زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه

ارسال: #۱۲۰۱
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ب.ظ، توسط آرتا.)
RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  دوستان جزوه دکتر اجلالی رو نگاه می کردم بخش محاسباتشو در مورد تقسیم چیزی نگفته بود. حالا اصلا تقسیم جز سر فصل هست یا نه ؟؟ من کلا با این محاسبات مشکل دارم Sad

سلام .

یکی از رفقا که کلاس یوسفی رفته بود میگفتش خوده یوسفی روی این الگوریتم تقسیم زیاد گیر نداده. دلیلشم این بوده که اولا توی کنکورهای قبلی زیاد ازش سوال نیومده. دوما کلا توی الگوریتم های محاسبات رویه مشخصی وجود نداره واگه کسی میخوادش که با انواع محاسبات کامپیوتری که توی کتاب قطور الگوریتم و محاسبات هست مسلط بشه باید این کتاب رو کامل بخونه و انواع الگوریتم های تقسیم رو یاد بگیره.
یاده یکی از استادمون افتادم سر کلاس گسسته پای تخته نوشت ۲+۲=۴ بعدش از بچه ها سوال پرسید که چرا جواب میشه ۴ همه ی بچه ها از این سوال تابلو شاخ در آورده بودن آخر سر هم جواب هیچ کدوم رو قبول نکرد . چهار تا کتاب محاسبات لاتین معرفی کرد گفتش میتونید توی این کتابا منطق اصلی جواب این رو پیدا کنید که چرا ۲+۲=۴ و چرا مثلا ۳ نمیشه Big Grin

پس زیاد نگران این تقسیم نباش اگه که واقعا با کتاب پوران و مقسمی مشکل داری پیشنهاد میکنم این بخش رو از پترسون بخون کامل واست جا میوفته . اگر هم کتاب پترسون رو نداشتی بگو تا این چند صفحه رو واست اسکن کنم .

موفق باشی
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: armin_b00ter , mahdi20 , white bird , forouzan , maryam.raz
ارسال: #۱۲۰۲
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ب.ظ
دوستان من به واسطه تغییر رشته زیاد با بیت وبایت و زبان دودویی و اعمال اصلی روی اونها اشنایی ندارم .یه فایل ساده که طریقه تقسیم و ضرب اعداد در مبنای ۲ رو داشته باشه دارین برام بزارین یا معرفی کنین ؟
نمی دونستم کجا این درخواست رو بزارم . اینجا هم که ماشالا با سرعت نور صفجه ها می ره . اینجا گذاشتم .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan
ارسال: #۱۲۰۳
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ب.ظ
گسسته درس به این قشنگی دلتون میاد ؟

لطفا لبخند بزنید !
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Marcel , forouzan
ارسال: #۱۲۰۴
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۲۲ ب.ظ، توسط armin_b00ter.)
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ ب.ظ)آرتا نوشته شده توسط:  سلام .

یکی از رفقا که کلاس یوسفی رفته بود میگفتش خوده یوسفی روی این الگوریتم تقسیم زیاد گیر نداده. دلیلشم این بوده که اولا توی کنکور قبلی زیاد ازش سوال نیومده. دوما کلا توی الگوریتم های محاسبات رویه مشخصی وجود نداره واگه کسی میخوادش که با انواع محاسبات کامپیوتری که توی کتاب قطور الگوریتم و محاسبات هست مسلط بشه باید این کتاب رو کامل بخونه و انواع اگوریتم های تقسیم رو یاد بگیره.
یاده یکی از استادمون افتادم سر کلاس گسسته پای تخته نوشته ۲+۲=۴ بعدش از بچه ها سوال پرسید که چرا جواب میشه ۴ همه ی بچه ها از این سوال تابلو شاخ در آورده بودن آخر سر هم جواب هیچ کدوم رو قبول نکرد . چهار تا کتاب محاسبات لاتین معرفی کرد گفتش میتونید توی این کتابا منطق اصلی جواب این رو پیدا کنید که چرا ۲+۲=۴ و چرا مثلا ۳ نمیشه Big Grin

پس زیاد نگران این تقسیم نباش اگه که واقعا با کتاب پوران و مقسمی مشکل داری پیشنهاد میکنم این بخش رو از پترسون بخون کامل واست جا میوفته . اگر هم کتاب پترسون رو نداشتی بگو تا این چند صفحه رو واست اسکن کنم .

موفق باشی
مرسی بابت جوابت. من تو معماری فقط با همین یه تیکه مشکل دارم :دی تصمیم گرفتم که همون پورانو بخونم یه خلاصه ای هم می نویسم که دیگه چشم به این قسمت این کتابا نیفته چون کهیر می زنم :دی

راستی اینو یه جا دیگه پرسیدم کسی جواب نداد. اگه کسی می دونه ممنون میشم بگه بهم.
کسی یه کتاب جمع و جور و خوب توضیح واسه ریاضی مهندسی و آمار سراغ نداره ؟؟ تو رو خدا نیاین بگین پارسه!!! آخه واقعا نمی صرفه واسم اون حجم کتابارو بخونم واسه ریاضی. یه کتاب جمع و جور خوب می خوام که بالاخره یه حد نسبتا خوبی از مطالب رو پوشش بده و اگه بخونیش بتونی یه ۳ ۴ تا تست از ۸ تارو بزنی. ممنون.
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۰۵
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۹ ب.ظ)H3NGAM3H نوشته شده توسط:  گسسته درس به این قشنگی دلتون میاد ؟

آره ه ه ه دل من یکی که میاد وقتی گسسته میخونم از مغزم دود بلند میشه !!!!!

فقط انسانهای احمق از واژه ی غیرممکن استفاده میکنند .
" من میتونم به آرزو هام برسم چون میخوام "
۲
۰
ارسال: #۱۲۰۶
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ ب.ظ
مطمئن باشد سال آینده توپروفایل هممون نوشته :

وضعیت : دانشجوی کارشناسی ارشد

.... Loading
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh_aftab , fifa2020 , jameshenas , svk7 , 8Operation , Payam92 , forouzan , sheyda , web132 , younes , deh-ab , esisonic , mohammadali1990 , *farnaz* , jafarir
ارسال: #۱۲۰۷
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۰۷ ب.ظ
سلام.دیدم چند تا از بچه ها از محاسبات باینری پرسیدند گفتم یه پیشنهاد بدم که کارتون خیلی راحت بشه.
واسه محاسبات باینری بهتره که اول اعداد رو به مبنای ۱۰ تبدیل کنید و بعد محاسبات مورد نظر رو روشون انجام بدین و بعد نتیجه رو دوباره به مبنای ۲ تبدیل کنید.به همین راحتی!!!!
من این روش را روی اکثر محاسبات تست کردم و درست جواب میده و فقط وقتی که تقسیم سرریز داره درست جواب نمیده که اون رو میتونید در تقسیم چک کنید.راه حل کاملا تضمینیه!!!!

یک اراده خم نشونده،بر همه چیز،حتی بر زمان قالب می آید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , forouzan
ارسال: #۱۲۰۸
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط *farnaz*.)
بچه ها کتاب طراحی الگوریتم مقسمی رو میتونید از سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
دانلود کنید

از دیروز تا الان داشتم سیستم عامل میخوندم چقدر دکتر حقیقت این درسو واسم شیرین کرده،‌چون متنش زیاده هر جاش خسته شدم تستشو کار میکنم. تست کار کردن بین درسا رو فراموش نکنید حتی اگه نمیخواید حل کنید نگاهی به سوال بندازید ببینید چی تو ذهن طراح میگذره
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , 8Operation , forouzan , parastou
ارسال: #۱۲۰۹
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۱۶ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۰۷ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  سلام.دیدم چند تا از بچه ها از محاسبات باینری پرسیدند گفتم یه پیشنهاد بدم که کارتون خیلی راحت بشه.
واسه محاسبات باینری بهتره که اول اعداد رو به مبنای ۱۰ تبدیل کنید و بعد محاسبات مورد نظر رو روشون انجام بدین و بعد نتیجه رو دوباره به مبنای ۲ تبدیل کنید.به همین راحتی!!!!
من این روش را روی اکثر محاسبات تست کردم و درست جواب میده و فقط وقتی که تقسیم سرریز داره درست جواب نمیده که اون رو میتونید در تقسیم چک کنید.راه حل کاملا تضمینیه!!!!
اخه می خوام توی روش CRC کنترل خطا تو شبکه ازش استفاده کنم . می شه اونجا به چند جمله ای تبدیل کنم و بعد تقسیم اما برای فهم یه سری از توضیحاش تقسیم رو بدونی بهتر. یه حورایی می دونم اما روش اصلی و درستش رو نه .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۲
۰
ارسال: #۱۲۱۰
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۳۵ ب.ظ
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)آرتا نوشته شده توسط:  پ.ن : یکی از دوستان که متاسفانه بعضی وقتا صحبت های غیر منطقی میکنن گفته بود که آزمون های پارسه اینقدر آسونه که وقتی سر جلسه کنکور میری از آسونی تست ها ، کنکور اصلی نمیتونی هیچ کدوم رو بزنی . من به این دوستمون میگم که به نظرتون سوالای سیستم و معماری پارسال سخت بود یا غیر استاندارد. اگه یادت نیست تا هم سوالای پارسال پارسه رو واست بفرستم هم سوالای کنکور پارسال تا یادآوری بشه سوال سخت یا غیراستاندارد یعنی چیDodgy

موفق باشید

من نظر دوستان دیگه رو دقیق نخوندم اما خودم در مورد آزمون های آزمایشی پارسه پارسال و کنکور ارشدپارسال یه نظری داده بودم که صلاح دیدم یه توضیح کلی بدم!
اولاً من در مورد گرایش خودم یعنی فناوری اطلاعات نظر دادم نه کامپیوتر!
و اگه دقیق تر می خوندید نوشته بودم که سطح آزمون های پارسه سخت تر از کنکور ارشد فناوری اطلاعات سال ۹۱ بود!! نه بالعکس! که گویا شما بالعکس متوجه شدید!!!!
که در مورد کامپیوتر دقیقاً قضیه برعکس بود! یعنی چون آزمون های آزمایشی کامپیوتر رو هم در پارسه شرکت کرده بودم و کنکور کامپیوتر هم دادم! متوجه شدم که در مورد کامپیوتر سوالات پارسه بسیار آسون تر از کنکور اصلی بود!!!
دوماً...
نیازی نیست سوالات رو برام بفرستید چون دارم!!!!!!!!!!!!
سوماً....
تا اینجا که عضو مانشت بودم اگه صحبت غیر منطقی کردم از همه ی دوستان معذرت می خوام!
چهارماً...
هدفم از گفتن این حرفا اینه که به دوستانی که سال اولشونه دارن کنکور ارشد رو تجربه میکنن! به عنوان کسی که توی سه تا رشته تو سه تا موسسه مختلف یه ذره کوچیک تجربه داره کمک بکنم!

Shy همگی موفق و پیروز باشید

خدایا!!!
مرا به ابتذال ارامش و خوشبختی مکشان. اضطرابهای بزرگ ٫ غم های ارجمند و حیرت های عظیم را به روحم عطا کن . لذتها را به بندگان حقیرت ببخش و درد های عظیم را به جانم ریز...
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , forouzan , ana_12345 , deh-ab
ارسال: #۱۲۱۱
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۴۹ ب.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۱۵ ب.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  
(19 آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ق.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۳۴ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  میشه [tex]n^{1-x}[/tex] رو به صورت [tex]\frac{n^{1}}{n^{x}}[/tex] تبدیل کرد که مسلما [tex]n^{x}[/tex] بزرگتر از logn است پس در نتیجه رشد [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتر است زیرا مخرج آن کوچکتر است.
حالا شما فرض کن x=0 بشه...اونوقت جواب میشه خود n که از n/logn بیشتر میشه..!!!

اگه تو بازه ۰ تا ۱ باشه حرفتون درسته ولی دوستمون گفتن که بازه نداده و وقتی بازه نداریم باید حالت کلی رو در نظر گرفت که جواب همون میشه که گفتم.
اگه [tex]0< x < 1[/tex] باشه رشد [tex]n^{1-x}[/tex] بیشتره دیگه آره؟Confused

چرا همه رفتن امتحان دیگه کسی به سوال من توجه نکرد؟Huh
۲
۰
ارسال: #۱۲۱۲
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط forouzan.)
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  [quote='آرتا' pid='142950' dateline='1352627020']
راستی اینو یه جا دیگه پرسیدم کسی جواب نداد. اگه کسی می دونه ممنون میشم بگه بهم.
کسی یه کتاب جمع و جور و خوب توضیح واسه ریاضی مهندسی و آمار سراغ نداره ؟؟ تو رو خدا نیاین بگین پارسه!!! آخه واقعا نمی صرفه واسم اون حجم کتابارو بخونم واسه ریاضی. یه کتاب جمع و جور خوب می خوام که بالاخره یه حد نسبتا خوبی از مطالب رو پوشش بده و اگه بخونیش بتونی یه ۳ ۴ تا تست از ۸ تارو بزنی. ممنون.

برا ریاضی مهندسی پارسه یه کتاب داره همون معتقدی نوشته کلا ۲۴۰ صفحه هست خیلی خوبه.درسنامه هر فصل هموناییه که تو اون کتاب حجیمه هست با این تفاوت که توی متن تمرین و مثال نداره و آخر هر فصل تست داره.به نظر من اون خوبه.حجمشم خوبه.خلاصه و مفید

منم امروز فصل ۵ گسسته پورانا خوندم.میخواستم ۷ و ۸ را هم بخونم ولی بیرون برام کار پیش اومد انشالله اونا را فردا میخونم.
همگی موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۲۱۳
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ ب.ظ
(۲۰ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  اختلاف مهم و برجسته ی دیگه ای هم که دارن به نظر من سطح آزمون های پارسه خیلی خیلی بالاتر از سطح کنکوره!!

بازم در جوابتون لطفا یه بار مراجعه کنید مثلا به سوالات ۹۰ یا ۹۱ (ساختمان - سیستم عامل - معماری) حالا مهندسی یا آی تی ، تا فرق بین سوال سخت و خیلی سخت و غیر استاندارد جا بیفته

(۲۰ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  جوری که من خیلی وقت ها از روی سوالات ساده میگذشتم و مطمئن بودم که اینا سوالات کنکوری نیستن!

به قول رفیقمون ما نفهمیدیم اگه سوالا سخت بودن پس سوال ساده کجا بوده. هر چند شاید منظورتون تست های به غیر پارسه باشه که ان شالله منظورتون همین باشه

(۲۰ آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  اما سر جلسه در کمال تعجب دیدم سوالات فوق العاده ساده!!! اما واقعاً از اون سوالات ساده نتیجه ای رو که باید بگیرم نتونستم بگیرم!

خیلی معضرت میخوام ولی فوق العاده فوق العاده فوق العاده توجیح غیر منطقی دارین واسه ی نزدن تست های آسون . شما مطمئن باش اگه میرفتی دنبال تحلیل همون سوالای به قول خودتون سخت پارسه حتما به طور طبیعی از عهده سوالای آسون بر میومدین. بعدش تا جایی ما دیدیم شما با خوندن کتابای کنکوری حداقل دیگه میتونستین تستهای بازم به قول خودتون آسون رو بزنید Exclamation

لطفا دیگه بحث رو ادامه ندین تا بحث به حاشیه نره اگه توی حرفام ابهامی واستون بود پ.خ بدین.

(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ ب.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  چرا همه رفتن امتحان دیگه کسی به سوال من توجه نکرد؟Huh

تا جایی که ما دیدیم توی مانشت والله قسمت مجزایی واسه سوالات الگوریتم هست که بچه های حرفه ای دارن اونجا جواب سوالا رو میدن. جدیدا مث اینکه رویه عوض شده و یا شاید هم عنوان تالار ها رو عوض کردن و ما ندیدیم.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana_12345 , forouzan , اوژن
ارسال: #۱۲۱۴
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۴۳ ب.ظ
بچه ها شما برای یادآوری انتگرال گیری و مشتق گیری و توابع مثلثاتی و غیره واسه حل سوالات ریاضیات مهندسی از چه کتابی استفاده میکنید؟
۱
۰
ارسال: #۱۲۱۵
۲۱ آبان ۱۳۹۱, ۰۶:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
(۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۴۳ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  بچه ها شما برای یادآوری انتگرال گیری و مشتق گیری و توابع مثلثاتی و غیره واسه حل سوالات ریاضیات مهندسی از چه کتابی استفاده میکنید؟

من شخصا از کتابهای دبیرستان و پیش دانشگاهیم استفاده میکنم ، برای یادآوری خیلی به کار میاند .
شاید فکر کنید خیلی پیش پاافتاده اند ولی همونها خیلی خیلی برای خود من مفید بودند .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Shady205 , mohammadali1990 , *farnaz* , jafarir

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۷ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۴۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۱۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۴۵۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۹۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۱۹۳ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۱۶۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۶۰۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close