زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند تا سوال درباره دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر

ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۱ ق.ظ، توسط seied1372.)
Question چند تا سوال درباره دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر
سلام
چند تا سوال درباره سه تا دانشگاه شریف،تهران و امیرکبیر دارم:
(رشته مهندسی نرم افزار)
۱)هزینه خوابگاه های ۲ نفره و ۴ نفره برای هر نیمسال چه قدره؟
۲) امنیت خوابگاه ها چطوره؟
۳)کدام یک از خوابگاه های این دانشگاه بهتر است؟
۴)وضعیت خوابگاه ها از نظر امکانات و بهداشت چطور می بینید؟
۵)میزان کار لازم برای موفقیت در دروس چه قدره؟ منظورم اینه که چه مقدار زمان برای درس باید بزاریم؟ آیا وقت میشه در کنار درس یه شغل پاره وقت هم داشت؟
۶)کیفیت غذا و امکانات خود دانشگاه ها چطور هستن؟

لطفا هر کسی اطلاع داره جواب بده، مطمئنم به درد خیلی ها میخوره
ممنون
۳
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking , RezaTaheri , eg2576
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۲ ق.ظ
منم خیلی میخوام بدونم
لطفا هر کسی میدونه جواب بده
۱
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۸ ق.ظ
دوستان من خوابگاهی نیستم ولی تا جایی که میدونم خوابگاه‌های دانشگاه تهران بهتر از شریف هستش و کلا از نظر امکانات رفاهی دانشگاه تهران امکانات بهتری داره از لحاظ درس هم من هوش هستم و نرم افزار نیستم ، شما میتونید به زور (واقعا به زور) یک روز کار کنید در بیرون از دانشگاه ولی باز به استادتون مربوطه استادایی هستن که اصلا براشون مهم نیست که شما دانشگاه باشید استادایی هستن که باید هر روز دانشگاه باشید و ساعت بزنید
موفق باشید
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AliRezaMM , gunnersregister , haveking , Sector
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۰ ق.ظ
RE: چند تا سوال درباره دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ق.ظ)alisahaf70 نوشته شده توسط:  دوستان من خوابگاهی نیستم ولی تا جایی که میدونم خوابگاه‌های دانشگاه تهران بهتر از شریف هستش و کلا از نظر امکانات رفاهی دانشگاه تهران امکانات بهتری داره از لحاظ درس هم من هوش هستم و نرم افزار نیستم ، شما میتونید به زور (واقعا به زور) یک روز کار کنید در بیرون از دانشگاه ولی باز به استادتون مربوطه استادایی هستن که اصلا براشون مهم نیست که شما دانشگاه باشید استادایی هستن که باید هر روز دانشگاه باشید و ساعت بزنید
موفق باشید

ممنون دوست عزیز
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۰ ق.ظ
۵- اصلا نمیشه نسخه کلی پیچید. من امیرکبیر بودم هفته ای ۳ روز کار میکردم در نهایت هم بدون احتساب پایان نامه معدلم ۱۸ شد یا دوستان دیگه ای هم داشتم که حتی شاگرد اول شدن با این وضعیت!
ولی
همکلاسی هایی هم داشتیم که کار میکردن و نتیجه این شده بود که دیگه نه سر کلاس میومدن نه سمینارشون رو به موقع تحویل دادن نه نمره های خوبی گرفتن و حتی بعضیا در نهایت انصراف هم دادن

همه چیز به خودتون بستگی داره

۶- از غذای امیرکبیر که نپرسید دیگه! خیلی بد ...

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , haveking
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ق.ظ
من خوابگاهی هستم ولی خب دخترم. خوابگاه دخترانه‌ی فنی تهران بسیار خوبه. ولی خب پسرها هم از خوابگاه کوی ناراضی نیستن. نشنیدم کسی بدی بگه.
درمورد کار کردن، خب استادا حساس هستن و همون اول تعهد میگیرن کار نکنین. ولی بعضیاشونم هستن که کاری ندارن با این چیزا. ولی کار کردن تمرکز آدم رو از روی کار پژوهشی برمی‌داره و احتمالا نتیجه‌ی خوبی از تزش نمی‌گیره. هرچند که این هم کلی نیست و به توانایی مدیریت زمان فرد بستگی داره.
میزان وقت گذاشتن برای درس‌ها هم خیلی فرق می‌کنه به خود آدم و پایه‌ی علمیش و همینطور درس‌هایی که انتخاب می‌کنه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , haveking
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۱۴ ب.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۷ ق.ظ)seied1372 نوشته شده توسط:  ۱)هزینه خوابگاه های ۲ نفره و ۴ نفره برای هر نیمسال چه قدره؟
۲) امنیت خوابگاه ها چطوره؟
۳)کدام یک از خوابگاه های این دانشگاه بهتر است؟
۴)وضعیت خوابگاه ها از نظر امکانات و بهداشت چطور می بینید؟
۵)میزان کار لازم برای موفقیت در دروس چه قدره؟ منظورم اینه که چه مقدار زمان برای درس باید بزاریم؟ آیا وقت میشه در کنار درس یه شغل پاره وقت هم داشت؟
۶)کیفیت غذا و امکانات خود دانشگاه ها چطور هستن؟
شریف:
۱) با توجه به اینکه رشته‌تون کامیپوتر هست، با احتمال بالایی خوابگاهی که در تقاطع شادمان هست رو بهتون اختصاص می‌دهند که اتاق‌های ۴ یا ۵ نفره داره. هر ترم نمیدونم فکر کنم سال بعد مثلاًَ ۱۵۰ تومن باشه.
۲) بستگی به مکانش داره کاملاً. شادمان بدک نیست چون همه جا دوربین داره و پیاده‌رویش کم هست. با تاکسی برید که پیاده‌روی نداره.
خوابگاه بیمه نزدیکای میدون آزادی هست (به سمت اونور!) ولی امنیتش خوب نیست. طرشت رو به شما نمیدن ولی اونم امنیتش خوب نیست، البته من کارشناسی رو اونجا بودم و ساعت ۲ شب یا ۴ شب هم به دفعات تردد داشتم و مشکلی نبوده (لابد مبهوت ابهتم میشدند :دی) ولی وسط روز هم لپتاپ زدند. خوابگاه زنجان رو هم احتمال زیاد بهتون نمیدن ولی اون خیلی نزدیک دانشگاه هست و امنیتش بدک نیست. در کل شادمان از نظر امنیت بهتر هست و طرشت و بیمه بد و بدتر.
۳) خوابگاه زنجان رو با در نظر گرفتن نزدیکی و امکانات اینا بهترینش هست. بعدش طرشت منتهی ۱۵ مین پیاده‌روی داره. شادمان حیاط اینا نداره و بوفه نیز نداره ولی اطرافش همه جوره مغازه اینا زیاد داره طبیعتاً. ولی خب بعد از ۱۱ و نیم شب درش رو میبندن که خیلی خیلی بد هست، من عادت داشتم تا نصف شب دانشگاه بمونم وقتی زیاد کار داشتم...
۴) به نظرم هشتاد درصد وضعیت بهداشت با بهداشت دانشجویان رابطه‌ی مستقیم داره و متأسفانه بروبکس ارشد رو بی‌فرهنگ‌تر و غیربهداشتی یافتم (نسبت به کارشناسی). علتش هم این هست که در مقطع ارشد از اقصی نقاط مامِ میهن با فرهنگ‌های مختلف تشریف میارند و فرهنگشون رو به منصه‌ی ظهور میذارند. اغلب هم کارشناسی در شهر خودشون بودند، شاید با محیط خوابگاه و اینکه چجوری باید رفتار کرد آشنایی ندارند. مثلاً عین بدوی‌ها بدون دمپایی توو سالن می‌گردند یا مثلاً طرف از حموم در اومده، بدون دمپایی و با پای خیس رفته توو بلوک! البته کاملاً به خلق و خوی خودتون مربوط هست و هشتاد درصد با این قضیه مشکلی ندارند. شریف پارسال ۱۶ میلیون وام میداد که هر کسی میتونست بگیره و بیرون خونه رهن کنه منتهی من ایران نبودم. البته با توجه به اینکه صبح تا ۱۱ و نیم شب دانشگاه هستم، خوابگاه برام صرف میکنه ولی همون ساعتایی که داخل هستم روو نِرو هست.
۵) اینجا هست که پایه‌ی قوی و مفهومی بلد بودن خودش رو نشون میده. برای کنکور ارشد قبول شدن مفهومی بلد نبودن مشکلی شاید ایجاد نکنه ولی برای درس‌ها چرا. من ترم اول، ۱ و نیم ماه دیر به دانشگاه اومدم و سر جمع ۴۰ ساعت برای درس‌ها وقت نذاشتم ولی معدلم عالی شد چون میدونستم چه درس‌هایی و با چه استادهایی باید بردارم، میدونستم چجوری بخونم که نمره بگیرم، و میدونستم سوالات و امتحان چه شکلی ممکنه باشه. بستگی به استاد راهنما هم داره که بهتون این اجازه رو بده یا نه. البته کم پیش میاد که بگن ساعت بزن (توو معماری که نیست، توو هوش شاید ربیعی اونم چون کار میکنند و حقوق میگیرند بعضاً) ولی خب شما پایان نامه رو نرسونی، معدلت هم خراب باشه که دیگه میفهمه سرت به جایی بند هست. البته استادی رو هم میشناسم که تا خود جلسه‎ی دفاع هم اگه پیشش نرید کاری به کارتون نداره متأسفانه.
۶) کیفیت غذای شریف از امیرکبیر بهتر هست، با بهشتی شاید هم رده باشه ولی بدتر نیست در کل ازش، ولی تهران امکانات کوی دانشگاه و تنوع غذایی بهتری داره. امکانات خود دانشگاه هم اینترنت شریف اخیراً بهتر شده و به ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلوبایت میرسه دانلودش (محدودیت ۸ گیگ گذاشتند که البته شبانه ضریب کمتری میخوره و برای من که همیشه نصفش اضافی میمونه)، شبانه سرعت به ۱ مگ و بیشتر هم میرسه. دو تا سالن ورزشی داره ولی خب زمین چمن نداره. اما یه استخر خیلی توپ داره.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , haveking , eg2576
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ، توسط gunnersregister.)
از نظر خوابگاه
من امسال خوابگاه بیمه دانشگاه شریف بودم.

۱/ غذای دانشگاه شریف خوبه. البته نمیشه مقایسه کرد مگه اینکه به دانشگاههای دیگه هم سر بزنید.
۲/ بچه های کامپیوتر با احتمال زیاد سال اول خوابگاه بیمه ساکن میشن. ایستگاه مترو بیمه نزدیک خوابگاهه که زمان رفتن به دانشگاه کلا نیم ساعت طول میکشه. قبلا سرویس داشتیم که برش داشتن.
۳/ به نظر من خوابگاه دانشگاه تهران از همه جا بهتره. خوابگاههای دانشگاه شریف(حداقل اینهایی که بچه های ارشد میدن) فضای سبز ندارن. محوطه ندارم. خوابگاه بیمه نزدیک کارخونه است. کلی سروصدا و شلوغی و الودگی داره. اول سال هم ساختمون بغل دستمون ساخت و ساز بود و بچه ها خیلی اذیت شدن.
اون اول سال که خوابگاه خودمون هم تعمیر میشد بچه ها نزدیک ۲ هفته خیلی سخت گذروندن و هیچی تو خوابگاه نبود.
۴/ امسال که خوابگاه بیمه بودم خبری از بی امنیتی نبود ولی خوابگاه طرشت شبها ناامنه.
از نظر درس و گرایش:

بستگی به این داره که شما به مسائل کنترلی علاقه داشته باشید یا نه. دانشگاه تهران بیشتر کنترلی هست. دانشگاه شریف learning و سیگنالی هستش. البته تعداد کمنی از بچه ها هم nlp و social network کار میکنن.
در مورد سخت گیری بستگی به انتخاب درسهاتون داره. میتونید درسهاتون رو یه جوری بردارید که روزی ۲ساعت خوندن کافی باشه. میتونید یه جوری هم درسهای سخت رو بردارید که برای اتمام ترم لحظه شماری بکنید. در کل بستگی به فیلد و استادتون داره.

با بند ۴و۵ گفته های دوستمون
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
کاملا موافقم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking , Sector
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۱۶ ب.ظ
من فقط سوال آخرتونو می تونم جواب بدم
غذای شریف خیلی خوبه خیلی متنوع و خیلی هم خوش مزه هستند
اکثر روزها دو غذ ای متفاوت معمولا یکی برنج دار و یکی نونی سرو می شه

اینترنت توی دانشکده ها خیلی سرعت جالبی ندارند مگر اینکه برید تو سایت بشینید
کتابخونه مرکزی شریف خیلی خوبه هم از لحاظ فضا و هم از لحاظ امکانات
کلاس های ورزش و شنا و اردوهای کوه پیمایی و جنگل گردی و صحرا گردی شون هم همیشه به راهه

تقریبا هر ماه هم یا دانشکده ریاضی یا دانشکده کامپیوتر ، یه سری رقابت های بازی مانند دارند.

چقدر راجع به چیزهای حاشیه ای حرف زدم!!

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking , Sector , eg2576
ارسال: #۱۰
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۰ ب.ظ
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ)fatemeh69 نوشته شده توسط:  غذای شریف خیلی خوبه خیلی متنوع و خیلی هم خوش مزه هستند
یا خدا، کارشناسی به شما چه جور غذایی داده بودند؟ Confused
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۸ ب.ظ
درمورد غذا یادم رفت بگم.(تهران)
بد نیست. خوب هم نیست. غیرقابل خوردن نیست واقعا. ولی خب خوشمزه هم قطعا نیست :دی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamedfayez
ارسال: #۱۲
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۲ ب.ظ
سلام جواب چند تا از سوالاتون از نظر من اینه که
اول غذا: غذای سلف دانشکده ها خوبه ، بعضا میشه گفت عالیه ولی غذای خوابگاه متوسط. یعنی اینکه کیفیت در سلف دانشگاه بیشتر و کمیت در سلف خوابگاه بیشتره.
هزینه خوابگاها هم قیمته مصوبه دیگه گمون نکنم متفاوت باشه چون قیمتا از صندوق رفاه هر سال تعیین میشه.
از لحاظه خوابگاهی هم بین این سه دانشگاه با قدرت دانشگاه تهران بهتره، مخصوصا اینکه شما که میخواید بیاید کامپیوتر فاصله تون تا دانشکده حداکثر ۱۵ دقیقه پیاده رویه :دی. فضای کوی هم خوبه ، فضای سبز ، کتابخونه ، رستوران دانشجویی ، ماشین لباسشویی(مهمترین مزیت :دی ) و کلا نیازی نمیشه از کوی خارج شید برای خرید.
البته بازم به نظره شخصی من خوابگاه به اندازه ای که انتظار میره خوب نیست. معمولیه.ولی به نسبت از امیرکبیر و شریف به مراتب بهتره.
اینترنت هم که خوبه روزا سرعت ۷۰۰k دانلود و محدودیت ۱۰ گیگ ماهیانه و شبانه ترافیک نامحدود :دی.
در مورد دروس هم شدیدا به پایه درسی خودتون و شیوه انتخاب واحدتون بستگی داره. نسخه کلی نمیشه پیچید. بهترین کار مشورت از دانشجویان گذشته در مورد دروس و شیوه تدریسه اساتید هر درسه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , haveking
ارسال: #۱۳
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۹ ب.ظ
ممنون از راهنمایی دوستان
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۲ ب.ظ
دوستان اگر اطلاع داشته باشید ایا این سه دانشگاه خوابگاه خودگردان برای دانشجوهای شبانه دارن؟ همکلاسی های شبانه ی شما برای اسکان چی کار کردن؟دانشگاه خوابگاه اصلا نمی ده به شبانه ها؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۴ ب.ظ
(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  دوستان اگر اطلاع داشته باشید ایا این سه دانشگاه خوابگاه خودگردان برای دانشجوهای شبانه دارن؟ همکلاسی های شبانه ی شما برای اسکان چی کار کردن؟دانشگاه خوابگاه اصلا نمی ده به شبانه ها؟
تهران به دخترهای شبانه‌ی فنی که می‌ده.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۱۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۶۴ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۱۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۰۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۳۷ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close