زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا...

ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۱۶ ب.ظ
سلام دوستان. ممنون میشم راهنماییم کنید
من تازه شروع کردم به خوندن برای ارشد نرم افزار و حدود ۱۰ ساله از درس دور افتادم.
برنامه ریزیم به این صورته که توی ریاضیا فقط گسسته بخونم.
زبانم خوبه و بازم تقویتش میکنم
در دروس تخصصی،‌میخوام اول گسسته و داده و طراحی الگوریتم چون هم دروس مهمی هستن و هم به هم مربوطن رو الان شروع کنم و چون خیلی چیزا یادم رفته، همین اول کار کتاب سختمهُ فیلمای مکتب خونه رو دان کردم ببینم. حدود ۳ ماه وقت میخوام بزارم واسه این ۳ تا درس با فیلم و کتاب. بعدش برم سراغ فیلمای نظریه و کامپایلر،‌این دوتا درس رو بخونم. بعدش شبکه و سیستم و پایگاه داده
منطقی و معماری هم حذف کنم. هوش رو نمیدونم هنوز احتمالا اینم حذف کنم.
آیا با این برنامه موافق هستید؟ میشه راهنماییم کنید لطفا
البته تو بهترین حالت هم میتونم نهایت روزی ۲ ساعت وقت بزارم. غیر از زبان،‌زبان جزو برنامه هرروزم هست توی طول روز
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۸, ۰۳:۵۳ ب.ظ
اینطوری نکن دوست عزیز، بهترین کار اینه که وقت بزاری همه ی درسها رو باهم پیش بری. اینطوری هی از محیط خارج نمیشی ، منظورم اینه که تا تو فضای درس هستی همه رو میخونی. منم مثل شما هستم و الان دارم همه درسها رو باهم پیش میرم. تو ریاضی ها گسسته و معادلات و آمار رو میخونم. تو باید نگاه کنی ببینی کدوم درس رو بهتر میتونی بزنی اونو تقویتش کنی.
فیلمهای مکتب خونه عالی هستن، خصوصا ساختمان داده آبام رو اگه اشتباه نکنم الان دارم نگاه میکنم فوق العاده هست.
میدونم که سخته ولی روزی دو ساعت کمه. من خودمم هم خانه دارم هم دو تا شغل پر مشغله دارم، با این حال روزی چهار ساعت رو میخونم به هر زوری که شده. اگه میخوای قبول بشی بسم اله

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰
ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۸, ۰۸:۰۲ ب.ظ
RE: نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا...
(۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  اینطوری نکن دوست عزیز، بهترین کار اینه که وقت بزاری همه ی درسها رو باهم پیش بری. اینطوری هی از محیط خارج نمیشی ، منظورم اینه که تا تو فضای درس هستی همه رو میخونی. منم مثل شما هستم و الان دارم همه درسها رو باهم پیش میرم. تو ریاضی ها گسسته و معادلات و آمار رو میخونم. تو باید نگاه کنی ببینی کدوم درس رو بهتر میتونی بزنی اونو تقویتش کنی.
فیلمهای مکتب خونه عالی هستن، خصوصا ساختمان داده آبام رو اگه اشتباه نکنم الان دارم نگاه میکنم فوق العاده هست.
میدونم که سخته ولی روزی دو ساعت کمه. من خودمم هم خانه دارم هم دو تا شغل پر مشغله دارم، با این حال روزی چهار ساعت رو میخونم به هر زوری که شده. اگه میخوای قبول بشی بسم اله

عع شما نظرت اینه؟
میدونی گفتم به ترتیب دروسی که به هم مرتبطن رو اینجوری باهم پیش ببرم
اابته چون وقتم کمه
اگه بتونم زمان مطالعه رو ببرم‌بالا که خیلی بهتره همین کاری رو میکنم که شما میگی
در مورد حذفیاتم نظرت چیه؟
چون فکر میکنم نمیرسم واقعا بهشون
و یه چیز دیگه
من امروز یه فیلم گسسته مکتبخونه رو دیدم خیلی دانشگاهی گفته اصلا کنکوری نیست به نظرم وقت میبره
نمیدونم باز
ولی از یوتیوب فیلمای شیرافکن رو گرفتم یه سری کنکوری تر میگه
و فیلمای رامین رضوی هم خوب بودن
۰
۰
ارسال:
۲۰ مهر ۱۳۹۸, ۱۰:۵۹ ب.ظ
از نظر من آمار و احتمال رو هم بخون، حالا معماری رو حذف کردی، منطقی خیلی سادس و راحته تستهاش برای زدن. حالا توصیه من به شما اینه که منطقی رو فقط تست کار کنی، اینطوری میتونی به یه سری از تستهایی که میان پاسخ درست بدی و برات نمره ی مثبت در بر داره. حیفه این همه درس رو بیخیال بشی. من هم بیست سال پیش ریاضی خوندم ولی امسال در کمال روداری بعد از بیست سال درس خوندن در وادی هنر و ادبیات و ارشد کارگردانی و زبانهای باستانی، الان میخوام کنکور ارشد هوش مصنوعی شرکت کنم و با اینکه وقتم خیلی خیلی محدوده ولی برای همه ی درسها وقت گذاشتم که تازه تصور کن هنوز نمیدونم کامپایلر چیه، کتابش دستم رسیده.
میخوام بگم اعتماد به نفس داشته باش و با استراتژی برو جلو که رتبه خوبی بگیری و نرم افزار راحت قبول بشی. چون قبول شدن نرم افزار از اونجایی که من شنیدم یه کم سخته. تلاش میخواد. زبانت هم که خوبه پس میتونی روش سرمایه گذاری کنی، فیلمهای مکتب خونه فقط برای رفع اشکال به درد آدمایی مثل من میخورن که تازه فهمیدم ساختمان داده چیه. فیلمهای شیرافکن هم خیلی مفهومی و طولانی هستن ولی بهترن. اگه بتونی فیلمهای گیلک برای ساختمان داده و الگوریتم رو گیر بیاری خیلی خوبه. البته به عنوان مثال گفتم. فیلمها باید حاوی نکته های کنکوری باشن. من خودم یوسفی رو زیاد قبولش ندارم و کتاباشو گذاشتم کنار، ولی فیلمهاش خیلی موجز و مختصر همه چی رو توضیح میدن. من از شما دعوت میکنم به کانال ما تو تلگرام بپیوندین که مال بچه های ارشد مانشت هست اونجا خیلی چیزا هست و خیلی راحت تر میتونی بهترین ها رو انتخاب کنی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۳ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۸۶۸ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۸۸ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۳۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۳۴۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۲۹,۸۲۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۲,۹۶۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close