زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)

نظرسنجی: آیا به یادگیری حرفه ای جاوا علاقه مند هستید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۹۷/۱۶%
    بله ۹۷/۱۶%
۱۳۷ ۹۷/۱۶%
  • ۲/۸۴%
    خیر ۲/۸۴%
۴ ۲/۸۴%
در کل ۱۴۱ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ق.ظ
به نظرم بهترین راه آموزش جاوا اینه که داوطلبا طبق برنامه ای از روی مرجع انگلیسی بخونن و بعد جلسه های رفع اشکال بذارید. آموزش تصویری هیچ وقت به اندازه خوندن کتاب آموزنده نیست.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال: #۳۲
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  من یه سوال داشتم و اون این که دقیقا شما با جاوا چه نرم افزارهایی رو برای شرکت های ایرانی نوشتید خیلی جزئی اگه میشه.
من ممنونم که نگاه خیلی دقیقی به مسئله داشتید.
من در یک شرکتی جاوایی مشغولم که دو دپارتمان اندروید و وب دارد و فقط روی پلتفرم جاوا کار می کنند و نه PHP و ...
و من در دپارتمان وب مشغولم.
همانطور که می دانید پروژه های جاوایی معمولا توسط یک تیم انجام می شود و نه یک فرد،
و در رزومه هم معمولا می گویند که من در فلان پروژه بوده ام و فلان نقش را داشته ام.
من تا بحال در این شرکت در روی دو پروژه کار کرده ام.
یکی پروژه ای برای یک بانک بزرگ دولتی داریم که قرار است در تمامی شعب آن نصب و استفاده شود و اکنون در پایان مرحله پایلوت است
و من در این پروژه فقط به عنوان Java EE Developer مشغول بوده ام و نه معمار نرم افزار یا تحلیل گر.
برای توضیح بیشتر باید بگویم که ما در این شرکت یک پلتفرم جاوایی
متشکل از Struts1.x و EJB2,3 و Hibernate3,4 و Shark WorkFlowEngine داریم
و یک پلتفرم دیگر هم با JSF2.x داریم که من بر روی این دو پلتفرم کد نویسی می کنم.
یک پروژه دیگر هم برای یکی از ادارات کل وزارت فرهنگ داریم و چند پروژه دیگر که من کمتر درگیرشان بوده ام.
واضح است که من اجازه ندارم اطلاعات زیادی در مورد پروژه ها و ماهیت و ابعادشان به شما بدهم.
اما در مجموع می توانم بگویم که شرکت ما در سطح حرفه ای خوبی در ایران کار می کند.
(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  چون که نت پر از آموزش های Hello world هستش و اصولا با اینا کسی به جایی نرسیده.
البته من اعتقاد ندارم که وب فارسی پر از آموزش جاواست
اما به زبان انگلیسی منابع خیلی خوبی وجود دارد
که البته به دلیل ضعف مهارت یادگیری مستقل و خودآموزی در دانشجویان ما خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
نکته دیگر اینکه آموزش های خوب روی نت هم معمولا از سطح مبتدی در یک زمینه خاص تا سطح متوسط است،
مثلا Hibernate Tutorial از سطح مبتدی تا متوسط
و برای بالاتر از سطح متوسط شما باید به رفرنس های اصلی رجوع کرده و با جستجوی خوب و حرفه ای، اطلاعات مورد نیز خود را بیابید.
اما در مورد آموزش های خودم امیدوار و مصصمم هستم، در حد "Hello World" نماند و با کمک و انرژی شما به سطح خوبی برسد و دوستانم را به جای خوبی برساند!
(۰۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ممنون میشم اگه جوابم رو بدید.
من پاسخ دادن به سوالات جدی را دوست دارم و وظیفه حرفه ای خودم می دانم.
اگر باز هم سوالی هست من در خدمتم.

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم بهترین راه آموزش جاوا اینه که داوطلبا طبق برنامه ای از روی مرجع انگلیسی بخونن و بعد جلسه های رفع اشکال بذارید.
پیشنهادتان جالب بود؛ روش موثر و کم دردسرتری هم هست (برای من) و به احتمال زیاد از این روش هم استفاده می کنیم،
اما ممکنست همه افراد با این روش راحت نباشند؛
بنابراین من سعی می کنم از روش های دیگر هم آموزش ها را ارائه دهم
تا طیف گسترده تری را پوشش دهیم.
کاشکی بقیه دوستان هم، مثل شما، روش آموزش مورد علاقه شان را پیشنهاد می کردند
تا من بتوانم برنامه ریزی بهتری بکنم.
البته من سعی می کنم با نظر سنجی و بازخورد گرفتن و سعی خطا، به مرور، روشهای موثر و مفید را پیدا کنم.
(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  آموزش تصویری هیچ وقت به اندازه خوندن کتاب آموزنده نیست.
آموزش تصویری به خاطر سرعت و حجم انتقال مطلبش برای آموزش مهارت عملی کد نویسی و بکارگیری یک ابزار یا فریمورک خاص در عمل خیلی مفید و موثر است.
اما برای یادگیری و درک مفاهیم بدون شک کتاب عمیق ترین و بهترین منبع است.
البته افراد هم از نظر شخصیتی متفاوتند بعضی با کتاب راحت ترند بعضی با تصویر و بعضی با کلاس حضوری و ...

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68
ارسال: #۳۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ ق.ظ
RE: شروع قدرتمند برنامه نویسی با زبان جاوا بعد از کنکور ارشد ۹۳ (ویژه اعضای مانشت)
قصد دارم یک سری آموزش های برنامه نویسی حرفه ای به زبان جاوا را در مانشت شروع کنم.
این آموزش های برای افرادی مناسب است که
تجربه برنامه نویسی حرفه ای ندارند و
می خواهند جاوا را از سطح مبتدی تا سطح متوسط فرا بگیرند
و مهارت های لازم برای بازارکار جاوا را کسب کنند.

سلام
من شیمی خوندم.در چه حدی باید اطلاعات داشته باسم که بتونم استفاده کنم.
اصلا برام فابل استفاده هست؟
ممنون
۰
۰
ارسال: #۳۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ق.ظ
فوق العادست و.
ایده خیلی جالبی دادین.
البته که باید یه راه اموزشی باشه که برای همه مورد استفاده باشه.
۰
۰
ارسال: #۳۵
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ق.ظ
انشالله که رایگان ارائه میدید آموزش هارو ؟ Big Grin
۰
۰
ارسال: #۳۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۰ ق.ظ)فرزانه ۳۴۳ نوشته شده توسط:  سلام
من شیمی خوندم.در چه حدی باید اطلاعات داشته باسم که بتونم استفاده کنم.
اصلا برام فابل استفاده هست؟
ممنون
واللا در مورد سطح اطلاعات که برای فهم این آموزش ها، اطلاعات خاصی نیاز نیست چون من از پایه شروع می کنم.
اما در مورد وارد شدن به بازارکار حرفه ای جاوا، برای کسی که پایه آکادمیک در نرم افزار ندارد کمی شرایط دشوار است.
اما در کل می توان گفت که اگر کسی قابلیت های پایه (استعداد) و پشتکار داشته باشد و مهارت های حرفه ای را هم فرا بگیرد، مانعی وجود ندارد،
اما بازهم جاوا برای این شرایط پیشنهاد خوبی نیست، البته می توانید جاوای پایه را بیاموزید و به سراغ اندروید بروید یا می توانید به سمت Net. و UI وب بروید.
اما به هر حال انتخاب با شماست، می خواهید کمی آموزش ها را دنبال کنید و اگر از پس کار برآمدید، جدی تر ادامه دهید.

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ق.ظ)deadly_s2 نوشته شده توسط:  انشالله که رایگان ارائه میدید آموزش هارو ؟ Big Grin
بله قربان، این آموزش ها رایگان است!

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deadly_s2
ارسال: #۳۷
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۴ ق.ظ، توسط jparisa.)
اتفاقا جز برنامه هام بود بعد کنکور!!!البته من قبلا یکم جاوا کار کردم
امیدوارم باهمین روحیه ادامه بدید...
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۰ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
من خودم جاوا کار میکنم و فکر نمی کنم تا مدتی آموزش ها رو دنبال کنم. وقتی رسید به فریمورک ها شاید دنبال کنم. راجع به ویدئو در صورتی که سطح پایه تا متوسط یا jump start بخواهید ویدئو خوب است ولی معمولا جزییات و همچنین مباحث پیشرفته در ویدئو توضیح داده نمی شوند و جاوا هم مباحث پیشرفته زیاد داره هم جزییات زیاد داره.
البته اینا تجربه فردیه و قابل نقده. ممکنه من اشتباه کنم.
۰
۰
ارسال: #۳۹
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۴۴ ق.ظ
منم قصد داشتم که از اسفند شروع کنم ... خیلی عالی میشه ، اگه بشه گروهی این کار رو کرد ....ممنون
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ق.ظ
سلام. آقا من شدیدا عللاقمند به یادگیری هر زبانی به خصوص جاوا هستم. ممنون اگه زودتر شروع کنید و تا سطح بالایی ادامه بدید. اجرت با خدا.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , signal_micro
ارسال: #۴۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۴۶ ق.ظ
سلام بر محسن عزیز! آقا منم هستم. البته اگه خیلی درگیر دروس ترم اول ارشد نباشم. دلیل علاقه مندی من هم بیشتر ورود به مباحث امنیتی از طریق جاواست (گرایشم امنیته). هیچ ایده خاصی تو ذهنم نیست ولی باورم اینه که یادگیری برنامه نویسی جاوا خیلی می تونه تو این زمینه کمکم کنه. دوست داشتم نظر تخصصی شما رو هم بدونم که این باور درسته یه نه؟ بازم از این باب خیری که برای بچه های مانشت باز کردید ممنونم و امیدوارم در این را موفق باشید. یا علی مدد

یک دلشکسته گـر که دعـاگویتان شـود
به زآنکه خود نشسته و عمری دعا کنید

وقتی خدا می بخشد، من که باشم که نبخشم(نلسون ماندلا-۴۶۶۶۴)
۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ق.ظ
خیلی خوبه ممنون
فقط لطفا از پایه شروع کنید، تا ذهنیت درست نسبت به چارچوب کار پیدا کنیم. و یجوری باشه که کسایی که برنامه های دیگه هم دارن برسن با سرعت آموزشی که دارید پیش برن.
ایکاش میشد خودتون ویدئو آموزشی برای هر جلسه آماده میکردید، فکر کنم بهتر باشه
در مورد خوندن کتاب، اصلا با اینکه فقط کتاب بخونیم من یکی تا حالا به نتیجه نرسیدم، چون وقتی به جاهای حیاتی رسیدم نیاز به کمک بوده و چون نداشته ام مطلب نصفه موند!!!!!!!!!!
اگر پیش نیازی باید بدونیم بگید تا شروع یه نگاهی هم به اونها داشته باشیم، نشه مثل استادم که یدفعه کتاب mvpf رو داد به من گفت شروع کن منم چون مفاهیم قبلو نمیدونستم هنگ کردمSad

به هرحال کارتون خیلی عالیه امیدوارم با انرژی پیش برید و اجرتون با خدا

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , tabassomesayna
ارسال: #۴۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵ ق.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ق.ظ)persian_boy نوشته شده توسط:  سلام بر محسن عزیز! آقا منم هستم. البته اگه خیلی درگیر دروس ترم اول ارشد نباشم. دلیل علاقه مندی من هم بیشتر ورود به مباحث امنیتی از طریق جاواست (گرایشم امنیته). هیچ ایده خاصی تو ذهنم نیست ولی باورم اینه که یادگیری برنامه نویسی جاوا خیلی می تونه تو این زمینه کمکم کنه. دوست داشتم نظر تخصصی شما رو هم بدونم که این باور درسته یه نه؟ بازم از این باب خیری که برای بچه های مانشت باز کردید ممنونم و امیدوارم در این را موفق باشید. یا علی مدد
علیک سلام "persian_boy" جان!
بحث امنیت حیطه گسترده ای دارد و به مباحث زیادی مربوط است
اما در مجموع می شود گفت که یادگیری زبان های خانواده C از جمله خود C و ++C و جاوا، خیلی می تواند برای شما مفید باشد.

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  خیلی خوبه ممنون
فقط لطفا از پایه شروع کنید، تا ذهنیت درست نسبت به چارچوب کار پیدا کنیم. و یجوری باشه که کسایی که برنامه های دیگه هم دارن برسن با سرعت آموزشی که دارید پیش برن.
من هم ممنونم که نظر دقیق و پیشنهاد های مشخص دادید.
من این آموزش ها را از پایه شروع می کنم
و تلاش می کنم هندسه مفاهیم درست در ذهن دانشجویان شکل بگیرد
تا زیر بنای مستحکمی برای مباحث پیشرفته داشته باشند
سرعت آموزش ها هم بستگی به کشش افراد و انرژی که می گذارند دارد
اما من خودم هم وقت و انرژی محدودی دارم، چون شاغل هستم.
البته اگر ببینم این آموزش ها مفید و موثر است، پر قدرت ادامه خواهم داد.
(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  ایکاش میشد خودتون ویدئو آموزشی برای هر جلسه آماده میکردید، فکر کنم بهتر باشه
در مورد خوندن کتاب، اصلا با اینکه فقط کتاب بخونیم من یکی تا حالا به نتیجه نرسیدم، چون وقتی به جاهای حیاتی رسیدم نیاز به کمک بوده و چون نداشته ام مطلب نصفه موند!!!!!!!!!!
طبعا ویدئو ها را خودم آماده می کنم
و در مجموع آموزش ها را با فرمت های مختلف ارائه می دهم
تا طیف گسترده تری از افراد پوشش دهد.
در مورد شیوه دقیقش الان در حال بررسی هستم.

اصول آموزش به سبک پروفکس
۱
۰
ارسال: #۴۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۱ ق.ظ
بسیار فکر خوبیه! منم مثل خیلیا کلی برنامه واسه بعد ارشد ریختم که جاوا جزوشون نبود ولی اگه واقعا عمیق بحث بشه و جدیدترین فریم ورکا و مفاهیم حال حاضر توی جاوا کار بشه اینم میارم تو برنامم. چون خودم .Net و PHP کار میکنم و همیشه دوست داشتم جاوا رو هم بیارم تو کار بخصوص اینکه واسه اندرویدم بدرد میخوره.

پیشنهاد منم واسه شیوه آموزش، مثال محور یا تمرین محور بودن آموزش هست، چون به نظرم بهترین راه یادگیریه! یعنی بعد از اینکه مفاهیم پایه اولیه شرح داده شد و مطالب تا یه حدی جلو رفت، هر از گاهی(هر چند جلسه یه بار) با یه تمرین جامع (که مطالب گفته شده قبلی رو پوشش بده) تمام مطالب مرور میشه و نحوه بکار بردنشون نشون داده میشه، اینجوری مطالب مانا تر توی ذهن ثبت میشن! و البته تصویری بودن آموزش هم که به نظرم جزو ملزوماته!

به هر حال امیدوارم این ایده فوق العاده با انرژی تمام پیش بره و ما هم با انرژی و علاقه دنبالش کنیم که آقا محسنم با انگیزه کارشونو انجام بدن.

والبته سپاس پیشاپیش بابت زحمات شما
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۵
۰۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ب.ظ
منم هستم

خدایا قسمت و حکمتت بماند برای کسانی که درکش میکنند...برای من فقط معجزه کن..

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۸۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۶۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۰۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۹۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۴۸۱ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۸۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۹۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۸۵ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close