زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)

ارسال: #۱۶
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۲ ق.ظ
RE: آموزش کامل شیوه نوشتن یک مقاله (ویژه مانشت)
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ممنون از زحمات شما.مقالاتتون رو هم میشه بذارید.

مقالات رو چون نفر دوم دوست دانشگاهیم بوده نمیتونم اما خودم خیلی دوست داشتم بزارم بذاریت باش صحبت کنم اگر اونم اجازه داد روی چشم میزارم
البته دو هفته دیگه ieee چاپ میشه میتونید با تکنیک دور زدن دانلود کنیدBig Grin
۹
۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , shine , hardware23 , hanif , banafshehjooon , k_111 , farahnaz , Dr.Cnet , Pegasus , hosshah
ارسال: #۱۷
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ب.ظ
البته خیلی خوب میشد اگه جناب دکتر میومدن و مارو تو این راه کمک میکردم و ما میتونستیم از تجربه های ایشون بهره میبردیم
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet
ارسال: #۱۸
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ ب.ظ
شما تو چه زمینه ای مقاله دادید؟

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط Br2012.)
قبل از گام سوم برای زنگ تفریح یه مطلب براتون میزارم که حتما به دردتون میخوره

چیزی که میخوام بگم در مورد فاکتور های اعتبار هر کنفرانس یا ژورنال هست اصولا چند تا فاکتور خیلی مهم هستن در ارزش یه مقاله:

تعداد اجرای کنفرانس:
این فاکتور هر چقدر بیشتر باشه مقاله های که توش اصطلاحا Accept میشه ارزش بهتری داره و البته فقط این فاکتور مهم نیست و در با ارزش بودن یه مقاله بقیه فاکتور‌ها هم مهم هستش.

محدود بودن حوزه کنفرانس(تخصصی بودن):
قاعدتا هر چقدر کنفرانس تخصصی‌تر باشه پس داور هایی که توی اون کنفرانس دعوت میشن قوی‌تر هستن و به همین دلیل مقاله ای که Accept بشه اعتبار بیشتری داره و نشون میده که مقاله شما حرفی برای گفتن داشته.

داور ها:
داور هایی که توی اون کنفرانس قضاوت میکنن هم میتونه مهم باشه این که داور‌ها از دانشگاه های معتبر باشن یا از دانشگاه هاب ضعیف خیلی مهمه

Impact Factor:
این مفهوم بر میگرده به امتیاز ژورنال‌ها و نشان دهنده درجه اعتبار هر ژورنال هست و هر چیی بیشتر باشه بهتر هست و اکثر ژورنال های رشته کامپیوتر از ۵ بیشتر نیستن و اگه شما حتی یه ژورنال با درجه ۱ هم داشته باشید راهتون برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر باز هست من توی پیوست impact factor ژورنال های معتبر رو گذاشتم

معمولا هر کنفرانس ممکنه تو یه کشور برگذار بشه و نمیشه کشور برگذار کننده کنفرانسو یه امتیاز قلم داد کرد
دوستان میتونن کاملش کنن
با تشکر از استاد گرامی سر کار خانم رستگار پور

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  شما تو چه زمینه ای مقاله دادید؟
من با یکی از بچه های رشته برق بهینه سازی مدار های FPGA با استفاده از الگوریتم های کوتاه ترین مسیر که بخش مدارش رو دوستم انجام دادن و شبیه سازی الگوریتم هارو رو هم بنده
والان هم دارم روی Cloud Computing میکنم آخه این زمینه حالا حالاها جای مقاله دادن داره

فایل‌(های) پیوست شده
Journals.pdf
اندازه فایل: ۵۱/۳۴ KB
۲۶
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , saba_1984 , Potential , MehdizadeMilad , Ofogh , banou , مازیار صفایی , baran , reyhaneh64 , saba59 , saria , alirrrrrr , eliazad , hardware23 , **sara** , web132 , aahmadi83 , LORD0098 , ف.ش , f_a , banafshehjooon , Lonely Palm , sasan-ata , k_111 , CS_IT , masume_ml , Dr.Cnet , parmis , Engineer , F.N.44 , StudentSE , Pegasus , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , Good! , fatemeshafaei , marjan sadat , sharif95
ارسال: #۲۰
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۰ ب.ظ
طریقه محاسبه IF و h-index رو هم بگید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet
ارسال: #۲۱
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  طریقه محاسبه IF و h-index رو هم بگید.

به نکته خوبی اشاره کردی blackkhalo ‌ی عزیز تشکر:
[/align]

h-index چی هست؟
H-Indexشاخص جدیدی از شاخص‌های علم‌سنجی است. این شاخص در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط Jorge Hirsch در دانشگاه کالیفرنیا ابداع شد. این شاخص در واقع با هدف ارزیابی کیفی اثر و ارزیابی کمی برون‌داد پژوهشی محققین ابداع شده است این تعریف کتابی
اما بهتر بگم
مفهوم H-Index عبارت است از تعداد مقالات نویسنده که تعداد ارجاعات برابر با h و یا بیشتر از آن دارند. مثلا چنان‌چه H-Index محققی ۵ باشد، مفهوم آن این است که این محقق حداقل ۵ مقاله منتشر شده دارد که هرکدام حداقل ۵ استناد یا Citation دارندامروزه این شاخصو معادل همون Impact Factor واسه محققین محسوب میشه.

این هم شیوه محاسبه h-index در بانک اطلاعاتی scopus همونطور که میدونیم scopus یک موتور جستجو گر مقاله هستش:

[align=center][تصویر:  33260_1_1379098261.jpg]
۱۹
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , hanif , saba_1984 , gandomgun , xps1530 , mona23 , shine , baran , eliazad , sahar_vafai , **sara** , LORD0098 , banafshe , banafshehjooon , Lonely Palm , sasan-ata , k_111 , CS_IT , akfe , Dr.Cnet , parmis , misagh01 , Sami65 , Pegasus , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , Good! , fatemeshafaei
ارسال: #۲۲
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۱۷ ب.ظ
ممنون از اطلاعات فوق العاده تون

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Dr.Cnet
ارسال: #۲۳
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ ب.ظ
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۷ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  ممنون از اطلاعات فوق العاده تون

خواهش میکنم امیدوارم مفید واقع بشه
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanif , Dr.Cnet
ارسال: #۲۴
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۴ ب.ظ، توسط Br2012.)
گام سوم در تهیه مقاله:

نوبت به گام سوم در تهیه مقاله رسید در گام دوم ما تونستیم نحوه جمع آوری اطلاعات رو برای مطالعه در موضوع انتخابی رو یاد بگیریم
حالا ما موندیمو کلی فایل pdf , doc و... که هر کدوم از یه نوع هست مثلا ممکن هست در بین اطلاعات جمع آوری شده مقاله هایی باشه که در کنفرانس ارائه شده و یا کتاب یا ژورنال یا... پس باید قبل از هر کاری منابع رو یه مرتب کرد اما قسمت اصلی مونده و اون نحوه خوندن و استفاده از این مطالب هست که جمع کردیم.
در فایلی که امشب آپ میکنم سعی داریم تکنیک هاییرو ارائه بدیم که با استفاده از اونها نهایت استفاده از مطالب جمع آوری شده رو ببریم و تا حد کافی بتونیم عمق مطلب رو درک کنیم که بتونیم بعد از درک صحیح به فکر نظر دادن در اون موضوع باشیم

دوستان هر سوالی در هر زمینه از مقاله دارن بپرسن سعی میکنم در بخش زنگ تفریح مقاله به او بپردازم

یا علی
۲۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , saba_1984 , Potential , Ofogh , shine , baran , hardware23 , fatemeh85 , **sara** , banafshehjooon , sasan-ata , k_111 , Hera , CS_IT , akfe , Dr.Cnet , sy_NBA , misagh01 , Engineer , Pegasus , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , Good! , fatemeshafaei , afrooz-OMD
ارسال: #۲۵
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۳ ب.ظ، توسط parimehraban.)
سلام
ممنون اززحمات دوست عزیز br2011 .
خیلی خوب گفتید عالیه ادامه بدید . تشکر فراوان ...........
میشه کتابخانه های دیجیتالی که رایگانه را معرفی کنید ؟ کتابخانه های دیجتالی که پول میخوان اگه نشد دورشون زد باید چطور مقاله را ازشون خریداری کنیم ؟؟؟؟؟؟
چطور چکیده نویسی کنیم تو خوندن و نگارش مطالب جمع آوری شده شما از کی راهنمایی گفتید ؟
اگر امکانش هست این تایپیکا طوری بنویسید که برای کسایی که میخوان از صفر شروع کنند هم مفید باشه یعنی خیلی ساده‌تر و روان‌تر اگر امکانش هست .
شما برای نوشتن مقاله اتون چقدر زمان بردید ؟ و حدوا چند صفحه نوشتید ؟
میشه مقاله را به نام دو نفر هم ثبت کرد ؟

اگرچیزی را از ته دل بخواهید نیروی اراده دستیابی به آن را پیدا خواهید کرد
اعتقاد + تلاش = پیروزی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: niousha , sasan-ata , Dr.Cnet , mhr.ash
ارسال: #۲۶
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۹ ب.ظ
بی‌ زحمت پایگاه‌ های علمی‌ که در زمینه کامپیوتر قوی هستن رو هم نام ببرید. چند وقت پیش در یه زمینه ای‌ دنبال مقاله بودم. توی science direct و چند تا دیگه از پایگاه‌ های معروف چیز خاصی‌ پیدا نکردم ولی‌ توی IEEExplore مقاله‌های خوبی پیدا کردم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dr.Cnet , Good!
ارسال: #۲۷
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۹ ب.ظ
میشه در مورد فایل ژورنال که گذاشتید یه کم بیشتر توضیح بدید ؟

اعتقاد + تلاش = پیروزی
۰
۰
ارسال: #۲۸
۲۳ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط Br2012.)
شرح گام سوم در تهیه مقاله در فایل پیوست هستش امیدوارم استفاده کنید و مفید واقع بشه
یا علی
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ) نوشته شده توسط:  سلام
ممنون اززحمات دوست عزیز br2011 .
خیلی خوب گفتید عالیه ادامه بدید . تشکر فراوان ...........
میشه کتابخانه های دیجیتالی که رایگانه را معرفی کنید ؟ کتابخانه های دیجتالی که پول میخوان اگه نشد دورشون زد باید چطور مقاله را ازشون خریداری کنیم ؟؟؟؟؟؟
چطور چکیده نویسی کنیم تو خوندن و نگارش مطالب جمع آوری شده شما از کی راهنمایی گفتید ؟
اگر امکانش هست این تایپیکا طوری بنویسید که برای کسایی که میخوان از صفر شروع کنند هم مفید باشه یعنی خیلی ساده‌تر و روان‌تر اگر امکانش هست .
شما برای نوشتن مقاله اتون چقدر زمان بردید ؟ و حدوا چند صفحه نوشتید ؟
میشه مقاله را به نام دو نفر هم ثبت کرد ؟

خیلی خوشحالم که دوستان پیگیر این تاپیک هستند متشکرم

شما چند مبحث بیان کردید:
۱-باید بگم که معمولا سایت های رایگا دارا‌ی مقالات خوبی نیستن و مقالات به روز و با اعتباری ندارن و هر چند که نمیشه ازشون چشم پوشی کرد من doaj رو در زمینه کامپیوتر معرفی کردم
۲-اگر نشد دور بزنید میتونید اگر دانشجو هستید از سایت کتابخونه ملی ایرا ن در تهرا ن به صورت مجانی ار ieee دانلود کنید و زحمتشو به جون بخرید یا از دانشگاه ها
۳-در مورد شیوه نگارش مقاله به صورت کامل در گام آخر توضیح میدیم عجله نکنید
۴-زمانی که من روی مقاله کار کردم ۴ ماه بود البته به همراه دوست دانشگاهیم البته ما قبلش اطلاعاتی در اون زمینه داشتیم
۵-در مورد تعداد صفحه این بستگی به کنفرانسش داره که خودش تعیین می کنه چند صفحه باشه و نگران نباش کنفرانس‌ها به تعداد برگ بیشتر امتیاز نمیدن بلکه به کیفیت نمره میدنSmile
۶-بله مقاله میشه چند نویسنده داشته باشه اما زیادش دیگه جالب نیست
۷- در مورد فایلی که گذاشتم برای ژورنال‌ها در زنگ تفریح اول توضیح دادم مطالعه کنید
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بی‌ زحمت پایگاه‌ های علمی‌ که در زمینه کامپیوتر قوی هستن رو هم نام ببرید. چند وقت پیش در یه زمینه ای‌ دنبال مقاله بودم. توی science direct و چند تا دیگه از پایگاه‌ های معروف چیز خاصی‌ پیدا نکردم ولی‌ توی IEEExplore مقاله‌های خوبی پیدا کردم.

بله همه موتور جستجو‌ها جالب نیستن اما توی ۴ تا فایلی که در اول تاپیک آپلود کرردم پایگاه های اطلاعاتی زیادی معرفی شده از اونها میشه استفاده کرد و غیر از اینها چیز خاصی که از اینها بهتر باشه فکر نکنم باشه یا اگه هست به ذهن من قد نمیدهSmile

فایل‌(های) پیوست شده
Review.pdf
اندازه فایل: ۱۰۰/۳۶ KB
۲۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , hanif , parimehraban , saba_1984 , Potential , MehdizadeMilad , xps1530 , shine , baran , saba59 , alirrrrrr , eliazad , hardware23 , fatemeh85 , sahar_vafai , byb , **sara** , web132 , Aurora , LORD0098 , banafshehjooon , sasan-ata , k_111 , Hera , masume_ml , parmis , neilabak , miss_mx , StudentSE , Pegasus , hiva60 , hamid1989 , kaviresabz , hosshah , fatemeshafaei , marjan sadat
ارسال: #۲۹
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۵ ق.ظ، توسط parimehraban.)
من فکر میکنم دیگه نیازی نیست برای مقاله نویسی کلاسی بریم شما گامتونا خوب پیش می برید . لطف کردید . منتظر گام بعدی هستم

کار هایی که باید در این فاز انج م داد به شرح زیر هستش:
یک توجه کامل به جزئیات و مطالعه اونها ·
به چالش کشیدن هر کدام از فرض‌ها در جملات مقاله ·
توجه کردن و مقایسه درک خود از فرض‌ها و فرضی که نویسنده مطرح کرده است ·
جمع آوری ایده‌ها برای تحلیل مقاله های بعدی

اگه تو خوندن مقاله فرضیه نویسنده اشتباه باشه میتونیم تو مقاله خودمون تصحیح کرده و بگوییم که در مقاله مربوط به این نویسنده این فرضیه رد میشه ؟؟؟؟؟؟؟

اعتقاد + تلاش = پیروزی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , baran , sasan-ata , fatemeshafaei
ارسال: #۳۰
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۴ ب.ظ، توسط Br2012.)
(۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ ق.ظ) نوشته شده توسط:  من فکر میکنم دیگه نیازی نیست برای مقاله نویسی کلاسی بریم شما گامتونا خوب پیش می برید . لطف کردید . منتظر گام بعدی هستم

خواهش میکنم دوست عزیز
خوشحالم که مفید واقع شدن استفاده شما باعث دلگرم شدن ما و مصمم شدن ما برای ادامه میشه
(۲۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ ق.ظ) نوشته شده توسط:  من فکر میکنم دیگه نیازی نیست برای مقاله نویسی کلاسی بریم شما گامتونا خوب پیش می برید . لطف کردید . منتظر گام بعدی هستم

کار هایی که باید در این فاز انج م داد به شرح زیر هستش:
یک توجه کامل به جزئیات و مطالعه اونها ·
به چالش کشیدن هر کدام از فرض‌ها در جملات مقاله ·
توجه کردن و مقایسه درک خود از فرض‌ها و فرضی که نویسنده مطرح کرده است ·
جمع آوری ایده‌ها برای تحلیل مقاله های بعدی

اگه تو خوندن مقاله فرضیه نویسنده اشتباه باشه میتونیم تو مقاله خودمون تصحیح کرده و بگوییم که در مقاله مربوط به این نویسنده این فرضیه رد میشه ؟؟؟؟؟؟؟

بله اگه به اشتباه بودن فرض هایی که نویسنده مقاله داشته پی ببرید و حتی این فرض اشتباه باعث ایراد در نتیجه مقالش شده باشه شما میتونید فرض درستو ارائه بدید البته اگر قبل از شما به اون اشتباه پی نبرده باشن
بعضی مقالات هستن که چیز جدیدی ندارن برای گفتن اما مورد توجه قرار میگیرن به عنوان مثال ممکنه شما در رابطه با یک موضوع بیاید و چکیده بهترین مقالات در اون زمینه که مربوط به چند سال هستش رو ارائه بدین و این جور مقاله های من دیدم که خیلی بهشون بها داده شده
۱۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , saba_1984 , shine , baran , hardware23 , sahar_vafai , hanif , **sara** , banafshehjooon , sasan-ata , k_111 , Hera , sy_NBA , misagh01 , Pegasus , hiva60 , kaviresabz , Good! , fatemeshafaei

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۲۵ دیروز ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۴۸ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۵۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۴۷۷ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۹ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۳۱,۱۵۱ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۹۹۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۳ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۱۱۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۵۷ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close