زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۷۵۹۶
۱۱ مهر ۱۳۹۷, ۰۹:۴۶ ب.ظ
مانشت آلوده به ویروس شده

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷۵۹۷
۱۱ مهر ۱۳۹۷, ۱۰:۳۶ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  حالا دو روز دیگه میای میگی از وقتی اومدم تنها کارم شده سیر کردن این طبل گران [تصویر:  461556_21.gif]
ولی اون سمتا انگار بد نمی‌گذره. من هفت روز هفته برنامه‌ی ثابتم شده:
۱/ بیدار شدن، دوش گرفتن و رسوندن خود به دانشگاه
۲/ کار کردن تا یازده دوازده شب
۳/ برگشتن به خونه و خوردن شام
۴/ کار کردن تا دو سه‌ی شب
۵/ کوک کردن آلارم به ۵ تا ۷ ساعتِ بعد (یا ۴ ساعت، مثل دیشب)
۶/ برگشت به گام ۱
این وسطم هر چی کافئین و شکری‌جات هست میخورم که سر پا نگه داره [تصویر:  461556_21.gif]
اتفاقا چند وقت پیش داشتم توی ذهنم مقایسه میکردم که اگه میرفتم فلان کشور فلان بود. مثلا میگفتم چه کاری بود اومدم توی این پوزیشن که پروژه اتحادیه اروپاس و کلی کار بی ربطو الکی که به ریسرچم هم مرتبط نیس انجام میدم.
اینجوری که گفتی پس خیلی مشغولی؟ وظایفت اونجا به عنوان دانشجو دکتری چی هست (کلن حجم کارت شامل چه چیزایی میشه)؟ امیر و کدین هم اگه بگین ممنون میشم (:
من خودم سالی یک درس رو باید TA باشم و در کنارش ۲۵ کردیت باید درس بگیرم که خیلی حساب نمیشه(چون کورسهایی که باید بگیری مثلا چند تا ۴ روزه تموم میشه). بقیه وقتم ۵۰ به ۵۰ بین ریسرچ و پروژه که به هم ربطی هم ندارن اونجور ( همه پروژه های فاند اروپا فکر کنم همینجورن). پروژه بیشتر کار تکنیکاله و مهندسیه(ریسرچ صفر) + نوشتن Deliverable برای فاز های مختلف پروژه و کاملا کسالت آوره برای من :||||
اینجا من چون از ارشد اومدم کورس پارس نمیکنم. تی ای هم اختیاریه ولی چون پول اضافه بر فانده ( من فلوشیپ دارم) خوبه Smile حجم کارم بستگی به ادم داره میتونی مثل بهنام کار کنی و خب دکترای موفق تری داشته باشی ولی من ترجیح میدم به تقویت زبان ( دیدن فیلم و خوندن کتاب و گوش کردن به پادکست و غیره) - ورزش - موسیقی و یکمی سوشال اکتیویتی هام برسم بنابر این اخر هفته ها فعلا معمولا کار نمیکنم و روزای عادی هم معمولا ۷-۸ ساعت. البته ممکنه سنگین تر بشه در اینده....
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Avril89 , big cloud , The BesT , SepidehP , alma1988
ارسال: #۴۷۵۹۸
۱۱ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط crevice.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۶ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(11 مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  پروژه بیشتر کار تکنیکاله و مهندسیه(ریسرچ صفر) + نوشتن Deliverable برای فاز های مختلف پروژه
سلام.
اینها که ذکر کردید را بیشتر توضیح میدید واسمون که یعنی چی؟
ریسرچ ندارید پس روند پروژتون چطوریه؟
ممنون
توی اروپا دکتری شغله (حداقل جایی ک من هستم) و برای همین در کنار دکتری یک کار جانبی هست که لزوما ریسرچ خالص نیست. مثلا پروژه ای که من داخلش هستم (فاند H2020) منبع حقوقمه و باید اون هم در کنار دکتری (که باید ریسرچ انجام بدی و پیپر چاپ کنی) اون هم باید انجام بشه. بهمین خاطر حجم کار بیشتره مسلما از این نظر.

(۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  اینجا من چون از ارشد اومدم کورس پارس نمیکنم. تی ای هم اختیاریه ولی چون پول اضافه بر فانده ( من فلوشیپ دارم) خوبه Smile
پس کار بی ربطی نداری برای انجام دادن عالیه.
دست خوش فلوشیپ هم آرزوستBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89 , big cloud , The BesT , SepidehP
ارسال: #۴۷۵۹۹
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۴۰ ق.ظ
جای خوب برای دیدن collocationها کجاست؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۷۶۰۰
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط Riemann.)
(۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۸ ق.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  دیروز تولدش بود
تولد کی بود؟

------------------------------
ارتودنسی هامون هم در آوردیم! چقدر زود گذشت !!!!
چقدر هفته پر تنش و پر خرجی بود
کلا خرج بالا بود از ۱۵ مرداد تا امروز، چیزی حدود ۲۰ ملیون ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۷۶۰۱
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۷ ق.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
هیچ غمی بالاتر ازین نیست که آدم ببینه پدر و مادرش مریضن و نتونه کار خاصی بکنه و فقط نگاه کنه و غصه بخوره...
ایشالله که همیشه شاد و تندرست باشن عزیزانتون و زیرسایه شون باشید...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , SepidehP , salam5 , alma1988
ارسال: #۴۷۶۰۲
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۰۱:۵۵ ق.ظ
(۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  جای خوب برای دیدن collocationها کجاست؟
پیدا شد Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۷۶۰۳
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۰۵:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۵۱ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اتفاقا چند وقت پیش داشتم توی ذهنم مقایسه میکردم که اگه میرفتم فلان کشور فلان بود. مثلا میگفتم چه کاری بود اومدم توی این پوزیشن که پروژه اتحادیه اروپاس و کلی کار بی ربطو الکی که به ریسرچم هم مرتبط نیس انجام میدم.
اینجوری که گفتی پس خیلی مشغولی؟ وظایفت اونجا به عنوان دانشجو دکتری چی هست (کلن حجم کارت شامل چه چیزایی میشه)؟ امیر و کدین هم اگه بگین ممنون میشم (:
من خودم سالی یک درس رو باید TA باشم و در کنارش ۲۵ کردیت باید درس بگیرم که خیلی حساب نمیشه(چون کورسهایی که باید بگیری مثلا چند تا ۴ روزه تموم میشه). بقیه وقتم ۵۰ به ۵۰ بین ریسرچ و پروژه که به هم ربطی هم ندارن اونجور ( همه پروژه های فاند اروپا فکر کنم همینجورن). پروژه بیشتر کار تکنیکاله و مهندسیه(ریسرچ صفر) + نوشتن Deliverable برای فاز های مختلف پروژه و کاملا کسالت آوره برای من :||||
تعداد درس‌هایی که باید برداریم بستگی به دانشکده داره. ما باید هشت نه تا برداریم ولی اغلب سعی می‌کنیم صرفا پاس کنیم چون واسه استادا جالب نیست دانشجوی دکترا روی پاس کردن درس وقت بذاره. خود منم همیشه از واحد پاس کردن فراری بودم. (اینو یادم رفته بود بگم که سیستم ما quarter یا همون ثلثی هست و درس‌ها با امتحانشون دو ماه و نیم طول میکشه و خود اینم باعث میشه از بین درس و ریسرچ، یکی رو شل بگیری).
TA فقط یدونه توو کل دکترا باید بشیم. البته اگه استادت فاند نداشته باشه، یا نیاز داشته باشه که واسه درسش حتما از دانشجوهای خودش TA بشه، ممکنه بیشتر بشی.

اینکه ریسرچمون چجوری باشه بستگی به این داره که فاند استادت از کجاس. فاندای NSF و جاهای مشابه، غالبا ریسرچ‌محور هستند. فاندهایی که از شرکت‌ها (اینتل، گوگل، کوالکام و ...) گرفته می‌شه اغلب ریپورت ملموس هم میخوان و آزمایش‌هایی که میخوان نیاز به پیاده‌سازی عملی هم احتمالا داشته باشه. ولی اونا هم غالبا به پیپر ختم میشن (یا ختم میکنی) چون خودشون بخش R&D مجزا دارن و کارای خیلی عملی رو خودشون انجام می‌دن. اگه فیلدت CS ایی‌تر باشه (مثلا AI یا ML) که اون موقع اگه فاند از شرکت باشه هم باز کاری که میکنی ریسرچی هست. شرکت‌ها ریپورت می‌خوان ولی اغلب با اسلاید و ارائه اوکی می‌شه، اما در کل interaction بیشتری باهاشون خواهی داشت و پروژه احتمالا فازبندی بیشتری بخواد.

اما علت اینکه فشار زیاد هست، هم بحث پول هست، هم بحث رنک دانشگاه و استاد.
از نظر مالی، با احتساب شهریه، سالی ۶۰ هزار استاده برامون می‌ده که اخیرا متوجه شدم به ازای هر دلاری که واسه دانشجو خرج می‌کنه، ۰/۷۵ دلار هم به دانشگاه می‌ده. یعنی کل فاندی که میگیره برای خودش نیست. ولی مثلا استادا توو اروپا شهریه نمیدن و فکر نمیکنم این همه پول هم به خود دانشگاه بدن. کانادا هم دوستم توو تورنتو می‌خونه میگه بر عکس اینجا، خود دانشگاه هم تازه بخشی از فاند دانشجو رو میده، واسه همین استادا کمتر فشار میارن، واسه همین آدمی داشتند که ۴ سال یه پیپر هم نداده بود یا کسی که مثلا سال ۱۰ دکتری بود و استادش اوکی بود!
اینجا وقتی قرار به فاند گرفتن باشه، حداقل ۵۰ تا دانشگاه خوب هستند که روی یه موضوع کار میکنند و از هر کدوم ۲ تا استاد هم باشه، میشه ۱۰۰ تا گروه. پس استاده با بدبختی فاند گرفته و انتظار داره درست انجام بدی که سری بعد هم بتونه رقابت کنه. چیزی که متوجه شدم هم اینه که تعداد پیپر و کلا شناخته شده بودن از نظر آکادمیک هم بهش کمک میکنه، که این زحمت رو هم خودش میکشه، هم دانشجوها باید تلاش کنند. ضمنا استادا هر چی پول بیشتری داشته باشند، دانشگاه هم پول بیشتری داره و رنکش بالا میره. پس استادایی رو برمیداره که ذاتا استاندارد بالایی داشته باشند. دانشگاه ما هم کلا به Science Department بودن مشهوره (مخفف اسمش رو به کنایه به این اسم تغییر دادند)، یعنی به نسبتِ بقیه‌ی جاها، تمرکز و سختگیری بیشتری روی کار علمی دارند. البته باز اینکه چقدر فشار بیارن بستگی به استادش هم داره ولی به طور کلی فشارشون زیاده و این وسط اخلاقشون هست که اوضاع رو میتونه بهتر یا بدتر کنه. در کل هر هفته اندازه‌ی کار دو نفر واسه هفته‌ی بعدی کار میسپارن که لااقل اندازه‌ی یک و نیم نفر کار کرده باشی. به هر حال خودشون هم جاهای خوبی خوندند و کارای بزرگی کردند (مثلا استاد من استنفورد خونده) و اساسا انتظارشون بالا هست. استادایی که کار کمتری بخوان هم هست البته مخصوصا رشته‌های مثل بایو که انگار راحت‌تر فاند میگیرن، یا استادایی که سنیور حساب میشن و دیگه دم دماشون هست یا مثلا پست اجرایی دارند و حوصله نمیکنن ازت ریزالت بخوان، که اون موقع هم یه جور دیگه به مشکل میخوری، چون حوصله نداره کمکت کنه و دکترات ۷-۶ سال دیدی طول کشید. اتفاقا ما رو هم با فلوشیپ برداشتند ولی صورت ماجرا رو عوض نمیکنه، چون استادت رووت حساب کرده و نمیتونه کاری بهت بسپاره که هر وقت دلت خواست کار کنی، ضمنا به هر حال فلوشیپ هم ماکزیمم ۳ سال هست که وقتی تموم شد، باید نظر استادت رو جلب کرده باشی که بقیه‌ش رو بهت RA بده.
ولی میگم همه جا اینطوری نیست و مثلا دانشگاهای دیگه که من با بچه‌هاشون صحبت میکنم (مثلا همین ارواین) اونا شرایطشون خوبه. هر چند که عوضش مثلا فاند استاداشون کمتر هست و با TA اینا بودن سر میکنن. شرایط آزمایشگاه ما هم نسبت به دانشکده از میانگین بیشتر هست (یعنی هستند خیلی‌ها که کمتر کار میکنند و البته بعضیا هم هستند که نه تنها هفت روز هفته روزی ۱۳-۱۴ ساعت کار میکنن، بلکه استاده هم میاد یه انگولی میکنه میره که اونا عملا روی خود پل صراط هستند).
خلاصه دل بخواهی نیست که زیاد کار کنی یا کم، عذرت رو میخوان. بعضیاشون منصف‌تر هستند و صرفا انتظار دارند با حداکثر توان کار کنی و حالا پیپر دیر چاپ شد هم شد. قبلا دو تا ایرانی هم بودند آزمایشگاه ما که در رفتند. من خودم استادم هم زیاد کار نده خودم آدم کاری هستم ناراحت میشم انتهای روز ببینم کار مفیدی نکردم. به هر حال یه فرصت ۵-۴ ساله هست و بعدا مثلا کارت خوب نباشه، بعضی از پوزیشن‌های خوب مثل ریسرچ (چه دانشگاه چه صنعت) رو نمیتونی بدست بیاری و پشیمونی فایده نداره اون موقع. ولی صرفا کار development و مهندسی نرم‌افزار اینا بخوای، اون موقع نه مقاله مهمه و نه حتی رنک دانشگاه تأثیر عمده‌ای داره و صرفا به مهارت‌هات نگاه میکنن و به نظرم این جور آدما تصمیم اشتباهی میگیرند میان جایی که پنج سال توو استرس باشند، میتونن برن جای گلابی‌تر بدون اینکه زیاد ضرر کرده باشند.

این پروژه اتحادیه اروپا هم کم و بیش بقیه‌ی دانشگاها هم انگار اینطوری هست. اونجایی که من اینترن بودم هم از این ریپورتا میدادند ولی تمرکز اصلی‌شون این نبود و اغلبشون روی هر چی دوست داشتند کار میکردند. ولی مثلا یکی دو پوزیشن مثلا دانشگاه آخن دیده بودم که مشخص بود کاری که میکنی زیاد ریسرچی نخواهد بود. بستگی داره چه مقدار از فاند رو از کجا میگیرن. تازه یه سری دانشگاه مانند هم بودند که PhD هم میدادند ولی دیگه رسما صنعتی بودند (عملا میرفتی واحد ریسرچ یه شرکت)؛ این شرکت‌های کوچیک هم که محصول‌محور هستند و بر خلاف مثلا اینتل و ماکروسافت که رسما پیپر چاپ میکنن، کاری به جابجا کردن علم ندارند و ریسرچشون خیلی محدود هست. من خودم اینطوری که گفتی دوست ندارم ولی بستگی به هدفت هم داره. این مدل پروژه‌ها کار سنگین و استرس‌آور نمیخوان، پنج سال برا خودت هستی و وقت آزاد هم داری که زبان آلمانی/هلندی رو تقویت کنی به همراه مهارت‌هات، بعدا کار توو شرکت خوب گیر بیاری. یا اینکه یه مقدار بیشتر به خودت فشار بیاری و وقت آزادت هم ریسرچ تئوری کنی.
و البته ماها هم به جای ریپورت نوشتن، پروپوزال واسه فاند گرفتن باید بنویسیم (دگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند) که هر چی سنیورتر میشیم، وظیفه‌مون در این قبال هم بیشتر میشه. پس یه جور یر به یر هستیم از این بابت. اگه این مسئولیت رو نداری که برو خدا رو شکر کن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , The BesT , SepidehP , crevice , Avril89
ارسال: #۴۷۶۰۴
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط codin.)
(۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۰۴ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(11 مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  اتفاقا چند وقت پیش داشتم توی ذهنم مقایسه میکردم که اگه میرفتم فلان کشور فلان بود. مثلا میگفتم چه کاری بود اومدم توی این پوزیشن که پروژه اتحادیه اروپاس و کلی کار بی ربطو الکی که به ریسرچم هم مرتبط نیس انجام میدم.
تعداد درس‌هایی که باید برداریم بستگی به دانشکده داره. ما باید هشت نه تا برداریم ولی اغلب سعی می‌کنیم صرفا پاس کنیم چون واسه استادا جالب نیست دانشجوی دکترا روی پاس کردن درس وقت بذاره. خود منم همیشه از واحد پاس کردن فراری بودم. (اینو یادم رفته بود بگم که سیستم ما quarter یا همون ثلثی هست و درس‌ها با امتحانشون دو ماه و نیم طول میکشه و خود اینم باعث میشه از بین درس و ریسرچ، یکی رو شل بگیری).
TA فقط یدونه توو کل دکترا باید بشیم. البته اگه استادت فاند نداشته باشه، یا نیاز داشته باشه که واسه درسش حتما از دانشجوهای خودش TA بشه، ممکنه بیشتر بشی.

اینکه ریسرچمون چجوری باشه بستگی به این داره که فاند استادت از کجاس. فاندای NSF و جاهای مشابه، غالبا ریسرچ‌محور هستند. فاندهایی که از شرکت‌ها (اینتل، گوگل، کوالکام و ...) گرفته می‌شه اغلب ریپورت ملموس هم میخوان و آزمایش‌هایی که میخوان نیاز به پیاده‌سازی عملی هم احتمالا داشته باشه. ولی اونا هم غالبا به پیپر ختم میشن (یا ختم میکنی) چون خودشون بخش R&D مجزا دارن و کارای خیلی عملی رو خودشون انجام می‌دن. اگه فیلدت CS ایی‌تر باشه (مثلا AI یا ML) که اون موقع اگه فاند از شرکت باشه هم باز کاری که میکنی ریسرچی هست. شرکت‌ها ریپورت می‌خوان ولی اغلب با اسلاید و ارائه اوکی می‌شه، اما در کل interaction بیشتری باهاشون خواهی داشت و پروژه احتمالا فازبندی بیشتری بخواد.

اما علت اینکه فشار زیاد هست، هم بحث پول هست، هم بحث رنک دانشگاه و استاد.
از نظر مالی، با احتساب شهریه، سالی ۶۰ هزار استاده برامون می‌ده که اخیرا متوجه شدم به ازای هر دلاری که واسه دانشجو خرج می‌کنه، ۰/۷۵ دلار هم به دانشگاه می‌ده. یعنی کل فاندی که میگیره برای خودش نیست. ولی مثلا استادا توو اروپا شهریه نمیدن و فکر نمیکنم این همه پول هم به خود دانشگاه بدن. کانادا هم دوستم توو تورنتو می‌خونه میگه بر عکس اینجا، خود دانشگاه هم تازه بخشی از فاند دانشجو رو میده، واسه همین استادا کمتر فشار میارن، واسه همین آدمی داشتند که ۴ سال یه پیپر هم نداده بود یا کسی که مثلا سال ۱۰ دکتری بود و استادش اوکی بود!
اینجا وقتی قرار به فاند گرفتن باشه، حداقل ۵۰ تا دانشگاه خوب هستند که روی یه موضوع کار میکنند و از هر کدوم ۲ تا استاد هم باشه، میشه ۱۰۰ تا گروه. پس استاده با بدبختی فاند گرفته و انتظار داره درست انجام بدی که سری بعد هم بتونه رقابت کنه. چیزی که متوجه شدم هم اینه که تعداد پیپر و کلا شناخته شده بودن از نظر آکادمیک هم بهش کمک میکنه، که این زحمت رو هم خودش میکشه، هم دانشجوها باید تلاش کنند. ضمنا استادا هر چی پول بیشتری داشته باشند، دانشگاه هم پول بیشتری داره و رنکش بالا میره. پس استادایی رو برمیداره که ذاتا استاندارد بالایی داشته باشند. دانشگاه ما هم کلا به Science Department بودن مشهوره (مخفف اسمش رو به کنایه به این اسم تغییر دادند)، یعنی به نسبتِ بقیه‌ی جاها، تمرکز و سختگیری بیشتری روی کار علمی دارند. البته باز اینکه چقدر فشار بیارن بستگی به استادش هم داره ولی به طور کلی فشارشون زیاده و این وسط اخلاقشون هست که اوضاع رو میتونه بهتر یا بدتر کنه. در کل هر هفته اندازه‌ی کار دو نفر واسه هفته‌ی بعدی کار میسپارن که لااقل اندازه‌ی یک و نیم نفر کار کرده باشی. به هر حال خودشون هم جاهای خوبی خوندند و کارای بزرگی کردند (مثلا استاد من استنفورد خونده) و اساسا انتظارشون بالا هست. استادایی که کار کمتری بخوان هم هست البته مخصوصا رشته‌های مثل بایو که انگار راحت‌تر فاند میگیرن، یا استادایی که سنیور حساب میشن و دیگه دم دماشون هست یا مثلا پست اجرایی دارند و حوصله نمیکنن ازت ریزالت بخوان، که اون موقع هم یه جور دیگه به مشکل میخوری، چون حوصله نداره کمکت کنه و دکترات ۷-۶ سال دیدی طول کشید. اتفاقا ما رو هم با فلوشیپ برداشتند ولی صورت ماجرا رو عوض نمیکنه، چون استادت رووت حساب کرده و نمیتونه کاری بهت بسپاره که هر وقت دلت خواست کار کنی، ضمنا به هر حال فلوشیپ هم ماکزیمم ۳ سال هست که وقتی تموم شد، باید نظر استادت رو جلب کرده باشی که بقیه‌ش رو بهت RA بده.
ولی میگم همه جا اینطوری نیست و مثلا دانشگاهای دیگه که من با بچه‌هاشون صحبت میکنم (مثلا همین ارواین) اونا شرایطشون خوبه. هر چند که عوضش مثلا فاند استاداشون کمتر هست و با TA اینا بودن سر میکنن. شرایط آزمایشگاه ما هم نسبت به دانشکده از میانگین بیشتر هست (یعنی هستند خیلی‌ها که کمتر کار میکنند و البته بعضیا هم هستند که نه تنها هفت روز هفته روزی ۱۳-۱۴ ساعت کار میکنن، بلکه استاده هم میاد یه انگولی میکنه میره که اونا عملا روی خود پل صراط هستند).
خلاصه دل بخواهی نیست که زیاد کار کنی یا کم، عذرت رو میخوان. بعضیاشون منصف‌تر هستند و صرفا انتظار دارند با حداکثر توان کار کنی و حالا پیپر دیر چاپ شد هم شد. قبلا دو تا ایرانی هم بودند آزمایشگاه ما که در رفتند. من خودم استادم هم زیاد کار نده خودم آدم کاری هستم ناراحت میشم انتهای روز ببینم کار مفیدی نکردم. به هر حال یه فرصت ۵-۴ ساله هست و بعدا مثلا کارت خوب نباشه، بعضی از پوزیشن‌های خوب مثل ریسرچ (چه دانشگاه چه صنعت) رو نمیتونی بدست بیاری و پشیمونی فایده نداره اون موقع. ولی صرفا کار development و مهندسی نرم‌افزار اینا بخوای، اون موقع نه مقاله مهمه و نه حتی رنک دانشگاه تأثیر عمده‌ای داره و صرفا به مهارت‌هات نگاه میکنن و به نظرم این جور آدما تصمیم اشتباهی میگیرند میان جایی که پنج سال توو استرس باشند، میتونن برن جای گلابی‌تر بدون اینکه زیاد ضرر کرده باشند.

این پروژه اتحادیه اروپا هم کم و بیش بقیه‌ی دانشگاها هم انگار اینطوری هست. اونجایی که من اینترن بودم هم از این ریپورتا میدادند ولی تمرکز اصلی‌شون این نبود و اغلبشون روی هر چی دوست داشتند کار میکردند. ولی مثلا یکی دو پوزیشن مثلا دانشگاه آخن دیده بودم که مشخص بود کاری که میکنی زیاد ریسرچی نخواهد بود. بستگی داره چه مقدار از فاند رو از کجا میگیرن. تازه یه سری دانشگاه مانند هم بودند که PhD هم میدادند ولی دیگه رسما صنعتی بودند (عملا میرفتی واحد ریسرچ یه شرکت)؛ این شرکت‌های کوچیک هم که محصول‌محور هستند و بر خلاف مثلا اینتل و ماکروسافت که رسما پیپر چاپ میکنن، کاری به جابجا کردن علم ندارند و ریسرچشون خیلی محدود هست. من خودم اینطوری که گفتی دوست ندارم ولی بستگی به هدفت هم داره. این مدل پروژه‌ها کار سنگین و استرس‌آور نمیخوان، پنج سال برا خودت هستی و وقت آزاد هم داری که زبان آلمانی/هلندی رو تقویت کنی به همراه مهارت‌هات، بعدا کار توو شرکت خوب گیر بیاری. یا اینکه یه مقدار بیشتر به خودت فشار بیاری و وقت آزادت هم ریسرچ تئوری کنی.
و البته ماها هم به جای ریپورت نوشتن، پروپوزال واسه فاند گرفتن باید بنویسیم (دگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم و دیگران بخورند) که هر چی سنیورتر میشیم، وظیفه‌مون در این قبال هم بیشتر میشه. پس یه جور یر به یر هستیم از این بابت. اگه این مسئولیت رو نداری که برو خدا رو شکر کن.
اینجا دانشجوهای دکترا شهریه نمیدن و فاند هم حدودا سالی ۲۱۰۰۰-۲۵۰۰۰ تا هست که بیشترش برای اکثر دانشجو ها حداقل تا سال های اول تحصیل توسط دانشگاه تامین میشه ( اگر هر ترم یک درس تی ای بشی تقریبا میتونی این مقدار در سال درامد داشته باشی اگر فلوشیپ و یا ار ای نداشته باشی) من دانشگاه های دیگه را نمیدونم ولی یو بی سی شرط مقاله حداقل توی رشته ما نداره برای فراغت از دکتری بر خلاف ایران که بایستی ۳ تا مقاله میداشتی. ضمن این که مقاله دادن توی بایولوژی یه مقداری سخته و من ادم هایی میشناسم بدون مقاله فارغ شدن ولی خب بستگی به استاد هم داره (چون باید یه چیزی کشف کنی توی زمینه های دیگه کامپیوتر میتونی مسئله های جدید یا ورژن های جدید از مسئله های فعلی تعریف و حل کنی)
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , The BesT , Avril89
ارسال: #۴۷۶۰۵
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۰۵:۳۴ ب.ظ
میفرماید که :
اگه امشب بگذره فردا میشه، مگه فردا چی میشه؟تو میدونی؟؟ SmileSmile

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۴۷۶۰۶
۱۲ مهر ۱۳۹۷, ۰۷:۰۱ ب.ظ
چشمام همچنان داره ضعیف تر میشه و من همچنان روی استفاده نکردن از عینک پافشاری میکنم

"یارب نظر تو برنگردد"
ارسال: #۴۷۶۰۷
۱۳ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۰۲ ق.ظ
.....
ارسال: #۴۷۶۰۸
۱۳ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۶ ق.ظ، توسط Autumngirl.)
از آن روزی که اینترنت بنا شد

زن خونه ز مرد خود جدا شد

نه چای آماده و نه استکانی

دریغ از پختن یک لقمه نانی

سر صبحی که پی جو تا سحرگاه
موبایلش روشنه هر گاه و بی گاه

گهی اینترنت و واتس آپ و گه چت
پیامک میزنه این خط به اون خط

خیالش نی بچه ش داره میمیره
خوراکش خورده یا اینکه نخورده

خیالش نی که مردش خسته و زار
میاد خونه شبانگاهان سر کار

سرش توی موبایلش هی میخنده

پیامک میزنه خالی میبنده

بجای همدمی با مرد خونه

موبایلا روز و شب همدمشونه

الهی این موبایلا را تو بشکن

دل بیچاره ی مردا رو نشکن

قدیما مرد و زن همراه و همدل

حالا همدم شده خط ایرانسل

الهی کابل اینترنت جدا شه

موبایلا از دست زن ها رها شه
------------
صبح جمعتون به خیر و شادی
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۴۷۶۰۹
۱۳ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۴۱ ق.ظ
این همه آدم دلار خریدن
همه در آرزوی بالاتر رفتن دلار
این همه آدم و دلال و صراف و ...

چه مقاومتی

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , Autumngirl
ارسال: #۴۷۶۱۰
۱۳ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط gogooli.)
این MBTI رو هر دفعه می‌زنم یک چیز جدید در می‌آید. چند روز پیش ISTJ بودم الان ENFJ هستم!

البته سوالاتشون با هم فرق داشت. در دو تا سایت کاریابی بود. یک بار هم قدیم با ورژن اصلی اش زده بودم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۸۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۸۲۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۳۱۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۶ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close