زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب رشته یا گرایش برای شرکت در کنکور ارشد...

ارسال: #۳۱
۳۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۲ ب.ظ
انتخاب هوش؟ یا معماری؟
ولی من شنیدم و مطمئنم قبول شدن معماری راحت تره..........
آخه درسته که هوش ظرفیتش بیشتره اما شرکت کننده اش هم بیشتره .........
برای هوش هم نرم افزاریها میان هم سخت افزاریا.......... حتی ممکنه یه سخت افزاری بخنه بره نرم افزار امتحان بده اما تو کل ایران نداریم کسی که نرم بخونه بعد تو ارشد بخواد بره معماری بخونه.....
یه سخت افزاری می تونه کامپایلر و پایگاه داده بخونه کما اینکه دوستای خودم درسای اختیاری مهندسی نرم ۱ و پایگاه داده ور داشتن.........
اما به نظرت یه نرم افزاری میاد بره دیجیتال و انتقال داده و VLSI پاس کنه .......... این درسا پیش نیازایی دارن که یه نرم افزاری پاسشون نمی کنه .........
/////////////////////////////////
همین طوری آما سخت افزاریا تو کارشناسی خیلی از نرم افزاریا کمتره‌، نصفشون هم که می رن هوش امتحان می دن..... دقیقاً نصف بیشتر ورودی ما( سخت افزار ۸۵ دانشگاهمون) هوش امتحان دادن ...........
///////////////////////////////////
تازه بعد از اومدن رتبه‌ها یه نرم افزاری که دوست داره نرم افزار قبول شه اگه هوش دانشگاه بهتری بیاره ممکنه بره هوش اما فک نکنم اگه یه نرم افزاری معماری دانشگاه بهتری بیاره بره معماری بخونه...........
///////////////////////////////////
می تونی رتبه های قبولی رو هم نگاه کنی تا بفهمی کدوم راحت تره ........ دوست خودم با رتبه ۱۰۴ معماری داره دانشگاه تهران می خونه.......... می گن معماری تهران از شریف قوی تره...........
////////////////////////////////////
حتماً رتبه‌ها رو یه نگاهی بکن......

هیچ اگر سایه پذیرد.......ما همان سایه ی هیچیم......[/font]
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MohsenB , fatemehkh
ارسال: #۳۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۷ ق.ظ
انتخاب هوش؟ یا معماری؟
هر گرایشی که علاقه دارید شرکت کنید اصلا به ظرفیت توجه نکنید

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: MohsenB , hanif
ارسال: #۳۳
۰۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
انتخاب هوش؟ یا معماری؟
(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  سلام .به نظر من اگه کسی نرم خونده نباید معماری بره و برعکس. چون نه درست حسابی معماری می فهمه چیه و نه نرمو.
اما بین معماری و هوش اگه فقط به رتبه‌ها نگاه کنی تحلیل سطحیه چرا که وقتی شما قصد داری معماری امتحان بدی باید ۳ درس بسیار وقت گیر Vlsi ‌، انتقال داده و دیجیتال هم بخونی که در مقابل داوطلب هوش باید طراحی الگوریتم و هوش بخونه که وقت خیلی کمتری میگیره و هم خوندن طراحی الگوریتم باعث میشه ساختمان داده بهتر بزنی . از لحاظ بازار کار هم گرایش هوش بیشتر آکادمیک (واسه تدریس )نه صنعتی . اگه به اطلاعیه های استخدامی هم نگاه کنی (اخیرا همین صنعت نفت )گرایش هوش نمی خواستند . در هر صورت هیچ چیز جای علاقه و تلاش رو نمی گیره .
اگه سالهای دیگه هم مثل امسال باشه یعنی ۱۰۰ مین وقت رو یکجا بدند اهمیت دروس تخصصی به نظر من به اندازه‌ی اهمیت دروس مشترک میشه چون واسه هر سوال ۵ مین وقت داری. لذا باید هر ۴ درس رو خوب بخونی . از لحاظ منابع هم منابع ذکر شده خوبه و اگه هم امکانش هست واسه هر چیز بتونی سطحی بالاتر از سطح سوالات بخونی خیلی خوبه . به طور مثال واسه درس انتقال داده اگه تست های شبکه (IT) به خصوص مبحث کارایی رو بخونی یا درسی مثل آمار اگه تست های مهندسی سیستم رو بخونی و .... . اینایی که گفتم خودم نتونستم اجرا کنم شاید شما بتونی اما مطمئنم جواب میده . در پایان برای اینکه به هرچیزی که می خوای برسی باید از چیزایی که دوستش داری بگذری. (اینم خودم نتونستم و شب کنکور نشستم بازی آرسنال بارسلونا رو دیدم ).

به نظر من هیچ چیز جلو اراده و هدف واقعی( هدفی که واقعا دوستش داری بهش برسی )رو نمی تونه بگیره .
خوب شما فقط از نظر تعداد کتاب نگاه نکن‌، به چیزای دیگه ای مثل علاقه به یادگیری یک چیز و میل نداشتم به خوندن چیز دیگه حتی اگر خیلی کمتر باشه و همچنین مورد بالا فکر کنید .
وقتی چیزیو دوست داری و خیلی دنبالشی حتی بیرون از درس و کتاب و دانشگاه مطمئنا اونقدر ازش بدست میاری که قبولی تو ارشد مثل آب خوردن و منتظر استخدام شدن برات مسخرست .

(۰۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  ... در پایان برای اینکه به هرچیزی که می خوای برسی باید از چیزایی که دوستش داری بگذری. (اینم خودم نتونستم و شب کنکور نشستم بازی آرسنال بارسلونا رو دیدم ).

من با این نظرتون کاملا مخالفم .

"برای اینکه به چیزی برسی بهترین راه استفاده یا کمک گرفتن از چیزاییه که دوسشون داری"

البته تو این مسئله انتخاب "چیزایی که دوسشون داری" مهمه .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa
ارسال: #۳۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ق.ظ
IT امتحان بدم یا کامییوتر؟؟؟
من همزمان ۲ تا رشته خوندن رو تجربه کردم و اصلا توصیه نمیکنم هر جند که خودم هر دو رو با رتبه‌ی خوبی قبول شدم
من مخالف این نظر هستم که چون ای تی شناوره پس شانس قبولیش کمتره و بر عکس میگم که قبولی توش راحتره چون تنها کسایی که به جز خوده ای تی‌ها شانش قبولی دارند بچه های نرم افزارند و اونها هم همه توانشون رو روی نرم افزار میزارن نه ای تی برا همین اکثرا رقیبای سختی نیستند
توی ای تی خیلی سوال‌ها استاندارد تره ولی بر عکس تو نرم و هوش هر سال سبک سوالها عوض میشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrousta
ارسال: #۳۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۳۶ ب.ظ
RE: IT امتحان بدم یا کامییوتر؟؟؟
(۰۷ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ق.ظ)sepideh_6612 نوشته شده توسط:  من همزمان ۲ تا رشته خوندن رو تجربه کردم و اصلا توصیه نمیکنم هر جند که خودم هر دو رو با رتبه‌ی خوبی قبول شدم
من مخالف این نظر هستم که چون ای تی شناوره پس شانس قبولیش کمتره و بر عکس میگم که قبولی توش راحتره چون تنها کسایی که به جز خوده ای تی‌ها شانش قبولی دارند بچه های نرم افزارند و اونها هم همه توانشون رو روی نرم افزار میزارن نه ای تی برا همین اکثرا رقیبای سختی نیستند
توی ای تی خیلی سوال‌ها استاندارد تره ولی بر عکس تو نرم و هوش هر سال سبک سوالها عوض میشه
ولی من فکر میکنم علاوه بر بچه های نرم افزاری بچه های هوش هم خیلی جدی دنبال قبولی توی IT هستن

به نظر شما با این تفاسیر قبولی توی یه گرایش مثل شبکه(با این ظرفیت خیلی خیلی کمش!(نسبت به هوش!! و نرم افزار!!)) کار آسونیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

تقدیر،تقویم افراد عادیست...
تغییر، تدبیر افراد عالیست...
۰
۰
ارسال: #۳۶
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۱۶ ق.ظ، توسط Hosein_2003.)
RE: انتخاب هوش؟ یا معماری؟
(۳۱ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۲ ب.ظ)h.sarikhani88 نوشته شده توسط:  تو کل ایران نداریم کسی که نرم بخونه بعد تو ارشد بخواد بره معماری بخونه.....
شما آمار تک تک نرم افزاری های ایرانو از کجا آوردی؟ مثال نقض این حرف در دسترسه
معماری چند تا درس داره که خیلی وقت گیره ،یکی مدار که خوب هوش هم اونو داره. یکی هم vlsi و الک دیجیتال.
انتقال داده درس خیلی خوبیه‌، چون میشه گفت مباحث حفظی شبکه خیلی ازش حذف شده و کلا مسئله مدار شده.
اما در مورد vlsi و الکترونیک دیجیتال‌: این دو درس مرجع خوبی ندارند‌، خیلی از داوطلب‌ها هم اینا رو یا کلا حذف میکنند یا سرسری میخونن در حالی که اگر ۱۰ تست از ۲۰ تست تخصصی رو شامل میشن. من خودم فقط مدار رو حذف کردم و به نظرم کار درستی هم بود.
به جای مقایسه تعداد قبولی و شرکت کننده این دو گرایش‌، یه نگاهی به درس های ارشدشون بنداز‌، ببین به کدوم علاقه داری. تو که میگی معماری کار کردی‌، احتمالا یا fpga و میکرو کار کردی و این به معماری نزدیکه.

بعد از این همه زیاده گویی میخوام اینو بگم‌: شانس قبولی تو این دو باهم اختلاف فاحشی نداره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال: #۳۷
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۵۴ ق.ظ
به نظر من تحقیق کنید که توی ارشد معماری و ارشد هوش‌، چه جور پروژه‌ها و HOMEWORK هایی از بچه‌ها میخوان

مثلا برای هوش ممکنه چند تا پروژه کد نویسی هم ازتون بخوان که با توجه با اینکه شما معماری هستین و پیش زمینه برنامه نویسی تون ضعیفتره ممکنه به مشکل بربخورین

شانس قبولی برای معماری اندکی بیشتره‌، چونکه تعداد داوطلبینش کمتر هستند و بچه‌ها منابع کنکوری کمتری هم در اختیار دارند و با بضاعت کمتری خودشون رو برای کنکور آماه میکنن و با درصدهای کمتر‌، رتبه های بهتر کسب میکنن‌، چونکه رقابت در اینجا به نسبت کمتره

یعنی برای میانگین درصدها‌، اگر یک نرم افزاری با میانگین مثلا ۵۰% رتبه ۴۰ یا ۵۰ کسب کنه‌، یک سخت افزاری با همین میانگین‌، میتونه رتبه خیلی بهتری کسب کنه

( البته این ذهنیت شخصی یک نرم افزاری نسبت به این قضیه هست‌، نظر مطلق نیست )
۰
۰
ارسال: #۳۸
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۳۴ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۵۴ ق.ظ)daneshju-arshad نوشته شده توسط:  شانس قبولی برای معماری اندکی بیشتره‌، چونکه تعداد داوطلبینش کمتر هستند و بچه‌ها منابع کنکوری کمتری هم در اختیار دارند و با بضاعت کمتری خودشون رو برای کنکور آماه میکنن و با درصدهای کمتر‌، رتبه های بهتر کسب میکنن‌، چونکه رقابت در اینجا به نسبت کمتره

یعنی برای میانگین درصدها‌، اگر یک نرم افزاری با میانگین مثلا ۵۰% رتبه ۴۰ یا ۵۰ کسب کنه‌، یک سخت افزاری با همین میانگین‌، میتونه رتبه خیلی بهتری کسب کنه
این خیلی اشتباهه !

دروس مشترک کنکور کلا بیشتر به سمت نرم افزاره تا معماری و این واضحه.
ضمنا نرم افزاری هایی که دروس سخت افزار رو پاس میکنن خیلی فرق داره پاس کردنشون‌، مثلا سخت افزاری‌ها برای انتقال داده باید سیگنال پاس کنن‌، در حالی که برای نرم افزاری‌ها انتقال پیش نیاز نداره(دانشگاه ما که اینطور بود) و استادا راحت‌تر پاسشون میکنن. دقیقا مثل درس کنترل خطی سخت افزاری‌ها‌، که استادا به اندازه بچه های برق اونو سخت نمیگیرن.
این که

بدون هیچ تعصبی باید بگم که معماری خیلی بهتر از نرم افزاره Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa
ارسال: #۳۹
۱۶ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط sharhe-feragh.)
معماری کامپیوتر یا هوش مصنوعی ؟
یه مدتیه درگیر انتخاب بین این دو گرایش شدم Huh‌، دلیلش هم اینه که من تو دوره کارشناسی با مباحث نرم افزاری مثل کار با انواع فریم وورک‌ها و .... آشنا شدم ولی با اینکه رشتم سخت افزار بود در زمینه روبوتیک کار نکردم‌، هدفم اینه که تو ارشد یه گرایشی برم که بتونم از نظر سخت افزاری استاد بشم و مباحث نرم افزاری رو هم به صورت شخصی ادامه می دم، حالا کدوم یک از دو گرایشی که گفتم بیشتر می تونه منو تو این زمینه کمک کنه (منظورم مباحثی مثل طراحی و ساخت انواع قطعات دیجیتالی از موبایل گرفته تا سوییچ و روتر و پردازش تصویرو ... هست)
۰
۰
ارسال: #۴۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ ب.ظ
سر دوراهی فن آوری اطلاعات و نرم افزار موندم کمک کنید
منم ای تی هستم به رشتم علاقه دارم اما واسه ارشد پذیرش نرم بیشتره ای تی باشی یخوای نرم بدی یه ذزه به مشکل برمیخوری از نظر ریاضی‌ها اما خوب پذیرشش بیشتره نرم

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۴۱
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۵۴ ب.ظ
IT یا نرم افزار
دوستان خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید من الان سر دو راهی موندم!Confused

من رشته کارشناسی‌ام مهندسی نرم افزار ولی میخوام ارشد IT بخونم هم علاقه ای که به شبکه دارم و هم اینکه زیاد نرم افزار حال نمیکنم بعد وقتی هم که متوجه شدم IT یه رشته شناور میگن قبول شدنش سخته حالا به نظر شما من چیکار کنم IT بخونم یا نرم افزار از رشته نرم افزار هم به خاطر برنامه نویسی زیاد خوشم نمیاد برنامه نویسی باهاش زیاد حال نمیکنم به بقیه درسهاش علاقه شدید دارم موندم سر دو راهی اگه میشه کمکم کنیدConfused

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
۰
۰
ارسال: #۴۲
۱۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۴:۳۶ ب.ظ
RE: IT یا نرم افزار
اگه حوصله خواندن درس های مثه مهندسی نرم افزار و مبانی مدیریت رو داری بیا آیتی !

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۰
۰
ارسال: #۴۳
۱۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۸:۳۰ ب.ظ
(۱۵ آبان ۱۳۹۰ ۰۴:۳۶ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  اگه حوصله خواندن درس های مثه مهندسی نرم افزار و مبانی مدیریت رو داری بیا آیتی !
تا اونجا که من دیدم بچه های تک رقمی ای تی کاری با در مدیریت ندارن اکثرا هم نمیزننBig Grin

ولی خب همه‌ی درسهای ای تی رو بچه های کامپیوتر میخونن موندم خلاصه سر دو راهی یه عده میگن حیف از مهندسی نرم افزار بزنی بری ای تی یه عده میگن ای تی امنیت شبکه اش خوبه ظرفیتش پایینه ولی خب خودم علاقه شدید دارم و پی علاقه‌ام میرم

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ ق.ظ
IT یا فناوری اطلاعات یعنی چه؟(به زبان ساده)
شما سوال من کمی گنگ باشه شما وقتی میگه مهندسی نرم افزار میگی مثلا کارش ساخت برنامه
ولی یک لیسانسه IT کارش چیه؟
۱
۰
ارسال: #۴۵
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۲۹ ق.ظ
(۱۶ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  IT یا فناوری اطلاعات یعنی چه؟(به زبان ساده)
شما سوال من کمی گنگ باشه شما وقتی میگه مهندسی نرم افزار میگی مثلا کارش ساخت برنامه
ولی یک لیسانسه IT کارش چیه؟

به نظر من مهم خود شخصه؛ یعنی اینکه کشف کنی توی چه زمینه ای مهارت یا علاقه داری و پی اش رو بگیری . اینکه بگیم یه نفر نرم افزار خونده پس دیگه حتما برنامه نویسیش خوبه اصلا درست نیست. من خیلیا رو می شناسم نرم خوندن ولی از پس یه برنامه ساده هم بر نمیان بر عکسش دوستای خودم که آی تی هستن الان دارن کار برنامه نویسی انجام می دن اونم فقط رو حساب علاقه شون، موفق هم هستن.
سوالتون خیلی سخته؛ تقریبا ۸۰% درسای آی تی و نرم توی مقطع لیسانس یکیه. به نظر من فرق آنچنانی نداره.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
۲
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۰۹ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close