زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو قدم مانده به دوست...

ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۱ ب.ظ
یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
سلام
ایشالا که حال همه‌گی حسابی خوب باشه و از بابت ماه رمضون خیلی کسل و گرسنه نشده باشیدBig Grin
توی این ماه مبارک اغلب بیشتر از سایر اوقات سراغ قرآن می‌ریم و به خاطر ویژگی‌های خوب این ماه توفیق بیشتری برای انس با این کتاب خوب رو داریم، برای همین به ذهنم رسید که هر کدوم از ماها که قرآن می‌خونیم یک آیه‌ای که توجهمون رو به خودش جلب کرده رو بیاییم اینجا برای هم دیگه بگیم. ایشالا تا آخر ماه به کمک هم‌دیگه کلی نکته‌ی جدید یاد گرفته باشیم و بتونیم واقعا دستورات قرآن رو توی زندگی عملی استفاده کنیم.

ماهی سراسر شادی، برکت، رحمت، مغفرت برای همه آرزومندمHeart

پ.ن: تا الان هنوز قرآن امروزم رو نخوندم، خوندمش ایشالا میام آیه‌ی خودم رو می‌گمSmile

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , vesta , a.oxe50 , mohaddeseh70 , سجاد۶۷ , K@online , احسان مومنی , explorer
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ
دوباره سلام
من آیه‌ی امروزم رو انتخاب کردم
آیه ۳ سوره بقره
الذین یومنون بالغیب و یقیمون الصلاه و مما رزقناهم ینفقون
این آیه به آیه ی قبلی‌‌اش مربوطه، آیه‌ی قبلی از متقین نام برده و این آیه به سه صفت از متقین اشاره کرده. نماز و انفاق که تقریبا واضحه ولی برای ایمان به غیب به توضیحاتی نیاز داشتم که برام روشن بشه این غیب چیه که ایمان و باور قلبی به اون فرق آدم مومن و غیر مومنه !! اون چیزی که در ادامه می‌یاد نتیجه‌ی سرچی است که من برای غیب کردم:
غیب یعنی نهان، مخفی، پنهان ولی پنهان از چی؟ آیا چیزی که ما نتونیم ببینیم مثل اونچه پشت دیواره یا اون چیزی که در فردا رخ می‌ده می‌شه پنهان؟ نه به اینها "شهادت" گفته می‌شه چون انسان این‌ها رو می‌تونه با حواس خودش درک کنه شما اگه برید پشت دیوار متوجه می‌شید پشت اون چه خبره و اگه فردا برسه از وقایع اون مطلع خواهید شد. غیب اون چیزیه که وجود داره ولی با حواس ما قابل درک نیست مثل امواج رادیویی و ... که وجود دارند ولی با حواس ما قابل درک نیستن.
ایمان به غیب یعنی اینکه انسان معترف باشه که اموری در دنیا هست هر چند که انسان ممکنه اون‌ها رو نتونه درک کنه. خدایی هست، این خدا قدرت دارد که یک اموری را انجام دهد. فرشته‌هایی وجود دارند که وظایفی دارند. دعا کردن اثری دارد و دعا می‌تواند موجب رخدادهایی شود مثل وقتی که انسان صدقه می‌دهد و این صدقه موجب رفع بلا می‌شود. ایمان به غیب یعنی ایمان و باور به اینکه خدا می‌تواند از راه‌هایی به انسان مدد برساند، یعنی ایمان به امداد غیبی.
چند نمونه از امدادهای غیبی در زندگی بشر رو اگه بخوام بگم:
۱/ الهام و وحی: آنجا که بشر کم می‌آورد احساس عجز می‌کند خدا به کمک او می‌آید و از طریق وحی و الهام آنچه درست‌تر است را بدو رهنمون می‌شود.
۲/ فراهم شدن اسباب مادی کار: مثلا شما هوس سفر می‌کنید و یه هو دوستتون زنگ می‌زنه که بیا بریم. اسباب مادی کاری که شما به اون احتیاج داری از جایی که نمی‌دونید فراهم می‌شه.
۳/ هدایت و روشن‌بینی: اینکه یه عده توی مشکلات و امور مهم یه چیزهایی رو بهتر از بقیه می‌فهمن و درست تصمیم می‌گیرن و عمل می‌کنن دلیل داره، این ناشی از بینشی است که خدا بهشون داده، این بینش امداد غیبی است.
«ان تتقوا الله یجعل لکم فرقانا» یکی از آثار تقوا همین هدایت الهی است. روشن بینی است.
۴/ تقویت دل و اراده: مثال این مورد جنگ بدر و مدد فرشته‌ها برای اینکه دل مومنان قرص بمونه و نترسند و بجنگند. آیه ۱۲۲ سوره آل عمران و چند آیه بعدش.
۵/ نصرت الهی: خدا بارها در قرآن گفته که اگه من رو یا رسول من رو یاری کنید من هم شما رو یاری می‌کنم. این یاری وعده‌ی خداست.
و البته انقلاب اسلامی ما و جنگ هشت ساله هم پر از نمونه‌های امدادهای غیبی است.
اما آیا این امداد غیبی شامل همه می‌شه؟
امداد غیبی دارای مراتبی است و انسان بر حسب ظرفیتش ازش بهره‌مند می‌شه. امداد برای یک شخص به مقیاس شخصی است، برای یک اجتماع کوچک به مقیاس خودش و برای جامعه جهانی، حکومت واحد جهانی است و ایمان به چیزی مثل مهدویت از اینجا شروع می‌شه....
ممنون از شما که حوصله کردید و تا اینجا خوندید ایشالا که براتون مفید باشه اگه دوست داشتین اطلاعات بیشتر و بهتر رو با قلمی بسیار شیواتر کسب کنید می‌تونید به منبع صحبت‌هام یعنی فصل ششم کتاب آزادی معنوی اثر استاد شهید دکتر مطهری مراجعه کنید.
اینم لینک دانلود کتاب

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

راستی منتظر آیات شما هم هستم Smile

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: هانی الرضا , mohaddeseh70 , vesta , ashena1 , مهشاد
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۰۷ ب.ظ
وَمَن یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

و کسى که از خدا پروا کند براى او راه خروجى (از مشکلات) قرار مى‏دهد و از جایى که حسابش را نمى‏کند، به او روزى مى‏رساند، و هر کس بر خدا اعتماد کند او براى وى بس است. مسلّما خداوند رساننده فرمان و تحقق بخشنده اراده خویش است . به راستى خدا براى هر چیزى اندازه‏اى مقرّر کرده است.

سوره طلاق نشانه های ۲ و ۳

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohaddeseh70 , vesta , happy07 , ashena1 , nina69 , سجاد۶۷ , K@online , احسان مومنی
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۵ ق.ظ
خیر امور اوسطها
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۱۱ ق.ظ
RE: یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)aminkiani2640 نوشته شده توسط:  خیر امور اوسطها

این آیه قران نیست برادر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آیه که من دوست دارم :
وَمَا هَذِهِ الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلَّا لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَإِنَّ الدَّارَ الْآخِرَةَ لَهِیَ الْحَیَوَانُ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ

و زندگى این دنیا جز سرگرمى و بازیچه نیست، و حیات حقیقى همانا سراى آخرت است اگر مى‏دانستند

هر چی بیشتر میخونمش بیشتر میفهمم
بیشتر از دیروز
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1 , happy07 , mohaddeseh70 , مهشاد , سجاد۶۷ , K@online , احسان مومنی , Aseman7
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۳ ق.ظ، توسط Mänu.)

دعای ربنا ؛ با صدای استادشجریان

سوره آل عمران – آیه شماره۸
رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَیْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَةً إِنَّکَ أَنتَ الْوَهَّابُ
پروردگارا ! دل هایمان را پس از آنکه هدایتمان فرمودى منحرف مکن ، و از سوى خود رحمتى برما ببخش ; زیرا تو بسیار بخشنده اى .

سوره مومنون – آیه ۱۰۹
رَبَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنتَ خَیْرُ الرَّاحِمِینَ
پروردگارا ! ما ایمان آوردیم ، پس ما را بیامرز و به ما رحم کن که تو بهترین رحم کنندگانى

سوره کهف – آیه ۱۰
رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَةً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا
پروردگارا ! رحمتى از نزد خود به ما عطا کن ، و براى ما در کارمان زمینه هدایتى فراهم آور .

سوره بقره – آیه ۲۵۰
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ
پروردگارا ! بر ما صبر و شکیبایى فرو ریز، و گام هایمان را استوار ساز ، و ما را بر گروه کافران پیروز گردان

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , ashena1 , vesta , happy07 , mohaddeseh70 , سجاد۶۷ , K@online , احسان مومنی , Aseman7
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ
Re: یک آیه از قرآن که خوندین و خوشتون اومد
آیه های ۱۵۵ و ۱۵۶ و ۱۵۷ بقره:

و البته شما را به سختی هایی چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازماییم و برای صابران بشارت و مژده آسایش از آن سختی هاست. آنانکه چون بحادثه سخت و ناگواری دچار شوند گویند ما بفرمان خدا آمده و بسوی او بازخواهیم گشت آن گروهند که از جانب پروردگار به ایشان درودها و رحمت خاص است و آنها خود هدایت یافتگانند.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1 , Mänu , fatemeh69 , vesta , happy07 , nina69 , mohaddeseh70 , سجاد۶۷ , احسان مومنی
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط vesta.)
آیه ۱۸۶ سوره بقره
آیت الله مشکینی
و چون بندگان من از تو درباره من بپرسند ( بگو که ) من حتما ( به همه ) نزدیکم ، دعای دعاکننده را هنگامی که مرا بخواند اجابت می کنم ، پس دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان آورند ، شاید که راه یابند.

استاد الهی قمشه‌ای
و چون بندگان من ( از دوری و نزدیکی ) من از تو پرسند ، ( بدانند که ) من به آنها نزدیکم ، هر گاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا ( و پیغمبران مرا ) بپذیرند و به من بگروند ، باشد که ( به سعادت ) راه یابند.

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , mohaddeseh70 , Mänu , fatemeh69 , سجاد۶۷ , K@online
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط happy07.)
آیه‌ی امروز من:
آیه‌ی ۱۹۷ سوره مبارکه بقره:
و ما تفعلوا من خیر یعلمه الله و تزودوا فان خیر زاد التقوی و اتقون یا اولی الالباب
هر کار نیکی که انجام می‌دهید خدا آن را می‌داند، و بر شماست که توشه برگیرید و بهترین توشه تقوا است و از من ای خردمندان پروا کنید.

و اما علامت سوال بزرگ من: این تقوا دقیقا چیه و چرا از بین این همه کار خوب مثل جهاد و انفاق و نیکی به والدین و حتی امر به معروف و نهی از منکر که تو حدیث داریم که همه‌ی نیکی‌ها به نسبت امربه معروف و نهر از منکر مثل قطره نسبت به دریاست، خدا گفته بهترین توشه تقواست و بعد از خردمندان خواسته که متقی باشند مثلا نگفته نیکوکاران یا مومنان یا...

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: frr , mohaddeseh70 , vesta , Mänu , سجاد۶۷
ارسال: #۱۰
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷ ب.ظ، توسط vesta.)
آیه ۲۸۶ سوره بقره

آیت الله مشکینی
خداوند هیچ کس را جز به اندازه توانش تکلیف نمی کند ، هر کس هر کار خیری کسب کرده به سود اوست ، و هر کار بدی کسب نموده به زیان اوست ، ( و مؤمنان گویند ) پروردگارا ، اگر ما فراموش نمودیم یا خطا کردیم ما را مؤاخذه مکن پروردگارا ، و بار تکالیف سنگینی ( به کیفر گناهانمان ) بر دوش ما منه چنان که بر کسانی که پیش از ما بودند نهادی. پروردگارا ، و آنچه بدان طاقت نداریم ( از عذاب آخرت ) بر ما تحمیل مکن ، و از ما درگذر ، و بر ما ببخشای ، و بر ما رحم کن ، تو مولای مایی ، پس ما را بر گروه کافران پیروز گردان.

استاد الهی قمشه‌ای
خدا هیچ کس را تکلیف نکند مگر به قدر توانایی او ، نیکیهای هر کس به سود او و بدیهایش نیز به زیان خود اوست. پروردگارا ، ما را بر آنچه به فراموشی یا به خطا کرده ایم مؤاخذه مکن. بار پروردگارا ، تکلیف گران و طاقت فرسا که بر پیشینیان ما نهاده ای بر ما مگذار. پروردگارا ، بار تکلیفی فوق طاقت ما بر دوش ما منه ، و بیامرز و ببخش گناه ما را ، و بر ما رحمت فرما ، تنها آقای ما و یاور ما تویی ، پس ما را بر گروه کافران یاری فرما.

یه وقتایی آدم میمونه واقعا تحمل و ظرفیت امتحانی رو که خدا داره میگیره ازش داره یا نه
خدایا دلمون رو به حضورت محکم کن

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh69 , سجاد۶۷ , K@online
ارسال: #۱۱
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  آیه‌ی امروز من:
و ما تفعلوا من خیر یعلمه الله و تزودوا فان خیر زاد التقوی و اتقون یا اولی الالباب
هر کار نیکی که انجام می‌دهید خدا آن را می‌داند، و بر شماست که توشه برگیرید و بهترین توشه تقوا است و از من ای خردمندان پروا کنید.

و اما علامت سوال بزرگ من: این تقوا دقیقا چیه و چرا از بین این همه کار خوب مثل جهاد و انفاق و نیکی به والدین و حتی امر به معروف و نهی از منکر که تو حدیث داریم که همه‌ی نیکی‌ها به نسبت امربه معروف و نهر از منکر مثل قطره نسبت به دریاست، خدا گفته بهترین توشه تقواست و بعد از خردمندان خواسته که متقی باشند مثلا نگفته نیکوکاران یا مومنان یا...

تقوی یک حالت روحی است که در آن انسان خود را در محضر خدا حس میکند . کسی که تقوی داشته باشد از او کار غیر نیک سر نمیزند و پندار و گفتار او نیک است .

همین به نظرم رسید
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , vesta , سجاد۶۷ , K@online , Aseman7
ارسال: #۱۲
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط happy07.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۶ ب.ظ)freetayyeb نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  آیه‌ی امروز من:

تقوی یک حالت روحی است که در آن انسان خود را در محضر خدا حس میکند . کسی که تقوی داشته باشد از او کار غیر نیک سر نمیزند و پندار و گفتار او نیک است .

همین به نظرم رسید

ممنونم از توجه شما، یه منبع بسیار خوب در زمینه‌ی معرفی تقوا هست، ایشالا فرصت کنم اونچه که خوندم و یاد گرفتم رو خلاصه و دسته‌بندی می‌کنم و برای همه‌ی عزیزان مانشتی می‌ذارم Smile

و اما آیه‌ی امروز:
آیه ۱۲ سوره انعام
قل لمن ما فی السماوات والارض قل لله کتب علی نفسه الرحمه
بگو آنچه در آسمان‌ها و زمین است برای کیست؟ بگو برای خداست همو که مهربانی با بندگان را بر خود واجب کرده‌است.

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , سجاد۶۷
ارسال: #۱۳
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۲۳ ق.ظ
کارتون جالب بود امیدوارم تداوم داشته باشه به خصوص تو این ماه مبارک. فقط یه نکته این که اگر ایه ای ذکر میکنید متن عربیشوم بگذارید چون کار رو قشنگ تر میکنه و دوم این که اگر فرصت کردید یه جستجویی در مورد ایه بکنید راجع به شان نزول ایه و تفسیرهایی که از ایه شده هم اگه چیری گیر اوردید چیزی اضافه کنید. حتی شده لینکشم اینجا بگذارید خوب میشهSmile در کل امیدوارم تا اخر ماه مبارک تداوم پیدا کنه این کار...
اما آیه ای که من خیلی دوسش دارم ایه ۲۶ سوره مریمه. یه تفسیری ازش تو لینک زیر هست که من به اینجا منتقلش میکنم.

در ادامه بخش سوم آیه‌های زندگی، شرح آیه ۲۶ سوره مبارکه مریم با موضوع "معیشت و آرامش خاطر" را می‌خوانید:

گاهی ما بین رفاه مادی و آرامش و رفاه در خانواده خلط موضوع می‌کنیم. قرآن در آیه ۲۶ سوره مبارکه مریم می‌فرماید" فَکُلی وَ اشْرَبی وَ قَرّی عَیْنًا فَإِمّا تَرَیِنَّ مِنَ الْبَشَرِ أَحَدًا فَقُولی إِنّی نَذَرْتُ لِلرَّحْمنِ صَوْمًا فَلَنْ أُکَلِّمَ الْیَوْمَ إِنْسِیًّا".

داستان حضرت مریم را همه می‌دانیم ایشان بعد از این که از عبادتگاه به حکم الهی خارج شد، به مکان دوری رفت و مشکلات بسیار زیادی را برای او این سفر پیش آورد.اولا ایشان یک دختر تنها بود، ثانیا متاهل نبود اما عیسی(ع) را در شکم داشت و ثالثا آب و غذایی نداشت در یک جای دور بود و مردم پشت سر ایشان حرف‌هایی می‌زدند در این شرایط ندا آمد مریم به درخت خرما تکیه بزن و اولین معجزه را همانجا دید به طوریکه درخت خرمای خشکیده برای او خرمای تازه پایین فرستاد. همان ندای غیبی برای او فرمود:"بخور و بیاشام و آرام دل داشته باش" در دستور بعدی فرمود وقتی با مردم ملاقات کردی سکوت کن، لذا مریم(س) روزه سکوت گرفت.

اما از آن سه دستور؛ خوردن و آشامیدن که مربوط به امور دنیوی است اما"قری عینا" به معنی آرامش دل و خاطر انسان از دغدغه‌ها و تشویش های زندگی است. قرآن این حکم را از حکم معیشت جدا کرد و فرمود" نباید بین معیشت و آرامش دل از تشویش و دغدغه خلط مبحث کنید".

گاهی ما در خانواد‌ه‌های خود این اشتباه را می‌کنیم فکر می‌کنیم اگر امکانات و رفاه مناسب در اختیار خانواده و همسر قرار دادیم پس به رسالت خود عمل کردیم در حالی که همسر و فرزند شما نیاز به محبت دارد نیاز به این دارد که یک آرامشی داشته باشد اگر ما بین معیشت و ایجاد آرامش و محبت در خانواده خلط مبحث کنیم از یکی از فرامین الهی تخطی کرده‌ایم این یعنی گناه و تخطی از افعال و اوامر و احکام خداوند که گناه کبیره است.

ما وظیفه ایجاد آرامش داریم تا دغدغه روح و تشویش خاطر خانوده‌هایمان را مرتفع کنیم در سیستم‌های اداری هم این گونه است باید کارمند را این گونه رشد داد تا این سیستم اداری رشد کند. خدا توفیق دهد فقط به فکر معیشت خانواده و جامعه نباشیم بلکه ایجاد آرامش، قرار دل و خروج آنها از تشویش را در برنامه داشته باشیم

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , vesta , fatemeh69 , sahar salehi , fulgent , K@online , احسان مومنی , explorer
ارسال: #۱۴
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۵۲ ب.ظ
قَالَ کَمْ لَبِثْتُمْ فِی الْأَرْضِ عَدَدَ سِنِینَ
گقت چند سال روی زمین زندگی کردید

قالوا لبثنا یومااو بعض یوم

گفتند روزی یا چند روز ماندیم در زمین

قال ان لبثتم الا قلیلا ، لو انکم کنتم تعلمون

گفت به جز اندکی نماندید ، اگر می دانستید

افحسبتم انما خلقناکم عبثا و انکم الینا لا ترجعون

ایا فکر میکردید ما شما رو الکی آفریدیم و شما به سوی ما باز نمیگردید ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , vesta , fatemeh69 , سجاد۶۷
ارسال: #۱۵
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ ب.ظ، توسط happy07.)
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۲۳ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  کارتون جالب بود امیدوارم تداوم داشته باشه به خصوص تو این ماه مبارک. فقط یه نکته این که اگر ایه ای ذکر میکنید متن عربیشوم بگذارید چون کار رو قشنگ تر میکنه و دوم این که اگر فرصت کردید یه جستجویی در مورد ایه بکنید راجع به شان نزول ایه و تفسیرهایی که از ایه شده هم اگه چیری گیر اوردید چیزی اضافه کنید. حتی شده لینکشم اینجا بگذارید خوب میشهSmile در کل امیدوارم تا اخر ماه مبارک تداوم پیدا کنه این کار...

تشویق شما و حضور تک تک دوستان مایه‌ی افتخار و دلگرمی است. از شما و همه ممنونم Heart
اتفاقا خودم هم قصد داشتم که هر آیه‌ای که می‌ذارم کمی هم درباره‌اش صحبت کنم و برای آیه اول این کار رو هم انجام دادم ولی بعد با خودم فکر کردم شاید طولانی شدن متن پست‌ها موجب کسالت بشه، ولی خوب حالا که می‌بینم ازش استقبال می‌شه سعی می‌کنم کمی هم درباره‌شون از یه منبع خوب صحبت کنم و البته قولم برای توضیح درباره تقوا همچنان برقرارهWink
ماهی سراسر آرامش و برکت برای همه‌تون آرزومندمHeart

لینک زیر و پرداخت آنلاین

سپاس‌گزاری شده توسط: jahani , K@online

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دوستان لطف می کنید کوچولو حمایت کنید!؟ H.Mohammadi ۰ ۲,۰۵۹ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۴۲ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۱۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  کمک از دوستان برای حل تمارین omidgh74 ۰ ۱,۷۶۳ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: omidgh74
  نیاز به راهنمایی و تجربه دوستان (ضروری) امیر ای تی ۷ ۵,۳۲۸ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Parisa__karimi
  میزان سنگین بودن ارشد چقدره؟ (دوستانی که ارشد اند یا تموم شده ارشدشون) ya3ya6 ۴ ۳,۰۵۳ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۸۹ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۵۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  نقاشی های که دوست دارید rohollahhit ۲ ۲,۶۷۴ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  سیستماتیک زندگی..دوست داری توی کدوم روزش باشی؟؟ selma ۱۱ ۹,۹۴۲ ۱۱ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close