زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)

نظرسنجی: آیا به یادگیری حرفه ای جاوا علاقه مند هستید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۹۷/۱۶%
    بله ۹۷/۱۶%
۱۳۷ ۹۷/۱۶%
  • ۲/۸۴%
    خیر ۲/۸۴%
۴ ۲/۸۴%
در کل ۱۴۱ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۸۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ، توسط پوونه.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  خب، اولین ویدئوی آموزش جاوا تقدیم به شما Heart

لینک مطلب روی سایت خودم :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و لینک ویدئو روی سایت آپارات :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

روی پیکو فایل هم آپلود کردم :

متاسفانه فیلم درست نمایش نمیدهد ولی امکان دانلود دارد.

از آن لذت ببرید Wink

انصافا خیلی خوب بود. دیروز خستگی کنکور نذاشت ویدیو رو ببینم امشب اما با حوصله و دقت نگاه کردم و یاد گرفتم.
عالی بود ممنون دوست عزیز.

اگر تاپیک جدایی زده نمیشه میشه لینک پست آموزشی رو تو پست اول بذارید که راحت تر پیدا شه؟
و یکی هم اینکه صدا خیلی ضعیف بود و تصویر هم یه کمی واضح نبود البته انقدر قشنگ توضیح داده بودید اصلا این ها مهم نیست آنچنان. فقط گفتم که یک چیزی گفته باشم:دی

واقعا لذت بردم و امیدوارم این اموزش ها همچنان ادامه داشته باشه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال: #۱۸۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۵ ق.ظ
من الان تو از آپارات خواستم دانلود کنم خطای ۴۰۴ می داد.لطفا بررسی کنین
۰
۰
ارسال: #۱۸۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ق.ظ)rahimentezari نوشته شده توسط:  من الان تو از آپارات خواستم دانلود کنم خطای ۴۰۴ می داد.لطفا بررسی کنین
متاسفم دوست عزیز که نتوانستید دانلود کنید، من خودم چک کردم می توانم دانلود کنم
ولی نمی دانم چرا بعضی دوستان به مشکل می خورند.
من پیشنهاد می کنم از لینک پیکوفایل دانلود کنید.
در هر صورت، امیدوارم آموزش را ببینید و لذت ببرید. Wink

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  درود دوباره

من فیلمو دانلود کردم الانم دارم نیگاهش میکنم...من با جاوا کد نوشتم...دلم طاقت نمیاره تمام فیلمو ببینم...
یکی میگه با netbeansهست یا eclips??(البته جسارت نباشه بدوستان باتجربه تر از من،ولی فک کنم netbeansباشه خیلی بهتره..محیطش واسه کسایی ک میخوان تازه شروع کنن عالیه..باضافه اینکه امکانات بهتری داره!)

دوستان من ی موضوع پیدا کردم..دیدم بد نیست حالا ک قراره جاوار یاد بگیریم با انواع محیطهای برنامه نویسی IDEهم اشنا بشیم و مزیتهاشونو نسبت بهمدیگه بدونیمSadالبته بااجازه اقای عرب..)

برای برنامه نویسی در جاوا محیط های برنامه نویسی (IDE) زیادی وجود دارد، حالا می خوایم بدونیم هر کدام از این محیط های برنامه نویسی (Eclipse, IntelliJ IDEA, NetBeans) چ مزیت های نسبت بهم دارند:

Eclipse و NetBeans متن باز هستند و استفاده از اونها رایگان هستش ولی برای استفاده از IntelliJ IDEA باید هزینه کنید.

جدا از بحث هزینه یکی از ویژگیها، گستردگی استفاده است :

[تصویر:  253186_IDEs.png]

قابلیت ها در زمینه کد نویسی: اگر از آن دسته از برنامه نویس ها هستید که علاقه زیادی به کیبورد واستفاده از شورت کات دارید و احتمالا تجربه کار با ویرایشگرهای متنی مانند Emacs ، Vim یا Coda را دارید، به نظر من در این زمینه IntelliJ IDEA نسبت به سایر IDE ها برتری خوبی دارد، IDE علاوه بر دارا بودن یک ویرایشگر متنی حرفه ای از قابلیت های هوشمند فراوانی نیز بهره می برد کهه فرایند کدنویسی را برای شما تسهیل و در بعضی موارد لذت بخش می کند، به نظر من در رتبه بعدی NetBeans قرار دارد و در انتها Eclipse.

معیارهای مالی: اگر معیارهای مالی برای شما مهم است و تیمی بزرگ از برنامه نویسان دارید که خرید لایسنس برای همه آنها برای شما هزینه بر است Eclipse و NetBeans بدلیل کاملا رایگان بودن گزینه بهتری نسبت به IntelliJ IDEA هستند.

کارهای آموزشی و user friendly بودن: اگر دنبال یک IDE کاربرپسند برای مثال در کارهای آموزشی هستید به نظر من NetBeans بهترین گزینه است، برای مثال شما می توانید فقط با چند کلیک یک پروژه sample در Java EE را در NetBeans ایجاد کنید و برروی یک application server (برای مثال Glassfish) اجرا کنید.

امکانات از نظر پشتیبانی از Framework های جاوا: از این نظر Eclipse بدلیل اینکه توسط بسیاری از شرکت و گروه های بزرگ بعنوان IDE رسمی انتخاب شده است، یک سر و گردن بالاتر است و وجود پلاگین های متعدد برای کار با کتابخانه ها ، Framework ها ، زبان های برروی JVM و ... این IDE را بی رقیب کرده است.

پشتیبانی و Community: در این مورد Eclipse بدلیل حمایت های فراوان از طرف شرکت ها و گروه های بزرگ و IntelliJ IDEA بدلیل پولی بودن بهتر هستند.
بروز بودن و پشتیبانی از آخرین امکانات Java و Java EE: بدلیل لینکه NetBeans به صورت مستقیم توسط شرکت اوراکل حمایت می شود و یکی از اهداف سازمانی آن نیز همین بروز بودن در زمینه آخرین امکانات Java و Java EE است بهترین گزینه است و در مرحله بعد هم IntelliJ IDEA بسرعت امکانات جدید Java و Java EE را در IDE خود می گنجاند.

پیشنهاد:بهتره دوتاپیک زده شده یکی برای فایلها و برنامه های آموزشی یکیم برای رفع اشکال..

باتشکر از استارتر
ممنونم که این مطلب را مطرح کردید
بله آشنایی با IDE های مختلف خیلی خوبه
مقایسه خیلی خوب و دقیقی هم ارائه دادید
من هم در برنامه هایم هست که کار با IDE های مختلف را بطور مستقل آموزش دهم
اما نکته ای که من می توانم اضافه کنم اینست که
استفاده از IntellJ در ایران هیچ هزینه ای نداردBig Grin
و شما می توانید بصورت رایگان از مزیای آن برخوردار شویدWink

ضمنا من برای این آموزش یک تاپیک جداگانه (لینک زیر) ایجاد کردم که دوستان راحتتر باشند

من از همه دوستانی که ویدئو را دیدند خواهش می کنم در نظر سنجی تاپیک جدید شرکت کنند
این لطف شما خیلی به من در ارائه بهتر آموزش ها کمک می کند.

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr_asadi
ارسال: #۱۸۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط omidvari13.)
با سلام
من با اینکه ۴ سال در دانشگاه درس خوندم و رشته کامپیوتر مهندسی نرم افزار کارشناسی خوندم ولی خیلی از اصطلاحاتی رو که بکار میبرند دوستان رو نمیدونم...و همیشه میگفتم ۴/۵ سال وقت و عمرم رو گذاشتم سر این رشته خشک و سخت ولی هیچی بارم نیست ...میدونم c , c++ , C# چی هستن و کدنویسی هم کردم ولی آخرشم نفهمیدم کجا بدرد میخورن ...
مثلا میدونم فقط جاوا زبان برنامه نویسی شی گراست و سخت هست...
اینم میدونم و کار کردم باهاش که با فتوشاپ بلدبودن و html ,css میتونم قالب طراحی کنم....

منظ.رم اینه وقتی جاوا کار شدیم جای ما در بازار کار کجاست؟چقدر بهتر از اینه که وقت برای حرفه ای شدن در طراحی سایت نذارم؟
ممنون میشم یکم روشنم کنید خداشاهده بچه درس خونم بودم و دنبال اطلاعات ولی اینه حال و روزم....
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۴ ب.ظ
سلام خیلی ممنون بسیار عالی بود جناب عرب!
هم سطح آموزش هم توضیحات هم بیان حاشیه های مهم کار بخوبی انجام شده.

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
۱
۰
ارسال: #۱۸۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۳ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)omidvari13 نوشته شده توسط:  با سلام
من با اینکه ۴ سال در دانشگاه درس خوندم و رشته کامپیوتر مهندسی نرم افزار کارشناسی خوندم ولی خیلی از اصطلاحاتی رو که بکار میبرند دوستان رو نمیدونم...و همیشه میگفتم ۴/۵ سال وقت و عمرم رو گذاشتم سر این رشته خشک و سخت ولی هیچی بارم نیست ...میدونم c , c++ , C# چی هستن و کدنویسی هم کردم ولی آخرشم نفهمیدم کجا بدرد میخورن ...
مثلا میدونم فقط جاوا زبان برنامه نویسی شی گراست و سخت هست...
اینم میدونم و کار کردم باهاش که با فتوشاپ بلدبودن و html ,css میتونم قالب طراحی کنم....

منظ.رم اینه وقتی جاوا کار شدیم جای ما در بازار کار کجاست؟چقدر بهتر از اینه که وقت برای حرفه ای شدن در طراحی سایت نذارم؟
ممنون میشم یکم روشنم کنید خداشاهده بچه درس خونم بودم و دنبال اطلاعات ولی اینه حال و روزم....
سلام
دوست عزیز
این سوالات داغ دل منو تازه می کنه
تو نظام آموزشی ... ما ۴ سال وقت آدمو تلف می کنند بابت یادگیری سطحی از مفاهیم ... هیچی ولش کن بابا!
ببین دوست من، اول ذهنت را از فضای دانشگاه بیار بیرون، ببر تو فضای کار
برو چند تا شرکت برای کار رزومه بفرست برو مصاحبه ببین ازت چی می خوان چی نمی خوان تا دستت بیاد دنیا دست کیه
اما من اگر بخواهم توضیح بدهم اینجوری می گم
صنعت نرم افزار مثل هر صنعت دیگری یک سرش تجارته یعنی ما در شرکت های نرم افزاری محصولاتی تولید می کنیم که مردم استفاده کنند و کارشون راه بیفته و بابتش پول می دهند!
حالا چندتا محصول نرم افزاری نام ببر لطفا!
مثلا یک نرم افزار حسابداری مخصوص رستوران ها
حالا برای تولید این چی احتیاج هست
طبعا باید برنامه نویسی بشه حالا با چه زبانی؟
++C نه چرا چون شما می خواهی در عرض شش ماه تا یک سال
یک نرم افزار با امکانات خوب و ظاهر زیبا برای یک رستوران که مثلا نهایتا N تومان می خواهد پول بدهد تولید کنی
حالا اگر بخواهی با ++C کار کنی اولا پوست کنده می شه کدش را بنویسی چون ++C یک زبان سطح پایین یعنی اگر بخواهی باهاش تو سیستم عامل دست ببری عالی و اگر بخواهی کد سطح بالا بنویسی ...
ظاهر نرم افزار را هم باید تو ++C فراموش کنی
پیدا کردن چندتا برنامه نویس خوب ++C هم سخت است و هم گران چون دستمزدشان بالاست چون ++C سخت تره
خب پس برای یک نرم افزار حسابداری باید بری سراغ C#.NET چرا چون ویزاردی و در عرض سه سوت می شه باهاش کار کرد
یک برنامه نویس با تجربه با حقوق خوب استخدام می کنی و ده تا برنامه نویس صفر دو هفته آموزش میدی شروع می کنند کد زدن
به همین سادگی!
حالا اگر تو بری سمت C#.Net خوب نیست چرا چون برنامه نویس ریخته البته اگر لیسانس ادبیات داشتی دنبال کار می گشتی باهوشم بودی من حتما پیشنهاد می کردم بری سراغ C#.Net اما تو که نرم افزار خوندی بیا جاوا و ++C کار کن، حرفه ای بشو، برو تو شرکت های بزرگ پول خوب بگیر
اگر بخواهی محصول روی موبایل بدی نمیری Java ME کارکنی که روی همه گوشی ها کار کنه چون پوستت کنده می شه
میری روی اندروید دو سه ماه کار می کنی محصولت را برای گوشی های اندروید تولید می کنی پول در میاری
داستان PHP هم تقریبا مثل C#.Net است ولی می تونی بری روی CMS های معروف مثل وردپرس و فروشگاه و ... تولید کنی
با فریمورک های قدرتمند PHP کار کنی استارتاپ راه بیندازی
با C#.Net می تونی نرم افزارهای دسکتاپ و تحت وب تولید کنی و بفروشی
البته باید قبلش بری کاسبی و تجارت را یاد بگیری
حالا ممکنه برای خودت کار کنی یا برای دیگران بستگی به شخصیت و نوع زندگیت داره
اما اگر بخواهی برای خودتم کار کنی بهتره اول کمی در کسب و کار دیگران تجربه کسب کنی حساب کتاب کار بیاد دستت بعد بری کار خودت را راه بیندازی
دستت اومد داستان چیه جوان!

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: omidvari13 , nina325 , sand , maryam.raz , baran
ارسال: #۱۸۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۴۵ ب.ظ
یک دنیا تشکر ...
خیلی جامع و عالی بیان کردید....
اینطور شرکت ها ما رو راه میدن بعد فراگیری این آموزش ها؟و این شرکت ها تحت چه عنوانی هستند که اینجور برنامه نویس استخدام میکنند؟و در دنیا ی نت هم میشه کار کرد و محصول نرم افزاری تولید کرد تا فروش خوبی هم داشت چون مثلا همین اندروید بیشتر برنامه هاشو رایگان میشه دانلود کرد...
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۵ ب.ظ)omidvari13 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۰ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
یک دنیا تشکر ...
خیلی جامع و عالی بیان کردید....
اینطور شرکت ها ما رو راه میدن بعد فراگیری این آموزش ها؟و این شرکت ها تحت چه عنوانی هستند که اینجور برنامه نویس استخدام میکنند؟و در دنیا ی نت هم میشه کار کرد و محصول نرم افزاری تولید کرد تا فروش خوبی هم داشت چون مثلا همین اندروید بیشتر برنامه هاشو رایگان میشه دانلود کرد...
خواهش میکنم
وقت بحث سرنوشت یه جوون میشه من یکم قاتی می کنم Wink
ببین دوست عزیز بالاخره باید از یک جایی شروع کرد دیگه الان شرکت های زیادی هستند دنبال افراد تازه کار با حقوق پایین می گردند، البته به شرط اینکه قدرت یادگیری داشته باشی و بتونی زود سوار کار بشی ببین آدم تو شرایطش که قرار بگیره توانمندی هاش آشکار میشه منبع هم برای آموزش ریخته فارسی و انگلیسی
کلا تو کار هیچ شرکتی از تو نمی خواهد همه چیز بلد باشی چون نمی شه معمولا از تو می خوان اون چیزایی که برای کارشون لازمه را بتونی زود یادبگیری (مهارت یادگیری) و بتونی مسائلی را تو کار پیش میاد بگردی راه حلش را پیدا کنی (مهارت حل مسئله) و ...
بعد از یک مدت کار کردن می تونی بری یک جای بهتر با درآمد بهتر و ...
App های اندروید رو هم میشه فروخت باید کمی درباره بازاریابی و قیمت گذاری و ... یادبگیری بعد می تونی تو اندورید هم App بدردبخور تولید کنی پول خوب هم در بیاری هر چیزی راه داره باید راهش را پیدا کنی

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
ارسال: #۱۸۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط mr_asadi.)
خیلی خوبه همین الان داشتم به این فکر میکردم که از کجا شروع کنم Huh
چندتا سوال داشتم:
من C#.net کارکردم پروژه کارشناسیم کار با USB تحت شبکه بود الانم میخوام تو زمینه جاوا - اندروید فعالیتمو شروع کنم دوماه وقت دارم تاخدمت بنظرتون خودم کارکنم اینارو یا برم همین مدت تو بازار کار و با بازار یادگیریمو شروع کنم؟چقدر وقت میبره این آموزش اولیه ؟آموزشهارو هر چندوقت یکبار قرار میدین؟
هم علاقه دارم هم یادگیریم خوبه و هم خداروشکر فکرکنم توانایی حل مسئله ام بدک نباشه.(توچندتا پروژه که انجام دادم تجربه کردم اینو مخصوصا تو کارشناسی)
من ترجیح میدم دنبال منبع دیگه ای نرم که مطالب تو ذهنم همین اول یکپارچه ومنظم شکل بگیره با همین تاپیک آموزش های شما.اولیشو که حال کردم خوب بود ممنون. حالا بگذره نظرای کارشناسی شده تری هم میذاریم دیگه.
فکرکنم برای یادگیری مباحث تکمیلی ویادگیری سطح بالای مطالب و بقولی حرفه ای شدن تو کار،بعد این آموزشها بیشتر دستمون میاد دنبال چی باس باشیم.
راستش من از مدتها قبل کنکور تصمیم گرفتم اندروید یاد بگیرم دیگه تا دیدم شما با عنوان شروع قدرتمند جاوا بعد کنکور ارشد تاپیک باز کردید تو مانشت، دیگه با کله پریدم توBig Grin (کاش یه چیز دیگه هم میخواستم ازخدا اون موقه) . امیدوارم این شروع قدرتمند مداوم و ثمربخش باشه برای همه ی ما
داخل پرانتز من میخوام از IDE ایکلیپس استفاده کنم چون احتمالا همزمان یه کارایی تو اندرویدم انجام بدم.اون امولاتور داره واسه کارکردن البته هنوز دانلودش نکردم ایکلیپس رو .اینی که شما معرفی کردین برا اندرویدم کارمیده؟امولاتورم داره؟اگه امولاتور نداره میشه کدشو تو همین بزنم و تو bluestacks اجرا کنم؟درکل یه راهنمایی برای اندروید همزمان با جاوا بدین ممنون میشم. البته من یه چیزایی درمورد شروع کار اندروید در
دیدم میدونم کلا ابزارایی برای اون جداگانه نیازه اما اولویت با یادگیری جاواست دیگه اصل کدنویسیه (عجب داخل پرانتز طولانی شد)

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
۰
۰
ارسال: #۱۹۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۱ ب.ظ
دوستان پولاتونو بذارید روهم واسه من سیستم بخرید چون اصلا Intellj رو سیستم نمیکشه بیاره بالا Sad(((((

تمرکزCool
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , maryam.raz
ارسال: #۱۹۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  خیلی خوبه همین الان داشتم به این فکر میکردم که از کجا شروع کنم Huh
چندتا سوال داشتم:
من C#.net کارکردم پروژه کارشناسیم کار با USB تحت شبکه بود الانم میخوام تو زمینه جاوا - اندروید فعالیتمو شروع کنم دوماه وقت دارم تاخدمت بنظرتون خودم کارکنم اینارو یا برم همین مدت تو بازار کار و با بازار یادگیریمو شروع کنم؟چقدر وقت میبره این آموزش اولیه ؟آموزشهارو هر چندوقت یکبار قرار میدین؟
هم علاقه دارم هم یادگیریم خوبه و هم خداروشکر فکرکنم توانایی حل مسئله ام بدک نباشه.(توچندتا پروژه که انجام دادم تجربه کردم اینو مخصوصا تو کارشناسی)
من ترجیح میدم دنبال منبع دیگه ای نرم که مطالب تو ذهنم همین اول یکپارچه ومنظم شکل بگیره با همین تاپیک آموزش های شما.اولیشو که حال کردم خوب بود ممنون. حالا بگذره نظرای کارشناسی شده تری هم میذاریم دیگه.
فکرکنم برای یادگیری مباحث تکمیلی ویادگیری سطح بالای مطالب و بقولی حرفه ای شدن تو کار،بعد این آموزشها بیشتر دستمون میاد دنبال چی باس باشیم.
راستش من از مدتها قبل کنکور تصمیم گرفتم اندروید یاد بگیرم دیگه تا دیدم شما با عنوان شروع قدرتمند جاوا بعد کنکور ارشد تاپیک باز کردید تو مانشت، دیگه با کله پریدم توBig Grin (کاش یه چیز دیگه هم میخواستم ازخدا اون موقه) . امیدوارم این شروع قدرتمند مداوم و ثمربخش باشه برای همه ی ما
داخل پرانتز من میخوام از IDE ایکلیپس استفاده کنم چون احتمالا همزمان یه کارایی تو اندرویدم انجام بدم.اون امولاتور داره واسه کارکردن البته هنوز دانلودش نکردم ایکلیپس رو .اینی که شما معرفی کردین برا اندرویدم کارمیده؟امولاتورم داره؟اگه امولاتور نداره میشه کدشو تو همین بزنم و تو bluestacks اجرا کنم؟درکل یه راهنمایی برای اندروید همزمان با جاوا بدین ممنون میشم. البته من یه چیزایی درمورد شروع کار اندروید در
دیدم میدونم کلا ابزارایی برای اون جداگانه نیازه اما اولویت با یادگیری جاواست دیگه اصل کدنویسیه (عجب داخل پرانتز طولانی شد)
برای دو ماه نمی دونم تو بازار کار بشه کاری کرد یا نه ولی به نظرم اگر انرژی تان را روی آموزش ها بگذارید و از منابع مختلف اما خوب و معتبر هم استفاده کنید (نه کتاب های صدمن یک غاز فارسی) و کدنویسی و تمرین بیشتری انجام دهید نتیجه بهتری بگیرید.
سعی می کنم به مرور کتابها و منابع خوب را در سایتم معرفی کنم
واللا من برنامه ام اینست که آموزش ها هفتگی باشد و امیدوارم تا عید Java SE را پیش بریم
انتخاب IDE هم با خودتان است البته تو IntelliJ هم می شود کد اندروید زد اما انتخاب ابزار انقدر مهم نیست با هرچی راحتید کار کنید
در مورد اندروید ببینید اندروید خیلی کوچکتر از آنست که شما بهش اینقدر بها میدید راستش من فکر می کنم چون از بازارکار خبر ندارید اینطوری فکر می کنید وگرنه به جای اندروید الان باید به فکر یادگیری Struts,JSF,Hibernate,Spring,EJB,GWT و ... باشید
این مطلب را هم قبلا برای یک از دوستان نوشته بودم شاید برایتان مفید باشد

در J2EE، شما قبل از اینکه به سراغ هر فریمورکی بروید باید با مفاهیم JSP,Servlet آشنا باشید.
چون زیر بنای همه فریمورک ها هستند و درک (عمیق) معماری فریمورک ها بدون درک این مفاهیم ابدا ممکن نیست.
بهترین فریمورک برای شروع J2EE، به نظر من، بدون شک، Struts 1.x است.
struts نسخه ۱ یک MVC بسیار تمیز و معمار پسند به شما ارائه می کند و امکان درک صحیح از بسیاری مفاهیم پایه در پلتفرم J2EE را فراهم می کند.
و در بازار کار هم بسیار بسیار محبوب و مورد استفاده است.
در عین حال فراگیری آن هم بسیار ساده است.
نسخه ۲ struts بدلیل تغییرات بنیادی در معماری هیچکدام از مزایای بالا را ندارد،
و در بازار کار هم از محبوبیت بسیار کمتری برخوردار است.
بعد از struts، بازهم بدون شک، Hibenate 3,4 درست ترین انتخاب است.
Hibernate محبوبترین و مورد استفاده ترین فریمورک J2EE که در اکثر شرکت ها و در اکثر پروژه ها،
در لایه DataAccess بکار گرفته می شود.
بعد از اینها دیگر نمی شود با قاطعیت قبل صحبت کرد.
اما پیشنهاد من برای شما spring است و البته زیر مجموعه های مهمش IOC,AOP و Security هستند.
تا اینجا شما معماری کامل یک پروژه را دارید.
در J2EE مسیر یادگیری بی نهایت است، ولی اینها پیشنهاد من برای شروع اصولی J2EE و ورود قدرتمند به بازارکار است.
بعد از J2SE دو مسیر کاری وجود دارد، یکی J2EE و دیگری رفتن به سمت برنامه نویسی برای میکروها و سخت افزار و ... که تقریبا شبیه ++C می شود و بازار کمتر و کار سخت تر و البته پردرآمد تری است (در صورت حرفه ای بودن دقیقا مثل بازار ++C)
اما اندروید کوچک تر از آنست که شما مجبور به انتخاب مسیر کند و در کنار هر کار دیگری می شود روی آن کار کرد.

اصول آموزش به سبک پروفکس
۱
۰
ارسال: #۱۹۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  خیلی خوبه همین الان داشتم به این فکر میکردم که از کجا شروع کنم Huh
چندتا سوال داشتم:
برای دو ماه نمی دونم تو بازار کار بشه کاری کرد یا نه ولی به نظرم اگر انرژی تان را روی آموزش ها بگذارید و از منابع مختلف اما خوب و معتبر هم استفاده کنید (نه کتاب های صدمن یک غاز فارسی) و کدنویسی و تمرین بیشتری انجام دهید نتیجه بهتری بگیرید.
سعی می کنم به مرور کتابها و منابع خوب را در سایتم معرفی کنم
واللا من برنامه ام اینست که آموزش ها هفتگی باشد و امیدوارم تا عید Java SE را پیش بریم
انتخاب IDE هم با خودتان است البته تو IntelliJ هم می شود کد اندروید زد اما انتخاب ابزار انقدر مهم نیست با هرچی راحتید کار کنید
در مورد اندروید ببینید اندروید خیلی کوچکتر از آنست که شما بهش اینقدر بها میدید راستش من فکر می کنم چون از بازارکار خبر ندارید اینطوری فکر می کنید وگرنه به جای اندروید الان باید به فکر یادگیری Struts,JSF,Hibernate,Spring,EJB,GWT و ... باشید
این مطلب را هم قبلا برای یک از دوستان نوشته بودم شاید برایتان مفید باشد

در J2EE، شما قبل از اینکه به سراغ هر فریمورکی بروید باید با مفاهیم JSP,Servlet آشنا باشید.
چون زیر بنای همه فریمورک ها هستند و درک (عمیق) معماری فریمورک ها بدون درک این مفاهیم ابدا ممکن نیست.
بهترین فریمورک برای شروع J2EE، به نظر من، بدون شک، Struts 1.x است.
struts نسخه ۱ یک MVC بسیار تمیز و معمار پسند به شما ارائه می کند و امکان درک صحیح از بسیاری مفاهیم پایه در پلتفرم J2EE را فراهم می کند.
و در بازار کار هم بسیار بسیار محبوب و مورد استفاده است.
در عین حال فراگیری آن هم بسیار ساده است.
نسخه ۲ struts بدلیل تغییرات بنیادی در معماری هیچکدام از مزایای بالا را ندارد،
و در بازار کار هم از محبوبیت بسیار کمتری برخوردار است.
بعد از struts، بازهم بدون شک، Hibenate 3,4 درست ترین انتخاب است.
Hibernate محبوبترین و مورد استفاده ترین فریمورک J2EE که در اکثر شرکت ها و در اکثر پروژه ها،
در لایه DataAccess بکار گرفته می شود.
بعد از اینها دیگر نمی شود با قاطعیت قبل صحبت کرد.
اما پیشنهاد من برای شما spring است و البته زیر مجموعه های مهمش IOC,AOP و Security هستند.
تا اینجا شما معماری کامل یک پروژه را دارید.
در J2EE مسیر یادگیری بی نهایت است، ولی اینها پیشنهاد من برای شروع اصولی J2EE و ورود قدرتمند به بازارکار است.
بعد از J2SE دو مسیر کاری وجود دارد، یکی J2EE و دیگری رفتن به سمت برنامه نویسی برای میکروها و سخت افزار و ... که تقریبا شبیه ++C می شود و بازار کمتر و کار سخت تر و البته پردرآمد تری است (در صورت حرفه ای بودن دقیقا مثل بازار ++C)
اما اندروید کوچک تر از آنست که شما مجبور به انتخاب مسیر کند و در کنار هر کار دیگری می شود روی آن کار کرد.

دقیقا من از بازار کار بی خبر هستم آخه ۶،۷ ماه میشه چپیدم یه گوشه میخوندم برا ارشدRolleyes .قبلشم که درگیر دانشگاه بودیم تودانشگاهم که میدونین چه خبره کلا فرق داره. بگذریم حالا فعلا جاوا رو عشق است.مطمئنم دنیای کارو یادگیری جاوا و تکنولوژی های جدیدو بیشتر دوس دارم چون نتایجش عینی هستش و بازده کارتو با دستات لمس میکنی (میذاری تو جیبت باهاش بستنی هم میشه خرید) و باچشمات میبینی این لذت بخش تره از فرمولای درس مرسا یا سوالای کنکور که رو هواست کلا همه چیز ....

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
۰
۰
ارسال: #۱۹۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۷ ب.ظ
Information RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
‫دور دوم آزمون
هشتم اسفند برگزار خواهد شد.

فرصتهای شغلی و جوایز ارزنده و گواهی نامه معتبر انجمن در انتظار برنامه نویسان جاوا است.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , jparisa
ارسال: #۱۹۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۵۰ ب.ظ
سلام.
ویدیو اول فوق العاده بود. مطالب بسیار عمیق تدریس شده است و کاملا روش است که مدرس بسیار به مطالب اشراف دارند. لطفا به همین شکل عمیق تدریس کنید و کمی هم زمان هر جلسه را طولانی تر کنید.

بسیار سپاس گزارم
۰
۰
ارسال: #۱۹۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۴۱ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۰ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  سلام.
ویدیو اول فوق العاده بود. مطالب بسیار عمیق تدریس شده است و کاملا روش است که مدرس بسیار به مطالب اشراف دارند. لطفا به همین شکل عمیق تدریس کنید و کمی هم زمان هر جلسه را طولانی تر کنید.

بسیار سپاس گزارم
سلام خوشحالم که محتوی آموزش راضی هستید
راستش تلاش من اینست که کتاب ها و منابع معتبر جاوا را مطالعه کنم و البته در هر کتاب یا منبعی هر مبحثی به یک روش آموزش داده می شود و من سعی می کنم که ایده ها و روش های جذابی را انتخاب کنم که بتواند مباحث پیچیده و عمیق را با بیان شیوا و ساده منتقل کند.
داشتن دید عمیق و درک درست از مفاهیم نکته خیلی مهمی است که متاسفانه خیلی هم در بازارکار و حتی بین افراد حرفه ای مشاهده می شود. علت هم نبود منابع آموزشی خوب و با کیفیت فارسی و استفاده نکردن دوستان از منابع اصلی و معتبر است.
به عنوان نمونه جناب احمدرضا صدیقی عزیز که سه کتاب فارسی بسیار ارزشمند هم درباره جاوا دارند، در این مطلب اظهار می کنند بعضی افراد حرفه ای هم این مطالب را نمی دانند.

اصول آموزش به سبک پروفکس
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr_asadi , Morris

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close