زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سرماخوردگی و درمان

ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۳ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
سلام
حالا خیلی وقت زیاد داریم، این سرماخوردگی هم بیوفته به جونِ یه جوون کنکوری دیگه نور علی نوره نه؟ Big Grin اگر شما هم مثل من در این موارد خود درمانی می کنید این موراد می تونه مفید باشه:

شلغم بخورید
[تصویر:  58641_1_1379097121.jpg]
چون این شلغم پیشکسوت تشریف دارند یه عکس ازش گذاشتم که همه متوجه عمق تاثیراتش بشن Big Grin

تا می‌توانید در فصل پاییز و زمستان شلغم بخورید. از دیدگاه درمانگران طب‌سنتی شلغم یکی از مفیدترین سبزی‌هایی است که در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و بیماری‌های فصل پاییز بسیار موفق عمل می‌کند. اگر امکان تهیه و طبخ شلغم به‌صورت روزانه برای شما دشوار است، سعی کنید یک روز در میان شلغم بخارپز شده را برای خود و خانواده‌تان آماده کنید و آن را در وعده غذایی یا میان‌وعده‌ها به فرزندان‌تان بدهید. دقت کنید، حتما شلغم‌ها را بخارپز کنید زیرا آب‌پز کردن شلغم تا حدود زیادی از خواص و فواید آن کم می‌کند.

خانه را گرم کنید
با نزدیک شدن فصل سرد سال تجهیزات گرمایشی منزل را کنترل کرده و آن‌ها را برای متعادل نگه داشتن دمای هوا و گرم کردن فضای خانه آماده کنید. استراحت کردن در هوای سرد، دراز کشیدن بر زمینی که سرد است و خوابیدن در محیطی که دمای آن کم است حتی برای یک شب موجب کاهش توان و ایمنی بدن شده و بدن را برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند زکام و دردهای مفصلی و استخوانی آماده می‌کند.

هوای خانه را ضدعفونی کنید
برای ضدعفونی کردن و پاکسازی هوای خانه و اتاق در فصل‌های سرد سال بهترین راه استفاده از بخورهای گیاهی است. بخور گیاهانی مانند اکالیپتوس، بابونه و نعنا از جمله بهترین راهکارها برای حفظ میزان رطوبت هوا و پیشگیری از خشک شدن آن است. ضمن آن‌که این بخورها به پاکسازی هوا و ضدعفونی‌کردن آن نیز کمک می‌کند و مانع از انتقال بیماری از طریق هوا می‌شود.

از این غذاها دوری کنید
یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در فصل پاییز آن است که همزمان با شروع این فصل و حتی یکی،‌ دو هفته پیش‌تر از آن برنامه و رژیم غذایی خود را اندکی تغییر دهید. به این معنی که از مصرف برخی از غذاها و مواد خوراکی مانند انواع غذاهای آماده، فست‌فود و غذاهایی که با سوسیس، کالباس و تن ماهی تهیه می‌شود، پرهیز کنید. این مواد‌غذایی به این دلیل که سرشار از نمک، ادویه و افزودنی‌ها و مواد نگه دارنده هستند موجب کاهش توان سیستم ایمنی بدن می‌شوند، میزان رطوبت بدن را نیز کاهش داده و بدن را برای جذب ویروس‌ها و عوامل بیماری‌زا مستعد می‌کنند.

این شربت دشمن سرماخوردگی است

برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در کودکان زیر ۵ سال یکی از بهترین روش‌ها تهیه شربت شلغم است. برای تهیه این شربت کافی است چند شلغم تازه و رسیده را خوب بشویید و آن را در مقدار کمی آب بجوشانید. شیره باقی مانده از جوشانده شلغم را با مقداری عسل یا نبات شیرین کرده و آن را به کودک بدهید. نوشیدن این شربت موجب تقویت سیستم ایمنی و توان مقاومت بدن در مقابل بیماری‌هایی از قبیل سرماخوردگی، زکام و آبریزش بینی می‌شود.

درمان سرفه‌های خشک با آویشن
بخور آویشن و تنفس هوایی که عصاره آویشن در آن وجود دارد، یکی از بهترین روش‌های طبیعی برای درمان و کنترل سرفه‌های خشک است. اگر با شروع فصل سرد دچار سرفه‌های خشک می‌شوید و این مسئله موجب آزار شما و ایجاد خراش در گلوی شما می‌شود، بهترین روش برای از بین بردن آن تنفس ۱۵ دقیقه از بخور آویشن ۲بار در روز است. اگر بخشی از فعالیت‌های خود را خارج از منزل و در محیط کار انجام می‌دهید توصیه می‌کنیم این بخور را در محل کار خود نیز استفاده کنید. دقت داشته باشید، استفاده از این بخور برای کودکان زیر ۲ سال حتما باید با تجویز درمانگر و زیر نظر متخصص کودک باشد.

به غذای‌تان دارچین بزنید
دارچین یکی از گیاهان دارویی مفیدی است که در فصل سرد سال برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی کارایی زیادی دارد. بنابراین بهتر است با شروع فصل سرد سال تقریبا از نیمه‌های پاییز این گیاه دارویی را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

چای گل‌گاوزبان بنوشید
نوشیدن این چای و گرم نگه داشتن بدن این امکان را فراهم می‌کند تا بدن سموم و مواد زائد را به همراه تعریق از خود دفع کند و سلامت زودتر از مدت زمان معمول به بیمار بازگردد.

بخور آب و پیاز!
این روش رو خودم تست کردم خیلی خوب جواب میده، پیاز داخل آب بجوش بیاد و بخورش داخل مجاری تنفسی تون، باعث ضدعفونی کردن و تاثیر محسوس اون میشه.

جوشانده‌ی دانه به
البته باید مدت زیادی توی آب بمونه تا کم کم آب غلیظ بشه، برای درمان سرفه های خشک و گلو درد، مثل آویشن خوبه.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix , diligent , Donna , مازیار صفایی , ana9940 , Parva , barca , luna , maryami , mr_azad , mahi_24 , Xilinx , najme60 , موج , banou , iMohammad , mohammadali1990
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۶ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  این سرماخوردگی هم بیوفته به جونِ یه جوون کنکوری دیگه نور علی نوره نه؟
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  برای پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی در کودکان زیر ۵ سال یکی از بهترین روش‌ها ..
رهبر من آن کودک ۵ ساله ای است که امسال کنکور می دهد Big Grin

"هوایت" دستان سنگینی داشت..
وقتی به سرم زد فهمیدم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط fatima1537.)
سرماخوردگی و درمان
من خیلی شیر دوست دارم و هر روز شیر میخورم.هر وقت (زمستان)چند روز شیر نخورم سرما میخورم. نتیجه گرفتم شیر سیستم ایمنی رو قوی میکنه Smile. تجربه خودم:شیر بخورید سرما نخوریدSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , Parva , mohammadali1990
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۳ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
پدرم اومده میگه سرماخوردی؟ میگم آره!
میگه ای بابا، این همه چیز توی یخچاله واسه چی رفتی سرما رو خوردی!! Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , mohammadali1990
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
من پنج شنبه و جمعه و شنبه حالم بد بود بعد خوب شدم یه چند روز، الان امروز دوباره شروع شده!! فقط سرفه و خارش گلو دارم.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۷ ب.ظ
RE: سرماخوردگی و درمان
Tongue
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)nafiseh1366 نوشته شده توسط:  من پنج شنبه و جمعه و شنبه حالم بد بود بعد خوب شدم یه چند روز، الان امروز دوباره شروع شده!! فقط سرفه و خارش گلو دارم.

منم دقیقا خارش گلو دارم‌! این چه ویروسیه ؟
الان بری دکتر میگه چیزی نیــــست سرما خوردگی فصلیه Dodgy
کاش یه بارونی بزنه بیماری‌ها برن !

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۶:۳۸ ق.ظ
RE: سرماخوردگی و درمان
پ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۷ ب.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  Tongue
(23 آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)nafiseh1366 نوشته شده توسط:  من پنج شنبه و جمعه و شنبه حالم بد بود بعد خوب شدم یه چند روز، الان امروز دوباره شروع شده!! فقط سرفه و خارش گلو دارم.

منم دقیقا خارش گلو دارم‌! این چه ویروسیه ؟
الان بری دکتر میگه چیزی نیــــست سرما خوردگی فصلیه Dodgy
کاش یه بارونی بزنه بیماری‌ها برن !

دکترم رفتم اینقد شلوغ بود، همینطور دفترچه بود رو دفترچه؛ تازه دکترشم یک ساعتو نیمه دیگه تشریف میورد Huhپشیمون شدم برگشتم تا الان هیچ داروییم نخوردم.به نظرم سرما خوردگی یه دوره‌ی خاصی داره باید دوره ش بگذره تا خوب بشه آدم.حالا هر چی هم دارو بخوری و ..باید این دوره هه بگذره

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , mohammadali1990
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ق.ظ
سرماخوردگی و درمان
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۷:۰۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  پدرم اومده میگه سرماخوردی؟ میگم آره!
میگه ای بابا، این همه چیز توی یخچاله واسه چی رفتی سرما رو خوردی!! Big Grin

به بابام میگم موجودی حسابت چقدره؟ میگه: پول میخوای؟ پـَـَـ نــه پـَـَــ می خوام ببینم چقدر دیگه با بیل گیتس فاصله داریم.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , mohammadali1990
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۲ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
نگران نباشید! این طور که معلومه همه این یه ماهه حداقل یه بارو سرما خوردن! اینه که همه با هم برابرین!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca , diligent , mohammadali1990
ارسال: #۱۰
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۰ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
(۲۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  نگران نباشید! این طور که معلومه همه این یه ماهه حداقل یه بارو سرما خوردن! اینه که همه با هم برابرین!
بیایید بیانیه صادر کنیم که کنکور رو عقب بندازن نه؟ Big Grin
از طرف انجمن مهندسین مانشت به سازمان کوچک سنجش!
نشونه‌ی بزرگی ما در برابر سنجش هم اینه که تعداد بازدید کننده هامون بیشتره (!) محبوب تریم، از همه مهمتر، پول مسافرکوچولو رو نخوردیم که Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Lantern , Xilinx , mohammadali1990
ارسال: #۱۱
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۲۷ ب.ظ
سرماخوردگی و درمان
یادمه ۴ سال پیش کنکور ۲،۳ هفته ای عقب افتاد! برای همین شما امیدتونو از دست ندین!
هرچند دیگه نردیکای کنکور که میشه آدم دلش می خواد فقط زودتر تموم شه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
 سپاس‌گزاری شده توسط: barca , mohammadali1990
ارسال: #۱۲
۲۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ، توسط Lantern.)
سرماخوردگی و درمان
خوب من که چندروز شدیداً سرما خوردم و چون مبتلا به سینوزیتم عملاً حتی یک کلمه هم نتونستم بخونم حتی اون قدر حالم بد بود که دور از جون همگی ۴۸ ساعت تمام تب و لرز داشتم و الان به لطف خدا و به زور کلی قرص و آمپول سرپا شدم.دیدم آقا هاتف این تاپیکو زده‌! گفتم حقاً که لقبش هاتفه! انگار میدونست این سرماخوردگی داره یه کارایی میکنه !

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف , mohammadali1990

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close