زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

میزان رضایت شما از منابعی که برای کنکور ۹۴ مطالعه کردید

ارسال: #۱۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۵ ب.ظ، توسط Avril89.)
RE: میزان رضایت شما از منابعی که برای کنکور ۹۴ مطالعه کردید
بنظرم مهم تر از منبع طرح سوال توسط اساتید گرامی هست که دقیقا نمیدونم آیا دانشجوی بخت برگشته دشمن جونشون هست!!!!
یه نمونه ی خیلی بارز مثلا درس سیستم عامل کنکور امسال بود که اساتیـد بی منطق سه تا از فصل سمافور اوورده بودن!!!! خیلی خوبه جای زندگی میکنیم که یسری آدم مثلا استاد گنــــــــــــــــــــــــد میزنن به آیندمون!!
یا مثلا سوالای زبان که در حـــــــد مـــــــــرگ سخت بودن یکی از بچه ها میگفت که ۵۰۴ کامل با ۱۱۰۰ را کامل مسلط بوده اما بازهم خوب نتونسته جواب بده خیلی جالبه یکی دیگه از بچه ها میگفت که دو سه سال تو کار پژوهشو مقالس ولی تا حالا یه همیچنین passageهای تخصصی ندیده بوده!!! یعنی من مطمئنم همون اساتید طراح هم جوابی ندارن واسه کارشون خبـــــــــــــــــ لامصب اونا در حد دکترا بودن هیچی به اندازه ی اون سیستم عاملا جیگرمو خون نکرد خبــــــــــــ لامصـــــــــــــــــــب اون هم فصل هست فقط سمافور، بیـــــــــــــــسواد بی منطق
۶
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , farhad_vr32 , flowerirani , nanajoon
ارسال: #۱۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۱۴ ب.ظ
نه همه منابع نسبت به زمان خوب نیس
۱
۰
ارسال: #۱۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۳ ب.ظ، توسط amiriahmad.)
معماری، پوران پژوهش
منطقی، پوران پژوهش( به شرطی که منطقی ات از قبل خوب باشه... به درد از صفر شروع کردن نمی خوره)
سیستم عامل، مقسمی
۱
۰
ارسال: #۱۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۱۹ ب.ظ
سلام من سال بعد ارشد میدم بنظرتون کتاب راه پیام نور برای الگوریتم رو با ساختار داده قدسی بخونم کفایت میکنه یا پارسه بخرم برای الگوریتمممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱
۱
ارسال: #۲۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۳ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۱۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  هر سال همین موضوع پرسیده میشه . اگه دقت کنید گاهی دو نفر از یک منبع میخونن. یک نفر اون درس را هفتاد درصد میزنه یک نفر بیست درصد یک نفر اصلا" نمیتونه بزنه.
از طرفی دوستان گرامی دقت کنند که بسیاری از منابع موجود در یک درس همپوشانی زیادی دارند . خیلی هم با هم فرق نمیکنن.
مهمتر از منبع طرز خواندن و تفهیم مطلبه.

گاهی هم یک منبع برای همه خوب نیست.بعضی پایه ضعیف تری دارند یا در طول ترم درسی را ضعیف تر بودن. بعضی نه.مثلا" clrs کتاب خوبیه ولی واسه همه خوب نیست.

معمولا" همه منابع همه مطالب را یکجور نمیگن. و ممکنه یک منبع یک موضوعی را قابل فهمتر توضیح داده باشد و یک موضوعی را اصلا" توضیح خوبی نداده اند.
مهمتر از منبع اینه که شخص با خوندن موضوعی از روی آن بتونه مثلا" چهل پنجاه درصد مسائل اون مبحث را حل کنه. وگرنه در کنکور ،خوندن یه کتاب،که مثلا" رتبه تک رقمی کنکور خونده، حتی دو سه بار، تضمینی ایجاد نمیکنه که شما بتونید درصد قابل قبولی بیارید.

منبع مهم نیست. مهم اینه که وقتی میخونیدش کامل بفهمید.
فقط حسب تجربه بود.

با آقا فرداد کاملا موافقم. در کنارش تست محور کار کنید. یعنی مثلا من برای حل تست حداقل ۲-۳ تا کتاب رو بررسی میکردم و فاز یادگیری عمقی من در حل تست و تمرین بود نه با خوندن کتاب و خیلی خوب جواب گرفتم خصوصا برای دروس مدار منطقی، ساختمان، الگوریتم، نظریه و هوش.

در ضمن سوالای سال های مختلف هر چند فرق کرده اما اگه در حالت کلی بررسی بشه و دید ما محدود به یه درس نباشه ، بنظرم تقریبا همه سال ها در یک رده هستن ( خصوصا از سال ۸۸ به بعد).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , elahe-comp , m450ud , farhad_vr32 , faraaz_mb , d_felfelak
ارسال: #۲۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ ب.ظ
به نظر من دلیل سخت بودن زبان نسبت به سال های گذشته هم ضریب شدنش با دروس ریاضیات بود.

[تصویر:  00518598400828855611.gif]
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503
ارسال: #۲۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۴ ب.ظ)negar_89 نوشته شده توسط:  بنظرم مهم تر از منبع طرح سوال توسط اساتید گرامی هست که دقیقا نمیدونم آیا دانشجوی بخت برگشته دشمن جونشون هست!!!!
یه نمونه ی خیلی بارز مثلا درس سیستم عامل کنکور امسال بود که اساتیـد بی منطق سه تا از فصل سمافور اوورده بودن!!!! خیلی خوبه جای زندگی میکنیم که یسری آدم مثلا استاد گنــــــــــــــــــــــــد میزنن به آیندمون!!
یا مثلا سوالای زبان که در حـــــــد مـــــــــرگ سخت بودن یکی از بچه ها میگفت که ۵۰۴ کامل با ۱۱۰۰ را کامل مسلط بوده اما بازهم خوب نتونسته جواب بده خیلی جالبه یکی دیگه از بچه ها میگفت که دو سه سال تو کار پژوهشو مقالس ولی تا حالا یه همیچنین passageهای تخصصی ندیده بوده!!! یعنی من مطمئنم همون اساتید طراح هم جوابی ندارن واسه کارشون خبـــــــــــــــــ لامصب اونا در حد دکترا بودن هیچی به اندازه ی اون سیستم عاملا جیگرمو خون نکرد خبــــــــــــ لامصـــــــــــــــــــب اون هم فصل هست فقط سمافور، بیـــــــــــــــسواد بی منطق

============
من کتابی زبان میخوندم اگر مثل سوالت مثل سالهای قبل بود حتما ۳۰رو میزدم نرم زدم اما ایتی واقعا سخت بود واقعا زبان سخت بود وطراح ها دمدمی شدن هرسالی یه درسی رو گند میزنن سال قبل شبکه والگوریتم وساختمان وحشتناک بود امسال پایگاه و زبان... سال بعد احتمالا سیستم و هوش سخت میدن
چی بگیم وقتی قدرت هیچ غلطی ندارم بهتره لال بشم
۴
۰
ارسال: #۲۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ب.ظ
من از ریاضی مهندسی پارسه و امار پارسه خیلی راضی ام واقعا عالی اند هم کنکور خوب زدم هم ازمون های ازمایشی

آینده همان است که ما می اندیشیمUndecided
۲
۰
ارسال: #۲۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  به نظر من دلیل سخت بودن زبان نسبت به سال های گذشته هم ضریب شدنش با دروس ریاضیات بود.

البته هر سال ۱-۲ درس رو سخت میدن و طبیعیه. حالا جالب تر از اون، این هست که میانگین درصد افراد تغییر چشمگیری نمیکنه. یعنی اگه کنکور سخت باشه و یا متوسط معمولا درصد افراد و میانگین تغییر ویژه ای نمیکنه. اینو طبق مشاهدات چند سال پشت سرهم میگم!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000 , flowerirani
ارسال: #۲۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۴۰ ب.ظ
منابع واقعا اووونقدرا که فک میکنید مهم نیسن
من پارسال سعی کردم بهترین منابعو پیدا کنم
اما درست خوندنشون مهمه
درست جمع بندی کردن
منابعی که دوستان نوشتن خوب و کامله
سعی کنید یه برنامه ریزی عالی داشته باشید تا بتونین خوب جم بندی کنید و هفته آخر کاملا آماده باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , dr.a_AI , faraaz_mb
ارسال: #۲۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۴۰ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  منابع واقعا اووونقدرا که فک میکنید مهم نیسن
اما درست خوندنشون مهمه
درست جمع بندی کردن
سعی کنید یه برنامه ریزی عالی داشته باشید تا بتونین خوب جم بندی کنید و هفته آخر کاملا آماده باشید
ولی به نظر من خیلیم مهمن
مثلا همین هوش راهیان، دوست دارم آتیشش بزنم! همه میگفتن عالیه ولی اصلا خوب نبود، تعداد مثالاش خیلی کم بود و منطبق بر کتاب مرجع هم که تازه فهمیدم نبوده Angry(سوال ارضای محدودیت امسالو هیچوقت فراموش نمیکنمSad)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elhamgh , faraaz_mb
ارسال: #۲۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۵۳ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۴۰ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  منابع واقعا اووونقدرا که فک میکنید مهم نیسن
اما درست خوندنشون مهمه
درست جمع بندی کردن
ولی به نظر من خیلیم مهمن
مثلا همین هوش راهیان، دوست دارم آتیشش بزنم! همه میگفتن عالیه ولی اصلا خوب نبود، تعداد مثالاش خیلی کم بود و منطبق بر کتاب مرجع هم که تازه فهمیدم نبوده Angry(سوال ارضای محدودیت امسالو هیچوقت فراموش نمیکنمSad)
من با همین راهیان از ۴ تا سوال هوشی که زدم ۳ تا درست بودمیدونم زیاد نیس ولی حس میکنم واسه سوالای امسال بد نیست و اون ارضای محدودیت هم ه اشتباه زدم دقیقا تو راهیان ذکر شده که هیوریستیک mrv قوی تر است ولی درجه ای هم میتواند راهگشا باشد....من کاملا خودمو مقصر میدونم در این باره
چون دقیقا جمع بندی و مرور هوشو گذاشتم واسه روز قبل از کنکور و اصلا نرسیدم ارضای محدودیت رو مرور کنم
اصلا نمیشه راهیان رو مقصر دونست...
۳
۰
ارسال: #۲۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۳ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۴۰ ب.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  
من با همین راهیان از ۴ تا سوال هوشی که زدم ۳ تا درست بودمیدونم زیاد نیس ولی حس میکنم واسه سوالای امسال بد نیست و اون ارضای محدودیت هم ه اشتباه زدم دقیقا تو راهیان ذکر شده که هیوریستیک mrv قوی تر است ولی درجه ای هم میتواند راهگشا باشد....من کاملا خودمو مقصر میدونم در این باره
چون دقیقا جمع بندی و مرور هوشو گذاشتم واسه روز قبل از کنکور و اصلا نرسیدم ارضای محدودیت رو مرور کنم
اصلا نمیشه راهیان رو مقصر دونست...
سوالای آخر فصلشو دیدین چطوری حل کرده؟ همش گفته گزینه سنجش اشتباس و باید دو گزینه درست باشه. اصلا نگفته چون mrv قویتره پس اینی که این میگه درستتره، میگه هردوتاش هم mrv هم درجه ای درستن!!!!
۱
۰
ارسال: #۲۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۱۶ ب.ظ
سوالای کنکور واقعا سلیقه ای هست...
دیدین آقای دکتر حقیقت همش تو پاسخنامه گیر دادن به طراحا که غلطه سوالاتون؟؟
کاری نمیشه کرد
بستگی به نظر طراحا داره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۳۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۸ ق.ظ
سلام.
فقط همین تعداد لرشد شرکت کردند؟؟؟
باقی دوستان نظری ندارن؟
همه از منابع راضی بودن؟
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۴۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۳۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۵ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۱۰۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۰۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۵۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close