زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سال ۹۱ را چگونه گذراندید؟

ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ق.ظ
برای من سال خوبی نبود.
شاید برای شما که دانشجو بودید خیلی وقایع سال ۹۱ بجز گرانی بچشم نیومد ولی عوارض مشکلات این سال خیلی بیشتر از گرانی دو سه برابری پراید و پسته و .... بود.
آخر سال ۹۱ فکر میکردم این سال چه سال بدی واسه من بود. هر کاری دست زدم یک اشکالی پیدا کرد. یعنی اگه کاری نمیکردم وضعم خیلی بهتر بود. در یک آزمایشگاهی که کار میکردم از حدود ۲۲-۳ نفر ۱۸ نفر قرار دادشان تمدید نشد و باهاشون تسویه حساب شد.
در ایام عید هر کی را دیدم تقریبا" همین وضع را داشت. البته بعضی که املاکی داشتند یا وام گرفته بودند خیلی راضی بودند. بعضی دوستام میگفتند وام از بانک گرفته اند واسه خرید ملک و حالا خیلی خوشحالند که قیمت ملک چند برابر شده و بانک بشدت ضرر کرده.
حالا برای امثال من که براشون مهمه از کارهای مورد علاقه اشون پول دربیارند و علاقه ای هم به دلالی و خرید و فروش نداشته و ندارند بکنار، ولی اگه این حس مثل سال ۹۱ برای تعداد بیشتری ایجاد بشه که بجای تاسیس یک محل کار میشه پولش را براحتی با خرید یک تکه زمین ظرف یکسال دوبرابر کرد و دردسر دارایی و مالیات و سر و کله زدن با پرسنل و استرس انجام کار سر موقع و لزوم مطالعه و به روز بودن و رقابت و ..... نداشت ، واقعا" چه بر سر این مملکت میاد.Sad
دوستی میگفت ما شرکت تولید گیم زدیم. کار خاصی هم نکردیم ولی اوایل سال وامی گرفتیم که خیلی عالی بود.
آشنایی میگفت اواخر سال ۹۰ برای طراحی و ساخت یک سیستم در کارخانه ای در چهارمحال بختیاری قرار دادی بستم .آبان ۹۱ تمام شد. کلی ضمانت داده بودیم وگرنه فسخ قرار داد بهترین کار بود. میگفت ما چند نفر بودیم که جمعا" ۸۰ میلیون ضرر کردیم. یعنی اگه ده ماه کاری نکرده بودیم و استراحت میکردیم ضرر نمیدادیم.
باز دوست دیگری داشتم که تونسته بود بابت تجاری سازی اختراعش از یک پارک فنآوری ۱۵۰ میلیون اوایل سال وام بگیره و میگفت خیلی شانس آوردم که فقط ۳۰ میلیونش را خرج پروژه کردم.Cool
اتفاقات سال ۹۱ زیاد ربطی به تحریمها هم نداشت.نه اینکه اصلا" نداشت . مدیریت غلط سال ۹۱نتایج خودش را نشان داد.
مطمئنا" چند سال طول میکشه تا اسیب اقتصادی وفضای روحی که بر کار و صنعت مملکت در سال ۹۱ ایجاد شد عوض بشه و باز بعضی علاقمند بشن که سرمایه شون را بیارن در کار .مطمئنم که شرایط ایجاد شده خیلیها را از سرمایه گذاری و ایجاد موقعیتهای شغلی منصرف کرد.
عدالت اقتصادی و کسب درآمد بر حسب علم و تجربه هم از پایه های اقتصاده . البته اونهایی که پول بیشتری دارند و درآمد بیشتر باید در جامعه جزء استثنائات باشند ولی سال ۹۱ بعضی که سرمایه آنچنانی نداشتند را هم بشدت پیشرفت داد.مثلا" اینکه یک استاد دانشگاه با تحصیلات آنچنانی درآمدش در ماه کمتر از هزار دلار باشه و یک دلالی ساده درآمد بیشتری داشته باشه یعنی به هم خوردن ثبات منطقی در همه چیز. یعنی فرار مغزها . یعنی ناامید شدن قشر تحصیلکرده و یعنی خیلی چیزای دیگه . مثلا" درآمد یک دفتر ۱۲ متری آژانس املاک را مقایسه کنید که در سال ۹۱ چند برابر درآمد یک کارگاه تولیدی یا بعضی شرکتهای تولیدی شد.Sad
امیدوارم اتفاقات تلخ سال ۹۱ برای بازار کار و سرمایه مملکت ما تکرار نشه .
نمیخواستم این حرفها را بزنم ولی ...

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , انرژی مثبت , maneshty , azad_ahmadi , Helmaa , Aurora , farhud , Jooybari , banafshe , fatima1537 , khatere987 , alime , Abrekhoshhal , mehdi.m2 , sepidsal , svk7 , narges_r , Autumn.Folio , Mohammad-A , makieh , milad.fashi@gmail.com , Mahbanoo313 , nomad:D
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۱۸ ق.ظ
RE: سال ۹۱ را چگونه گذراندید؟
فکر میکنم بدترین سال در تمام زندگیم بود و دیگه هیچ وقت هم از این بدتر هرگز نخواهد شد !SadSadSadSad

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , nina69
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۱۸ ق.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  فکر میکنم بدترین سال در تمام زندگیم بود و دیگه هیچ وقت هم از این بدتر هرگز نخواهد شد !SadSadSadSad

بله درست میگید. مدارکش هم موجوده. تو تاپیک "هرچه می خواهد دل تنگت بگو" اواخر سال بسیار کامنت های دلتنگی از شما دیده شده. انشالله که امسال آلامی باشه بر رنج ها و مشکلات سال پیشتون.

سال ۹۱ برای من هم سال خوبی نبود. هیچ تغییر جالب انگیزی درش برام بوجود نیومد. اوضاع اقتصادی ناجور بود، مشکلات مردمان اطرافم به همان میزان مشکلات شخصی خودم، آزارم می داد. بسیار برای کنکور وقت گذاشتم اما فکر می کنم اونطور که شایسته و بایسته بود نتونستم باهاش بجنگم. ابتدای سال، در سازمان هلال احمر شهرستان چند ماهی رو بعنوان مربی ICDL مشغول بودم. به خستگیش نمی ارزید. پولم رو کامل ندادن!!! از اسفند پارسال هم با یکی دوتا از دوستان در یک آموزگاه، (برق-کامپیوتر-مکانیک) راه انداختیم اما متقاضی خیلی کمه و در کل بیکار بودن بهتر از انتظار [شاید] بیهوده باشه. به امید خدا ۹۲ سال بهتری باشه، وضعیت اقتصادی و اشتغال دغدغه همه ملته. هرچند دغدغه کاربدستان [شاید] نباشه.
البته آقا فرداد کارهایی که این مدیریت ناکارامد باعثش شده اثرات مخربش هنوز مونده و در آینده خودش رو نشون خواهد داد. مشکلاتی مانند لغو استخدامی های طرح مهرآفرین، کسری بودجه سال جدید، نرسیدن به تعیین بودجه سال جدید(بودجه براساس قانون از آذر ماه مجلس روش کار می کنه، اما امسال بخاطر مشکلات دلار و بازار و قیمت ها، سال آینده (امسال) قابل پیشبینی نبود و بودجه کشور رو با ۳/۱۲ ماست مالی کردن. لغو تحریم مبادلات بانکی اگه به نتیجه برسه [من خوشبین نیستم]مقداری این بار سختی از رو دوش مسائل اقتصادی برداشته میشه.
و بسیاری حرف های دیگه که گفتنش ممکنه مناسب نباشه ...

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi , Mänu , makieh
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
به سال ۹۱ می گویم ،به قول قیصر : صد سال سیاه برنگردی ای سال ...

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi , khatere987 , sahar121 , Abrekhoshhal , Helmaa , Mänu , banafshe , sepidsal , nina69 , Mahbanoo313
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۴:۵۹ ب.ظ
اوائلش بد بود چون ارشد قبول نشدم.ولی بعدش خوب شد.
توی مسئله وام که من یکی کلی خوش به حالم شدSmile .توی کار هم وضعیت خوبی داشتم وارتقا گرفتم
امسال هم که برای ارشد میخوندم و سطح معلوماتم بالاتر رفت.چند تا کلاس هنری و آموزشی هم که دوست داشتم رفتم و دارم ادامه میدم درکل سال بدی نبودSmile
امیدوارم امسال هم سال خوبی باشه.یک اتفاقی در راه هست که خوبه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , yasemi , mohammad_13690
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۰۷ ب.ظ
بهترین سال زندگی م بود (البته بدون در نظر گرفتن ۲ ماه آخر که بی عدالتی در حقم شد)

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi , mohammad_13690
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۵:۱۸ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۲ ۱۱:۱۸ ق.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  فکر میکنم بدترین سال در تمام زندگیم بود و دیگه هیچ وقت هم از این بدتر هرگز نخواهد شد !SadSadSadSad

بله درست میگید. مدارکش هم موجوده. تو تاپیک "هرچه می خواهد دل تنگت بگو" اواخر سال بسیار کامنت های دلتنگی از شما دیده شده. انشالله که امسال آلامی باشه بر رنج ها و مشکلات سال پیشتون.
واقعا اولین سالی بود که لحظه تحویل سال اصلا خوشحال نبودم و کلی هم ناراحت بودم و هنوزم هستم تمام برنامه هام و تلاش ها و ... کلا هر کاری که در چند سال گذشته انجام داده بودم در عرض کمتر از چند روز به بدترین شکل ممکن و بدون دخالت خودم مثل آب خوردن و بی دلیل از بین رفت. اما از این به بعد دیگه بد نخواهد شد چون سال ۹۱ بدی رو چنان در حق من تمام کرده که دیگه هیچ وقت از این بدتر پیش نخواهد آمد.

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۱۵ ب.ظ
پارسال سال نهنگ بود، مشکلاتی که وجود داشت به اندازه نهنگ بودن. امسال سال ماره. امیدوارم مشکلات به کوچیکی مار باشه، و البته ماره غیرسمی باشه.

خیلی مشکلات داشتم تو ۹۱ (به خاطر نهنگه Big Grin ). امسال ولی به امید خدا سال خوبی برام خواهد بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۵۴ ب.ظ
خدارو هزار مرتبه شکر. اما از نظر اقتصادی واقعا سال بدی بود و فشاری خیلی زیاد رو مردم آورد و ما هم از این امر مستثنی نبودیم. واقعا همه چیز ۲و۳ برابر شد و خیلی گرون، زندگی کردن با این اوضا سخت شده، اصلا نمیشه بین دخل و خرج، درآمد و مخارج خونه یه تعادل و توازن برقرار کرد. من که نتونستم یه رابطه حداقل ۱ به ۱ بین دخل و خرج برقرار کنم !! در کل از نظر مالی سال خیلی سختی بود.
اما اگه بخوام کلی بگمف امسال واسه من سال خوبی بود، خدارو شکر؛ با همه سختی هاش خوبی هم داشت ، قبولی تو ارشد هم تا حدودی یکی از خوبی های سال ۹۱ بود واسم و خوبی های دیگه هم داشت.
خدا به هممون سلامتی بده، اوضا مالی، درسی و ... زیاد بالا پایین میشه، خدا تن سالم بده آدم کار کن و یه زندگی سالم رو با یک بدن سالم داشته باشه.
سال گذشته که گذشت، برای همه آرزو می کنم سال پربرکت و خوبی رو داشته باشن و در انتهای سال، همه از خوبی ها و موفقیت های امسال صحبت کنن و ما هم با شنیدنش خوشحال بشیم.
روزگار و عمر داره می گذره، اگه یه کم بیشتر دقت کنیم می بینیم که سال ها داره مثل برق و باد میگذره و فقط یه خاطره ازشون واسمون می مونه، خدا خودش کمک کنه تا ما این سال های عمرمون رو با سلامتی در کنار خانواده بگذرونیم، به خداوند نزدیگ تر بشیم، آدم با ارزشی باشیم و زندگی ارزشمندی داشته باشیم، به بنده ای آزار و اذیت نرسونیم و کسی رو از خودمون نرنجوینم، در حد توان بتونیم از فرصت ها استفاده کنیم و برای دیگران مفید باشیم

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , sepidsal , Xilinx , makieh , Lantern
ارسال: #۱۰
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۲۹ ب.ظ
سال سختی بودش وهمچنین پراز امتحان ودرس پس دادن.
فقط چیزهایی تجربه کردم که هیچ وقت تجربه نکردم وکمی کندتراز بقیه سالهای دیگه گذشت مخصوصا نمیه دوم اون.امیدوارم سال جدید برای همه مون سال بهترومفیدترباشه.Smile

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
ارسال: #۱۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ ب.ظ
سال پاسخ گویی من به ملت عزیز از بس سوال کردن چیکار میکنی؟؟؟؟؟؟؟خفم کردن،وقتی از صبح تا شب کارم درس خوندن بود میگم درس خوندم...میگن یعنی بیکاری!!!!وقتی این همه کار از صبح تا آخر شب، هیچ حساب میشه ... گفتم حالا بیخیال من نتیجه تلاشمو میگیرم جواب سوالای همه رو میدم با نتیجه ام که اونم بعیده.امیدوارم امسال سال سوال جواب نباشه

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , farhud , nina69
ارسال: #۱۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
سال ۹۱ سال دکتر شدن خانمم بود. از این جهت خیلی خوشحالم. از لحاظ مالی هم برای من خیلی خوب بود (ان شا الله برای همه سال ۹۲ همین‌طوری باشه). اما از لحاظ علمی، یه عقبگرد به تمام معنا بود. تقریباً هیچ حرکت علمی‌ای توی این سال نداشتم. نه مقاله، نه ژورنال و نه پیشرفت تحصیلی. ان شا الله سال ۹۲ بتونم جبران عقب افتادگی‌ها رو بکنم و سال خوبی باشه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi , Sunshine Off , azad_ahmadi , Xilinx
ارسال: #۱۳
۰۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط esmaeli.sh.)
کدوم سال،چه سالی ،ما که سالی ندیدیم ،تو اون سال(۹۱) نشستیم برا خوندن کنکور...

اللهم صل علی محمد و آل محمد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sahar121 , شاپری , makieh
ارسال: #۱۴
۰۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
وقتی بر میگردم ۹۱ رو میبینم ، میبینم موفقیت های انفرادی خوبی داشتم مخصوصا نیمه دومش ، ارشد قبول شدم ، کار دولتی پیدا کردم ، الانم دنبال کار دومی هستم (آزاد ) وضع مالیمم یه نموره تکون خورد خدا رو شکر ..
اما اصلا ارضا نیسم اصلا اون لذتی که رو میباست میبردم ، نبردم ، چون همه اقشار دورو ورمو تو فشار میبینم ، همه تو گرفتاری تو بی پولی ، تو بیکاری .... اصلا میبینم مردمو شدید افسرده میشم ، بچه های کوچیک ، نوجونا همه اینا رو که میبینم همش به ای فکر میکنم که آینده ای نوگلان سرزمینم چی میخواد بشه ، نمیدونم آخر و عاقبت این مملکتو ، داریم به کجا میریم آخه ، یعنی دارن به کجا میبرنمون ، بخدا این حق این مردم نیست ...
بگذریم ، انشالا سال ۹۲ یه سالی باشه که هممون ، ۷۰ ملیون ایرانی دست به دست هم بدیم بلکه یه مقداری از خرابیا رو جبران کنیم .

جای مرد بی ادب زندان است .
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar121 , esmaeli.sh , Mänu , makieh
ارسال: #۱۵
۰۹ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ق.ظ، توسط SaMiRa.e.)
نمیدونم چطور سالی بود !!
هم خوشی بود هم ناراحتی ، همه چیز قاطی شده بود Undecided اصلا نفهمیدم چطور تموم شد ؟!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۴ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۰۴ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۴۷ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۶۱ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh
  چگونه xml را تبدیل به html کنیم؟ zohre321 ۲ ۲,۸۷۷ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  ساختار Website RFP شما چگونه باید باشد؟ دارکوب۱ ۰ ۱,۸۳۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: دارکوب۱
  چگونه یک مقاله را با استفاده از متلب شبیه سازی کنیم؟؟ rezvan66 ۰ ۲,۴۷۷ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: rezvan66
Lightbulb پرینتر لیزری چیست و چگونه کار می کند؟ avandprinter ۰ ۲,۷۸۹ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: avandprinter
  چگونه آتوریتی سایت را افزایش دهیم mahsa-nita ۰ ۱,۴۶۶ ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa-nita

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close