته نفسی اغاز میکندو به نوشته هایش عنوان هایی مانند"گفتار پرت "یا این "پرت وپلاها"می دهدواز این دوجهت است .یکی اینکه او،به رغم ظواهر امر،اعتماد کافی به حرف هایش ندارد ودیگر این شکسته نفسی ها را سپری میسازد و عذر موجهی برای ادعاهای بزرگ.برداشت تاریخی ال احمد در کتاب غرب زدگی بسیار شتاب زده ودر عین حال جسورانه است و او برای بسیاری از مدعاهای خود لزومی ندیده است که دلیلی ارائه کند،یعنی بواقع عنوان "دید"و"برداشت"راسپر کمبود دانش تاریخی خود ساخته است جسارت وپرش ذهنی تنها وقتی ستودنی است که مایه ی کافی نیز در پشت سرداشته باشد والا به صرف جسارت خیلی حرف ها میتوان زد .......کافیه یا بازم بنویسم؟
نویسنده یا هر خالق هر نوع اثری قابل نقد هست. نقد دوگونه است که نوع رایج نقد اثر خاصی از یک نفره. ولی ظاهرا ایشان دو کتاب را گرفته و بصورت کلی در مورد کل آثار آلاحمد نقد نوشته است. نقد را هم مستند و با آدرس مینویسند. مثلا بگوید در فلان جا و فلان جا چنین گفته پس اینطور نتیجه میگیریم. بنظر شخصی من ایشان نظر شخصی شون را نوشته اند نه نقد آثار.
من طرفدار دو آتشه آل احمد نیستم.چون او یک نویسنده است و سبک و دیدگاهش و نظراتش را در قالب داستانها یا سفرنامه هاش میشه خوند. حال و هوای آنروزها ی روشنفکری دیدگاهش راجع به سیاست و مشروطه و همینطور فرهنگ مردم را تا حدودی پی برد. گاهی لذت برد گاهی همذات پنداری کرد گاهی هم مخالف بود و نقد کرد.
موفق باشید.

دوست گرامی در رابطه با نقد حرف شما درست است، نقد لازم است در محتوا و شیوه بکار گیرد اما شما می فرمایید طرفدار دو اتشه نیستید در حالیکه جانبداری شما پیام دیگری می رساند. اگر اهل مطالعه و تفکر باشید می دانستید اندیشه ی معاصر ما چقدر به شخصیت داریوش اشوری مدیون است. اگر به اشنایی به مشروطه و حال و هوای فرهنگی تاریخ معاصر ایران علاقه مند هستید لطفا این آشنایی را با مطالعه آثار تاریخی معتبر تکمیل سازید نه آثار ادبی انهم دسته چندم. پیشنهاد میکنم ابتدا تاریخ مشروطه از کسروی را مطالعه کنید تا انوقت به برداشت سست ال احمد و نگرش خالی از دانش ایشان نسبت به روشنفکران عهد مشروطه پی ببرید. اگر بازهم روح جستجوگری در شما فعال است اثری دیگر بنام " تاریخ نواندیشی در ایران" اثر مقصود فراستخواه نیز میتواند بسیار رهگشا باشد.کسانی چون ال احمد مجیز گویی دستگاهی بودند که هرکس اندک ذهنی روشنی داشت از آن می گسست. پس نگویید اثر از نویسنده جداست آنهم اثار ادبی که از نگرش ها و شخصیت نویسنده اش نشات می گیرند. برای مثال مارکی دوساد نویسنده ی بدنام فرانسوی میل و انگیزه ی های سادیسم جنسی اش را در آثارش آنچنان پر رنگ به نمایش گذاشت که روانکاوان نام اختلال جنسی دیگرآزاری را با نام این نویسنده مزین نمودند. ال احمد هم شخصیتا فردی سنتی بود که در برخورد با مدرنیته گرفتار بحران هویتی شد.. و در نتیجه لنز دوربین ایشان برای فهم حوادث تاریخی و تحلیل منطقی و درست علاوه بر ضعف دانش به تعصب نیز آلوده گشت و ازین رو نمی توان آثار او بعنوان یک نویسنده روشنفکر پذیرفت. جدای ازین اینها قبای روشنفکری بر تن آل احمد بیش از اندازه گشاد است.
ارسال: #۲۳۳۷۴
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  یعنی یه تابستون هم گذشت ما هیچ کاری نکردیم :|

این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوار
:
PTongueTongueTongueTongueTongueTongueTongue

[تصویر:  383412_m.jpg]

فایل‌(های) پیوست شده

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: s@mir@ , vesta , fo-eng , RASPINA , ziba.O , targol , kazhal@ , **sara** , kora , ziba_090 , NP-Cσмρℓєтє , پوونه , Parisa-SH , simin-he , Bahar_HS , soheila-zd , captain , ماه و خورشید
ارسال: #۲۳۳۷۵
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ، توسط vesta.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوار
آقا من دیگه مانشت نمیام
چیه همه از دم هنرمند، آیتی من، صاحب نظر، ما هم... Confused ناامید شدم از خودم رفتSad

* آفرین شایسته. کار کاشی شکسته است؟

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , NP-Cσмρℓєтє , **sara** , Parisa-SH , Bahar_HS , samaneh@90
ارسال: #۲۳۳۷۶
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۳۸ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوار
آقا من دیگه مانشت نمیام
چیه همه از دم هنرمند، آیتی من، صاحب نظر، ما هم... Confused ناامید شدم از خودم رفتSad

* آفرین شایسته. کار کاشی شکسته است؟

فدات
اره عزیزم کاشی شکسته است

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۲۳۳۷۷
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۴۵ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوا
بابا تو دیگه کی هستی.......
چه قدر حسودیمان شد
این چه سبکیه؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatame , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۳۷۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۵۵ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۵ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوا
بابا تو دیگه کی هستی.......
چه قدر حسودیمان شد
این چه سبکیه؟
سبک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من دیگه حرفه ای بلد نیستم
با سبکها اشنایی ندارم
طرحش از خودم بودم
اسمشو میزارم سبک شایسته کاشی
خوبه؟

سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , ماه و خورشید
ارسال: #۲۳۳۷۹
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۷ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوار
:

واااای محشره.
خیلی عالیه
کلاس رفتین؟ یا خودتون یاد گرفتین؟
میشه یه کلیات ازش بگید که چطور اینکارو انجام دادین؟

سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۳۸۰
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  این بود اثر ۱۰ روز قبل بیکاری بنده بر روی دیوار
:

واااای محشره.
خیلی عالیه
فدات
نه عزیزم کلاس نرفتم
کاشی هایی که از نظر قطر در یک اندازه هستند رو جمع کردم (بعضی کاشی ها و سرامیکا برجستگی و فر رفتگی دارند اینا مناسب نیست ) روی جسم با چسب کاشی یا چسب سنگ یا ملات سیمان و یا چسب چوب میزنی (بسته به نوع جسمی که که انتخاب کردی ، مثلا من برای بشقاب با جنس ولامین از جسب استفاده کردم ) کاشی ها رو میچسبونی
نکته مهم مهم اینه که باید اول چند سانت دور کار رو کاشی بزنی تا دور و حاشیه کارت مرتب بشه بعد اگه طرح خاصی هم داری اونو کاشی بچسبونی و بعد حد فاصل اینا رو با زمینه کاشی پر کنی.
و بعد از خشک شدن کامل کاشی ها روشو با ملات سیمان پر میکنی تا فاصله بین کاشی ها پر بشه هم قشنگ و تمیز میشه هم استحکام میده و بعد از چند ثانیه با دستمال نم دار کاشی ها رو میکشی تا تمیز بشه
تو کارای ساختمونی به این کار میکن بند کشی کردن Tongue
بسته به نوع طرح و رنگی که کاشی ها رو انتخاب کردی میتونی با سلیقه خودت ملات سیمان رو هم رنگ بزنی .رنگ پودری واسه مخلوط کردن با سیمان خوبه . گواش و اینا نزنی ها Big GrinBig Grin
اینم کار رو بشقابم . البته با دی وی دی بله dvd درست شده
اولین کار بودش
[تصویر:  383431_Photo09460.jpg]

[تصویر:  383431_Photo09470.jpg]
اینم کار نهایی
[تصویر:  383431_Photo11480.jpg]
تعریف کنید ازم کارای دیگمم بزارم
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

سپاس‌گزاری شده توسط: targol , fo-eng , ziba_090 , پوونه , **sara** , s@mir@ , Bahar_HS , soheila-zd , ماه و خورشید
ارسال: #۲۳۳۸۱
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط fo-eng.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  
(20 شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  
:
واااای محشره.
خیلی عالیه
فدات
نه عزیزم کلاس نرفتم
کاشی هایی که از نظر قطر در یک اندازه هستند رو جمع کردم (بعضی کاشی ها و سرامیکا برجستگی و فر رفتگی دارند اینا مناسب نیست ) روی جسم با چسب کاشی یا چسب سنگ یا ملات سیمان و یا چسب چوب میزنی (بسته به نوع جسمی که که انتخاب کردی ، مثلا من برای بشقاب با جنس ولامین از جسب استفاده کردم ) کاشی ها رو میچسبونی
نکته مهم مهم اینه که باید اول چند سانت دور کار رو کاشی بزنی تا دور و حاشیه کارت مرتب بشه بعد اگه طرح خاصی هم داری اونو کاشی بچسبونی و بعد حد فاصل اینا رو با زمینه کاشی پر کنی.
و بعد از خشک شدن کامل کاشی ها روشو با ملات سیمان پر میکنی تا فاصله بین کاشی ها پر بشه هم قشنگ و تمیز میشه هم استحکام میده و بعد از چند ثانیه با دستمال نم دار کاشی ها رو میکشی تا تمیز بشه
بسته به نوع طرح و رنگی که کاشی ها رو انتخاب کردی میتونی با سلیقه خودت ملات سیمان رو هم رنگ بزنی .رنگ پودری واسه مخلوط کردن با سیمان خوبه . گواش و اینا نزنی ها Big GrinBig Grin
اولین کار بودش

اینم کار نهایی

به به .. خیلی هم زیبا .. Smile
احساسات نهفته در من رو وادار به سخت همچین چیزایی می کنی هاااااا ... Sleepy
می گم کاشی ها رو چطور تیکه تیکه می کنی!؟
هنر نزد ایرانیان است و بس. خیلی هم زیبا ...Wink

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
ارسال: #۲۳۳۸۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  به به .. خیلی هم زیبا .. Smile
احساسات نهفته در من رو وادار به سخت همچین چیزایی می کنی هاااااا ... Sleepy
می گم کاشی ها رو چطور تیکه تیکه می کنی!؟
هنر نزد ایرانیان است و بس. خیلی هم زیبا ...Wink

خیلی خوبه
شروع کن
dvd و چسب و بشقاب و رنگ گواش همه خونه هست Big Grin

dvd رو که تو عکس هست کنارش قیچی هست با قیچی تیکه میکنی و برای پشت بشقاب واسه گیرش که به دیوار اویزون بشه از سر اسان بازشوها(گیره درب کنسور ها یا ابمیوه ها و نوشابه های قوطیی) میتونی استفاده کنی (تو عکسی که من گذاشتم هستش ) همین

کاشیهای شکسته هم اگه بخای کارکنی مغازه هایی کاشی و سرامیک فروشی میتونی بگیری(۹۹ درصدشون بهت رایگان اینا رو میدن ، مغازه و انبارشون خالی میشه خخخخخخخ)
با چکش یا گوشت کوب یا سر هاون میشه تیکه کرد فقط مواظب دستت باش

سپاس‌گزاری شده توسط: targol , fo-eng , **sara** , Bahar_HS , ماه و خورشید
ارسال: #۲۳۳۸۳
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  فدات
نه عزیزم کلاس نرفتم
اولین کار بودش
[تصویر:  383431_Photo09460.jpg]

[تصویر:  383431_Photo09470.jpg]
اینم کار نهایی
[تصویر:  383431_Photo11480.jpg]
خیلی خیلی ممنونم Heart
یعنی شما مستقیم روی دیوار طرح رو پیاده کردین؟
کار با dvd هم خیلی جالب بود. چه هنرمندید شما

ارسال: #۲۳۳۸۴
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۹ ب.ظ
(۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۳۰ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  خیلی خیلی ممنونم Heart
یعنی شما مستقیم روی دیوار طرح رو پیاده کردین؟
کار با dvd هم خیلی جالب بود. چه هنرمندید شما
لطف داری
من مستقیم رو دیوار کار کردم ولی اگه بعدا میخای طرح رو تغییر بدی یا میترسی که خوب نشه ، میتونی یه عایق رو دیورا بزنی .مثلا یه تیکه الومینیوم یا تخته سه لا میخ بزنی رو دیوار بعد روش طرح بزنی

سپاس‌گزاری شده توسط: targol , **sara** , Bahar_HS
ارسال: #۲۳۳۸۵
۲۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ ب.ظ
:

آفرین چه خوبه...Smile
منم کارای سرامیک خیلی دوس دارم...کارای خانم لاله اسکندی هم تو این زمینه خیلی جالبه...
موفق باشی خااانومSmile

........

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۹۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۶۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close