زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ۴ IT گرایش شبکه سال ۹۴

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سلام
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

بابک قدیری هستم.متولد ۱۳۷۲ قائمشهر.رتبه ۴ IT گرایش شبکه شدم.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار-الان ترم آخر هستم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

به کامپیوتر علاقه داشتم.انتخاب اولم برق بود ولی اومدم دانشگاه دیدم زیاد خوشم نمیاد تغییر رشته دادم به نرم‌افزار.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه صنعتی شریف

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

جور خاصی نیستم! معدلم ۱۶.۱۷ هست.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

از تابستون. تا تابستون آخر میخواستم ۵ ساله کنم.بعد به دلایلی نظرم عوض شد.۴۱ واحدم مونده بود که باید سال آخر پاس میکردم و بکنم.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

از اول همین رشته IT میخواستم امتحان بدم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

سال اولی بود که کنکور دادم.فقط کنکور IT دادم.
زبان:۵۶
مشترک:۴۷
تخصصی:۶۸
معماری کامپیوتر:۶۶

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

برای من این‌طور بود که تو خیلی از درسها اساتید خوبی داشتم و اسلایدهاشون و کتاب‌های منبع درسها تا حد خوبی برای کنکور خوب و کافی بود.ولی این‌ها چیز خیلی خاصی نیستند و کسی که بخواهد کنکور رو خوب بده ، در هر حدی باشه،بدون این‌ها « یک کم» کارش سخت‌تر میشه.مخصوصا الان که میشه از اینترنت جزوه ها و حتی صدای خیلی از استادها رو پیدا کرد.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

برنامه‌ریزی خیلی خاصی نداشتم! از اواخر تیر شروع کردم به خوندن.مثلا میانگین ۲-۳ ساعت.درسهای معماری و ساختمان داده و طراحی الگوریتم و پایگاه داده و هوش مصنوعی رو تا آخر تابستون خوندم.درسهای شبکه و سیستم عامل رو همون ترم ارشد داشتم و تو طول ترم درسشو برای امتحانات میانترم و پایانترم میخوندم.زبان تقریباً نخوندم.ساختمان گسسته و مهندسی نرم‌افزار رو در دو هفته آخر یه نگاهی بهشون انداختم.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

تو طول ترم ارشد چون ۱۹ واحد داشتم، درگیر واحدهای همون ترمم بودم و وقتی برای درسهای کنکور نمیموند(به جز سیستم عامل و شبکه که همون ترم داشتم)در واقع یعنی همانجور که انتظار داشتم پیش رفتم.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

در‌واقع نه.من تو خیلی از درسها که ضریبشون زیاده، خوب بود و سعی کردم درسهایی که ضعیف ترم رو تقویت کنیم هرچند ضریب کمتری داشته باشن .یعنی سعی نکردم تو چیزی که فکر میکردم به اندازه کافی خوبم، خودم رو بهتر کنم.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

بله.احساسم این بود که تو درسهای گسسته ای و ریاضیاتی (مثل ساختمان گسسته،طراحی الگوریتم،ساختمان داده،هوش) خوبم و به جایش سعی کردم تو درسهایی که فکر میکردم به نسبت ضعیفترم مثل معماری و پایگاه داده بیشتر زمان بذارم.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

نه اونجوری خیلی برنامه خاصی نداشتم.قبل از اینکه یه درسی رو شروع کنم میرفتم اینترنت میگشتم نظرات مختلف درباره منابع همون درس رو میخوندم و یه منبع انتخاب میکردم و میخوندمش.یعنی حتی در ابتدا برای تمام دروس معلوم نکرده بودم چه کارهایی باید بکنم و هر وقت میخواستم سروقت اون درس برم تازه دنبال منبعش میگشتم.برنامه ریزیم نه زمانی بود خیلی و نه منبعی.یعنی یک منبع رو هرجاشو تشخیص میدادم مفیده میخوندم هرجا هم احساس میکردم کافیه، نیازی به اتمام منبع نمیدیدم.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان: برای زبان میخواستم کتاب ۵۰۴ رو بخونم ولی چند قسمت اولشو خوندم و دیگه بقیشو نخوندم.سوالات زبان اینجوریه که نصفش از reading هاست و اگه وقت کنید و یه دور معمولی فقط بخونیدشون، اگه سطح زبانتون در حد معمولی هم باشه، احتمالا بتونید به سوالاتش جواب بدید. قسمت لغاتش هم برای من سخت بود و خیلیهاش رو شانسی زدم. نظری دربارش ندارم.

DS و DA: حتماً توصیه میکنم کتاب‌های« داده ساختارها و مبانی الگوریتم ها» و «۶۰۰ مسأله چند گزینه ای از داده ساختارها و الگوریتم ها» از دکتر قدسی رو بگیرید و بخونید.شاید یه کم سطحشون بالا باشه و خوندنشون سخت ولی به نتیجه‌اش میارزد. وقتتون رو با کتاب‌های دیگه هدر ندید!

ساختمان گسسته: کتاب منبع روزن رو که همون ترم ۲ درسشو گذرونده بودم،به مباحثش یه نگاه انداختم.به نظرم یه جزوه کامل که باهاش راحت باشید رو پیدا کنید و بخونید.

مهندسی نرم افزار: تو مهندسی نرم‌افزار شرایط خاصی داشتم!من مهندسی نرم رو این ترم (ترم ۸) دارم. اول میخواستم چون درسهای گسسته ایم خوبه،اصلا مهندسی نرم رو سفید بذارم. دو هفته مونده به امتحان ،نمیدونم چی بود که خیلی بیکار بودم، یه دفعه به ذهنم رسید بگردم یه خلاصه مهندسی نرم پیدا کنم و یه نگاهی به درسش بندازم. بعد یه خلاصه از همین سایت مانشت پیدا کردم.دیدم خیلی کم و آسونه، تو ۲-۳ روز خوندمش.تو کنکور هم انگار شانس آوردم و سوالاش آسون بود و ۴ تا از ۶ تا سؤال رو جواب دادم.
از راههای دیگه بگردید دنبال یه منبع یا کتاب تست خوب!

شبکه:برای درس شبکه، اسلایدهای شبکه دکتر خرازی رو که همون ترم درسشو داشتم، یه نگاه دوباره انداختم.این اسلایدها یه دید کلی بهم میداد که چی به چیه.سوالهای شبکه امسال خیلی سوالهای جالبی بودند ( شاید هم هر سال همینطوری بوده و من خبر نداشتم!)
در ضمن کتاب شبکه پارسه دکتر حقیقت جلد یک رو خریدم.زیاد کتاب جالبی نبود.قسمتهای زیادی ازش نامرتبط بود و تقریباً اصلاً به کارم نیومد.
برای اطلاعات بیشتر : روز کنکور وقتی داشتم از جلسه بیرون میومدم، دو نفر داشتند باهم حرف میزدند.یکیشون گفت سوالهای شبکه امسال کلش از کتاب کروس بود.(صحت و سقمش رو نمیتونم تأیید کنم!)

پایگاه داده: برای پایگاه داده، اگر وقت خوندن کتاب دکتر روحانی رانکوهی رو ندارید، اسلایدهایش رو میتونید پیدا کنید و بخونید.کتاب پایگاه داده مقسمی هم برای تست خوبه.

هوش مصنوعی:همون اسلایدهای درسش واسم کافی بود.کتاب هوش مصنوعی مقسمی هم بد نبود (ولی بگردید شاید کتاب بهتری باشه)

سیستم عامل: سیستم عامل رو هم همون ترم ارشد داشتم استادخوبی هم داشتم(جلیلی)کتاب سیلبرشاتز که منبعش بود رو برای امتحان میان/پایان ترم خوندم. کتاب سیستم عامل پارسه دکتر حقیقت رو یکی از دوستانم داشت و ازش گرفتم. درسنامه اش رو خوندم و تست چند تا از فصلهاشو زدم.کتاب خوبیه.

معماری کامپیوتر: معماری کامپیوتر هم یه استاد خوب داشتم(جهانگیر) و در اصولش زیاد مشکلی نداشتم.برای یادگیری جزئیاتش کتاب معماری کامپیوتر پوران پژوهش رو خوندم.خیلی کتاب خوبیه و واقعاً برام مفید بود.

در آخر هم آدرس یه سایتی رو میذارم که اساتید، اسلایدها و امتحانات و تمریناتشونو اینجا میذارن.شاید برای پیدا کردن اسلایدها یا هر کار دیگه ای به دردتون بخوره:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

هر چی بیشتر باشه احتمالاً بهتره! ولی چون وقت احتمالا کمه باید دنبال جایگزین رفت.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

تو بعضی از درسها مرجع رو میخوندم تو بعضی از درسها فقط جزوه.معمولا وقتی استادها خوب باشند، تدریس و جزوشون خیلی شبیه کتاب مرجع (یا حتی بهتر از اون)میشه.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

سطح زبانم متوسطه.برای کنکور هم کار خاصی برای تقویتش نکردم.readingهاش زیاد سخت نیست و میشه جواب داد.
برای لغاتش هم سر جلسه هر سوالی رو اگه بین دو تا گزینه‌اش شک داشتم، یکیش رو شانسی زدم.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

برنامه‌ریزی کلی ام اینجوری بود که یه درسو انتخاب میکردم (با یه منبع) هر وقت احساس میکردم به اندازه کافی توش خوب شدم میرفتم سراغ درس بعدی.
شاید یه کم درس معماری سخت تر باشه.من خودم اینجوری کردم که وقتی معماری (کتاب پوران پژوهش)تموم شد، هر چند هفته یه بار اگه یه وقت فراغتی پیدا میکردم دوباره منبعش رو نگاه میکردم تا مفاهیمش یادآوری بشه و مشکلات کوچیکی که توش داشتم رو دوباره بررسی میکردم که شاید الان بتونم حلشون کنم.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها درخانه (و خوابگاه)

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

معیار خاصی برای سرعت مطالعه نداشتم!اینجوری نبودم که کتابو بذارم جلوم بگم مثلا تو این دو ساعت باید حداقل ۲۰ صفحه بخونم. تلاشمو میکردم تا جای ممکن سریعتر جلو برم ولی اگه واقعاً لازم بود جایی مکث زیادی هم بکنم، اینکارو میکردم.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن
منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

چون دانه بندی(!) برنامه‌ام خیلی بزرگ بود و منابعی که میخوندم کم بود، مشکلی بابت عقب افتادن از برنامه نداشتم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

از اول به گرایش امنیت/شبکه فکر میکردم و هیچ کاری با گرایشهای دیگه نداشتم.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

تو دو هفته باقیمانده به کنکور احتمالاً به خاطر نزدیک دیدن خطر کنکور، خیلی سرعتم زیاد شد و دو تا درس رو خوندم و بقیه منابعی که خونده بودم رو مرور کردم.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

استفاده نکردم.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

شرکت نکردم.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

دو هفته آخر تمام منابع هر درس رو یه نگاه اجمالی انداختم و تست کنکور ۴ سال اخیر زدم.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

احساس تسلط نسبتاً خوبی داشتم.بیشتر از روی توکل به خدا و اعتماد به نفس بود.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

بله.امید زیادی به مهندسی نرم‌افزار و زبان نداشتم.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

چیز خاصی نشد! نه.

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

نه!همین طوری به ترتیب دفترچه جواب دادم.(البته احتمالا کار درستی نیست)

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

به جنگ سؤال میرفتم! مخصوصاً که روز قبلش فیلم گلادیاتور رو برای بار n ام دیده بودم Smile

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

وقت خیلی کم نیاوردم.فقط یادمه داشتم یه سؤال ساختمان داده حل میکردم و وسطش بودم. اگه ۲ دقیقه بیشتر وقت داشتم حلش میکردم.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

نه.امتحانمو (تا همین الان)تصحیح نکردم

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
تا کجا اومدیم؟تازه اول راهه!

یه هدف کلی و(تقریبا) دست‌نیافتنی برای زندگیم دارم، که نمیگم! با توجه به این هدف برای خودم اهداف کوتاه مدت و میان مدتی تعریف کردم، که در جهت رسیدن بهشون تلاش میکنم.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

خیلی خیلی زیاد.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

نه(.در قسمت معرفی منابع نظرمو درباره منابع مختلف گفتم)

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

دانشگاه شریف رو انتخاب میکنم.چون صرف نظر از اینکه بهترین دانشگاه است و بهترین استادان و دانشجویان توش هستند، تو این مدت کارشناسی دوستان باارزشی پیدا کردم که دور شدن ازشون سخته!

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

در حدی نیستم که بخوام نصیحت کنم.
ولی اگه بخوام فقط یه نکته رو درباره درس خوندن بگم این هست که از مواجه شدن با مسائل سخت نترسید و باهاش درگیر بشین و سعی کنین حلش کنید. یعنی سعی کنید تا جای امکان درس رو عمیق و با دقت بخونید.

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

- اگه کنکور قبول نمیشدی چیکار میکردی؟
+ نمیدونم

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

من برای کنکور خیلی از سایت مانشت استفاده کردم.مصاحبه با افراد موفق رو خوندم، منابع درسها رو پیدا کردم. این مصاحبه در‌واقع ادای دینی هست به سایت مانشت و اعضاش.
به نظرم خیلی سایت مفیدیه.انتظار خاصی ندارم. مرسی که هستید
به عنوان پیشنهاد به نظرم میتونه دوباره روی واسط کاربریش فکر بشه و یه مقدار بهتر بشه.مثلا کل منابع یه درس به تفکیک تو یه پوشه بیاد و...
۳۵
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , Aurora , nazanin92 , gunnersregister , so@ , Farzamm , bluebaran , ƊƦЄƛM , Mahsash , iCanDoIt , mshelman , ashena1 , afrooz-OMD , dr.a_AI , mjs2 , Amir V , nasrinn , shayesteNEY , erf4n , ana9940 , Zahra.70 , Menrva , zahra 67 , نارین , khordad.girl , hossein.itman , Tio , hubble , RinoOo , yagmur0022 , شقایق. , mortez28 , MShariati , neda_Network , ali0281 , m.teymourpour , bazardeh , RASPINA , Ms. Saba , mohsen.iaum , happy07 , ziba.O , website.expert , faraaz_mb , sahar salehi , elahe-comp , creator_1105 , IT.girll , MisTeR
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۱ ب.ظ
تبریک می‌گم Smile
تغییر رشته‌ای‌های از برق به نرم افزار رو همیشه می‌ستایم من! :دی
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , ashena1 , nasrinn , brusa1994 , IT.girll
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ق.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۴ IT گرایش شبکه سال ۹۴
(۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۵ ب.ظ)pesare_sabz70 نوشته شده توسط:  غرور تو مصاحبه ات موج میزد....خاکی باش مرد مومن...
اهل منفی دادن نیستم . پس حرفم رو میزنم .Smile
من شخصا غروری ندیدم در صحبت ایشون. و نباید انتظار داشت همه بیان تو مصاحبه شون بگن که تفریح میکردیم همش و فکر نمیکردم کنکور قبول شم و ..........
به هر حال ایشون واقعیت رو گفته که تو دانشگاه خوب درس خونده . اساتید خوبی داشته و ..............
کاری به اینکه ایا این مصاحبه مفید هست یا نه نداریم
ولی حرفی از روی غرور من ندیدم Shy

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
۱۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrinn , پوونه , pesare_sabz70 , dr.a_AI , Menrva , codin , MShariati
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۱ ب.ظ
آقای pesare_sabz70 ،حالا نمیشه خاکی نباشنBig Grin
شما که برخوردی با ایشون نداشتین و نمیشناسینشون پس نشناخته قضاوت کردن درست نیستا...Smile

멈추지 말고

My Dream is to fly
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , shayesteNEY , khordad.girl
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۳ ب.ظ
بنظر من کسی که کارشناسی رو دانشگاه صنعتی شریف خونده اصلا نیازی به مصاحبه نداره .
قاعدتا کسی که فنی خونده هنرستانیه و دانشگاه کارشناسی اش خوب نبوده اگه رتبه ی خوبی بیاره باید راهکاراش استفاده کرد .وگرنه مخ های کشورن بچه های شریف و طراح های کنکور استاداشونه .
واقع بین باشین دوستان
۱۵
۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72 , Eternal , RASPINA , Ms. Saba , sahar_rostami2 , shirin1010 , bahram_khan
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۳۵ ب.ظ
من پارسال که اومدم مانشت برای مصاحبه‌ها، مشکلم این بود که اکثر آدم‌هایی که مصاحبه کرده بودند شرایطشون به من هیچ شباهتی نداشت. اغلب تو دانشگاه‌های خوبی درس نخونده بودند و در نتیجه اساتید خوبی نداشتن و راهکارهاشون نمی‌تونست برام مفید باشه. ولی این دست مصاحبه‌ها خیلی هم خوب هستند و کمک‌کننده. صد درصد نمی‌تونه مصاحبه‌شون برای کسی که دانشگاه پیام نور بدون هیچ استادی درس خونده مفید باشه. چون شرایط خیلی متفاوته و ایشون زحمت خیلی کم تری باید می‌کشیدن برای کنکور. ولی برای آدمی مثل من می‌تونست مفید باشه پارسال همچین مصاحبه‌ای.
پس من به جای شما از ایشون تشکر می‌کنم بابت وقتی که گذاشتند برای تکمیل سوالات مصاحبه. چون واقعا از خودم شخصا وقت زیادی گرفت این کار.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sh.n , shayesteNEY , شقایق.
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۰۰ ب.ظ
یاد مصاحبه ی بنده خدا آقای رهگشای افتادم.البته من نمیدونم این حرف ها از کجای صحبت های ایشون هست ولی اگر منظور شکل مطالعه ایشون بوده خب نمیتونه دروغ بگه.یه سری آدم این مدلی ان و با همینقدر خوندن رتبه میارن.بهتر بود به دروغ میگفت ۴ تا کتاب تو هر درس خوندم و همه رو گمراه می کرد؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , shayesteNEY , Menrva , ashena1
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۹ ب.ظ
چقدر خوب که کارتون راحت تر بوده نسبت به خودم که دانشگاه آزاد بودم میگم Smile نمیدونم چرا دوستان کم لطفی میکنن ایشون هم زحمت کشیدن به نوبه خودشون.
همیشه موفق باشید.

Work hard in silence, let your success make the noise
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , khordad.girl , ashena1
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ
خیلی جالب بود برام مصاحبتون
موفق باشین همیشه دوست عزیز

One day the hands of fate must be forced
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۵ ق.ظ
عالی بود تبریک مگم.
۱
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۵ ب.ظ، توسط Happiness.72.)
(۰۹ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ)sa.ghasemi نوشته شده توسط:  بنظر من کسی که کارشناسی رو دانشگاه صنعتی شریف خونده اصلا نیازی به مصاحبه نداره .
قاعدتا کسی که فنی خونده هنرستانیه و دانشگاه کارشناسی اش خوب نبوده اگه رتبه ی خوبی بیاره باید راهکاراش استفاده کرد .وگرنه مخ های کشورن بچه های شریف و طراح های کنکور استاداشونه .
واقع بین باشین دوستان
من به این دوستمون که رتبه خوبی آورده تبریک میگم و بابت صداقتی که در مصاحبه داشتن ازشون تشکر میکنم. ولی من با حرف خانم sa.ghasemi هم یه جورایی موافقم - دوستان یه کم انصاف هم خوبه - اینایی که طرفداری کردن همه ارشد دادن با رتبه های خوب - خدا روشکر - آفرین به تلاش شون - ولی حضور در جمع بهترین دانشجویان - بهترین اساتید و بهترین امکانات وموفقیت در ارشد تعجب خاصی نداره - اونی که هنرستانی بوده مثل خود من و داره با قلیل امکانات دانشگاهی برای ارشد برنامه ریزی میکنه اگر موفق بشه شاهکاره - خواهشا تعصبی نشید - یه سر به این دانشکده های فنی یزنید یا همین هنرستان هایی که ما توش درس خوندیم کامل متوجه می شید که موفقیت در ارشد واقعا کار بزرگی هستش - جایی که یه معلم Fault Tolerance یا همون قابلیت تحمل خطا در دیسک رو میخونه tremulance - یا استاد درس پایگاه داده هنوز نمیدونه "پس نیاز" چی هستش و وقتی من اشاره میکنم به توضیح پس نیاز میگه این کلمه تابحال به گوشم نخوره - یا استاد مبتنی بر وب که فرق Paddding با Margin رو نمیدونه ! شما نفستون از جای گرم بلند میشه - باید بیاید سر کلاس های ما بشینید مایی که رتبه های دو رقمی در کاردانی و کارشناسی بودیم ,و دانشگاه اونطور ک باید و شاید ازمون استقبال نمیکنه و ما رو تغذیه علمی نمیکنه ک اگه تلاش خودمون نبود معلوم نبود چی سر آیندمون می آمد - من خودم شریف میام سر کلاس استاد اسدی درس معماری بودم به قدری قدرتمند درس میدن که آدم به وجد میاد همین مبحث سیسک و ریسک رو طوری برای آدم جا میندازه که آدم تا یاد داره از خاطرش نمیره - اگه سر همچین کلاسی باشی و ارشد خوب نتیجه بگیری کار خوبی انجام دادی و اگه غیر از این باشه هم وقت خودت رو تلف کردی و هم جای یه دیگه رو گرفتی که می تونست به نحو بهتری از این امکانات استفاده کنه - ولی اگه یه نفر هنرستانی اومد تو ارشد درخشش داشت این شاهکاره واقعا همینطور هستش - من دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران رو رفتم می بینم بچه ها از چه امکانات آزمایشگاهی خوبی استفاده میکنن و به عنوان مثال درس FPGA رو با چه اساتید سطح بالایی طی میکنن که برای من یک فرصت فوق العادست تا یک درس رو از یک منبع قدرتمند اخذ کنم یا سر کلاس دکتر نیک آبادی در دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر واقعا چقدر سطح بالا و خوب و جو مناسب دانشکده که آدم رو خود به خود جلو می اندازه.
از انصاف هم نباید گذشت که یه جایی مثه مانشت رو یکی از همین بچه های شریف پایه گذاری کرده تا ما با هم به بحث و تبادل نظر درسی و غیره بپردازیم.مشکل از من و شما نیست این بحث ریشه ای هستش و ما باید فقط درس بخونیم همین

...Let it Go
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahram_khan , majidvatanparast , kader , sahar_rostami2 , so@ , shamim_70 , shirin1010 , creator_1105
ارسال: #۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ب.ظ
من هم حرف آقای Codd رو قبول دارم واقعا ایشون حرف دل منو زدن من دوره کاردانیم رو در آموزشکده فنی بروجرد بودم واقعا استاداش خیلی ضعیف بودن به خدا یک استاد گرافیک داشتیم بلد نبود تصویر رو Crop کنه بعد داشت به ما فتوشاپ درس میداد. استادی بالاتر از لیسانس نداشتیم وقتی سر کلاس هم میشستیم استاد یه طوری درس میداد که انگار خودش هم به حرفهاش شک دادشت حالا خودت فکر کن من چطوری میتونم از این استاد ها چیزی یاد بگیرم . یه استاد ساختمان داده داشتیم جونش دراومد نتونست بحث خود فراخوانی در تابع ها رو به ما یاد بده فرداش خودم یه کتاب ساختمان داده مقسمی گرفتم همه چیز رو فهمیدم.

الان هم ترم چهار دانشکده فنی باهنر شیراز هستم.استاداش در سطح متوسط هستند این طوری بگم یه چیزای ازشون یاد مگیری اما نه در این حد که بشه واسه ارشد روشون حساب باز کرد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72 , shirin1010
ارسال: #۱۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۴ ب.ظ
بهتون تبریک میگم بابت این رتبه خوب...Smile
خیلی حس خوبیه که استاد خوب داشته باشی و راحت مطالبو بگیری و زود قبول شیAngel
یادمه سال پیش دانشگاهی چندتا استاد مدعو از تهران داشتیم (واسه درسای ریاضیات و فیزیک و ...) ...همون سال دیفرانسیل امتحانش کشوری شد و استاد ریاضیات لطف کردن سی تا سوال به ما دادند و گفتند همینارو بخونید برین سرجلسه... من با خوندن همون سی سوال نمرم شد ۱۹!!!!
الان تو فکر اینم که یکی بره چند تا استاد از تهران بدزده بیاره شیرازCoolBig Grin

........
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۵ ب.ظ
میشه لطف کنید لینک اون خلاصه مهندسی نرم افزار که گفتید رابذارید
(۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ق.ظ)babakgh نوشته شده توسط:  مهندسی نرم افزار: تو مهندسی نرم‌افزار شرایط خاصی داشتم!من مهندسی نرم رو این ترم (ترم ۸) دارم. اول میخواستم چون درسهای گسسته ایم خوبه،اصلا مهندسی نرم رو سفید بذارم. دو هفته مونده به امتحان ،نمیدونم چی بود که خیلی بیکار بودم، یه دفعه به ذهنم رسید بگردم یه خلاصه مهندسی نرم پیدا کنم و یه نگاهی به درسش بندازم. بعد یه خلاصه از همین سایت مانشت پیدا کردم.دیدم خیلی کم و آسونه، تو ۲-۳ روز خوندمش.تو کنکور هم انگار شانس آوردم و سوالاش آسون بود و ۴ تا از ۶ تا سؤال رو جواب دادم.
از راههای دیگه بگردید دنبال یه منبع یا کتاب تست خوب!

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۳ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ق.ظ)Codd نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ)sa.ghasemi نوشته شده توسط:  بنظر من کسی که کارشناسی رو دانشگاه صنعتی شریف خونده اصلا نیازی به مصاحبه نداره .
واقع بین باشین دوستان
من به این دوستمون که رتبه خوبی آورده تبریک میگم و بابت صداقتی که در مصاحبه داشتن ازشون تشکر میکنم. ولی من با حرف خانم sa.ghasemi هم یه جورایی موافقم - دوستان یه کم انصاف هم خوبه - اینایی که طرفداری کردن همه ارشد دادن با رتبه های خوب - خدا روشکر - آفرین به تلاش شون - ولی حضور در جمع بهترین دانشجویان - بهترین اساتید و بهترین امکانات وموفقیت در ارشد تعجب خاصی نداره - اونی که هنرستانی بوده مثل خود من و داره با قلیل امکانات دانشگاهی برای ارشد برنامه ریزی میکنه اگر موفق بشه شاهکاره - خواهشا تعصبی نشید - یه سر به این دانشکده های فنی یزنید یا همین هنرستان هایی که ما توش درس خوندیم کامل متوجه می شید که موفقیت در ارشد واقعا کار بزرگی هستش - جایی که یه معلم Fault Tolerance یا همون قابلیت تحمل خطا در دیسک رو میخونه tremulance - یا استاد درس پایگاه داده هنوز نمیدونه "پس نیاز" چی هستش و وقتی من اشاره میکنم به توضیح پس نیاز میگه این کلمه تابحال به گوشم نخوره - یا استاد مبتنی بر وب که فرق Paddding با Margin رو نمیدونه ! شما نفستون از جای گرم بلند میشه - باید بیاید سر کلاس های ما بشینید مایی که رتبه های دو رقمی در کاردانی و کارشناسی بودیم ,و دانشگاه اونطور ک باید و شاید ازمون استقبال نمیکنه و ما رو تغذیه علمی نمیکنه ک اگه تلاش خودمون نبود معلوم نبود چی سر آیندمون می آمد - من خودم شریف میام سر کلاس استاد اسدی درس معماری بودم به قدری قدرتمند درس میدن که آدم به وجد میاد همین مبحث سیسک و ریسک رو طوری برای آدم جا میندازه که آدم تا یاد داره از خاطرش نمیره - اگه سر همچین کلاسی باشی و ارشد خوب نتیجه بگیری کار خوبی انجام دادی و اگه غیر از این باشه هم وقت خودت رو تلف کردی و هم جای یه دیگه رو گرفتی که می تونست به نحو بهتری از این امکانات استفاده کنه - ولی اگه یه نفر هنرستانی اومد تو ارشد درخشش داشت این شاهکاره واقعا همینطور هستش - من دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران رو رفتم می بینم بچه ها از چه امکانات آزمایشگاهی خوبی استفاده میکنن و به عنوان مثال درس FPGA رو با چه اساتید سطح بالایی طی میکنن که برای من یک فرصت فوق العادست تا یک درس رو از یک منبع قدرتمند اخذ کنم یا سر کلاس دکتر نیک آبادی در دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر واقعا چقدر سطح بالا و خوب و جو مناسب دانشکده که آدم رو خود به خود جلو می اندازه.
از انصاف هم نباید گذشت که یه جایی مثه مانشت رو یکی از همین بچه های شریف پایه گذاری کرده تا ما با هم به بحث و تبادل نظر درسی و غیره بپردازیم.مشکل از من و شما نیست این بحث ریشه ای هستش و ما باید فقط درس بخونیم همین

چقدر خوبه حداقل حرف منم قبول دارین ممنونم ازتون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۹۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close