زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)

نظرسنجی: آیا به یادگیری حرفه ای جاوا علاقه مند هستید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۹۷/۱۶%
    بله ۹۷/۱۶%
۱۳۷ ۹۷/۱۶%
  • ۲/۸۴%
    خیر ۲/۸۴%
۴ ۲/۸۴%
در کل ۱۴۱ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۹۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۷ ب.ظ
یکم در مورد JavaScript میگین؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال: #۱۹۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۴۶ ب.ظ
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
مطلب جدید بعدی ک گفته میشه کی هست؟؟

بی صبرانه منظریم..BlushBig Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , mohsen@profex.ir
ارسال: #۱۹۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  مطلب جدید بعدی ک گفته میشه کی هست؟؟

بی صبرانه منظریم..BlushBig Grin
سلام
دوستان من برنامم اینه که هر هفته یک مبحث آموزشی را به همراه مطالب تکمیلی اش آماده کنم مثلا یک ویدئو با جزوه آموزشی و سوالات آزمون و اینها را هم در آخر هفته منتشر کنم اگر توان و زمانش باشه انشاالله
با همه این اوصاف من سعی می کنم در ویدئوی دوم یک مرور کلی بر شئ گرایی و نحوه پیاده سازی آن در جاوا داشته باشیم و بعد کل مباحث پایه مانند متغییرها و دستورات شرطی و حلقه و ... را بحث کنیم که موضوع کافی هم برای تمرین و کدنویسی داشته باشید.
در جلسه سوم هم خیلی سنگین بحث شئ گرایی و چند بحث کوچک دیگر را جمع کنیم.
و از جلسه چهارم هر جلسه یک API را بحث کنیم.
که تو عید بتوانیم یک پروژه نسبتا بزرگ را با چیزهایی که خوندیم جمع کنیم.
تا ببینیم خدا چی می خواهد!Wink

(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۷ ب.ظ)omidvari13 نوشته شده توسط:  یکم در مورد JavaScript میگین؟
سلام
ببین دوست عزیز
جاوااسکریپ یک زبان اسکریپتی سمت کلاینت است.
اسکریپت (معنی لغوی اش قطعه کد کوچک است) و تعریفش اینست که کامپایل نمی شود و الزامات زیادی ندارد یعنی یک تکه کد می نویسی یک کار خاص را برایت انجام دهد. تمام
سمت کلاینت یعنی چه؟
ما در شبکه های کلاینت/سروری مثل اینترنت یک کلاینت داریم که Request (درخواست) می فرسته مثلا شما می زنی google.com و یک سرور داریم که برای Request شما یک Response (پاسخ) می فرستد که مثلا سرور گوگل فرم جستجو را برای شما نمایش می دهد.
حالا جاوااسکریپ کلاینت ساید است یعنی روی کامپیوتر کلاینت اجرا می شود.
یک استفاده رایج از جاوااسکریپ Validation (اعتبارسنجی) سمت کلاینت (Client Side) است. به زبان ساده یعنی شما یک فرم ثبت نام داری که توش ایمیل طرف را هم می خواهی بگیری وقتی کاربر فرم را پر می کند و کلید ارسال را می زند اطلاعات می آید سمت سرور سما آنجا می توانی چک کنی ایمیلش را درست وارد کرده یا نه اما بهتر است قبل از ارسال اطلاعات با جاوااسکریپ یک اسکریپ بنویسی که موقع نوشتن آدرس ایمیلش چک های لازم را انجام دهد مثلا حتما در آدرسش @ وجود داشته باشد.
جاوااسکریپت کتابخانه های زیادی و قدرتمند هم دارد که کارهای زیادی انجام می دهند مثل JQuery,ExtJS و ... که البته بیشتر برای ساختن UI (رابط کاربری) در برنامه های تحت وب استفاده می شوند.
می توانی این لینک ها را هم یک نگاهی بیندازی.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

حالا باز اگر سوال دقیق تری داری بپرس من در خدمتم.

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , shamim_70 , zahra2012
ارسال: #۱۹۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۲۴ ب.ظ
میشه در مورد فریم ورک هایی که معرفی کردین و فیچرهاشون یه توضیحی بدین؟

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
۰
۰
ارسال: #۲۰۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۳۵ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۴ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  میشه در مورد فریم ورک هایی که معرفی کردین و فیچرهاشون یه توضیحی بدین؟
فریمورک های جاوااسکریپت یا فریمورک های جاوا

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
ارسال: #۲۰۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۳ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۳۵ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۴ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  میشه در مورد فریم ورک هایی که معرفی کردین و فیچرهاشون یه توضیحی بدین؟
فریمورک های جاوااسکریپت یا فریمورک های جاوا
فریم ورک های جاوا(تو چه زمینه ای هستن هرکدام و اگه چندتاشون برای یک مقصود هستن کدوم بهتره از نظر بازار کار)
منبع خوب هم اگه هست معرفی کنین ممنون میشم تو سرچ هایی که زدم مطالب پراکنده یی پیدا کردم چیزی دستگیرم نشد
فک کنم یکم زمان ببره تو زمینه جاوا یاد بگیرم چطور و از چه منابعی ریسرچ کنم

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
۰
۰
ارسال: #۲۰۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۸ ب.ظ
دوستانی که به آندروید علاقه دارن در جریان باشن که الان IDE مورد تایید گوگل برای برنامه نویسی آندروید Eclipse هست ولی احتمالا در آینده با IntelliJ IDEA جایگزین میشه. الان android studio همون IntelliJ IDEA هست که هنوز در مرحله پیش نمایش هست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl , mohsen@profex.ir
ارسال: #۲۰۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دوستانی که به آندروید علاقه دارن در جریان باشن که الان IDE مورد تایید گوگل برای برنامه نویسی آندروید Eclipse هست ولی احتمالا در آینده با IntelliJ IDEA جایگزین میشه. الان android studio همون IntelliJ IDEA هست که هنوز در مرحله پیش نمایش هست.
سلام
در بخش اندروید شرکت ما که یکی از قدیمی ترین شرکت های اندروید کاره سالهاست که دارند با IntelliJ رو اندروید کد می زنند.
سایت شرکت ما

و آخرین محصولشان

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
ارسال: #۲۰۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۴۷ ب.ظ
IDE های غیر از eclipse باید از plugin استفاده کنن. برای شروع استفاده از adt bundle راحت ترین راهه. کافیه extract کنید تا بتونید کد زدن رو شروع کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۰۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  IDE های غیر از eclipse باید از plugin استفاده کنن. برای شروع استفاده از adt bundle راحت ترین راهه. کافیه extract کنید تا بتونید کد زدن رو شروع کنید.
برای شروع و حتی کارحرفه ای پیشنهاد خوبیه
اما نصب و استفاده از پلاگین برای کار حرفه ای و حتی در شروع کار، نکته خیلی خاصی نیست و بسیار هم مرسوم است.

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
ارسال: #۲۰۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۳ ب.ظ
سلام
اول ممنون از زحمتتون
آموزش واقعا عالی بود
اما همونطور که بچه ها گفتن کیفیت تصویر مخصوصا درمورد نوشته ها پایین بود
من امروز ویدئو رو دانلود کردم اما یه جایی به مشکل خوردم
وقتی خواستم کامپایل کنم با دستور javac MyProgram.java این خطا رو داد که دستور javac برای سیستم شناخته شده نیست.
این رو هم بگم که قبلا java -version رو اجرا کرده بود.مسیر و تایپ رو هم چک کردم.اشکالی نداشتن.تو محیط intellij هم اجرا شد.
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
۰
۰
ارسال: #۲۰۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۱ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۳ ب.ظ)sarah_azd نوشته شده توسط:  سلام
اول ممنون از زحمتتون
آموزش واقعا عالی بود
وقتی خواستم کامپایل کنم با دستور javac MyProgram.java این خطا رو داد که دستور javac برای سیستم شناخته شده نیست.
این رو هم بگم که قبلا java -version رو اجرا کرده بود.مسیر و تایپ رو هم چک کردم.اشکالی نداشتن.تو محیط intellij هم اجرا شد.
شما باید در خط فرمان ابتدا به مسیر محل قرار گرفتن فایل java. بروید و بعد دستور javac را اجرا کنید.
در کدهای جاوا نباید قبل از تعریف کلاس دستور package داشته باشید.
یا
این کد را در فایل MyProgram.java وارد نمایید.
public class MyProgram {
public static void main(String[] args) {
System.out.println("Salam Java!");
}
}
این فایل را در درایو مثلا D قرار دهید.
دستور را به این صورت در cmd وارد نمایید.
D:\>javac MyProgram.java

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sarah_azd
ارسال: #۲۰۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۹ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۳ ب.ظ)sarah_azd نوشته شده توسط:  سلام
اول ممنون از زحمتتون
آموزش واقعا عالی بود

فکرکنم مشکل از همون متغیر محیطی و تعریف Path برای شناساندن مسیر اجرای دستورات جاوا باشه که تو کلیپ اول توضیح دادن روال کارو. برا منم همینطور بود یکم با متغیر محیطی و Path سیستم عامل ور رفتم بالاخره تونستم درست سرجای خودش داخل Path تعریف کنم مسیر JAVA_HOME%\bin% را و بعد رستارت کردم سیستممو درست شد. فقط حواستون باشه پاک نکنید چیزی از Path که بقیه برنامه ها خراب نشن.

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
۰
۰
ارسال: #۲۰۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط sarah_azd.)
مشکل حل شد!
اینجا میذارم برا کسایی که احیانا به این مشکل بربخورن.
تو قسمت path آدرس کامل رو وارد کردم.مهم اینه که آدرس فولدر bin رو به سیستم بشناسونین.چون همه فایلای exe اونجان.
G:\Java\jdk1.7.0_51\bin
ضمنا قبلش یه ; هم گذاشتم.(بالا ننوشتم چون راست چینه و بعد متن میفته)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , azadeh419
ارسال: #۲۱۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ)sarah_azd نوشته شده توسط:  مشکل حل شد!
اینجا میذارم برا کسایی که احیانا به این مشکل بربخورن.
تو قسمت path آدرس کامل رو وارد کردم.مهم اینه که آدرس فولدر bin رو به سیستم بشناسونین.چون همه فایلای exe اونجان.
G:\Java\jdk1.7.0_51\bin
ضمنا قبلش یه ; هم گذاشتم.(بالا ننوشتم چون راست چینه و بعد متن میفته)
خیلی لذت بخشه وقتی حل میشه!
معمولا هم چیزی نبوده! با یکم دقت و احیانا جستجو و کسب اطلاعات بیشتر حل میشه!
این ذات کار یک Developer یا توسعه دهنده نرم افزار است.
در دید کلان تر ما با نوشتن نرم افزار کمک می کنیم مشتریانمان مشکلاتشان را حل کنند.

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۰۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۸ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۱۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۱ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close