زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هشدار در استفاده از مانشت!!!

ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱ ق.ظ، توسط aatwo.)
Exclamation هشدار در استفاده از مانشت!!!
توجه توجه
سلام دوستانی که برای ارشد می خونند یعنی کنکوری های مانشت مواظب باشند مانشت برای همه نمی تونه سودمند باشه بلکه برای بعضی ها هم ضرر داره
البته من در اینجا چند نمونه از ضررهای استفاده از مانشت رو بیان می کنم که ممکنه به بعضی ها آسیب بزنه هرچند که مانشت خیلی هم سودمند هست اگر با دیده درستی استفاده شه

مضررات مانشت که برای بعضی افراد پیش میاره:
۱- افزایش استرس
۲- ایجاد سردرگمی
۳-صرف وقت و انرژی که گاهی بخاطر چیزهای غیره مفید
۴- درگیری فکری
۵- نظرات سلیقه ایی
۶- پیشنهادات غیره معقولانه
۷-کم خوابی
۸-اطلاعات غلط بعضی افراد
۹-نا امیدی
۱۰-عقب افتادن از درس خواندن
و غیره
پس این هشدار رو جدی بگیرید

drink 8 glasses of water a day

۲۸
۹
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: d.KH , sherkat , zeitun , nasi1391 , asusx59sr , masoud.bala , mohammadali1990 , nomad:D , *farnaz* , jahani , shima_24 , moha , saiedattar , sohrablou , ana_12345 , zer0ne , Mänu , arashkk , elynn66 , javadem , Nara , deh-ab
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ق.ظ
فکر کنم این پست شما خودش مصداق موارد ،۶،۲،۴و ۸ هست که گفتید!Smile
مانشت برای همه میتونه مفید باشه بشرطیکه:
اولا" درسشون را بخونند و سوالاتشون را بپرسند. مانشت مناسب برای یادگیری یه مبحث نیست و اگه کسی بخواد تمام یه مطلبی را در مانشت از بقیه یاد بگیره کار اشتباهی انجام داده.البته در موارد متعدد نیاز به پرسش هم نیست چون اکثر مسائل و نکات گنگ و مبهم در دو سال قبل پرسیده شده.
ثانیا" اینکه وقت زیادی را صرف خوندن پستهای غیر درسی نکنند.

نباید اشکالات موجود در جاهای دیگه را جزء مضرات مانشت بحساب آورد.
مثلا" اینکه شما میگید نا امیدی ، شاید منظورتون اینه که بعضی خیلی آماده بنظر میرسند و ممکنه فرد احساس عقب بودن بکنه. خب این باید حس تلاش بیشتر را ایجاد کنه. حداقل الآن فرصت جبران هست و فرد میتونه براحتی ببینه کجای کارش اشکال داره جبران کنه. بنابراین خودسانسوری کارخوبی نیست.نمیشه که کسی بدلیل نا امید نشدن از کسانیکه میخواد باهاشون مسابقه بده خودش را بی اطلاع نگه داره.
در مورد اطلاعات و پیشنهادات غلط در مواردی این اتفاق می افته. البته در مورد سوالات درسی مدیران میخونن و مراقبند جواب اشتباه در انتها داده نشه ولی در مواردی هم ملاکها غلط هست و ربطی به مانشت نداره.
یکی از این ملاکهای غلط استفاده نابجا از کنکور آزمایشی است. این را بوضوح میشه دید. مثال میزنم. مثلا" من کنکور آزمایشی داده ام و ۲۵ درصد اولم خراب شده. ۲۵ درصد دوم را نرسیدم بخونم. تا چشم بهم بزنم ۲۵ درصد سومه. خب مثل کسی که روی یه سرسره نشسته باشه شخص مدام عقب افتادگیش تشدید میشه. این اشکال اساسی کنکورهای آزمایشی است. اشکال از ما نیست. اشکالش اینه که اگه کسی در یه مرحله عقب بیافته کلا" ممکنه رشته کار از دستش خارج بشه. این ربطی به مانشت نداره.سیستم کنکور آزمایشی باید در هر مرحله قبلی را هم پوشش بده. کسانیکه از نظر علمی کنکور آزمایشی را توصیه میکنن گفته اند مثلا" کنکور اول از صفر تا ۲۵ درصد، کنکور دوم از صفر تا پنجاه درصد ، کنکور سوم از صفر تا ۷۵ درصد. ..... . روش کنکور آزمایشی موسسات غلط هست .

یا کسیکه از درس خوندن عقب افتاده ولی میخواد هدفهایش ثابت باشند. خب یا باید تلاش خیلی بیشتر از بقیه بکنه یا هدفهایش را تعدیل کنه تا نامید نشه. مثلا"اگه هدفش قبلا" شریف بوده حالا به علم و صنعت هم راضی باشه. یا به ارشد شهرستان هم رضایت بده.
خب راه علمیش اینه که وقتی من در یه مسابقه عقب می افتم دیگه دنبال مدال طلا نباشم. به برنز هم قناعت کنم وگرنه نا امید میشم و به برنز هم نمیرسم.

یا پیشنهاد روشهایی که علمی نیستند برای حل تستها . اینهم اگه ببینن مدیران، حتما" تذکر میدن و موارد متعددی تا حالا حذف شده.
در مورد سردرگمی ، بهتر بود مثال میزنید.
خیلی باعث تاسف هست که با وجود این همه صرف وقت توسط مدیران، همینجوری یه سری موارد را مینویسید و خودتون را مکلف به توضیح هم نمی بینید . آیا شما مصداق ایجاد سردرگمی و توصیه غلط و غیر کارشناسانه نیستید؟

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , Mahtab_m , عاصفه , masoud.bala , nana2010 , mohammadali1990 , H3NGAM3H , shiva865 , Helmaa , foranyone , euruse , m_sardaari , Pakzad , Lonely Palm , SaMiRa.e , mis masi , Jooybari , pouri_sb , manesht_omid , mhbftdb , fatemesoleimani , farahnaz , siloi , moha , Parva , Engineer , Mahbanoo313 , xani , elynn66 , Payam92 , Nara , frg_2009 , deh-ab , انرژی مثبت
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ق.ظ
به نظر من هر وسیله ای میتونه درست یا نادرست استفاده بشه. مانشت وسیله ی فوق العاده ای هست برای کسی که هدفش کنکوره اگر استفاده نادرستی میشه ازش خطای ماست. مگه مانشت چیه جز ما؟ اگر اینجا جو سرگرمی غالب باشه این ماییم که میخوایم به اون بپردازیم. به نظرم برای رعایت انصاف هم که شده میشد اول از خوبیهای مانشت گفت

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
۱۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , asusx59sr , The BesT , Fardad-A , Pakzad , Lonely Palm , mis masi , انرژی مثبت , Parva , Engineer , Mahbanoo313 , xani , elynn66 , deh-ab , m.b , saaraa
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۰ ب.ظ، توسط aatwo.)
RE: هشدار در استفاده از مانشت!!!
(۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  فکر کنم این پست شما خودش مصداق موارد ،۶،۲،۴و ۸ هست که گفتید!Smile
مانشت برای همه میتونه مفید باشه بشرطیکه:
اولا" درسشون را بخونند و سوالاتشون را بپرسند. مانشت مناسب برای یادگیری یه مبحث نیست و اگه کسی بخواد تمام یه مطلبی را در مانشت از بقیه یاد بگیره کار اشتباهی انجام داده.البته در موارد متعدد نیاز به پرسش هم نیست چون اکثر مسائل و نکات گنگ و مبهم در دو سال قبل پرسیده شده.
ثانیا" اینکه وقت زیادی را صرف خوندن پستهای غیر درسی نکنند.

نباید اشکالات موجود در جاهای دیگه را جزء مضرات مانشت ...............................
..................................

فرداد خان اون زمانی با شما موافقم که اون شروطی رو که گفتید رعایت شه و همه بتونن درست فکر کنن و در اون موارد تصمیم درست بگیرن بدون توجه به بعضی حرفها در صورتیکه بعضی هاش رعایت نمیشه و همه اینطور نمی تونن باشن ....
توجه کنید من هم گفتم واسه بعضی ها مضرره !
خیلی از بچه ها هستن خصوصا تازه واردها که همه راه و چاه رو نمیدونن و وقتی با سیل عظیم پیشنهادات سلیقه ایی اطلاعات غلط و پستهای استرس زا .... روبرو میشن حساب کار از دستشون در میره
مثلا یکی میادحتی رتبه خوبیه میگه این کتاب رو بخونید اون یکی میاد میگه اون کتاب دیگه!!!!!!!
یارو رتبه دو رقمیه میگه این دروس رو حذف کردم اون یکی میاد میگه نباید هیچی حذف کنید!!!!
(فکر این رو نمیکنن که ای حرفاشون درمورد همه صادق نیست البته اگر شخص آگاهی نسبی داشته باشه براش خیلی مفیده اما منظورم بعضی هاست که اوله راه هستن و ممکنه براه اشتباه برن)
یکی تاپیک میزنه من امروز ۱۵ ساعت درس خوندم یکی میاد این رو میخونه میبینه چون امروز ۲ ساعت درس خونده پر از استرس میشه!!!!!

یکی میاد اطلاعات غلط میده حالا هدفش نمی دونم چیه! حالا از قصد این کار رو کرده یا نه بازم نمی دونم
و کلی چیز دیگه

من حتی با بعضی از دوستان حرف زدم بیان کردن که درسته مانشت مفید بوده اما بهشون هم ضربه زده و سردرگم و باعث استرسشون شده
خیلی از دوستان هم شاید با من موافق باشند
از آزادی بیانتون متشکرمBig GrinBig Grin
مانشت خیلی مفیده و کمک میکنه اما برای همه باتوجه به شرایتشون و برداشتشون مفید نیست و ممکنه ضررش بیشتر از نفعش باشه

من از مانشت و تمام مدیران دلسوزش متشکرم برای من هم فایده های زیادی داشت قصدم نادیده گرفتن خوبی های مانشت نیست حرف من اینه مانشت مفیده و خیلی از افراد رو کمک کرده به آرزشون برسن اما ممکنه شرایط و برداشت شما از مانشت بهتون ضرر برسونه پس مراقب برداشت و استفاده از مانشت باشید

drink 8 glasses of water a day

۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , asusx59sr , m_sardaari , jahani , arashkk , javadem , elynn66 , deh-ab
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۶ ب.ظ
ی سوال فنی: Smile
جناب فرداد شما ده انگشتی فارسی تایپ میکنی؟
Fardad-A، در تاریخ ۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

راستش من تقریبا" نیمی از وقتم صرف گزارش نویسی میشه. ممکنه نامه اداری را بشه سپرد که کسی تایپ کنه ولی گزارش فنی را نمیشه چون کلی ایراد پیدا میکنه و از طرفی من دیگه فرصت دست نویس کردن و بعد تایپ را ندارم اینه که خودبخود ده انگشتی یه باره تایپ میکنم !

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asusx59sr
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۴ ب.ظ، توسط nomad:D.)
این بنده خدا هم همین حرفهای شما ها رو زده. یه کم قبل از جواب دادن،اگر به حرف دیگران فکر کنیم هم بد نیست.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , mohammadali1990 , asusx59sr , deh-ab
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۱ ب.ظ
RE: هشدار در استفاده از مانشت!!!
(۰۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ)mohammadali1990 نوشته شده توسط:  ی سوال فنی: Smile
جناب فرداد شما ده انگشتی فارسی تایپ میکنی؟

کاش به جای تمرکز بر روی تایپ ده انگشتی، یکم هم روی دقیق خوندن موضوعات تمرکز میکردند Big Grin
۶
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Payam92 , deh-ab
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۰۹ ب.ظ
نمیدونم چرا اصرار دارید مانشت را اینقدر پیچیده جلوه بدین.
شما ممکنه تو خونه تون چاقو باشه. خب خطرناکه ولی شما که خدای ناکرده ازش لستفاده بد نمیکنید. باهاش سیب پوست می کنید. خربزه قاچ میکنید.
دوستان محترم بارها اونهایی که خصوصی ازم پرسیدن یا اونهایی که همیجا یا تو چت پرسیدن گفتم که برنامه ریزی یه امر کاملا" شخصی است. اگه یک نفر تو مصاحبه اش میگه من روزی چهار ساعت خوندم و شریف قبول شدم. یکی میاد میگه روزی ۱۲ ساعت بخونید تا قبول شید . هر دوتاشون درست میگن . شما باید ببینی در مقایسه با این دو نفر کجایی؟

مثل دارو میمونه و داروخانه. ممکنه برای سردرد دویست تا دارو داشته باشیم. ولی سن بیمار، سوابق بیماریش، نوع سردردش ، زمان سردردش و .... موجب میشه که پزشک از بین این دویست تا دارو برسه به پنج تا. حالا برای انتخاب بین این پنج تاست که پزشک مجرب و حاذق از پزشک تازه کار متفاوت میشه.

اگه شما در مانشت نا امید میشید ، سردرگم میشید حداقلش اینه که برید مصاحبه ها یا تجارب افراد را بخونید ببینید و ازشون بپرسید تا سردرگم نشید.یا فقط توصیه های کلی در مورد منابع را بخونید.

شاید تا حالا صدها بار تو این سایت پرسیدن که ما چجوری برنامه ریزی کنیم که قبول شیم. خب سطح علمی تون، مراجعی که تا حالا خوندین، و در یه کلام شما باید ارزیابی بشید(مثل دکتر که مریض را میفرسته آزمایشگاه و سی تی اسکن و ....و بعد نسخه تجویز میکنه) نمیشه همینجوری گفت برو روزی ده ساعت بخون.
من توصیه نمیکنم که همه باید برن پیش مشاور ، اتفاقا" میگم همین که شما بتونی خودت را با توجه به سوالات کنکور سالهای قبل محک بزنی و بدونی چقدر باید مهارت پیدا کنی خودش جزئی از قبولی است. شما باید در نهایت بدونی باید چیزی را حذف کنی و یا باید همه را بخونی.
اگه نمیتونید خودتون را ارزیابی کنید فقط توصیه های کلی در مورد منابع را استفاده کنید.

ممکنه آقای الف برای خوندن و تسلط مثلا" برای گسسته ، پوران را جمعا" ظرف چهل ساعت بخونه. ممکنه آقای ب ظرف صد ساعت بخونه. آقای الف هفتاد درصد مسلط بشه ، آقای ب سی درصد.
میدونید اشکال اینه که خیلی از بچه ها در طول تحصیل منظم درس نخوندن و عادت ندارند که مثلا" ظرف سه ساعت بیست سی واحد را یه جا امتحان بدن. درنتیجه باید از اونهایی که قبول شده اند یه الگوی کلی بگیرند ولی شخصی سازیش کنن. کپی برنامه دیگران اگه شخصی سازی نشه ممکنه شما را به هدف نرسونه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , Helmaa , asusx59sr , m_sardaari , admin , Pakzad , انرژی مثبت , SaMiRa.e , The BesT , mohammadali1990 , fatemesoleimani , blackhalo1989 , Parva , Mahbanoo313 , deh-ab , good-wishes
ارسال:
۰۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۱۷ ب.ظ
نمی‌دونم چرا هر چند وقت یه بار این مباحث مطرح می‌شه. هر چه ما توضیح می‌دیم هم گویا فایده نداره.
در استفاده از مانشت و هر سایت دیگه‌ای نباید افراط کنید. مدیران سایت هم از اینکه برخی اوقات مباحث منحرف می‌شه و برخی بخش‌ها ضعیف یا قوی می‌شن نگران هستند.
مانشت تنها یه وسیله‌ است در اختیار شما. می‌تونید بد و یا خوب استفاده کنید. می‌شه با یه بنز این‌قدر تند روند که باعث تلف شدن سرنشین‌ها بشه، می‌شه منطقی هم استفاده کرد!

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , s.sadri , foranyone , SaMiRa.e , esmaeli.sh , jahani , mis masi , The BesT , sama89 , Lonely Palm , euruse , mohammadali1990 , Xilinx , Breeze , Pakzad , انرژی مثبت , berkeley , fifa2020 , farahnaz , Parva , m_sardaari , Engineer , Mahbanoo313 , elynn66 , Payam92 , Nara , frg_2009 , alirrrrrr , deh-ab , good-wishes , arashkk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۰۷۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۸ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۶۰۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۲۱۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۹۳ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۰۴۷ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  فرصت استفاده از استعداد برای ورودی دکتری wskf ۳ ۲,۹۷۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۸۳۹ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۶,۸۹۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close