زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده

ارسال:

Happiness.72 پرسیده:

الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده

سلام دوستان من این مثال رو کاملا درست متوجه نشدم و یه کم تو الگوریتم SRT لنگ میزنم.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

so@ پاسخ داده:

RE: الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده

دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
[تصویر:  320536_41617709435049255548.jpg]

ارسال:

Happiness.72 پاسخ داده:

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
متشکرم من هم اینطوری حل کردم

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام
کلاً در این الگوریتم به طور قبضه ای cpu را به فرایندی که زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد تا به اتمام برسد می دهیم .
مثلا در این مورد ضمیمه اول کار در زمان صفر که فقط p1 را داریم مجبوریم انتخابش کنیم تا زمان یک، بش پردازنده را اختصاص می دهیم ولی در زمان یک تا فرایند P2 واردشد چون زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد P1 قبضه می شود و به جای ان P2 اجرا می شود در زمان ۲ با این که فرایند P3 وارد شد ولی می بینیم که زمان بیشتری نسبت به زمان باقیمانده P1 نیاز دارد بنابرین بازهم خود P1 اجرا می شود در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد.
حالا بین ۷و ۹و۵ معلومه که ۵ کوچکتر است بنابرین p4 تا اتمام کارش و بعد P1 و در اخر هم P3 اجرا خواهند شد.
در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد. دوست عزیز میشه کمی واضح تر توضیح بدید زمان ۵ که p1 تمام میشود به چی اشاره داره ؟ ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

so@ پاسخ داده:

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۰۸ ب.ظ)persianboy1993 نوشته شده توسط:  
(15 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۸ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  دوستمون توضیح کامل دادن من فقط عکس برات میزارم جایشو مشکل داشتی بگو توضی بدم
متشکرم من هم اینطوری حل کردم

(۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۳ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام
کلاً در این الگوریتم به طور قبضه ای cpu را به فرایندی که زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد تا به اتمام برسد می دهیم .
مثلا در این مورد ضمیمه اول کار در زمان صفر که فقط p1 را داریم مجبوریم انتخابش کنیم تا زمان یک، بش پردازنده را اختصاص می دهیم ولی در زمان یک تا فرایند P2 واردشد چون زمان کمتری برای پردازش نیاز دارد P1 قبضه می شود و به جای ان P2 اجرا می شود در زمان ۲ با این که فرایند P3 وارد شد ولی می بینیم که زمان بیشتری نسبت به زمان باقیمانده P1 نیاز دارد بنابرین بازهم خود P1 اجرا می شود در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد.
حالا بین ۷و ۹و۵ معلومه که ۵ کوچکتر است بنابرین p4 تا اتمام کارش و بعد P1 و در اخر هم P3 اجرا خواهند شد.
در زمان ۳ هم به همین علت اتفاق خاصی (قبضه کردن ) رخ نمی دهد تا زمان ۵ که کار P1 تمام شود و خارج گردد. دوست عزیز میشه کمی واضح تر توضیح بدید زمان ۵ که p1 تمام میشود به چی اشاره داره ؟ ممنونم

من نمیدونم از من خواستید توضی بدم یا از Aseman7 ولی خب توضی میدم Big GrinBig Grin
خب ببین تا زمان ۵ که کارp2تمام شد و دیگه تو زمان ۵ کاری تازه واردی نیومده تو صف آماده که بخایم با کارهای p1 p3 p4 مقایسه کنیم بنابراین با کارهایی ک داخل صف انتظار به صورت sjf برخورد میکنیم همینBig GrinBig Grin

ارسال:

Happiness.72 پاسخ داده:

نقل قول: من نمیدونم از من خواستید توضی بدم یا از Aseman7 ولی خب توضی میدم Big GrinBig Grin
خب ببین تا زمان ۵ که کارp2تمام شد و دیگه تو زمان ۵ کاری تازه واردی نیومده تو صف آماده که بخایم با کارهای p1 p3 p4 مقایسه کنیم بنابراین با کارهایی ک داخل صف انتظار به صورت sjf برخورد میکنیم همینBig GrinBig Grin
ممنونم هر دوتون عالی توضیح دادید.

۰
ارسال:

Aseman7 پاسخ داده:

سلام

۰
ارسال:

amirjo0on پاسخ داده:

با سلام،کسی میتونه زمان انتظار اینو به روش srt بگه؟

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۴۷۳ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۶۴۵ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۲۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۶۳۷ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
Rainbow فروش کامل ترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر maneshti_sharifi ۶ ۴,۶۶۰ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  کوتاه ترین مسیر در گراف Sanazzz ۳ ۳,۶۲۵ ۰۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۶۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234
Rainbow رنگین‌ترین شهرها در سرتاسر دنیا αɾια ۱۰ ۴,۴۲۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: hivakish

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close