زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار

ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۰۶:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ، توسط paeeizan.)
قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
سلام ... راستش کمی استرس کلاس دارم ... (نمیدونم طبیعیه یا نه)

کسانی که سابقه تدریس دارین برای غلبه بر استرس تو کلاس تو روزای اول چیکار کردین ؟
(دانشجوای کاردانی کامپیوتر)
هم اکنون نیازمنداستفاده از تجربیات سبزتان هستیم!
من به تدریس تو دانشگاه خیلی علاقه دارم!.... ولی هر بار استرس داشتم و به تعویض انداختم! Sad

.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , good-wishes , alice , AEM4949 , faraaz_mb
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۰۸ ب.ظ
ببخشید دارم جواب میدم...
من از دانشگاه شروع کردم و اونم حل تمرین داشتم یعنی دانشجویان پسر و دختر هیچ هم استرسی نداشت.(جلوی پسر بخوای درس بدی و اونم پسرایی که براشون سخت بود پای حرف یه دختر بشینن و از طرفی غیر انتفاعی و ... باید پر رو بود!!!)
ولی وقتی برای اولین بار توی مدرسه داشتم تدریس میکردم یکم استرس داشتم و اونجا جو ش فرق میکرد.
زمانی که به درس تسلط داشته باشی و از طرفی اعتماد به نفس بالا دیگه جای استرس نمیمونه.
من توی هنرستان،آموزشگاه و مدارس های زیادی درس میدم حالا درسته سنین پایین بودن ولی باز هم درس دادن نیاز به علم بالایی داره و مخصوصا توی مدرسه که از همه چی باید اطلاعات داشته باشی درس و زندگی با هم!! و جواب همه ی سوالا رو باید بدونی ولی دانشگاه اینطور نی و خیلی راحته.
فقط باید تلاش کنید در همون گام های اولی خودی نشون بدین هم جلوی دانشجویان و هم جلوی بقیه که جاتون ثابت بشه.
موفق باشید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۵
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Aurora , ppositiveenergy , faraaz_mb , fatemeh69
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ
درود
من که پیشنهاد می کنم قبلش که بری سر کلاس کاملا اماده باشی و به درسی که میخوای بدی تسلط ....
خودتم دست کم نگیر ناسلامتی ارشدی!!! .... این یعنی اینکه اعتماد به نفس داشته باشی با اعتماد به نفس دانشجوها هم از درس دادنت لذت می برن
دیگه اینکه یه برنامه ریزی داشته باشی مثلا چقد میخوای درس بدی و بقیه ساعت رو چیکار کنی تمرین؟ مثال؟ یا ....
قبلش هم یه تایمی برای خودت بگیر و درس بده ببین تو چه مدت درسو تموم می کنی این برای اینکه بدونی تو کلاس وقت اضافی میاری یا نه و چقدر؟
و اینکه نهایت تلاشتو بکنی
اما بازم اعتماد به نفس حرف اولو میزنه
این بود تجربه من..............

در برابر خورشید و ماه، بر انجام دادن کاری اراده می کنم که از درون، شادمان ام می کند و دل ام بر آن گواهی می دهد..Wink
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , sepid , Aurora , ppositiveenergy , فرزانه ۳۴۳ , faraaz_mb , fatemeh69
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۴۱ ب.ظ
این رو بدونید که اوایل تدریس استرس یه چیز خیلی خیلی طبیعی هست، با دونستن این موضوع راحتتر میتونین باهاش کنار بیاین.

برای کنار اومدن باهاشم خودتون رو برای کلاس حسابی آماده کنید، تجربه ای که خودم از تدریس این ترمم داشتم این بود که وقتی میخواین یه درسی رو که قبلا خودتون تو دانشگاه داشتین درس بدین، به نظرتون میاد درس رو بلدی و ممکنه که زیاد وارد جزییاتش نشی ولی تدریس نیازمند یه اطلاعات بیشتر از درس هست و حسابی باید باهاش کلنجار بری.

همچنین ترتیب گفتن مطالب جوری که دانشجوها گیج نشن هم خیلی مهمه.
در ضمن سعی کنید از اول کاری کنین که ازتون حساب ببرن، این خیلی مهمه یعنی برای خودشونم بهتره.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , ppositiveenergy , diligent , maryam... , faraaz_mb
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ب.ظ، توسط crevice.)
من ترم اول امسال اولین ترمی بود تدرسی میکردم توی یه غیرانتفاعی دو درس با کاردانی ها و یه درس با کارشناسی ها.
به نظرم درس دادن به کاردانی ها اونم از نوع ترم اولش سخت تره!
اما امتحان گرفتن از کارشناسی ها اونم از نوع ترم بالاییش سخت تره!
ولی در کل استرس که عادیه. سعی کنین قبل کلاس یه ادامس بندازین بالاTongue . کلابار اول که میرید توی کلاس ، مخصوصا اگه قبلا خیلی توی کار ارائه و تی ای و این چیزا نبودید میمیرید از ترسBig Grin ولی کم کم عادی میشه و میرید اونجا لم میدید با یه دست زیر کله تون و به این و اون امر میدینBig Grin
کلا خارج از شوخی استرس که هست ولی قابل کنترله نگرانش نباشید من از اونایی بودم که اولش اینقده استرس میگرفتم که دو هفته اول آب دهانم خشک میشد دنبال saliva مصنوعی میگشتم!!Big Grin
هفته های اول ممکنه از دو روز قبل بشینین بخونین درسو که چیه و چی بگین و حتی چه جمله هایی رو بگینو ست کنین با خودتون. چند هفته بعد شب قبلش یه نیگا میکنین که میخواین درس بدین. یه چند وقت بعدش صبح زود قبل از کلاس ۸ صبحتون اینکارو میکنید. تا آخرای ترم دیگه میرید تو کلاس میگید بچه ها استراحت کنید میشینید درسو میخونید که یاد بگیرید درس بدید. نشد میگید اینجاش حذف!Big Grin
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , Aurora , diligent , maryam... , faraaz_mb
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ ق.ظ
خیلی خوب و روان توضیح دادین ...
خوشحال میشم بازم از خاطرات اولین حضورتون در کلاس بگید ...
منظور سوتی دادن، کنترل کلاس از دست دادن ، و..... و نحوه کنترل کلاس و بازگشت روال عادی کلاس رو بگید ممنون میشم استفاده کنیم .

.
.
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۲۰ ق.ظ
ببینید من اینترنتم این شبی که میخوام این پست رو بزارم حالش خوب نیست و من نزدیک به ۱۰ بار این صفحه رو رفرش کردم تا بتونم یه پست بذارم
کلا تو این انجمن هم جز توی یه بخشش خیلی پست نمیذارم پس لطفا این پست من رو تا آخرش بخونید
اگر فکر میکنید برای تدریس کردن استرس دارید باید اول ریشه ی استرستون رو پیدا کنید که ببینید چی هست اگر به خاطر مسلط نبودن به محتوای درسه لطفا خواهشا ملتمسا فعلا تدریس نکنید آقا یا خانمی که پیشنهاد میدید که اگه دیدی دیگه نشد درس بدی اون بخش رو میگی حذف ، استاد خودتم بود همینو میگفتی؟ صرف اینکه شما توی یه دانشگاه مثل شریف مثل امیرکبیر قبول شدی دلیل بر با سواد بودن شما نیست تنها کسی هم که میتونه در مورد تسلط شما روی اون درس نظر بده کسی هست که سال ها اون درس رو تدریس کرده باشه و دیگری هم وجدان خودتونه صرفا اگه دارید برای جمع کردن رزومه تدریس رو انتخاب میکنید این کار رو نکنید چون اونوقت روی عملکرد شما تاثیر خواهد گذاشت به علاوه مطالعه ی یه مطلب درسی قبل از حضور توی کلاس نشون میده شما به اون درس مسلط نیستی این یه حقیقته که خیلی ها انکار میکنن اما خودشونم میدونن که مسلط نیستن تا وقتی نسبت به سوادتون اطمینان کافی ندارید لطفا سمت تدریس نرید خیلی عذر میخوام که این جملرو میگم اما جوگیر این نشید که فلان دانشگاه قبول شدم من دیگه خدای این درسم یا صد زدمش برم تدریسش کنم.. نه! .. باید ببینی اصلا میتونی منتقل کنی مطلبو ؟حرفی داری برای گفتن توی این درس یا نه صد زدم برم تدریس کنم غیر انتفاعین یا کاردانین دیگه بارشون نیس که!!! منم سوتی بدم نمیفهنن!!! هوم؟ تفکرتون اگه اینه بذارینش کنار چون اینجوری با آینده ی یه سری آدم که ممکن بود پیشرفت کنن بازی کردید شاید به حرفای من بخندید بگید چقدر حالا جدی گرفته اما من خودم توی دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم که خیلی از استاداش مثلا فارغ التحصیل شریف بودن و خدای ادعا ! اما وقتی ازشون سوال میکردی میفهمیدی که چقدر بارشه و میدونه یا یه سری هاشون فکر میکردن که دارن با یه سری آدم حرف میزنن که چیزی نمیدونن و من همیشه ناراحت بودم و امیدی به آینده نداشتم اما توی همون جا استادی داشتم که اومد و هم خوب درس داد هم مارو جدی گرفت و مسیر زندگی خیلی هارو از جمله منو تغییر داد تا جایی که بتونم برای یه دانشگاه خوب اپلای کنم
پس میبینی؟ استاد بودن چیز آسونی نیس شاید آینده ی یه نفر توی دستای تو باشه که خیلی راحت با یه حرکت خرابش کنی یا اگه از خودت و علمت و وجدانت مطمئنی آیندشو بسازی
بعده خوندن این داستانایه من میتونی بشینی با خودت ۱۰ مین خلوت کنی ببینی با خودت چند چندی بعد بیای برای ما از موفقیتات بگی مارو هم خوشال کنی
۱۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , AI. , maryam... , samaneh@90 , mm123456789 , narges_p , tabassomesayna , equilibrium , ACM , Aurora , sepid , masume_ml , friends , neda_Network , fati_mah , q88lp , sara_13686868 , Lantern , ENGii , faraaz_mb , fatemeh69
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ق.ظ
(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  اگر فکر میکنید برای تدریس کردن استرس دارید باید اول ریشه ی استرستون رو پیدا کنید که ببینید چی هست اگر به خاطر مسلط نبودن به محتوای درسه لطفا خواهشا ملتمسا فعلا تدریس نکنید آقا یا خانمی که پیشنهاد میدید که اگه دیدی دیگه نشد درس بدی اون بخش رو میگی حذف ، استاد خودتم بود همینو میگفتی؟ صرف اینکه شما توی یه دانشگاه مثل شریف مثل امیرکبیر قبول شدی دلیل بر با سواد بودن شما نیست تنها کسی هم که میتونه در مورد تسلط شما روی اون درس نظر بده کسی هست که سال ها اون درس رو تدریس کرده باشه و دیگری هم وجدان خودتونه صرفا اگه دارید برای جمع کردن رزومه تدریس رو انتخاب میکنید این کار رو نکنید چون اونوقت روی عملکرد شما تاثیر خواهد گذاشت به علاوه مطالعه ی یه مطلب درسی قبل از حضور توی کلاس نشون میده شما به اون درس مسلط نیستی این یه حقیقته که خیلی ها انکار میکنن اما خودشونم میدونن که مسلط نیستن تا وقتی نسبت به سوادتون اطمینان کافی ندارید لطفا سمت تدریس نرید خیلی عذر میخوام که این جملرو میگم اما جوگیر این نشید که فلان دانشگاه قبول شدم من دیگه خدای این درسم یا صد زدمش برم تدریسش کنم.. نه! .. باید ببینی اصلا میتونی منتقل کنی مطلبو ؟حرفی داری برای گفتن توی این درس یا نه صد زدم برم تدریس کنم غیر انتفاعین یا کاردانین دیگه بارشون نیس که!!! منم سوتی بدم نمیفهنن!!! هوم؟ تفکرتون اگه اینه بذارینش کنار چون اینجوری با آینده ی یه سری آدم که ممکن بود پیشرفت کنن بازی کردید شاید به حرفای من بخندید بگید چقدر حالا جدی گرفته اما من خودم توی دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم که خیلی از استاداش مثلا فارغ التحصیل شریف بودن و خدای ادعا ! اما وقتی ازشون سوال میکردی میفهمیدی که چقدر بارشه و میدونه یا یه سری هاشون فکر میکردن که دارن با یه سری آدم حرف میزنن که چیزی نمیدونن و من همیشه ناراحت بودم و امیدی به آینده نداشتم اما توی همون جا استادی داشتم که اومد و هم خوب درس داد هم مارو جدی گرفت و مسیر زندگی خیلی هارو از جمله منو تغییر داد تا جایی که بتونم برای یه دانشگاه خوب اپلای کنم
سلام دوست گلم ..
اول از اینکه ممنون وقت گذاشتی و علیرغم سختی های که تشریح کردی باز تو این تاپیک کامنت گذاشتی تا استفاده کنم...
دو اینکه من هدفم سرسری رد کردن مطلب نیست .. دوس دارم تدریس کنم ... عشق من تدریسه ... یعنی فقط به عنوان کار و درآمد بهش نگاه نمیکنم ...
من تو فرودگاه کار میکنم ...و شغلم و درآمدم هم نسبتا" خوبه ... و تقریبا ۴ روز از هفته رو کاملا وقتم خالیه .
.
.
.
همیشه آرزوم بوده تو دانشگاه تدریس کنم Sad

.
.
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فوژان
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ، توسط mm123456789.)
RE: قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  ببینید من اینترنتم این شبی که میخوام این پست رو بزارم حالش خوب نیست و من نزدیک به ۱۰ بار این صفحه رو رفرش کردم تا بتونم یه پست بذارم
کلا تو این انجمن هم جز توی یه بخشش خیلی پست نمیذارم پس لطفا این پست من رو تا آخرش بخونید
اگر فکر میکنید برای تدریس کردن استرس دارید باید اول ریشه ی استرستون رو پیدا کنید که ببینید چی هست اگر به خاطر مسلط نبودن به محتوای درسه لطفا خواهشا ملتمسا فعلا تدریس نکنید آقا یا خانمی که پیشنهاد میدید که اگه دیدی دیگه نشد درس بدی اون بخش رو میگی حذف ، استاد خودتم بود همینو میگفتی؟ صرف اینکه شما توی یه دانشگاه مثل شریف مثل امیرکبیر قبول شدی دلیل بر با سواد بودن شما نیست تنها کسی هم که میتونه در مورد تسلط شما روی اون درس نظر بده کسی هست که سال ها اون درس رو تدریس کرده باشه و دیگری هم وجدان خودتونه صرفا اگه دارید برای جمع کردن رزومه تدریس رو انتخاب میکنید این کار رو نکنید چون اونوقت روی عملکرد شما تاثیر خواهد گذاشت به علاوه مطالعه ی یه مطلب درسی قبل از حضور توی کلاس نشون میده شما به اون درس مسلط نیستی این یه حقیقته که خیلی ها انکار میکنن اما خودشونم میدونن که مسلط نیستن تا وقتی نسبت به سوادتون اطمینان کافی ندارید لطفا سمت تدریس نرید خیلی عذر میخوام که این جملرو میگم اما جوگیر این نشید که فلان دانشگاه قبول شدم من دیگه خدای این درسم یا صد زدمش برم تدریسش کنم.. نه! .. باید ببینی اصلا میتونی منتقل کنی مطلبو ؟حرفی داری برای گفتن توی این درس یا نه صد زدم برم تدریس کنم غیر انتفاعین یا کاردانین دیگه بارشون نیس که!!! منم سوتی بدم نمیفهنن!!! هوم؟ تفکرتون اگه اینه بذارینش کنار چون اینجوری با آینده ی یه سری آدم که ممکن بود پیشرفت کنن بازی کردید شاید به حرفای من بخندید بگید چقدر حالا جدی گرفته اما من خودم توی دانشگاه غیر انتفاعی درس خوندم که خیلی از استاداش مثلا فارغ التحصیل شریف بودن و خدای ادعا ! اما وقتی ازشون سوال میکردی میفهمیدی که چقدر بارشه و میدونه یا یه سری هاشون فکر میکردن که دارن با یه سری آدم حرف میزنن که چیزی نمیدونن و من همیشه ناراحت بودم و امیدی به آینده نداشتم اما توی همون جا استادی داشتم که اومد و هم خوب درس داد هم مارو جدی گرفت و مسیر زندگی خیلی هارو از جمله منو تغییر داد تا جایی که بتونم برای یه دانشگاه خوب اپلای کنم
پس میبینی؟ استاد بودن چیز آسونی نیس شاید آینده ی یه نفر توی دستای تو باشه که خیلی راحت با یه حرکت خرابش کنی یا اگه از خودت و علمت و وجدانت مطمئنی آیندشو بسازی
بعده خوندن این داستانایه من میتونی بشینی با خودت ۱۰ مین خلوت کنی ببینی با خودت چند چندی بعد بیای برای ما از موفقیتات بگی مارو هم خوشال کنی

منم حرفه شمارو کاملا قبول دارم
من کاردانی آزاد خوندم بعد استاد ساختمان داده داشتیم مثلا کلاس ۹ شروع میشد ۹:۳۰ می اومد ۱۰ هم تعطیل بود اصلا درسی نداد
میگفت زبان پاسکالو تبدیل کنین به زبانه سی که اصلا توی ساختمان داده یه همچین مبحثی نبود گفت بلد نیستین برین بعد نصفه کلاسو انداخت منم با ۱۰قبول کردSad
من واسه کارشناسی رفتم غیرانتفاعی بعداونجا هم استادهایی بودن که با پارتی اومدن سوال میپرسیدی میپیچوندنت خیلیا هم بودن یه جزوه داشتن فقط از روی همون درس میدادن اگه عددو بالا پایین میکردی خودشون میموندن تو جواب دلا اینا خوش بود استادن
حالا منی که یه هدفی دارم واسه زندگیم که ارشد بخونم وقتی که شروع کردم به خوندن دیدم کتابایی که تهیه کردم واسه کتکور هیچ کدوم از اون مطالبایی نیست که بخوام از ۴سالی که دلم خوش بود لیسانس دارمو استفاده کنم دیدم تو مدار منطقی و معماری فقط تبدیل مبنا با کارنو باهامون کار شده بقیه درسا بدتر
فقط خودم نشستم خوندم با ویس های استادارو گوش دادم تا یه چیزهایی یاد گرفتم چون شهرستانی هستم کلاس کنکور نداره
خودم دوست دارم استاد بشم اگه هم نشدم یه یه جایی برسم که از سختی که کشیدم برای همه اون استادای بی سوادی که دلشو.ن خوشه استادن کلاسه خصوصی بزارم
از شما میخوام اگه دارین استاد میشین فقط مطالبه آسون یه کتابو درس ندین به همه بخش ها بپردازین شاید آدمای مثله منم باشن که میخوان ادامه تحصیل بدن ظلم نشه بهشون
ایشالله که موفق باشینWink
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فوژان , کنکوری , mehdian.y , faraaz_mb
ارسال: #۱۰
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ ب.ظ
این که علاقه دارین خیلیه و کاملا هم موفق میشید!
چون اگه به فکر منبع اقتصادی باشین به هیچ نتیجه ای نمی رسین...
اگه علاقه نباشه راهی برای ادامه هم پیدا نمیشه.
منم با لذت تدریس میکنم وگرنه تا حالا باید میزارتمش کنار.
منم خودم زمانی که دانشجو بودم حین درس استاد به این فکر میکردم که اگه من جاش بودم چی....
ذهنم همش به تدریس بود و اولین بار هم زمانی رفتم جای استادم که یه بخش رو کامل مسلط بودم هر چند پسر جماعت زیاد اذیت می کنن ولی زمانی که حرفی برای گفتن داشته باشین اونا هم کاری ندارن!!
و البته تنها تسلط هم کافی نیست استادی داشتیم که خدای شبکه بود لیسانس و ارشد و دکترا تهران خونده بود ولی قدر بیان نداشت و از طرفی استادی بود که از روی جزوه میخوند و درس میداد و اون بیان داشت در حد تیم ملی.
امیدوارم این علاقه تون باعث بشه برای دانشجویانتون خوب زحمت بکشید اول معلم باشید بعد استاد!

۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۱۱
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۴۷ ب.ظ
RE: قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۲۰ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  ...اگر به خاطر مسلط نبودن به محتوای درسه لطفا خواهشا ملتمسا فعلا تدریس نکنید آقا یا خانمی که پیشنهاد میدید که اگه دیدی دیگه نشد درس بدی اون بخش رو میگی حذف ، استاد خودتم بود همینو میگفتی؟ صرف اینکه شما توی یه دانشگاه مثل شریف مثل امیرکبیر قبول شدی دلیل بر با سواد بودن شما نیست تنها کسی هم که میتونه در مورد تسلط شما روی اون درس نظر بده کسی هست که سال ها اون درس رو تدریس کرده باشه و دیگری هم وجدان خودتونه صرفا اگه دارید برای جمع کردن رزومه تدریس رو انتخاب میکنید این کار رو نکنید چون اونوقت روی عملکرد شما تاثیر خواهد گذاشت به علاوه مطالعه ی یه مطلب درسی قبل از حضور توی کلاس نشون میده شما به اون درس مسلط نیستی این یه حقیقته که خیلی ها انکار میکنن اما خودشونم میدونن که مسلط نیستن تا وقتی نسبت به سوادتون اطمینان کافی ندارید لطفا سمت تدریس نرید خیلی عذر میخوام که این جملرو میگم اما جوگیر این نشید که فلان دانشگاه قبول شدم من دیگه خدای این درسم یا صد زدمش برم تدریسش کنم.. نه! ...
ببینید من واقعا معذرت میخوام که اینو بدون رودروایستی بگم!. مگه چند هزارم درصد کسایی که غیر انتفاعی اون هم در مقطع کاردانی و اون هم هنرستانی قصد ادامه تحصیل دارند؟! دوم اینکه من تجربیاتمو انتقال دادم و فک کنم از کسی که این تجربه رو در بعد عملیش نداشته بیشتر می دونمBig Grin
بهرحال آره من فک می کنم ایشونی که حتما مشترک ها رو حدود ۵۰ درصد زده و چنین دانشگاهی درس میخونه خیلی بهتر از کسی که ۵،۶ ساله این رو درس میده و دانشگاه درست و حسابیی درس نخونده در شرایط برابر میتونه تدریس کنه!
فقط یک نکته بگم که تجربه شخصی خودم هست؛ سعی نکنید بقول بعضی ها کلاس رو کنترل کنید! سعی کنید دانشجو رو بفهمید! سعی کنید باهاشون رفیق باشید. من این ترم با شرترین گروه کلاس داشتم ولی هر جا که میرفتم میشنیدم که پشت سرم تعریف کردن. حتی با این وجود که نصف کلاس میانترم رو زیر نصف نمره گرفتن! و رفتم کلی تهدیدشون(تحدیدشونTongue) کردم که همگی خواهید افتاد.
سعی کنید خنده رو باشید. اینکه شما یکم لبخند بزنید و اگر کسی تیکه ای انداخت جای اینکه بهش تشر بزنید شما هم با یک تیکه بزرگتر به استقبالش برید خیلی میتونه کمک کنه!. متاسفانه ماها بخاطر نوع اون جامعه مون عادت کردیم زیاد از حد خشک باشیم. چه ایرادی داره کلاس شاد باشه ولی روی هوا نباشه. من خودم کلاسم رو همه میومدن، حتی روزی که همه تعطیل کرده بودن من میگفتم بیاین اونا میومدن! اینکه باهاشون چنین رفتاری داشته باشید باعث میشه ازتون حرف شنوی هم بدون اینکه عصبانی بشید و یا سردرد بگیرید و قرص فشار استفاده کنید از شما داشته باشند!Smile
اینکه شما بخشی از درس رو حذف کنید کاملا طبیعیه! اون هم توی دانشگاههای غیر انتفاعی. والا الانش با این وضع مقطع دکتری دانشگاه ... و تحقیقات تهرانش هم شده پول دادن و مدرک گرفتن! پس اون دانشگاهی که تدریس میکنید نیاز به علم شما ندارن و بلکه نیاز به اسم و رسم شما دارند. همینطور هم دانشجوها ۹۹% نیاز به تدریس شما ندارن و بلکه نیاز به نمره شما دارن!
من هم مثل دوستان هم علاقه داشتم و می خواستم این ضعف رو در خودم بر طرف کنم(صحبت برای یک جمع) و مهمتر از همه نیاز به سابقه اش رو داشتم واسه یکی دو سال دیگه که باید داشته باشم!!!
۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۱۲
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ
بهترین کار واسه تدریس اینه که یه جزوه خوب گیر بیاری و از روی اون درس بدی همین! البته به درسش بستگی داره! ما یه استاد داشتیم که گرایشش سخت افزار بود ولی کامپایلر درس میداد یه جزوه داشت میومد از روی جزوه میخوند و رو تخته مینوشت ۲ تا مثال هم حل میکرد و کلاس تموم میشد، کتاب حلل هم گیر بیار یه ۲ تا تمیرین سخت هم بده تا حالشون گرفته بشه، کلا نباید کم بیاری و این که حضور غیاب کن و خلاصه از این کرمی بازیا در بیار به تاخیر ها گیر بده و خلاصه کلاس رو واسه بچه ها جهنم کن.
۲
۵
ارسال: #۱۳
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ، توسط فوژان.)
(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۴۷ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  ببینید من واقعا معذرت میخوام که اینو بدون رودروایستی بگم!. مگه چند هزارم درصد کسایی که غیر انتفاعی اون هم در مقطع کاردانی و اون هم هنرستانی قصد ادامه تحصیل دارند؟! دوم اینکه من تجربیاتمو انتقال دادم و فک کنم از کسی که این تجربه رو در بعد عملیش نداشته بیشتر می دونمBig Grin
بهرحال آره من فک می کنم ایشونی که حتما مشترک ها رو حدود ۵۰ درصد زده و چنین دانشگاهی درس میخونه خیلی بهتر از کسی که ۵،۶ ساله این رو درس میده و دانشگاه درست و حسابیی درس نخونده در شرایط برابر میتونه تدریس کنه!
فقط یک نکته بگم که تجربه شخصی خودم هست؛ سعی نکنید بقول بعضی ها کلاس رو کنترل کنید! سعی کنید دانشجو رو بفهمید! سعی کنید باهاشون رفیق باشید. من این ترم با شرترین گروه کلاس داشتم ولی هر جا که میرفتم میشنیدم که پشت سرم تعریف کردن. حتی با این وجود که نصف کلاس میانترم رو زیر نصف نمره گرفتن! و رفتم کلی تهدیدشون(تحدیدشونTongue) کردم که همگی خواهید افتاد.
سعی کنید خنده رو باشید. اینکه شما یکم لبخند بزنید و اگر کسی تیکه ای انداخت جای اینکه بهش تشر بزنید شما هم با یک تیکه بزرگتر به استقبالش برید خیلی میتونه کمک کنه!. متاسفانه ماها بخاطر نوع اون جامعه مون عادت کردیم زیاد از حد خشک باشیم. چه ایرادی داره کلاس شاد باشه ولی روی هوا نباشه. من خودم کلاسم رو همه میومدن، حتی روزی که همه تعطیل کرده بودن من میگفتم بیاین اونا میومدن! اینکه باهاشون چنین رفتاری داشته باشید باعث میشه ازتون حرف شنوی هم بدون اینکه عصبانی بشید و یا سردرد بگیرید و قرص فشار استفاده کنید از شما داشته باشند!Smile
اینکه شما بخشی از درس رو حذف کنید کاملا طبیعیه! اون هم توی دانشگاههای غیر انتفاعی. والا الانش با این وضع مقطع دکتری دانشگاه ... و تحقیقات تهرانش هم شده پول دادن و مدرک گرفتن! پس اون دانشگاهی که تدریس میکنید نیاز به علم شما ندارن و بلکه نیاز به اسم و رسم شما دارند. همینطور هم دانشجوها ۹۹% نیاز به تدریس شما ندارن و بلکه نیاز به نمره شما دارن!
من هم مثل دوستان هم علاقه داشتم و می خواستم این ضعف رو در خودم بر طرف کنم(صحبت برای یک جمع) و مهمتر از همه نیاز به سابقه اش رو داشتم واسه یکی دو سال دیگه که باید داشته باشم!!!
خوبه حرفای شما دقیقا تاییدی بود بر اساتیدی که من نمونه هاشون رو آوردم
من حرفی ندارم که در مورد عملکرد شما بزنم چون شما میمونید و وجدانتون و اون خدایی که قبولش دارید چون وظیفه ی یه استاد اینه که یه سرفصل وزارت رو به طور کامل تدریس کنه چه دانشجوش مثل جلبک باشه چه باهوش باشه
میبخشید ولی برای همین افکار هست که هیچ وقت ایران پیشرفت نمیکنه و ما همش نالانیم که چرا وضع اینه هر انسانی هر شهروندی هر استادی هر بشری باید اول از خودش شروع کنه ببینه آیا وظیفه ی خودش رو در قبال این جهان اصلا نه این جهان در قبال خودش درست انجام داده یا نه اونقوته که میتونه و حق داره در مورد دیگران و عملکردشون و اینکه منتظر نمره ان یا از چه بهره ی هوشی یا درسی برخوردارن نظر بدن
در مورد اینکه میگید ایشون فلان دانشگاه در نتیجه خفن و اینا.. این برای همه صادق نیست من نمونه ی نقض به وفور دیدم که امیدوارم این دوست خوبمون شاملش نشه و من از این قضیه خوشحالم میشم
و اینکه طبیعی بودن یه موضوع داله بر صحیح بودن اون موضوع نیست .

(۰۴ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ق.ظ)paeeizan نوشته شده توسط:  سلام دوست گلم ..
اول از اینکه ممنون وقت گذاشتی و علیرغم سختی های که تشریح کردی باز تو این تاپیک کامنت گذاشتی تا استفاده کنم...
دو اینکه من هدفم سرسری رد کردن مطلب نیست .. دوس دارم تدریس کنم ... عشق من تدریسه ... یعنی فقط به عنوان کار و درآمد بهش نگاه نمیکنم ...
من تو فرودگاه کار میکنم ...و شغلم و درآمدم هم نسبتا" خوبه ... و تقریبا ۴ روز از هفته رو کاملا وقتم خالیه .
.
.
.
همیشه آرزوم بوده تو دانشگاه تدریس کنم Sad
من با توجه به تجربه ی تدریس چندتا درسی که داشتم (زبان و ریاضی و برنامه نویسی ) میتونم اینو بهت بگم که اولین چیزی که مهم بود که گفتم تسلطته بعد از اون میری از توی اینترنت سرچ میزنی سرفصل وزارت علوم برای گرایش مهندسی نرم افزار توی سومین رکورد گوگل اگر اشتباه نکنم (چون این سرچم ماله ۱ماهه پیشه و الان حال گوگل کردن ندارم :دی) پی دی اف رو دانلود میکنی اوپن میکنی میری سراغ اون درسی که میخوای تدریسش کنی به احتمال خیلی زیاد با توجه به این موضوع که تازه تدریس رو شروع کردی بهت آز میدن و توی چارت نوشته که با توجه به واحد درسی ارائه شده که مراجعه میکنی به سرفصل اون درس یا اینکه یه درس غیر آز ه که میری سراغش بعدش سرفصل هارو یادداشت میکنی منابع زیرش نوشته شدن معمولا استاد خوب چون هر ۳ یا بیشتر اون منابع رو خونده میدونه که باید کدوم بخش رو از کدوم کتاب تدریس کنه برگه ای که روش سرفصل هارو نوشتی جلو هر سرفصل بشین بنویس که از روی کدوم کتاب باید تدریسش کنی و تمرین بدی
بعد از این مرحله اگر درس ات مثله درس من برنامه نویسی باشه باید بشینی تمرین براشون طراحی کنی که چیزایی که تدریس کردی به علاوه یه سری چیزای فراتر رو شامل بشه که فرد مجبور به جستجو بشه ( اینطوری روحیه دانشجوت جستجوگر میشه ) اگر هم درسی هست که خودش تمرین داره میتونی تمرین های مهم (اونایی که خودت استار زده بودی که برای ارشد مهمن) رو در سری اول بدی و تمرین های آسون تر رو سری بعد و حتما برای تمرین به همون اندازه که برای تدریس اهمیت قایلی ارزش قایل باش.... برای هر لحظه از کلاست پلن داشته باش .. بعد از خودت کسی رو سر کلاس راه نده نه برای اینکه جزبتو ثابت کنی برای اینکه حواس بقیه پرت نشه ... حضور غیاب رو انجام بده چون باید بین کسی که وقت میذاره میاد با کسی که نمیاد یه وجه تمایزی باشه
اگر حس میکنی که استرست باعث خشک شدن دهانت میشه با خودت یه لیوان آب ولرم ببر تا سر کلاس بعد از حرف زدن بخوری و بهتر اینه که برای اینکارت عذرخواهی هم بکنی چون احترام بین تو و دانشجوت رو بیشتر میکنه
سعی کن به چهره ی دانشجوت نگاه کنی با این کار هم اون رو مجبور میکنی که بهت نگاه کنه و حواسش پرت نشه هم میتونی ازش فیدبک بگیری که درس رو فهمیده یا نه سعی کن کسی که حواسش نیست رو با تذکر این موضوع که پرش فکری داری بیاریش توی کلاس(از نظر فکری)
حتما بعد از اتمام هر بخش سوال بپرس که کسی سوالی داره یه نه
سعی کن موبایلت خاموش باشه سر کلاس و این موضوع رو بهشون گوش زد کن که موبایل تو سر کلاسشون به احترام اونا خاموشه پس موبایل اونا هم باید خاموش باشه (‌و نه در حالت ویبره که بدتر رو اعصابه)
اگر حس کردی یهو یه چیزی از ذهنت پرید یا یهو یه جا فکر میکردی که درسته تفکرت بعد موقع تدریست به عکس اون مطلب رسیدی که پیش میاد سعی کن اگر امکان بیانش هست بهشون بگی یا چند لحظه کلاس رو استوپ کن و با خودت تحلیل کن به نتیجه برس و هیچ وقت حالت تحقیق یا این چیزا نگو که اونا این تناقضی که بهش برخوردی رو برن سرچ کنن چون اینطوری دید اونهارو نسبت بهت بد میکنه
وای چقدر نوشتم :دی
دیگه تمام تجربیاتی بود که داشتم :دی
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepid , diligent , samaneh_aftab , faraaz_mb , fatemeh69
ارسال: #۱۴
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۴۴ ب.ظ
سلام یکم استرس که طبیعیه اصولا آدم وقتی میخواد وارد یه موقعیت تازه شه همیشه یخورده استرس داره پس نگران نباشید.چیزیی که باید از همون اول مدنظرتون باشه اینه که این شمایید که استادین و دانشجوها هرچقدرم که پررو باشن آخرش یه اپسیلونم شده از شما حساب میبرن این کمک میکنه کمتر استرس داشته باشید.به هر حال خودمون هم دانشجو بودیم و هستیم ته تهش آخرش از استادا حساب میبریم .
من این ترم اولین تجربه تدریسم رو داشتم و با اینکه کلا آدم پررویی هستم ولی خب باز دقیقا قبل از اینکه وارد کلاس شم یهو یه لحظه استرس گرفتم ولی خب با یه نفس عمیق و طرز تفکر بالا برش غلبه کردم.بهتون پیشنهاد میکنم هیچوقت سمبل کاری نکنید گناه دارن از همون اول پایشون ضعیف شه.
یه خاطره از تدریسم این بود که اولای ترم یه بار داشتم یه تمرین واسشون حل میکردم یهو وسط حل کردن نمیدونم چی شد قاطی کردم کلا فراموش کردم چجور حل میشه جالبیش اینه که سوال بینهایت ساده بود و تازه قبل از اون یه تمرین شبیه همین واسشون حل کرده بودم واسه همین تا یه جایی که تمرین رو بلد بودم حل کردم و بقیه اش رو رو کردم به بچه ها و گفتم بقیه اش رو به عنوان تکلیف حل کنید بیارید نمره داره!
کلا باید حواستون باشه در هر شرایطی اعتماد به نفستون رو حفظ کنید.

مجــــازی هستیم...امــــا...

دلمــــــان مجازی نــــیست... میشکند...

حواست به تایــــپ کردنت باشــد.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab , faraaz_mb
ارسال: #۱۵
۰۴ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط good-wishes.)
سرفصل دروس :
کاردانی ناپیوسته سخت افزار کامپیوتر :

کاردانی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر :

کارشناسی پیوسته علوم ریاضی (علوم کامپیوتر) :

کارشناسی پیوسته مهندسی کامپیوتر :

کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات :

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی سخت افزار :

کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار :

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر :

کارشناسی ارشد علوم :

کارشناسی ارشد معماری سیستم ها :

دکتری کامپیوتر :

سرفصل دروس دانشگاه پیام نور :

اینا تو سایت دانشگاه آزاد بود
من قبلا از سایت خود سنجش واحد مطالعاتش پیدا کرده بودم اما الان آدرسش عوض شده ظاهرا
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فوژان , equilibrium , SaMiRa.e , ppositiveenergy , Aurora , انرژی مثبت , aamitis , faraaz_mb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۲۲ دیروز ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۳۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۵۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۶۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۶۰۰,۶۲۹ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۰۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۴۴ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۰۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۷ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۷۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close