زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معماری کامپیوتر

ارسال: #۶۱
۱۶ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۵۶ ب.ظ
معماری کامپیوتر
از این فصل تو چندین سال اخیر سوال نیومده
اگر هم باشه حالا دیگه جایگاه سواب دادن نداره با خیل راحت حذف کنید
این فصل اشاره به موضوع خاص زبان اسمبلی داره و همونطور که میدونیم تو ارشد از مفاهیم سوال میاد
مثل این میمونه که برای سیستم عامل از یونیکس یا ایکس پی سوال بدهند!!!!!

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۲
۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۳:۳۰ ق.ظ
معماری کامپیوتر
کتاب معماری ویرایش جدید ۸۹ اقای یوسفی عالی و کامل به قول خودشون " ادعا میکنم این منبع کامل ترین منبع معماری هستش" و یه خورده استالینگز اعداد رو جالب گفته و خط لوله رو هم پترسون خیلی مفهومی توضیح داده اام باید حوصله خوندن داشته باشی فکر کنم همون مطلب اقای یوسفی و حل دقیق تست‌ها برای این مبحث کفایت کنه مهم حل تست هستش

سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , SarahArshad , ف.ش , Aurora
ارسال: #۶۳
۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۰۱:۲۲ ب.ظ
RE: معماری کامپیوتر
(۲۱ آبان ۱۳۸۹ ۰۱:۱۱ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  خوب من دانلود کردم فقط مونده پرینت!
فکر میکنم جزوه فابل فهم‌تر باشه؟!
خب جزوه مختصر و مفیده ولی:
اگر جزوه یوسفی مثل سیستم حقیقت یا پایگاه داده رانکوحی باشه باید بشینید با voice هاشون گوش کنید .

.... Loading
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۶۴
۰۵ آذر ۱۳۸۹, ۰۴:۵۴ ب.ظ
RE: کتاب معماری
(۰۵ آذر ۱۳۸۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ)daneshju-arshad-manesht نوشته شده توسط:  من میخواستم کتاب معماری راهیان رو بخرم ‌، دیدم نوشته فرشاد صفایی هست و به قیمت ۹۰۰۰ تومن ‌، آیا این کتاب میتونه مباحث و تمرینات پترسون رو برای کنکور پوشش بده ؟
کسی اطلاعی داره ؟ کسی معماری راهیان رو خونده ؟

تا اونجایی که من میدونم این کتاب بر اساس مانو هستش (من چاپ قدیمیشو دارم اینطوریه)

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال: #۶۵
۰۵ آذر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۱ ب.ظ
کتاب معماری
من کتابشو دارم اما فکر میکنم کتاب معماری پوران پژوهش بهتره.به هر حال آقای یوسفی مدرس درس معماری برای کنکور هستن و کتاب جدیدشون تستهای سالهای قبل رو هم داره و رتبه های برتر هم کتاب ایشون رو خوندن.جزوشون هم توی سایت bshams هست البته کتابشون کاملتره.اگه بتونید کتاب مانو و پوران هر دو رو بخونید خیلی عالیه.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , faraaz_mb
ارسال: #۶۶
۰۶ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۰۹ ب.ظ
کتاب معماری
اقای صفایی کتابشون بیشتر مانو و کمی هم پترسون در بخش RISC داره اما توصیه همون کتاب جدید پوران هست و کتاب ایشون مرجع حساب میشه

سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , Aurora
ارسال: #۶۷
۰۶ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۵۶ ب.ظ
کتاب معماری
بخش کارآیی کتاب راهیان خیلی بهتره

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۶۸
۰۷ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۱۷ ب.ظ
کتاب معماری
سلام
من معماری راهیان ارشد همون آزاده رو تازه دارم تموم می کنم فصل ۱۱ هستم‌، اما راستش رو بخوای احساس می کنم بعضی جاهاشو خوب یاد نگرفتم و می خوام پوران ره هم باهاش بخونم ،
به نظر من کار خوبی کردم که اول آزاده و بعد پوران رو می خونم و راضی هستم ،

امیدوارم نظرم مفید واقع بشه
ارسال: #۶۹
۲۰ دى ۱۳۸۹, ۱۰:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط سیدامیرعلی.)
معماری کامپیوتر
من از آقای اکبر که نفر اول کنکور معماری کامپیوتر سال ۸۹ بود شنیدم که بهترین کار برای یادگرفتن معماری رفتن به کلاسهای اجلالی هست که خودش استاد شریفه و مدیر گروه سخت افزاره اونجاست. امثال توی کلاسش به زور ثبت نام کردم چون خیلی پر بود و اصلا جا نداشت. فقط تنها چیزی که میشه گفت اینه که فوق العاده است. من قبلا کلاس آقای یوسفی را رفته بودم و کتاب پترسون و پوران را هم خونده بودم. فقط می تونم بگم که درس دادن اجلالی پدیده است و اصلا تو سطحی نیست که قابل مقایسه با کس دیگری باشه. یعنی من که حالم از معماری بهم می خورد الآن فهمیدم که معماری چه درس باحالی هست و اونقدرها هم که فکر می کردم سخت نیست.
(۲۰ آبان ۱۳۸۹ ۱۰:۳۲ ب.ظ)khodam نوشته شده توسط:  سلام دوستان واسه درس معماری یکی از دوستام که رتبه ۱۲ نرم افزار آورده کلاس یوسفی شرکت کرده و همچنین اجلالی می گفت یوسفی واسه کنکور عالیه و اجلالی واسه دانشگاه. اون معماری رو ۱۰۰ زده و خیلی از یوسفی راضی بوده. من تابستون اجلالی رفتم ولی الان دارم یوسفی میرم و تازه می فهمم که تست معماری یعنی چی.

اگر کلاس اجلالی رفتی و معماری را یاد نگرفتی بهتره برای صرفه جویی تو وقت دیگه معماری را بی خیال شی Confused. من پارسال کلاس اجلالی رفتم که تمام تست های کنکور ۱۰ سال آخر را برای ما حل کرد. نحوه درس دادنش هم که میترکونه. تکنیک هایی که برای حل تست از حافظه برگ برگ، کش و پایپلاین یاد میده هیجایی نیست نه تو پترسون نه تو پوران. در ضمن اینکه اجلالی تو شریف مدیر گروه هست را هم فراموش نکنIdea. همه میدونن که طراح های تست های ارشد از دانشگاه شریف هستن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: samanium
ارسال: #۷۰
۲۲ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
(۲۲ آبان ۱۳۸۹ ۰۷:۲۳ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  اونهایی که کلاس آقای یوسفی میرن لطفا بهشون بگن ما که دسترسی نداشتیم داریم VOICE گوش میدیم راضی باشن Big Grin

من از آقای یوسفی پرسیدم، گفت voiceهارو دانلود کنید استفاده کنید، نوش جونتون Smile. تازه گفت خوشحال میشم شما که نمی تونید بیاید کلاس کارتونو راه میندازه.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb , آرمین
ارسال: #۷۱
۰۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۳۳ ق.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
(۳۱ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  بچه‌ها منم دیروز کتاب معماری هادی یوسفی پوران رو خریدم

من نمیدونم جریان این ویس‌ها چیه که اینقدر مهم شده؟ آیا واقعا همینقدر مهمه؟ چیزی اضافه برکتاب میگه یا توضیحات همین کتابه یا اصلا یه چیز دیگه است؟

لطفا یکی جواب بده!!

چیزی اضافه نمیگن، اما برای کسانی که دوره لیسانسشون درسی رو پاس نکردن و پول یا وقت کلاس رفتنو هم ندارن خوبه به نظرم که راه بیفتن. در همین حد. فک نکنم کمک بیشتری کنه.
(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ)xxx نوشته شده توسط:  سلام

voice معماری اجلالی مانشت ۴ جلسش بیشتر نیست ...

کس voice کاملشو نداره ؟ واسه دانلود یا لطف کنه واسم پست کنه .... هزینه هم میدم

من ویس سال ۷۸ ایشونو با کیفیت خوب دارم، اما متاسفانه از ۱۱ جلسه هشت جلسه کامل و جلسه ۹ رو نصفه داره. یعنی دو جلسه و نیم آخرشو نداره (که بیشتر مباحثی که نداره الگوریتمهای حسابی هستش).
البته جزوه دست نویس همین ویسو کامل دارم.

اگه فک میکنید به کارتون میاد به این ایمیل آدرستونو بفرستید تا با جزوه ش براتون بفرستم.

shaab.yaalda84@gmail.com

ارسال: #۷۲
۰۲ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Parva.)
معماری کامپیوتر
دوستان به نظر من مطلبی رو که با خوندن خودمون دستگیرمون میشه در این ویس‌ها در زمان کمتری با بیان بهتر بهش دست پیدا میکنیم ،ولی نظر‌ها متفاوته بعضی‌ها حوصله گوش کردن به ویس رو ندارن ولی من با این مسئله مشکلی ندارم

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
ارسال: #۷۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۳۸ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۱ ب.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  من مدارم منطقیم دانشگاه ضعیف بود‌، حالا هم می خوام IT شرکت کنم‌، برای دانشگاه آزاد‌، معماری رو از روچی بخونم که بتونم ۳،۴ تا تست بزنم. وقت خوندن رفرنس لاتین هم ندارم
با تشکر

معماری یک درس مفهومی و سنگینه اما برای دانشگاه آزاد فک کنم یوسفی کافی باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: rouzbeh_zi , Aurora
ارسال: #۷۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۵۴ ب.ظ)samane43 نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۴ ب.ظ)aka111 نوشته شده توسط:  سلام
ترکیب مانو و راهیان ارشد خوبه دیگه؟!یا حتما پوران هم بگیرم؟!

یه سوال دیگه ...
مانو رو باید همش رو بخونیم؟!

دوست عزیز معماری پوران رو نمی شه نخوند . دوستانی که رتبه های خوبی داشته اند این توصیه رو می کنند و من هم همراه کلاس کتاب پوران رو مطالعه می کنم بسیار عالی است . کتابی که ۱۰ ۱۱ بار تجدید چاپ شده شک نکن که باید خوانده شود

درسته، ویرایش جدید معماری آقای یوسفی خیلی خوبه. فقط به نظرم کمی خلاصه جواب تستهارو داده. البته همه‌ی کتابهای آقای یوسفی همیجوره.

سپاس‌گزاری شده توسط: aka111
ارسال: #۷۵
۱۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ ب.ظ)Pegasus نوشته شده توسط:  از تمام دوستانی که راهنمایی کردن خیلی ممنون.
فقط یه سوال داشتم: به غیر از کتاب پوران پژوهش (هادی یوسفی)‌، میشه لطفا یک کتاب فقط جهت تست برای معماری (البته با پاسخ) معرفی کنین.
ممنون.

فرشا صفایی (راهیان ارشد). این کتاب هم کتاب خوبیه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۴۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۸۲ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۵۸۰ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۲۹۶ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۳۷ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  [درخواست]جزوه معماری کامپیوتر پیشرفته دکتر ناوی ssss777 ۱۰ ۱۶,۷۲۷ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: bhzbbs_32

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close