زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان

ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط ریحان.)
دوستان ماه مبارک رمضان نزدیکه.اگه بیشنهادی دارین یا یا روشی دارین برای مطالعه در ماه رمضان باتوجه به این همه ساعت روزه داری و احتمال سردرد و بی حالی و...بفرمایین. به نظرتون چندساعت مطالعه مناسبه؟ ایا خوبه شبها بیدار باشیم برای درس و روزها بخوابیم؟ ایا میشه بعد به حالت اول برگردیم؟ ساعت بدن قاطی نمیکنه؟چه کنیم که بی حالی غلبه نکنه؟؟؟

تنبلی دزد آرزوهاست...
۷
۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH , morweb
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۲ ب.ظ، توسط hamedmohsenee.)
من اگه جای شما بودم قضای روزه هامو بعد کنکور می گرفتم...خییییییلی سخته روزه داری و مطالعه کنکور.

---------------------------
خویشتن را بردار
عشق می ماند و تو
۱۰
۱۹
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , morweb
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ
اگه بتونیم از ساعت ۹ شب که بعد افطار هست تا بعد سحر چند ساعت بتونید بخونید مثلا تا ساعت ۷-۸-۹ حداقل ۱۰ ساعت می شه که زیاد هم هست البته باید توانایی شب خوندن رو یکی دو روز قبل ماه مبارک رمضان تمرین کنید که در این ماه دچار مشکل نشوید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ ب.ظ
RE: بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان
(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۷ ب.ظ)hamedmohsenee نوشته شده توسط:  من اگه جای شما بودم قضای روزه هامو بعد کنکور می گرفتم...خییییییلی سخته روزه داری و مطالعه کنکور.

به نظر شما چطوری میبشه به جای این ۱ ماه ۱۸۰۰ تا روزه گرفت؟ ۱۸۰۰ نفر فقیر راهم سیر کرررررررد؟

تنبلی دزد آرزوهاست...
۱۵
۸
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohaddeseh70 , a.oxe50 , saranipedram , NP-Cσмρℓєтє , AmiriManesh , vahid2068 , morweb , nazanin-82
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط ka arman.)
سلام...
من پارسال به روش زیر کار کردم و اصلا هم اذیت نشدم...
شبها از ساعت ۱۱ تا سحری میخوندم (۳-۴ ساعت)، بعد از نماز میخوابیدم تا ۹/۳۰ بعد پامیشدم می رفتم کتابخونه تا ساعت ۴ بعداز ظهر و میومدم خونه تا دم دمای افطار میخوابیدم در کل حدود ۶-۷ ساعت بدون اینکه اذیت بشم میخوندم که اتفاقا بازدهیش خیلی بیشتر از روزای عادی بود...
موفق باشید...

(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اگه بتونیم از ساعت ۹ شب که بعد افطار هست تا بعد سحر چند ساعت بتونید بخونید مثلا تا ساعت ۷-۸-۹ حداقل ۱۰ ساعت می شه که زیاد هم هست البته باید توانایی شب خوندن رو یکی دو روز قبل ماه مبارک رمضان تمرین کنید که در این ماه دچار مشکل نشوید

داداش شما سریال های ماه رمضان رو نادیده گرفتی که خودبخود آدم مینشونه پای تلویزیون...Big Grin
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara417 , chaka , AmiriManesh , ashena1 , vahid2068 , morweb
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۴۲ ق.ظ
RE: بیشنهادات برای مطالعه در ماه مبارک رمضان
سلام
بعد افطار ادم خود به خود احساس خواب میکنه به نظرم بعد افطار راحت ی چرتی بزنید سریالها رو نگاه کنید و کلان راحت باشید
از ساعت ۱۲شب شروع مطالعه باشه تا سحری
بعد از خوردن سحری و خوندن نماز صبح چون انرژی کافی داریم و تشنگی سراغتون نمیاد درس خوندن رو دوباره شروع کنید تا ۱۰ صبح
بعد ۱۰ صبح اگه دیدی میتونی ادامه بدی که ادامه بده در غیر اینصورت تخت تا غروب بخواب ....
دلیلش هم اینه که ظهر اصلا و ابدا نمیشه خوند گرمایی هوا و روزه داری و تشنگی و ... نمیزاره خوب درس بخونی ناخداگاه فکرت میره سمت اب و غذا ..
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , morweb
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ق.ظ
(۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۴۲ ق.ظ)mostafa122 نوشته شده توسط:  سلام
بعد افطار ادم خود به خود احساس خواب میکنه به نظرم بعد افطار راحت ی چرتی بزنید سریالها رو نگاه کنید و کلان راحت باشید
از ساعت ۱۲شب شروع مطالعه باشه تا سحری
بعد از خوردن سحری و خوندن نماز صبح چون انرژی کافی داریم و تشنگی سراغتون نمیاد درس خوندن رو دوباره شروع کنید تا ۱۰ صبح
بعد ۱۰ صبح اگه دیدی میتونی ادامه بدی که ادامه بده در غیر اینصورت تخت تا غروب بخواب ....
دلیلش هم اینه که ظهر اصلا و ابدا نمیشه خوند گرمایی هوا و روزه داری و تشنگی و ... نمیزاره خوب درس بخونی ناخداگاه فکرت میره سمت اب و غذا ..
کاملا با این برنامه موافقم جواب میده علاوه بر اینکه روزه ماه رمضان یه مزیتی هم داره که چون چیزی نمی خوری یه عالمه وقت اضافه داری اگر از زمان بعداز سحری که هنوز قند خونمون نیافتاده پایین استفاده کنیم خیلی خوب میشه خوند به علاوه مطالعه شب به خاطر سکوت و تمرکز بالا بازدهی خیلی بیشتری نسبت به روز داره این رو خودم تجربه کردم .....

هر روز صبح که بیدار میشیم دو انتخاب داریم بخوابیم و دوباره رویا ببینیم
یا بیدار شیم رویاهامون رو به واقعیت تبدیل کنیم......Smile
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۲:۲۰ ب.ظ
سلام.
نمیدونم اینی میگم براتون مفیده یا نه.
ولی بهترین زمان خوندن یک ساعت قبل از سحر تا ۹ ۱۰ صبحه.عوضش بعدش میخوابید.یا عصر و شب میخوابید.
بهترین روشه به نظر من
۳
۰
ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۵۸ ب.ظ
بچه ها اگه روزه ماه رمضان رو نگیرید ؛ قضاش رو بعدا یکی باید بگیرید ولی اگه اونو بخورید باید ۴۰ تا کفاره بدین!! D:
حالا شما هم لطف کنید جواب این سوال منو بگید که بدجور گیرشم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مرسی Smile
۰
۱
ارسال: #۱۰
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ
من پارسال با توجه به اینکه از سریالها نمی تونستم بگذرم و بعد اونها خسته میشدم صبح ها بعد سحر درس میخوندم اینجوری نه گرسنه ای نه خسته ای تازه بقیه اهل خونه اکثرا خوابن و سکوت خونه جون میده واسه درس خوندن من بعد اذان تا ساعت ۱۱ یا ۱۲ می خوندم بقیه اشم میخوابیدم تا هر وقت می تونستم در کل ۵ یا ۶ ساعتی مطالعه داشتم که خیلی مفید بود و اندازه ۸ ساعت روزهای عادی بود چون یادگیری تو صبح برام راحتتره! موفق باشید!
۲
۰
ارسال: #۱۱
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۲ ب.ظ
سلام. دو سال پیش برای ماه رمضون قبل از سحر میخوندم. (ناگفته نمونه که زمان خوندن من در کل سال کم بود.) اگه بتونید ۱۲ تا ۴ بخونید و تا نزدیک ۱ ظهر بخوابید خوبه. موقع روز اگه درس بخونید باعث بی حالی تا نزدیک افطار میشه و بازده خوندنتون هم کم میشه.
درمورد ساعت بدن هم از دوستانی بپرسید که ساعت بدنشون نسبتاً تنظیمه. ساعت بدن من کلاً مشکل داره. همیشه با کلاسهای قبل از ۱۲ مشکل دارم. Big Grin
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , sazesh , chaka
ارسال: #۱۲
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۳۰ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۷ ب.ظ)hamedmohsenee نوشته شده توسط:  من اگه جای شما بودم قضای روزه هامو بعد کنکور می گرفتم...خییییییلی سخته روزه داری و مطالعه کنکور.
من هم واسه کنکورم همین کار رو کردم

...Let it Go
۲
۷
ارسال: #۱۳
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۵ ب.ظ
با این اب و هوای گرم امسال
فک کنم ماه رمضون skip کنیم بهتر باشه
فک نکنم مفید روزی ۳ ۴ ساعت بشه بیشتر خوند ( ۲ ساعت صبح+ ۲ساعت شب)
بیشتر به خودتون فشار بیارید وسطش کم میارید

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۱۴
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۲ ب.ظ
دوستان چند تا نکته میگم که امیدوارم به دردتون بخوره

اول اینکه معمولا ساعت خواب توی ماه رمضان بهم میریزه. مخصوصا ده روز آخر به دلیل وجود شبهای قدر. و مورد دیگه اینکه بعضی ها اعتقاد دارند که بهتره از افطار تا سحر درس بخونیم که این بستگی به شرایط شخصی شما داره که من این مورد را توصیه نمیکنم به دلایل زیر
۱/ در کل علم ثابت کرده که بهترین زمان برای خواب شب ، و بهترین زمان برای تفکر صبح هست.
۲/ اگر شما یک ماه به این شکل ادامه بدید قطعا بدن شما به چنین شیوه ای عادت میکنه و بعد از ماه رمضان ممکنه سیستم خواب شما بهم بریزه. دقیقا همون مشکلی که برای من، بعد از این ماه، پیش اومد و ۱۰ روز طول کشید که بتونم شرایط درست خواب برای خودم درست کنم. جالبه بدونید که من فقط ده روز آخر ماه رمضان را از افطار تا سحر درس میخوندم و ۲۰ روز اول را صبح تا عصر میخوندم و همین ده روز روی من تاثیر خودشو گذاشته بود و بعد از ماه رمضان ، در طول روز خستگی داشتم، احساس خواب شدید میکردم.
البته تنها مزیت درس خوندن شب تا سحر، اینه که غصه شکم را ندارید.

مورد دیگه اینکه اصلا نیازی نیست در این ماه شما بکوب بخونید. سعی کنید شروعتون در حد روزی ۵ یا ۶ ساعت باشه به شکلی که فعلا موتور خوندنتون گرم بشه. با نحوه خوندن و برنامه ریزی آشنا بشید. با نحوه خوندن دروس مختلف آشنا بشید.
و بعد از اتمام این ماه ، هم ساعت مطالعه را بیشتر کنید و هم جدیت در خوندن را.

برنامه من در این ماه به این شکل بود
صبح ۶ونیم بیدار باش و ۷ شروع مطالعه تا ۱۲ که ۴ ساعت مفید میشد
۱۲ تا ۱۴ کارهای متفرقه مثل خانه داری، اینترنت ، خواب در حد ۴۵ دقیقه
۱۴ تا ۱۶ یا ۱۷ هم دو ساعت مطالعه مفید
و در کل ۶ ساعت مطالعه مفید و البته بعد از افطار هم یک ساعت لایتنر و زبان میخوندم
بعد از ساعت ۵ معمولا مغز دیگه نمیکشه. و خودم به شخصه بعد از این ساعت با مرده فرقی نمیکردم. معمولا از اون ساعت تا دم افطار سعی میکردم استراحت کنم، بیرون برم. کارهای خونه و یا خرید انجام بدم. میرفتم پارک و قدم میزدم و امثال این کارها.
و نمیذاشتم که خواب چشممو بگیره که اگه میخوابیدم دیگه شب بیخوابی برام پیش میومد و کل سیستم خوابم بهم میریخت.

این ماه واقعا بدجور تنظیم ساعت خواب مهمه. من که به شخصه خیلی با این مسئله مشکل داشتم و تبعاتش حتی به بعد از ماه رمضان هم کشید.

New LifeHeart
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , iammiti , Mahsash , ashena1 , morweb , ریحان , fatemeh69 , kaka22 , Parisa-SH , nazanin-82
ارسال: #۱۵
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۲۹ ب.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اگه بتونیم از ساعت ۹ شب که بعد افطار هست تا بعد سحر چند ساعت بتونید بخونید مثلا تا ساعت ۷-۸-۹ حداقل ۱۰ ساعت می شه که زیاد هم هست
اقا ۱۰ ساعت دم کنکورم زیادهBig Grin
اگه میتونید از روزه بگذزید که هیچ. اگه نه، من پیشنهاد میکنم با فاصله روزه بگیرید. چون ممکنه بعد ماه رمضون یکم بدنتون هم ضعیف شه. یعنی مثلا دو روز بگیرید یه روز نگیرید یا سه روز بگیرید دو روز نه. بنظرم زمانی که روزه میگیرید همه خوندنتون رو بعد سحر یا بعد افطار نذارید. چند ساعت قبل از ظهر یا بعد سحر که انرژی دارید، جند ساعتم بعد از افطار. اینطوری هم درس خوندتون کسل کننده نمیشه هم بقیه ساعات روز حوصله تون سر نمیره.
راجع به سریالا اگه دوست دارید ببینید فقط یکی رو نگاه کنید. فقط اولین سریال بعد از افطار رو تماشا کنید، که هم دارین افطار میکنین هم یکم خوابتون میگیره سر سیریSmile
بهرحال اگه روزه میگیرید ضمن اینکه روزه فواید معنوی خوبی هم داره من پیشنهادم اینه که همون با فاصله روزه بگیرید. و خیلی هم به خودتون فشار نیارین. فقط یادتون باشه که نظم رو فراموش نکنید. یه روز زود بخوابید یه روز دیر بیدار شید... اینا کلا درس خوندنتون رو بهم میریزه.
۵
۱۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , sazesh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۰۷ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۲۶۱ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۱,۴۱۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۰۴ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۵۴۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۶۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۱۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۲۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  ظرفیت IT آزاد چجوریه به نظرتون امسال - میشه با مطالعه ۱ ماهه قبول شد؟ hojjat1368 ۰ ۲,۰۷۱ ۰۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hojjat1368

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close