زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

ارسال: #۳۱
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ ب.ظ
RE: بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۲ ب.ظ)bahman.pm نوشته شده توسط:  اگه می خواید روزه بگیرید درس نخونید چون اصلا بازدهی نداره. تو این ماه کارایی که دوست دارید انجام بدین و تجدید قوا کنید برای ماه های بعدی مونده تا کنکور.
اگر درس میخونید روزه نگیرید چون درس خوندن برخلاف ظاهرش فعالیت سنگینیه و مغز خیلی انرژی مصرف میکنه. تو حالت عادی که دو سه ساعت درس میخونیم گشنمون میشه و احساس ضعف میکنیم چه برسه به ماه رمضون.
گذشته از این حرفا خیلی دوست دارم یکی بیاد فلسفه آب نخوردن تو ماه رمضونو برای من توضیح بده چه از نظر اعتقادی که اگر ما روزه رو برای درک کردن فقرا میگیریم آیا اون فقیر آبم گیرش نمیومده بخوره؟ و هم پزشکی که کم آبی برای بدن بسیار خطرناکه و چه فایده برای بدن داره که این همه ساعت آب بهش نرسه.
به نظر من روزه مسیحیا هم مفیدتره و هم به حال فقرا نزدیک تره.

آخه چرا حکم کلی می‌دید!؟‌ من آدم‌هایی رو می‌شناسم که تو ماه‌رمضون خیلی هم بازدهشون بیشتر از بقیه‌ی ساله! واسه خودم البته اینجوری نیست. یعنی بیشتر نیست. ولی کمتر هم نیست. کلا فرقی برام نداره ماه رمضون باشه یا نباشه.
۹
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , pezhman.m-AI
ارسال: #۳۲
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۷ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  ممنونم دوستان.من به خاطر شرایط بدی که از سر گذروندم بدنم کمی اسیب بذیر شده و اکثرا موقع روزه گرفتن سردرد میگیرم...اینو موقعی که قضای روزمو میگرفتم فهمیدم.احتمالا مجبور شم از بعد افطار تا سحر بشینم سر درس و اگه حالم بهتر بود کمی هم در طول روز بخونم.ممنون میشم اگه روشهای تغذیه ای سراغ دارین معرفی کنین که چیا خوبه برای اینکه مغز بکشه ماه رمضونی....که همه بتونن استفاده کنن.ممنون

خوردن شربت عسل تو ماه رمضون موقع سحر خیلی خوبه

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۳۳
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۳ ب.ظ
اونایی که روزه بگیرن ,بلاخره میگیرن حتی اگه به درسشون ضرر بزنه
اونایی که روزه نگیرن ,بلاخره نمیگرین حتی اگه به درسشون ضرر نزنه
Big GrinBig GrinBig Grin
من نشستم تمامه کامنتهارو خوندم کلا درگیرم چرا همه میخوان همدیگه رو متقاعد کنن (آقــــــــــــــــــــــــــــــــا انرژی که سر کل کل میزارین از الان متمرکز کنین برای اعتراض به نحوه برگزاری,تاریخ ,مراقبا, درجه حرارت سالن ,کنکور آزمایشی,........ ,سوالات کنکور سال آینده Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin)

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , ریحان , sahar_rostami2 , fz_916 , reza777gh , sahar bano , zahra 67 , sand , happy07 , mahyamk , Mänu , nazi takpar , Pakniat , Parisa-SH , kingmax
ارسال: #۳۴
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۴۰ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۲ ب.ظ)bahman.pm نوشته شده توسط:  اگه می خواید روزه بگیرید درس نخونید چون اصلا بازدهی نداره. تو این ماه کارایی که دوست دارید انجام بدین و تجدید قوا کنید برای ماه های بعدی مونده تا کنکور.
اگر درس میخونید روزه نگیرید چون درس خوندن برخلاف ظاهرش فعالیت سنگینیه و مغز خیلی انرژی مصرف میکنه. تو حالت عادی که دو سه ساعت درس میخونیم گشنمون میشه و احساس ضعف میکنیم چه برسه به ماه رمضون.
گذشته از این حرفا خیلی دوست دارم یکی بیاد فلسفه آب نخوردن تو ماه رمضونو برای من توضیح بده چه از نظر اعتقادی که اگر ما روزه رو برای درک کردن فقرا میگیریم آیا اون فقیر آبم گیرش نمیومده بخوره؟ و هم پزشکی که کم آبی برای بدن بسیار خطرناکه و چه فایده برای بدن داره که این همه ساعت آب بهش نرسه.

اولا که ما روزه رو واسه درک کردن فقرا نمیگیریم واسه خودمون و تزکیه نفسمون میگیریم. ثانیا اینکه از نظر پزشکی چی واسه ی ما خطرناکه یا ضرر داره رو خدا خیلی بیشتر از ما و پزشک ها حالیشه..................شما نگران نباش. راجع به جمله آخرتم واقعا ممنونم که موجبات خنده و شادیمون رو فراهم کردیSmileBig Grin
۱ پیشنهادم دارم واست: اگه میخای از این تز های روش عن فکری بدی برو فیس بوک یا ... که بیشتر استقبال میکنن، اینجا بیشتر قشر فرهیخته جامعه حضور دارن و این تز های امثال شما خریدار ندارهUndecided

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۱۹
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhr.ash , shoaib.narimani , reza777gh , elynn66 , abji22 , Parisa-SH , kingmax
ارسال: #۳۵
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۰ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۲ ب.ظ)bahman.pm نوشته شده توسط:  اگه می خواید روزه بگیرید درس نخونید چون اصلا بازدهی نداره. تو این ماه کارایی که دوست دارید انجام بدین و تجدید قوا کنید برای ماه های بعدی مونده تا کنکور.

اولا که ما روزه رو واسه درک کردن فقرا نمیگیریم واسه خودمون و تزکیه نفسمون میگیریم. ثانیا اینکه از نظر پزشکی چی واسه ی ما خطرناکه یا ضرر داره رو خدا خیلی بیشتر از ما و پزشک ها حالیشه..................شما نگران نباش. راجع به جمله آخرتم واقعا ممنونم که موجبات خنده و شادیمون رو فراهم کردیSmileBig Grin
۱ پیشنهادم دارم واست: اگه میخای از این تز های روش عن فکری بدی برو فیس بوک یا ... که بیشتر استقبال میکنن، اینجا بیشتر قشر فرهیخته جامعه حضور دارن و این تز های امثال شما خریدار ندارهUndecided
نمیدونم به کجای این پنج خطی که نوشتی جواب بدم و کجاشو درست کنم حال و حوصله اینجور بحثا رو ندارم یه سوالی کردم که اصلا کار اشتباهی هم کردم و اینجا جاش نبود. میرم جای دیگه میپرسم تا یکی که بلده جواب بده. کسی که نمیدونه فلسفه روزه چیه(روزه برای درک فقرا نیست!! خیلی خندیدم)،اطلاعاتش در حد صفره و فکر نمیکنه (خدا بیشتر از ما و پزشکا حالیشه!!!نه میدونی خدا چی گفته نه میدونی پزشکا چی میگن. نمیدونی که حکمشون درباره آدما در این باره یکیه) نباید به این سوال جواب بده.
۱۰
۱۷
ارسال: #۳۶
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ
دوستان اصلا لازم نیست توی ماه رمضون حتی بخونید! چه برسه به ۵-۶ ساعت واقعا!!!!

کنکور انقدرا که گفته میشه سخت نیست!!!

اگر به خاطر اینکه این القائات شده می خواید الانم بخونید... یکی دو ساعت کافیه... که فقط توی جو خوندن باشید... همین!

یکی دو ساعت خوبه برای این یه ماه واقعا... روزی یکی دو ساعت اتفاقا می تونه خیلی هم موثر باشه و اصلا کم نیست...

نگران نباشید...

من خواستم کمکی از تجربیاتم بهتون بکنم Smile که اشتباه فکر نکنین...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07
ارسال: #۳۷
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ ق.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۱۹ ب.ظ)bahman.pm نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۰ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۲ ب.ظ)bahman.pm نوشته شده توسط:  اگه می خواید روزه بگیرید درس نخونید چون اصلا بازدهی نداره. تو این ماه کارایی که دوست دارید انجام بدین و تجدید قوا کنید برای ماه های بعدی مونده تا کنکور.

نمیدونم به کجای این پنج خطی که نوشتی جواب بدم و کجاشو درست کنم حال و حوصله اینجور بحثا رو ندارم یه سوالی کردم که اصلا کار اشتباهی هم کردم و اینجا جاش نبود. میرم جای دیگه میپرسم تا یکی که بلده جواب بده. کسی که نمیدونه فلسفه روزه چیه(روزه برای درک فقرا نیست!! خیلی خندیدم)،اطلاعاتش در حد صفره و فکر نمیکنه (خدا بیشتر از ما و پزشکا حالیشه!!!نه میدونی خدا چی گفته نه میدونی پزشکا چی میگن. نمیدونی که حکمشون درباره آدما در این باره یکیه) نباید به این سوال جواب بده.

آقای مطلع میتونی ۱سر به قرآن رجوع کنی و آیاتی که در مورد روزه گرفتن نازل شده رو بخونی.. اگرم قرآن رو قبول نداری که دیگه بحثی نیست. من آدم مذهبی ای نیستم. همیشه هم از افراطی گری و خشک بودن بیزار بودم و هستم ولی شما ۱ چیزایی میگی که نمیدونم والا... اگه واقعا به روزه اعتقاد نداری که اشکال نداره و اعتقادتم قابل احترامه.. ولی این خوب نیست که از خودت تز بدی اونم به این شکل... ایشالا که خدا خودش کمکمون کنه همیشه خوب رو از بد تشخیص بدیم.

[صحبت از گرمای هوا بود که ماه رمضان رسید؛
- امسال روزه میگیری؟
- اگه خدا بخواد.
- من هم میگیرم، ولی کدام پزشک این همه سختی را برای بدن تایید میکند؟
- همان که وقتی همه پزشکان جوابت کردند، برایت معجزه میکند...................]

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , happy07 , morweb , Ms. Saba , abji22 , kingmax
ارسال: #۳۸
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ق.ظ
من که ماه رمضون از هر لحاظی راحتتر هستم مخصوصا صبحاش نمیدونم چرا حس میکنم انرژی ام بیشتره و مشکلی ندارم، مگه باقی روزها تا وقت ناهار چیز خاصی میخوردم که الان نیاز باشه بخورم، به نظرام تا ساعت دو بعیده کسی اذیت بشه و این ماه هم واسه خیلی ها خوب تره

---
واسه فلسفه روزه هم کی گفته به خاطر درک فقراست؟؟؟!؟؟؟
اگر اینطور فقرا روزه بگیرند چرا بالاجبار؟؟
اصلا بحث روزه ربطی به درک فقرا نداره و اینا موقع بچگی بهمون میگفتن که حس و حال توضیح نداشتن
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , Parisa-SH , kingmax
ارسال: #۳۹
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط mehrdad_tclh.)
هرجور عشقت میکشه بخون ولی به نظرم تا سحری بخون تا ظهر هم بخواب
من خودم که روزه میگیرم همه چیز بدنم دوباره متعادل میشه...چربی و قند و... فقط کم آبی رو هم تو شبا جبران میکنم هر دوساعت تا سحر یه لیوان آب

I feel loneliness in my room
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza777gh , happy07 , morweb , Ms. Saba , kingmax
ارسال: #۴۰
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۶ ق.ظ
.به نظر من از سحر بخون تا ظهر چون احساس ضعف نمی کنی به خصوص‌تشنگی‌بعدش بگیر بخواب تا قبل افطار

Sent from my IdeaTab S6000-H using Tapatalk

توفیقی به انسان نمی رسد مگر خدا بخواهد
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , morweb , a.oxe50
ارسال: #۴۱
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۸ ق.ظ
سلام
در مورد تغذیه : خوردن هندونه و طالبی در موقع سحری باعث میشه که شما در طول روز دیر تر احساس تشنگی بکنید.( یه دکتری بود توی تلویزیون می گفتش)
در مورد سریال های ماه رمضان : من خودم یه عمر سریال های بعد افطار رو دنبال کردم بیشترشون ارزش دیدن نداره.بی خیال بشین خیلی بهتره.چون یکی رو که نگاه می کنید سریال ها رو طوری ساختن که ترغیب میشین بقیش هم نگاه کنین.نود درصد مواقع هم مثل من بعد دیدن قسمت آخر مات و مبهوت می مونین که یعنی چی آخه ؟؟؟ چی شد؟؟؟چطور شد؟؟؟آخه چرا؟؟؟؟ Big Grin
یه جایی هم خونده بودم که نوشته بود این ماه برای همه سخته .پس استرس زیادی به خاطر این که راندمان یکم میاد پایین نداشته باشین.
در آخر آرزوی موفقیت برای همه دارم Heart

زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است.
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , رتبه۱سال۹۴ , happy07 , morweb , nazi takpar , kingmax
ارسال: #۴۲
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۷ ب.ظ
تو بندگی چو گدایان به شرط مزد مکن
که خواجه خود روش بنده پروری داند

به نظرم ما سعی کنیم وظیفه ی بندگی مون رو توی ماه مبارک رمضان انجام بدیم و به شکرانه ی سلامتی و کلی نعمتی که خدا بهمون داده از جمله همین شرف حضور توی ماه مبارک، روزه هامون رو ایشالا بگیریم، خدا هم خیلی خوب بلده برکت رو وارد کارهای ما و نتایجمون بکنه
چه بسا دو سه ساعت خوندن هایی که خدا بهش برکت میده و ارزش و کارکردش از ده ها ساعت هم بیشتر میشه
تلاش کنیم با این توجه که یکی اون بالا هست و میبینه نیت ما چی بوده و چه ها میتونستیم بکنیم ولی به خاطر اون یه کارهای دیگه ای رو کردیم، کارهایی که شاید ظاهرش ضرر باشن و حتی هزار نفر هم بگن نکن برات خوب نیست!!
به خدایی ایمان بیاریم که عدالت محض،منتهای فضل و قدرت مطلقه کسی ما رو میبینه که در بخشش حسود نیست و کارهای نیک رو از هر که بخواد به چندین برابر پاداش میده

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

۱۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , mohaddeseh70 , pezhman.m-AI , ریحان , morweb , elynn66 , Parisa-SH , masoud67 , AmiriManesh , negar007 , mhd_parsa , kingmax
ارسال: #۴۳
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۳ ب.ظ
الان تیره تازه!!! کی از حالا شروع میکنه واس ارشد خوندن، روزه بگیرین و استراحت کنین، التماس دعا.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , morweb
ارسال: #۴۴
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۶ ب.ظ، توسط samaneh@90.)
به نظر من ماه رمضان برای افراد پشت کنکوری اونم تیرماه!!!! بهترین فرصت برای استراحته!!!! من که از خدام بود الان وقتم خالی بود کلی فیلم می دیدم و می خوابیدم و کتاب می خوندم. خودم تابستون فقط تفریحی درس خوندم که کاش همون هم نمی خوندم Big Grin Big Grin
کنکور سخت نگیرید فقط اعتماد به نفس داشته باشید که قبول می شین و از مهر واقعا خوب بخونید.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , morweb
ارسال: #۴۵
۰۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۸ ق.ظ
(۰۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۰۸ ب.ظ)x86 نوشته شده توسط:  البته بی خیالِ بی خیال هم نباید بود. یعنی اینطور نشه که کتابارو بذارید تو کمد و درشو ببندید، یه ماه استراحت کنید و بعد از ماه رمضون بگید یه هفته هم طول میکشه تا سیستم زندگیم متعادل شه و عملا از نیمه ی مرداد شروع به درس خوندن کنید. توی ماه رمضون هم بخونید ولی زیاد نگران عقب بودن و نرسیدن به مطالب نباشید. به زور هم درس نخونید. همه مون میدونیم که دو سه ساعت قبل از افطار دیگه خون به مغز نمیرسه و صفحه ای رو که وقتی سر حال هستید تو ۱۰ دقیقه میخونید و میفهمید ممکنه قبل از افطار ۱ ساعت بخونید و نفهمید. به نظر روزی ۵-۷ ساعت مفید خوبه. زمانش هم خیلی مهم نیست. هر وقت که سر حال بودید. ممکنه بعضی ها بعد از افطار سرحال باشن، بعضی ها بعد از سحر و بعضی ها بعد از ظهر. موفق باشید

حرف شما هم متینه آقای محمد پور ولی به نظر من مرداد هم زوده! بستگی به روحیات آدمها داره، انقدر ما تو زندگیمون کنکور گذروندیم که بدونیم چه شکلی راحت تریم، ایا می تونیم آهسته و پیوسته بخونیم یا خسته میشیم و باید تو مدت کم فشنگی بخونیم، اگه بچه ها اصرار دارن ماه رمضون درس بخونن به نظرم از سحر تا روشنی هوا بخونن بعد بخوابن تا یک بعد از ظهر.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , chaka

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۳۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۰ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۰۰۴ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۶۳۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۴۷ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۶۶ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۸۸ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close