زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

ارسال: #۴۶
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۳ ب.ظ
RE: بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  ممنونم دوستان.من به خاطر شرایط بدی که از سر گذروندم بدنم کمی اسیب بذیر شده و اکثرا موقع روزه گرفتن سردرد میگیرم...اینو موقعی که قضای روزمو میگرفتم فهمیدم.احتمالا مجبور شم از بعد افطار تا سحر بشینم سر درس و اگه حالم بهتر بود کمی هم در طول روز بخونم.ممنون میشم اگه روشهای تغذیه ای سراغ دارین معرفی کنین که چیا خوبه برای اینکه مغز بکشه ماه رمضونی....که همه بتونن استفاده کنن.ممنون

بعد از ۱۰ سال روزه گرفتن فقط پارسال تونستم کل ماه رمضان رو کامل بگیرم
برای سحری کشک محلی + ۳ قاشق روغن حیوانی رو تیلیت (tilit)کن
جفتشون باید اصل و محلی باشه

یه بار امتحان کن ضرری نداره

فقط یه نکته مصرف مداوم اون باعث یبوست میشه و باید غذاهای مسهل کننده مصرف کنی

وقتی خدا را بیش از هر چیز دوست داشتی،
جشن بگیر مومن شدنت را...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۴۷
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۴ ق.ظ
سلام بچه ها من امروز صبح بلند شدم که درس بخونم، ۱ ساعت مدار الکتریکی خوندم(مفید). ولی واقعا کم آوردم و تا افطار نمیتونم دیگه درس بخونمUndecidedUndecided فک میکردم میتونم بخونم و برنامه ریزی هم کردم ولی فک کنم باید بیخیال درس خوندن تو ماه رمضون بشم؛ البته سعی میکنم بعد از افطار ۲ساعت بخونم.
اگه نظر بدید ممنون میشم...

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال: #۴۸
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۹ ب.ظ
من امروز بعد سحر خوابیدم تا ٨.٣٠ از ٩ شروع کردم تا ٢ ، ٣ ساعت مفید خوندم !! ٤-٦ هم ، ٢ ساعت خوندم !! الانم که رو به قبلم :دى. ٥ ساعت واسه ماه رمضون فکنم خوب باشه ! شاید ٢ ساعتم شب زبان بخونم که میشه ٧ ساعت ! البته امروز روز اول بود انرژیم زیاد بود ! خدا کمک کنه بقیه روزام همینجورى پیش بره راضیم ، واسه ماه رمضون زیادم هست !
۲
۰
ارسال: #۴۹
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط be_sooye_movafaghiat.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۴ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  سلام بچه ها من امروز صبح بلند شدم که درس بخونم، ۱ ساعت مدار الکتریکی خوندم(مفید). ولی واقعا کم آوردم و تا افطار نمیتونم دیگه درس بخونمUndecidedUndecided فک میکردم میتونم بخونم و برنامه ریزی هم کردم ولی فک کنم باید بیخیال درس خوندن تو ماه رمضون بشم؛ البته سعی میکنم بعد از افطار ۲ساعت بخونم.
اگه نظر بدید ممنون میشم...

اصلا مهم نیست که توی ماه رمضون نخونید...

نگران نباشید...

فقط اگر که می خواید توی جو درس خوندن باشید و کلا جدا نشید که این طوری بهتر هست خیلی... یکی دو ساعت روزی بخونید... همین

من از روی دلسوزی بهتون میگم واقعا... چون پارسال خیلی الکی فشار میاوردن همه... اصلا این جو سازی درست نیست...

دیر نیست اصلا بعد ماه رمضون واقعا...

دعا کنید منم به چیزایی که می خوام برسم...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , ریحان , ashena1 , chaka
ارسال: #۵۰
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
ممنون به خاطر راهنماییتون... سعی میکنم بعد از افطار ۲ساعت بخونم.. در طول روز هم ۱،۲ ساعت رو پروژه کارشناسیم کار میکنم.. ایشالا بعد از ماه رمضون بطور جدی شروع میکنم. واسه دعا هم خیالتون راحت..البته آدم خوبی نیستم ولی دعاتون میکنم که به چیزی که میخواید برسید..

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , be_sooye_movafaghiat
ارسال: #۵۱
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۷ ق.ظ، توسط ashena1.)
(۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۹ ب.ظ)mshelman نوشته شده توسط:  من امروز بعد سحر خوابیدم تا ٨.٣٠ از ٩ شروع کردم تا ٢ ، ٣ ساعت مفید خوندم !! ٤-٦ هم ، ٢ ساعت خوندم !! الانم که رو به قبلم :دى. ٥ ساعت واسه ماه رمضون فکنم خوب باشه ! شاید ٢ ساعتم شب زبان بخونم که میشه ٧ ساعت ! البته امروز روز اول بود انرژیم زیاد بود ! خدا کمک کنه بقیه روزام همینجورى پیش بره راضیم ، واسه ماه رمضون زیادم هست !

ینی آفرین به این انرژی
البته به تخته هم زدما!!!!
ماشا ال...
ان شا ال... که همواره شاد باشی و موفق و بهتر ازاین ها ...
۰
۰
ارسال: #۵۲
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۴۴ ق.ظ
سلام
اتفاقا این سوال منم بوده
ولی بالاخره به این نتیجه رسیدم
صبح ها از حدود ۹تا ۱۳که شاید بشه گفت سه ساعت مفید میشه
شب ها از ۱۲به بعدحالا یه نفر میتونه تا سحر میخونه یکی هم ممکنه سخت باشه (به نظرم بازدهیش خیلی کمه حتی اگه سرحالم باشی)در کل به نظرم روزی ۴ساعت مفید میشه درس خوند
در طول روز هم میشه زبان خوند
نکات خاصی از هردرس رو که خوندیم یادداشت کنیم
به نظرم اگه خیلی تو این ماه به خودمون سخت نگیریم نه اینکه کاملا رهاش کنیم!!!!باعث میشه انرژی فوق العاده ای برای ماه اینده داشته باشیم
موفق باشید

یک راند دیگر مبارزه کن
وقتی پاهایت چنان خسته اند که به زور راه میروی
وقتی که سر و رویت زخمی شده
یک راند دیگر مبارزه کن
و به یاد داشته باش
مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند
هرگز شکست نمیخورد...
۲
۰
ارسال: #۵۳
۱۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۷ ب.ظ
به نظرم درس اونقدر ارزشنداره که بخوایم بخاطرش از روزه بگذریم
فقط یه چیز یادمون باشه اول خدا دوم خدا سوم خدا بعد تلاش تلاش تلاش
خدا رو بذاریم کنار بخاطر درس؟؟؟؟؟؟
به نظرم شده ۳-۴ ساعت در روز بخونیم اما مفید باشه
و ۲-۳ ساعتم بعد افطار کافیه برای روزای اول...
این نظر شخصیه منه و هیچ منظور وقصد بدی ندارم دوستای گلم....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۵۴
۱۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط Masoud05.)
بنظر من کسی که یه پایه متوسط داشته باشه میتونه از اواخر شهریور شروع کنه. کسایی که پایه ضعیفی دارن اولا توصیه میکنم ۱یا ۲ درس که واقعا باهاش مشکل دارن رو حذف کنن (خصوصا چیزی مثل مدار الکتریکی یا ریاضی مهندسی) ثانیا ۲ درس رو تا اوخر شهریور تموم کنن.
اینکه خیلی زود شروع کنید و با فشار زیاد هم باشه بنظرم چیز خوبی نیست چون تو دی میبرید و تا خودتون رو پیدا کنید میشه بهمن و ۱ ماه خیلی با ارزش رو از دست میدید. بنظرم این روزا در حد ۱-۳ ساعت خیلی خوبه . بعدش انشاالله دهه دوم مرداد که ماه رمضان تموم شد یه مقدار بیشترش کنید .

من الان خوندم اینطوریه که شبا ساعت ۱۱ تا ۴ حدود ۲ ساعت مفید میخونم. بعدش میخوابم و حدود ۲ ساعت هم بین ۱۱ تا ۱۳ میخونم.
بعدش میرم سراغ کارای که خیلی فکر نیاز نداره و اونا رو انجام میدم ( مرور مباحث ساده + زبان + مرتب کردن فایل ها و...)
(البته من برا کنکور نمیخونما Smile )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , chaka

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۴۸۵ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۹۱ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۹۷۴ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۳۸۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۴۱۲ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۲۷۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۴,۹۹۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۵۳ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close