زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت

ارسال: #۷۶
۰۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۳۴ ب.ظ
۱۲ خوبه حالا. من امروز ساعت ۱ بیدار شدم!

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta
ارسال: #۷۷
۰۴ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
RE: سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت
(۰۴ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  ۱۲ خیلی افتضاس؟!
(۰۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  من امروز ساعت ۱ بیدار شدم!

تاپیک سحـــــــــــــــر خیــــــــــــــزان است اینجا آیا ؟!! چه وقت بیداری DodgyBig Grin
نقض قانون سحرخیزان Cool
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , sahar_rostami2 , vesta , maneshty
ارسال: #۷۸
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۲۰ ق.ظ
سلام به دوستان
صبح بخیر
ساعت ۶:۱۵ Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهرانگیز , vesta , maneshty , انرژی مثبت , ashkan_d13
ارسال: #۷۹
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ ق.ظ
(۰۴ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۴۰ ب.ظ)SaMiRa.e نوشته شده توسط:  
(04 فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  ۱۲ خیلی افتضاس؟!

تاپیک سحـــــــــــــــر خیــــــــــــــزان است اینجا آیا ؟!! چه وقت بیداری DodgyBig Grin
نقض قانون سحرخیزان Cool

بلی همینجاستBig Grin
بخشش لازم نیست اعدامشان کنید، خانم مدیرTongue

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , maneshty
ارسال: #۸۰
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ
(۰۵ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  
(04 فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۴۰ ب.ظ)SaMiRa.e نوشته شده توسط:  
(04 فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ)sahar_rostami2 نوشته شده توسط:  ۱۲ خیلی افتضاس؟!

نقض قانون سحرخیزان Cool

بلی همینجاستBig Grin
بخشش لازم نیست اعدامشان کنید، خانم مدیرTongue

ا وا !!! Big Grin امروز ۱۰!! پیشرفت داشتم خو اعدامم نکنید! Smile

آرامشه ماقبل طوفانم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , SaMiRa.e , vesta , maneshty
ارسال: #۸۱
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۱۱ ق.ظ، توسط فوژان.)
(۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)موج نوشته شده توسط:  دوستان من ساعت هفت بیدار میشم با یکی از بچه ها یکمی میچتیم خواب از سرمون بپره
بعد میریم سراغ درس
اونایی که موافقن
فردا صبح ساعت ۷
آیدی یاهو ذیل
mo_as242
با اینکه نباید اینجا پست بذارم و یه جورایی جبهه مقابل محسوب میشه (هرچی باشه از بازنشسته هایه بخش شب زنده دارانم) ولی چون دیشت ۴ خوابیدم و صبحم ۶/۴۵ بیدار شدم پس تو هر دو تاپیک حق پست دارم Big Grin
این قرطی بازیا چیههههه Big Grin والا ما تا ۵ ۶ بیدار میموندیم یکه و تنها تو سرما تو گرما تو اوج خوابالودگی و باز به قول عموجان پرچم رو بالا نگه میداشتیم حالا شما نمیتونی پرچم سحر خیزارو بالا نگه داری دوپینگ نکن
ما شب زنده دارا میتونیم براتون پرچمتونو بالا نگه داریم اگه بخواید Tongue

[تصویر:  banner.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2 , diligent , maneshty , vesta
ارسال: #۸۲
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ
۹:۵۸ !! Big Grin من میتونم من میتونم فردا ۶ ایشالله!! Wink

آرامشه ماقبل طوفانم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , vesta , مهرانگیز
ارسال: #۸۳
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۹ ق.ظ
منم امروز ۹ و بیست و نه دقیقه بیدار شدمBig Grin خیلی هم خوب Smile روز به روز دارم کمترش میکنم که ان شالله برسه به ساعت ۷ Angel
نگید اومد تاپیکو بهم ریخت ها! Tongue

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , مهرانگیز
ارسال: #۸۴
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ق.ظ
۲۳ نکته برای سحرخیزی

۱) محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید:
جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.
۲) به اندازه کافی بخوابید:
این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.
۳) کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید:
نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.
۴) در رختخواب مطالعه نکنید:
گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.
۵) بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید:
اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.
۶) استرس را در خودتان از بین ببرید:
استرس یکی از مواردی هست که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد.
۷) به خودتان جایزه بدهید:
همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد.
۸) نرمش های صبحگاهی:
قدری نرمش و یا ورزش خاص در شروع صبح میتواند بسیار مفید باشد، سبب گردش بهتر خون در بدن شود شما را در شروع صبح شاداب تر نماید و در نهایت روزتان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید.
۹) در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید:
همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.
۱۰) با پنجره های باز بخوابید:
هوای تازه برای همه ی ما خوب است و سبب می شود تا خواب عمیق تر و آرام تری داشته باشیم.
۱۱) سعی کنید با طلوع خورشید بیدار شوید:
بیدار شدن با طلوع خورشید از نظر روانشناسی باعث می شود در شروع روز بسیار سر حال تر باشید و بدنتان نیز کم کم برای بیدار شدن در این زمان خاص تبدیل به ساعت می شود.
۱۲) بر تمرین دادن بدن اصرار داشته باشید: سعی کنید همیشه راس یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید بیدار شدن از خواب در یک ساعت خاص می تواند سبب ایجاد عادت برای بیداری در آن ساعت در بدن شود و فراموش نکنید سحرخیزی تنها یک عادت است.
۱۳) از خانه بیرون بزنید:
خروج از خانه در صبح زود پیاده روی و یا دویدن در اینگونه ساعتها بسیار لذت بخش است خصوصا که شنیدن صداهای صبحگاهی و نور خورشید در این ساعتها بدن را شاداب تر میکند و در عین حال تجربه ی این شرایط می تواند انگیزه یی باشد برای سحرخیزی در روزهای بعدی.
۱۴) به بدن خود گوش دهید:
بدن شما خیلی خوب می تواند احتیاجاتش را به شما اطلاع دهد، اگر هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی میکنید سعی کنید شبها زودتر به رختخواب بروید بدن شما کم کم یک الگوی معین برای خوابیدن و بیدار شدن پیدا میکند و کاملا بر آن منطبق خواهد بود.
۱۵) زنگ ساعت خود را تغییر دهید:
اجازه ندهید هر روز با یک زنگ خاص و همیشگی بیدار شوید، علاوه بر اینکه این روند برای خودتان خوشایند نخواهد بود بعد از مدتی زنگ ساعتتان دیگر شما را نمی تواند بیدار کند.
۱۶) برای فردا صبح آماده باشید:
سعی کنید چیزهایی که برای فردا صبح احتیاج دارید را شب قبل آماده کنید، مثلا کیف وسائل تان، لباس هایتان و یا وسیله ی خاصی که باید همراه داشته باشید و .... در این شرایط دیگر نیازی ندارید در رختخواب به این موارد و آماده سازیشان فکر کنید.
۱۷) با رادیو بیدار شوید:
استفاده از رادیو به جای زنگ ساعت علاوه بر تنوع می تواند در بسیاری از افراد سبب ایجاد انگیزه در ترک رختخواب شود.
۱۸) از ساعات اضافی صبح بهره ببرید:
هدف از صبح زود بیدار شدن چیست؟ وقتی هر صبح زود از خواب بلند شوید مسلما در شروع بسیاری از روزهایتان یکی دو ساعت وقت آزاد و اضافی خواهید داشت که مغزتان در آن هنگام از صبح شاداب ترین ساعات و آماده ترین ساعتش را میگذارند می توانید از این ساعات استفاده ی بسیار مفیدی بکنید و بهتر است برای این ساعات برنامه ی خاصی داشته باشید در غیر اینصورت کم کم در سحرخیزی بی انگیزه می شوید.
۱۹) قرارهای مهم خود را در صبح بگذارید:
داشتن قرارهای ملاقات مهم در صبح می تواند انگیزه ی کافی به هر فردی برای بیدار شدن در صبح زود را بدهد.
۲۰) برای خودتان یک شریک مشابه پیدا کنید:
راستش در برخی موارد بد نیست برای سحر خیز شدن با یکی مثل خودتان که دوست دارد سحرخیز باشد ولی فکر میکند نمی تواند همراه شوید در این شرایط اگر هر دو واقعا برای بیدار شدن در صبح زود تصمیم گرفته باشید می توانید دراستواری بر این تصمیم در یکدیگر موثر باشید.
۲۱) به دیگران راجع به سحر خیزی خود بگوئید:
بگذارید همه ی اطرافیانتان بداند که شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، اینکه وانمود کنید هنوز مثل گذشته هستید باعث می شوید مثل گذشته شوید!!!
۲۲) خواب های روزانه را ترک کنید:
این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب حتی کوتاهی هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.
۲۳) عملکرد خود را دنبال کنید:
بد نیست عملکرد خود را در زمینه ی سحرخیزی با سایتی مثل Joe&#۰۳۹;s Goals دنبال کنید و تجزیه تحلیلش کنید تا ببینید آیا واقعا دارید به هدف خود یعنی سحرخیزی نزدیک می شوید یا دور.
با چندین روز تمرین و سعی به راحتی می توان عادت سحرخیزی را ایجاد کرد فقط کافی است این امر را به صورت یک عادت دائم در بدن ایجاد کرد یا این تمرینات و داشتن اراده در روزهای آتی زمان خواب و بیدار شدنتان دیگر دست شما نخواهد بود و بدنتان به خوبی در این موارد برای شما تصمیم میگیرد.
منبع: updateblog
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , sahar_rostami2 , diligent , maneshty , ریحان , SHayAN_567
ارسال: #۸۵
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ق.ظ
این تاپیک ایجاد شده که فقط بتونه یه نیروی محرکه برای زود بیدار شدن باشه، که امیدوارم مفید واقع بشه
هر وقت دلتون خواست و در جهت رسیدن به هدف سحر خیزیتون کمک کرد پست بگذاریدShy قوانین فقط گذاشته شده که بتونید خودتون رو یکم بیشتر مقید کنید تا زودتر بیدار شید و ساعت بیداریتون به ساعت ایده ال برسه، ولی اگر نقض قانون کنید دیگه باید به فکر عواقبشم باشیدTongue
خلاصه جبهه جنگ نیست راحت باشید، به فکر تناقض در نوشته هام نباشید یکم رعب و وحشت لازمه که یه وقت زیادم شیطنت نکنیدBig Grin

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , maneshty
ارسال: #۸۶
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۵۶ ب.ظ
وای بچه ها از عید برنامه من بهم ریخته چیکار کنم Sad تا قبل عید ط وری تنظیم کرده بودم که نهایتش ساعت ۸ پا میشدم الان ساعت ۶ بلند میشم نماز میخونم میام میخوابم بعد میگم ۸ یا ۹ حتما پا میشم!!!!!که متاسفانه ساعت ۱ پا میشم!!!!!!!

Sent from my GT-I9200 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۸۷
۰۶ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۰۶:۱۱ ب.ظ، توسط vesta.)
(۰۶ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۵۶ ب.ظ)goodcrazygirl69 نوشته شده توسط:  وای بچه ها از عید برنامه من بهم ریخته چیکار کنم Sad تا قبل عید ط وری تنظیم کرده بودم که نهایتش ساعت ۸ پا میشدم الان ساعت ۶ بلند میشم نماز میخونم میام میخوابم بعد میگم ۸ یا ۹ حتما پا میشم!!!!!که متاسفانه ساعت ۱ پا میشم!!!!!!!

Sent from my GT-I9200 using Tapatalk

سعی کنید بعد نماز نخوابید و خودتون رو یطوری سرگرم کنید که خوابتون نبره، مثلا بیدار شدید خودتون رو مجبور کنید بیاین و اینجا پست بزنید یا هر چیز دیگه که باعث شه نخوابید و یا اینکه اگر خوابیدید بسپرید کسی ساعت ۸ بیدارتون کنه و نگذاره بخوابید
کم کم درست میشه تغییر ساعتا برنامه همه رو بهم زده منم الان شدم شب زنده دارم بیشترTongue نگران نباشید و سعی کنید کم کم به حالت قبل برگردید

ارسال: #۸۸
۰۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۴۵ ق.ظ
من ۶:۱۵ بیدار شدم
منتها مشغول چتیدن با یکی از دوستان بودم ساعتم دیر شد Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , maneshty
ارسال: #۸۹
۰۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۵۸ ق.ظ
Shy

سپاس‌گزاری شده توسط: مهرانگیز
ارسال: #۹۰
۰۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۳۵ ق.ظ
Dodgy

آرامشه ماقبل طوفانم...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۲۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۶۴۲ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۳۵۳ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۰۹ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۱۰۱ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۵۹۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  مانشت اینجا.مانشت اونجا...مانشت همه جا fahimehazimi ۵ ۵,۷۴۵ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsami
Information مشکلات مانشت aatwo ۳۷۷ ۱۸۲,۸۷۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: elect
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۸ عزیز دادخواه ۸ ۶,۵۷۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marykh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close