زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهکار برای افزایش بازدهی مغز سر جلسه کنکور (روشن کردن موتور مغز)

ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ، توسط tayebe68.)
چطور روز کنکور بازدهی مغزمون رو افزایش بدیم ؟ یا به اصطلاح چجوری موتور مغزمون رو روشن کنیم ؟

چند تا از کارها که خیلی هم متداول و معروفند اینه که :

۱ روز قبل کنکور اصلا مطالعه درسی نداشته باشیم ؛ تا مغز هم استراحت کنه و هم اطلاعات رو با آرامش طبقه بندی کنه
۲ شب قبل از کنکور ۸ ساعت رو کامل بخوابیم ، تا مغز سر جلسه اصلا خسته یا خواب آلوده نباشه
۳ موقع کنکور شکلات و خوردنی های قند دار بدون چربی مصرف کنیم

لطفا راهکار و تجربیاتتون رو در اختیار بگذارید ...

دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
دانی که ز عمر ما چه ماند باقی
مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

http://www.bonshad.com/
۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: soheila2012 , hosshah , neda_Network , pooyaa , pourya14 , Morris , minami , mehdi.m2 , Pegasus , asiehmohammadian , ایزدی , مهربان مادر , SMHB , virtual girl , fulgent
ارسال:
۱۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ب.ظ
راهکار برای افزایش بازدهی (روشن کردن موتور) مغز سر جلسه کنکور
۴/ نفس عمیق بکشید به خصوص اگر استرس دارید.
تنفس به روش ذن توصیه میشه.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah , neda_Network , tayebe68 , Morris , minami , asiehmohammadian , ایزدی , مهربان مادر
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ق.ظ
RE: راهکار برای افزایش بازدهی (روشن کردن موتور) مغز سر جلسه کنکور
توصیه میشه که از کشمش به جای شکلات استفاده کنید که قندش طبیعیه...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , maryam.raz , AEM4949 , minami , Mänu , Pegasus , asiehmohammadian , ایزدی , مهربان مادر , neda_Network , mahdiazadbar
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ق.ظ
RE: راهکار برای افزایش بازدهی (روشن کردن موتور) مغز سر جلسه کنکور
روز قبل از کنکور کمتر از بقیه روزا درس بخونید. مثلا خلاصه ها رو روزنامه وار بخونید.
یه روز که کامل تعطیل شه مثل ماشینی میمونه که یه روز کامل توی این زمستون خاموش بوده.
در حد ۴ یا ۵ ساعت خوبه(حداکثر)
خوراکی هیچی مثل شکلات تلخ نیست. کولاک میکنه. مخصوصا اگه صبح قهوه بدون شکر هم خورده باشی، توی صبحونه هم عسل خورده باشی دیگه کنکور رو میترکونی!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , tayebe68 , maryam.raz , Mänu , minami , asiehmohammadian , ایزدی , مهربان مادر , neda_Network , mahdiazadbar
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۷ ق.ظ
راهکار برای افزایش بازدهی (روشن کردن موتور) مغز سر جلسه کنکور
پیش بینی کنید اگه سردرد گرفتین قرص درست درمون به آدم نمیدن پس محض احتیاط با خودمون میبریم

آقای استیو جابز تو یکی از سخنرانیهاشون جمله قشنگی را برای دانشجوها آرزو کردند که برای من خیلی تاثیرگذار بوده ایشون گفتند :
Stay hungry , Stay foolish=حریص باشید ، دیوانه باشید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , ایزدی , مهربان مادر , neda_Network
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۴ ب.ظ
اول دعا و توکل به خدا از روز قبل هم یه غذای سبک و فکر آروم و مهمتر از همه اینکه باور کنیم موفق میشیم و در هر صورت کنکور آخر زندگیمون نیست
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , tayebe68 , minami , asiehmohammadian , ایزدی , مهربان مادر , SMHB , shazde kuchulo , neda_Network
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۵ ب.ظ
متاسفانه من هر کاری کردم استرسی میشم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۰ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۵ ب.ظ)Talnetir نوشته شده توسط:  متاسفانه من هر کاری کردم استرسی میشم

با خوندن دعا و توکل به خدا آروم میشی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , Talnetir , Mänu , Pegasus , minami , ایزدی , مهربان مادر , kd110 , neda_Network , mahdiazadbar
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۱ ب.ظ
صبحانه ارده با شیره بخورید هم گرمه هم خیلی مقوی
امتحان کردم ۱۰۰% تضمینی با گارانتی

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , Mänu , ایزدی , مهربان مادر , neda_Network , dzzv_13 , maryam.raz , mahdiazadbar
ارسال: #۱۰
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط Mänu.)
خیلی هم نخورید من وقتی شکمم خیلی پره مغزم کار نمیکنه
خرما خیلی خوب و مقوی
شیرینی خودش استرس آوره
اما چیز شور استرس رو کم میکنه

(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ ب.ظ)hamedit89 نوشته شده توسط:  صبحانه ارده با شیره بخورید هم گرمه هم خیلی مقوی
امتحان کردم ۱۰۰% تضمینی با گارانتی

خوشمزه است اما خیلی سنگینه

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: minami , ایزدی , مهربان مادر , tayebe68 , neda_Network
ارسال: #۱۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۲۰ ب.ظ
RE: راهکار برای افزایش بازدهی مغز سر جلسه کنکور (روشن کردن موتور مغز)
این روزا مراقب خومون باشیم که سرما نخوریم، یا حتی سرمون سرما زده نشه، آخه بی حالی سرما زدگی حتی اگه بروز هم نکنه، بازدهی رو پایین میاره.

لباس هم مهمه، واسه هر شرایطی باید لباسمون مناسب باشه، چه گرم، چه سرد.

از قرص های مسکن و آرام بخش تا ۲ روز قبل از کنکور استفاده نکنیم، بعضیاشون زیادی به مغز استراحت میدن خب Smile

فک میکنم شروع کردن با زبان، موتور مغز رو روشن میکنه (البته هر کسی بهتر میدونه چطور آزمون بده، نباید روش آزمون دادنمون رو این روزا به خاطر حرف همدیگه عوض کنیم،یکی با یه درس دیگه راحت تره شاید)

صبحونه و خوراکی سر جلسه هم که مهمه دوستان اشاره کردن.(البته به نظر من تو خوردن هم هر کسی بهتر میدونه چی بخوره که بهش بیشتر میسازه، بدن آدما خیلی فرق داره، یکی ورزشکاره، یکی کم خوراکه، یکی زیاد، هر طوری تو خوردن بهتریم باید همون طور باشیم)

آخر از همه که مهم تر از همه چیزه، یادمون باشه مهم اینه که تلاش کردیم، هر چی پیش بیاد به صلاحمونه.
این جمله هم یادمون باشه" همه دنیا بخواد و تو بگی نه ،نخواد و تو بگی آره ، تمومه" ، استرس از هر چیزی بیشتر بازده رو پایین میاره، نشستیم سر جلسه، یه چیزایی وقف مرادمون نبود، مثل جای نشستنمون یا هر چیز دیگه، هی نگیم از شانس بد من این جوری شد... یا هر چیزی که استرس میده بهمون. اگه خدا بخواد و به صلاحمون باشه، با هر شرایطی میشه که بشه.

ایشالا هممون موفق میشیم Smile
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , tayebe68 , ایزدی , مهربان مادر , neda_Network , sand , FAM , Mänu , mahdiazadbar
ارسال: #۱۲
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط tayebe68.)
سعی کنید حتما ایرپلاگ (صداگیر گوش) تهیه کنید و سر جلسه در صورت لزوم استفاده کنید
شاید حوزه پر سر و صدا باشه یا یکی از آدمهای اونجا سرما خورده باشه و مدام سرفه کنه و خلاصه شرایطی باشه که سر و صدا تمرکز رو از بین ببره

پ ن: اکثر کالای طبی فروشی ها صداگیر دارن

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , مهربان مادر , neda_Network
ارسال: #۱۳
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۰ ب.ظ
شاید اینی که می خوام بگم چیزی باشه که بارها و بارها از جاهای مختلف شنیده باشین.اینو بپذیرین آزمون کنکور با پارسه ماهان و مدرسان شریف فرق داره !!!!!!ممکنه سر جلسه چند تا سوال پشت سر همو نتونین حل کنین اینو باور کنین شما که خوندی اگه نتونی یه سوال حل کنی بغل دستی شما هم نمیتونه حل کنه.مثلا خودم سوالای عمومی پارسه رو از ۳۰ تا حداقل ۲۳ تاش می زدم(درست و غلط بودنش بماند)ولی آزمون اصلی ۱۵ تا هم به زور زدم.برای همتون آرزوی موفقیت میکنم

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , ایزدی , مهربان مادر , kd110 , ka arman , neda_Network , sand , Mänu , mahdiazadbar
ارسال: #۱۴
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۵ ب.ظ، توسط tayebe68.)
(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۰ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  شاید اینی که می خوام بگم چیزی باشه که بارها و بارها از جاهای مختلف شنیده باشین.اینو بپذیرین آزمون کنکور با پارسه ماهان و مدرسان شریف فرق داره !!!!!!ممکنه سر جلسه چند تا سوال پشت سر همو نتونین حل کنین اینو باور کنین شما که خوندی اگه نتونی یه سوال حل کنی بغل دستی شما هم نمیتونه حل کنه.مثلا خودم سوالای عمومی پارسه رو از ۳۰ تا حداقل ۲۳ تاش می زدم(درست و غلط بودنش بماند)ولی آزمون اصلی ۱۵ تا هم به زور زدم.برای همتون آرزوی موفقیت میکنم

شاید یکی از دلایل اصلی که باعث شد پارسال نتیجه نگیرم همین بود ، سر کنکور می خواستم به رسم آزمونای آزمایشی حتما ۲۰ تا مشترک و ۱۲ تا تخصصی بزنمExclamation
و نتیجه ش شد استرسی شدن، یه عالمه تست منفی و موندن پشت کنکور

سر جلسه اصلا تعداد جوابهاتونو نشمارین ؛ معمولا عواقب بدی بوجود میاره

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , مهربان مادر , kd110 , neda_Network , virtual girl , mahdiazadbar
ارسال: #۱۵
۱۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ق.ظ)hoomanab نوشته شده توسط:  روز قبل از کنکور کمتر از بقیه روزا درس بخونید. مثلا خلاصه ها رو روزنامه وار بخونید.
یه روز که کامل تعطیل شه مثل ماشینی میمونه که یه روز کامل توی این زمستون خاموش بوده.
در حد ۴ یا ۵ ساعت خوبه(حداکثر)
خوراکی هیچی مثل شکلات تلخ نیست. کولاک میکنه. مخصوصا اگه صبح قهوه بدون شکر هم خورده باشی، توی صبحونه هم عسل خورده باشی دیگه کنکور رو میترکونی!

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

فقط شیره اونم شیره انگور. این عسلا هیچ کدوم اصل نیستن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , neda_Network , maryam.raz , Mänu , mahdiazadbar

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۷۷ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۹۹ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۷۰ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۹۸ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  رنگ کردن رئوس گراف( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۹۱۷ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۸۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت moslem73421 ۲ ۲,۸۳۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Wink معرفی سایت برای دانلود رام اندروید و یادگیری رایگان فلش کردن گوشی و تبلت famerom ۰ ۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۷:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: famerom
  [دانلود] جزوه و ویس جلسه نکته تست ساختمان داده والگوریتم استاد یوسفی زمستان ٩٣ software94 ۲۳ ۲۶,۴۶۹ ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: honiehs
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close