زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

ارسال: #۱۶
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
RE: بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان
.خییییییلی سخته روزه داری و مطالعه کنکور. باید زاهد باشی و بخونی روزها

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط Mahsash.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۹ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اگه بتونیم از ساعت ۹ شب که بعد افطار هست تا بعد سحر چند ساعت بتونید بخونید مثلا تا ساعت ۷-۸-۹ حداقل ۱۰ ساعت می شه که زیاد هم هست
اقا ۱۰ ساعت دم کنکورم زیادهBig Grin
اگه میتونید از روزه بگذزید که هیچ. اگه نه، من پیشنهاد میکنم با فاصله روزه بگیرید. چون ممکنه بعد ماه رمضون یکم بدنتون هم ضعیف شه. یعنی مثلا دو روز بگیرید یه روز نگیرید یا سه روز بگیرید دو روز نه. بنظرم زمانی که روزه میگیرید همه خوندنتون رو بعد سحر یا بعد افطار نذارید. چند ساعت قبل از ظهر یا بعد سحر که انرژی دارید، جند ساعتم بعد از افطار. اینطوری هم درس خوندتون کسل کننده نمیشه هم بقیه ساعات روز حوصله تون سر نمیره.
راجع به سریالا اگه دوست دارید ببینید فقط یکی رو نگاه کنید. فقط اولین سریال بعد از افطار رو تماشا کنید، که هم دارین افطار میکنین هم یکم خوابتون میگیره سر سیریSmile
بهرحال اگه روزه میگیرید ضمن اینکه روزه فواید معنوی خوبی هم داره من پیشنهادم اینه که همون با فاصله روزه بگیرید. و خیلی هم به خودتون فشار نیارین. فقط یادتون باشه که نظم رو فراموش نکنید. یه روز زود بخوابید یه روز دیر بیدار شید... اینا کلا درس خوندنتون رو بهم میریزه.

وا!!!! Big Grin
یعنی چی؟!‌ مگه دل‌بخواهیه که دو روز بگیریم یه روز نگیریم!؟‌Big Grin آدم یا اعتقاد داره به روزه گرفتن یا نداره دیگه! اگه داره که دیگه این حرفها رو نداره آخه!
بعد ایشون که پرسیدن به نظرم براشون مهم هست که روزه بگیرن که سوال کردن. پس این پیشنهادات روزه نگیر و این‌ها رو دیگه مطرح نکنید خب :دی

من موقع کنکور کارشناسی هم همین مشکلو داشتم. نمی‌دونستم چه جوری برنامه‌ریزی کنم. ولی نهایتا عین بقیه‌ی روزها و بدون جابه‌جا کردن روز و شب ۳هفته ی اول روزی ۱بین ۸ تا ۱۰ ساعت خوندم!!! ولی دیگه هفته ی آخر رسید به ۳-۴ ساعت.
الان که قرار نیست از الان ۱۰ ساعت بخونیم!!‌ولی برنامه‌م روی همون ۶ الی ۸ ساعته. قصدم هم اینه که از ۸ بخونم تا ۱۲. بعد هم از ۲تا ۵ یا ۶. بعد هم دیگه نخونم. چون می‌دونم کم می‌آرم!
بعد اگر هم نتونم و برسه به ۴ساعت فقط برام کافیه. بعدا جبران می‌کنم.
۱۴
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , mohaddeseh70 , ریحان , pezhman.m-AI , a.oxe50 , Parisa-SH , kingmax
ارسال: #۱۸
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ب.ظ
لازم نیست ماه رمضون رو بخونی مخصوصا شما که امسالم کنکور دادی
از بعد از ماه رمضان بشین محکم بخون مثله من

به مصلحتم نبود
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۱۹
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۲ ق.ظ، توسط omid.n1990.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۹ ب.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  اگه میتونید از روزه بگذزید که هیچ. اگه نه، من پیشنهاد میکنم با فاصله روزه بگیرید. چون ممکنه بعد ماه رمضون یکم بدنتون هم ضعیف شه. یعنی مثلا دو روز بگیرید یه روز نگیرید یا سه روز بگیرید دو روز نه. بنظرم زمانی که روزه میگیرید همه خوندنتون رو بعد سحر یا بعد افطار نذارید. چند ساعت قبل از ظهر یا بعد سحر که انرژی دارید، جند ساعتم بعد از افطار. اینطوری هم درس خوندتون کسل کننده نمیشه هم بقیه ساعات روز حوصله تون سر نمیره.

بهرحال اگه روزه میگیرید ضمن اینکه روزه فواید معنوی خوبی هم داره من پیشنهادم اینه که همون با فاصله روزه بگیرید. و خیلی هم به خودتون فشار نیارین. فقط یادتون باشه که نظم رو فراموش نکنید. یه روز زود بخوابید یه روز دیر بیدار شید... اینا کلا درس خوندنتون رو بهم میریزه.
!!!!!!
با این حساب از سیستم فیبوناچی هم میشه استفاده کرد ۱-۱-۲-۳-۵-۸-۱۳-....
Smile Smile
یعنی چی آخه؟ Smile

----
یعنی مشکل جوانان ما روزه اشون؟ Smile
این همه زندگی کردیم ماه رمضون یک روز درمیون میشه پانزده روز، این همه مدت پیش و پس این ماه وقت بوده مشکل پونزده روز این وسطه؟Smile
الان بعضی مراجع فتوای جهاد میدن، فتوای یک روز درمیان واسه کنکور رو نشنیده بودم Smile
---
ضمن اینکه اگر صبح پامیشید، سحر هم وقت سحر خوردید احتمالا تا ساعت یک دو مشکل خاصی نداشته باشید، مثل باقی روزاتون میشه که چیز خیلی خاصی شاید نخورید تا اون موقع، پس از ساعت هشت نه صبح تا ساعت یک دو خودش کلی وقته، که معمولا اگر تو رمضان هم باشه مطمئن باشید از این پنج شش ساعت میشه چهار پنح ساعت مفید مطالعه داشت، باقی اش هم استراحت کنید
۷
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Mahsash , fatemeh69 , a.oxe50 , Parisa-SH , kingmax
ارسال: #۲۰
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ق.ظ
من خودم اصلا شب بیداری را توصیه نمی کنم. خودم سر بهم خوردن ساعت خوابم یه ماه مشکل داشتم.

به نظر من شما از سحر تا ۱۲ ظهر ۶ ساعت بخون، خودت رو هم اذیت نکن. همین ۶ ساعت خیلی عالیه واسه تابستون اون هم ماه رمضان!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH
ارسال: #۲۱
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۱۶ ق.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من موقع کنکور کارشناسی هم همین مشکلو داشتم. نمی‌دونستم چه جوری برنامه‌ریزی کنم. ولی نهایتا عین بقیه‌ی روزها و بدون جابه‌جا کردن روز و شب ۳هفته ی اول روزی ۱بین ۸ تا ۱۰ ساعت خوندم!!! ولی دیگه هفته ی آخر رسید به ۳-۴ ساعت.
الان که قرار نیست از الان ۱۰ ساعت بخونیم!!‌ولی برنامه‌م روی همون ۶ الی ۸ ساعته. قصدم هم اینه که از ۸ بخونم تا ۱۲. بعد هم از ۲تا ۵ یا ۶. بعد هم دیگه نخونم. چون می‌دونم کم می‌آرم!
خوندن با خوندن فرق داره. خودتون هم فرمودین کنکور کارشناسی. شما ادبیات و دین و زندگی رو با سیستم عامل و هوش مصنوعی یکی میکنید؟ شما میتونی ۱۰ ساعت تو ماه رمضون ریاضی و معادلات و شبکه بخونی؟ ضمنا کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که تا تیر سال بعد وقت داشته باشه.
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ق.ظ)omid.n1990 نوشته شده توسط:  با این حساب از سیستم فیبوناچی هم میشه استفاده کرد ۱-۱-۲-۳-۵-۸-۱۳-....
Smile Smile
یعنی چی آخه؟ Smile
----
این همه زندگی کردیم ماه رمضون یک روز درمیون میشه پانزده روز، این همه مدت پیش و پس این ماه وقت بوده مشکل پونزده روز این وسطه؟Smile
الان بعضی مراجع فتوای جهاد میدن، فتوای یک روز درمیان واسه کنکور رو نشنیده بودم Smile
صحبتای شما قشنگه اما اینجا مشکل جوانان و فتوا مطرح نیست. چیزی که مشخصه اینه که تو ماه رمضون نمیشه مثل روزای عادی درس خوند. شما یا باید فشار درس رو کمتر کنی یا روزه رو. ضمنا اگه دقت کنید چندتا از دوستان هم گفتن که روزه نگیر.
۳
۳
ارسال: #۲۲
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۹ ق.ظ
این خیلی خوبه که همه نظرهاشون رو می گن، ولی این رو توجه کنید که همه مثل هم نیستند و نمی شه یه نسخه برای همه پیچید، مثلا خود من هر ۲ ۳ روز یه بار ساعت خوابم رو عوض می کنم! یه چند روزی شب ها تا ۳ ۴ بیدارم از چند روز بعدش شب ها می خوابم و مشکلی هم ندارم!
به نظر من بهترین کار اینه که نظرها رو بشنوید، خودتون می دونید که سیستم بدنتون چه طور هست، و اونی که بهتره رو انجام بدید.
(خداییش می خواید بشینید سریالهای مزخرف ماه رمضون رو ببینید؟!)
۵
۱
ارسال: #۲۳
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ ق.ظ
خودتون می دونید که سیستم بدنتون چه طور هست، و اونی که بهتره رو انجام بدید.موفق باشی همه چیز کنکور و درس نیست ها.

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Mahsash , kingmax
ارسال: #۲۴
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۱ ق.ظ
من تجربه درس خوندن تو ماه رمضون رو داشتم. باو رکنید اصلا ترسناک نبود!اتفاقا اون موقع آمار و احتمال میخوندم که هنوز اون بخش هایی که تو ماه رمضون خونده بودم بیشتر یادمه.برنامه خوندنم هم به این صورت بود که از سحر تا ظهر بیدار بودم و درس میخوندم(البته نه به صورت پیوسته)بعد از ظهر هم میذاشتم واسه مرور درسی که قبلا خونده بودم. ۴-۳ ساعت قبل افطار میخوابیدم. بعد از افطار هم یک ساعت زبان میخوندم. بازدهی خوبی هم داشتم.

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1 , Mahsash
ارسال: #۲۵
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۳ ق.ظ
لزومی نداره که حتما با چشم درس بخونید . میتونید این یک ماه با فکرتون درس بخونید یعنی تو ذهنتون تجسم کنید .
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۷ ب.ظ
درس خوندن تو ماه رمضون اینقدام سخت نیست که بخواهید بخاطرش روزه نگیرید!!!
به نظرم تازه آدم تو ماه رمضون بیشتر از بقیه سال میتونه درس بخونه!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
**وَلاَ تَمْشِ فِی الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّکَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ وَلَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولًا**
و در روی زمین به نخوت گام برمدار چرا که هرگز زمین را نمى‏توانى شکافت و در بلندى به کوهها نمى‏توانى رسید (۳۷) سوره مبارکه الإسراء
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Mahsash
ارسال: #۲۷
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ب.ظ
به نظر من حتی اگه تو ماه رمضون نتونیم بیشتر از ۲،۳ ساعت درس بخونیم حتما بعدا میتونیم جبرانش کنیم..
اکثر مشاورین ارشد واسه شروع درس خوندن، ۴ ساعت مطالعه در روز رو پیشنهاد میکنن که [بعد از افطار تا سحر] یا [بعد از سحر تا ظهر] میشه ۴ ساعت مفید درس خوند. شاید بعضی از دوستان بگن ۴ ساعت خیلی کمه!! درصورتی که این ۴ساعت اولا واسه شروعه...
ثانیا: قطعا ماه های آینده میشه جبرانش کرد... Rolleyes

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash
ارسال: #۲۸
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۲ ب.ظ
ممنونم دوستان.من به خاطر شرایط بدی که از سر گذروندم بدنم کمی اسیب بذیر شده و اکثرا موقع روزه گرفتن سردرد میگیرم...اینو موقعی که قضای روزمو میگرفتم فهمیدم.احتمالا مجبور شم از بعد افطار تا سحر بشینم سر درس و اگه حالم بهتر بود کمی هم در طول روز بخونم.ممنون میشم اگه روشهای تغذیه ای سراغ دارین معرفی کنین که چیا خوبه برای اینکه مغز بکشه ماه رمضونی....که همه بتونن استفاده کنن.ممنون

تنبلی دزد آرزوهاست...
۲
۲
ارسال: #۲۹
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۶ ق.ظ)fa_shinobi نوشته شده توسط:  
(02 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من موقع کنکور کارشناسی هم همین مشکلو داشتم. نمی‌دونستم چه جوری برنامه‌ریزی کنم. ولی نهایتا عین بقیه‌ی روزها و بدون جابه‌جا کردن روز و شب ۳هفته ی اول روزی ۱بین ۸ تا ۱۰ ساعت خوندم!!! ولی دیگه هفته ی آخر رسید به ۳-۴ ساعت.
خوندن با خوندن فرق داره. خودتون هم فرمودین کنکور کارشناسی. شما ادبیات و دین و زندگی رو با سیستم عامل و هوش مصنوعی یکی میکنید؟ شما میتونی ۱۰ ساعت تو ماه رمضون ریاضی و معادلات و شبکه بخونی؟ ضمنا کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که تا تیر سال بعد وقت داشته باشه.
(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ق.ظ)omid.n1990 نوشته شده توسط:  با این حساب از سیستم فیبوناچی هم میشه استفاده کرد ۱-۱-۲-۳-۵-۸-۱۳-....
Smile Smile
یعنی چی آخه؟ Smile
----
صحبتای شما قشنگه اما اینجا مشکل جوانان و فتوا مطرح نیست. چیزی که مشخصه اینه که تو ماه رمضون نمیشه مثل روزای عادی درس خوند. شما یا باید فشار درس رو کمتر کنی یا روزه رو. ضمنا اگه دقت کنید چندتا از دوستان هم گفتن که روزه نگیر.

من ادبیات و دین‌وزندگی رو با سیستم‌عامل مقایسه نمی‌کنم! ولی دیفرانسیل و فیزیک رو چرا! آخه من که تابستون درس عمومی نمی‌خوندم اون موقع که!
درضمن معلومه که نمی‌تونم ۱۰ ساعت بخونم! قرار هم نیست بخونم! من به ۶ساعت مطالعه می‌گم عالی. شما رو نمی‌دونم! و البته تو ماه رمضون بیشتر از ۴ساعت از خودم توقع ندارم و ماه‌های بعد جبران می‌کنم ان‌شاءالله.
بعد تازه سیستم بدنی آدم‌ها متفاوته با هم! من شخصا تو ماه رمضون مشکلی پیدا نمی‌کنم. فقط هفته ی آخر هست که دیگه واقعا شبیه زامبی‌ها می‌شم!
درضمن! کنکور ارشد مثل کارشناسی نیست که تا تیر وقت داشته باشیم. ولی از اون ور هم لازم نیست مثل کارشناسی ۱۰ ساعت بخونیم! ۶ساعت یه ساعت مطالعه‌ی خیلی خوب حساب می‌شه!

کلا هم من ماه رمضون اونقدرها مشکل پیدا نمی‌کنم. تازه حالم بهتر هم می‌شه. از این لحاظ که من میگرن دارم و سردردهام دیوونه‌م می‌کنن. ولی تو ماه رمضون سراغم نمی‌آن این دردها اصلا!

(۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  ممنونم دوستان.من به خاطر شرایط بدی که از سر گذروندم بدنم کمی اسیب بذیر شده و اکثرا موقع روزه گرفتن سردرد میگیرم...اینو موقعی که قضای روزمو میگرفتم فهمیدم.احتمالا مجبور شم از بعد افطار تا سحر بشینم سر درس و اگه حالم بهتر بود کمی هم در طول روز بخونم.ممنون میشم اگه روشهای تغذیه ای سراغ دارین معرفی کنین که چیا خوبه برای اینکه مغز بکشه ماه رمضونی....که همه بتونن استفاده کنن.ممنون
واللا من مامانم سحرها از بچگیم بهم شیرکاکائو تخم‌مرغ بهم می‌دادن!!! اصلا هم مثل اسمش بدمزه نیست :دی خیلییییییی خوشمزه‌ست. و همون خیلی به من انرژی می‌ده. یعنی یه سحر که نمی‌خورم روز بعدش اصلا انرژی ندارم. حالا نمی‌دونم برای شما جواب بده یا نه Smile‌چون بعضی‌ها به این نوشیدنی حساسیت دارند مثل برادر خودم که تمام بدنش پر از دونه می‌شه!
۱
۲
ارسال: #۳۰
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۲ ب.ظ
اگه می خواید روزه بگیرید درس نخونید چون اصلا بازدهی نداره. تو این ماه کارایی که دوست دارید انجام بدین و تجدید قوا کنید برای ماه های بعدی مونده تا کنکور.
اگر درس میخونید روزه نگیرید چون درس خوندن برخلاف ظاهرش فعالیت سنگینیه و مغز خیلی انرژی مصرف میکنه. تو حالت عادی که دو سه ساعت درس میخونیم گشنمون میشه و احساس ضعف میکنیم چه برسه به ماه رمضون.
گذشته از این حرفا خیلی دوست دارم یکی بیاد فلسفه آب نخوردن تو ماه رمضونو برای من توضیح بده چه از نظر اعتقادی که اگر ما روزه رو برای درک کردن فقرا میگیریم آیا اون فقیر آبم گیرش نمیومده بخوره؟ و هم پزشکی که کم آبی برای بدن بسیار خطرناکه و چه فایده برای بدن داره که این همه ساعت آب بهش نرسه.
به نظر من روزه مسیحیا هم مفیدتره و هم به حال فقرا نزدیک تره.
۱
۱۳

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۲ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۳۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۴۳ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۲,۰۸۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۳۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۶۳۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۵۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۷۲ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۹۰ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close