زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۷۵۳۶
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخر هفته تموم شد اما به اندازه ی یه عصرونه هم خستگی از تنم بیرون نرفت :|:|:|:|:|:|
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷۵۳۷
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۰۳:۰۰ ق.ظ
بچه رنگ لباس نیست که زندگی شخصی باشه. بچه نارس تا بزرگ بشه هزینه ای روی دست جامعه میزاره که از جیب من و امثال من میره پس حق دارم نظر بدم. حق دارم حماقت های این چنینی را محکوم کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , Autumngirl , big cloud , The BesT
ارسال: #۴۷۵۳۸
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۰۳:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۴ ق.ظ، توسط Saman.)
مام یه نظر داشتیم باد بردش
-------
جدیدا در مور خیلی از مسائل نظری ندارم
جالب تر از اون حوصله حرف زدن با کسی ندارم
حوصله گرفتن رفیق ندارم
تنهایی نه که خیلی با خودم حال کنم ولی لااقل اعصابم آروم تره
فکر اینکه بخوام با یه دختر (جنبه عشقی)حرف بزنم و مثلا باهاش سر مسائل مسخره لج کنم ندارم
--------
شاعر که خودم باشم میگه :

"نی" بیاور

تا نچکد دیگر

از "ظرفِ" من

تنهایی . . .

شاعر باز در ادامه میگه :

جان سپرد دیروز

دیوانه ای در شهر ما

در حسرت یک"لبخند"

شاعر در ادامه و فی البداهه میگه :

شهر ما را دیاری بخوانید

که گرگ میدرند

"نَفَس واژه ها" بوی تند دین می دهند

دین داران بوی عطرِ خیانت . . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , αɾια
ارسال: #۴۷۵۳۹
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۰۷:۱۷ ق.ظ
مردم مقصرند؟

تحلیلی بر جریان هاییکه در این وانفسای اقتصادی، صرفا به دنبال محکومیت مردم هستند.

همه شما داستانِ معروف تحریم شیر را شنیده اید و می دانید که آلمانی ها چطور با تحریم شیر، توانستند تولید کنندگانِ فرآورده های لبنی را مجبور به کاهش قیمت کنند اما در ایران موضوع متفاوت است.

?روایتگران پرهیجان مقاومت در برابر گرانی، آیا تا به حال از خود پرسیده اند که ایران ما که با یک اقتصاد بسته دولتی مدیریت می شود و از حدالاقل شفافیت های قضایی و اداری نیز محروم است، چطور قرار است با کشوری مقایسه شود که بر اساس اقتصاد آزاد خصوصی بنا شده و از شفافیت بالای قضایی و ادرای برخوردار است؟

?تا به حال از خود پرسیده اید که کشوری چون آلمان، که تورمی نزدیک به یک درصد دارد را چطور می توان با ایرانی مقایسه کرد که تورمی نزدیک به سیصد درصد را پشت سر می گذارد و افقِ تورمیِ پانصد درصدی را پیش روی خود دارد؟

? تا به حال از خود پرسیده اید در حالی که بسیاری از ایرانیان شیر نمی خورند و برنامه ای نیز برای مصرف شیر در مدارس وجود ندارد، باقی تولیدات لبنی کشور چه می شود؟ آیا می دانید بیشتر تولیدات لبنی کشور به جای اولویت مصرف داخلی و ارتقای سطح سلامت عمومی، صرفا برای ارز آوری صادر می شوند؟

?آیا می دانند ایران ما برخلاف آلمان که از ثبات ارزی بالایی برخوردار است، دچار سقوط ارزش پول ملی گشته و با توجه به کاهش قیمت تمام شده کالاهای ایرانی، بسیاری از تولید کنندگان داخلی، در شرایط فعلی، علاقه مندند ولو با وجود خطر قحطی در بازار داخلی، کالاهای خود را در بازارهای جهانی به فروش برسانند و به سود بیشتری دست یابند؟

?آیا افزایش سرسام آور قیمت کالاهایی چون گوجه فرنگی، سیب زمینی، پسته و به زودی بسیاری از کالاهای دیگر را ندیدند که به خاطر صادرات و سودآوری بیشتر تولید کنندگان به یکباره گران شدند؟ فکر می کنید با تحریم مردم به نخریدن این کالاها چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کالاهای تولید داخل ارزان می شوند؟ هرگز، بلکه مازاد بازار هم صادر خواهد شد.

?آیا روایتگران چنین داستان هایی، می دانند که با عدم موفقیت در ایجاد انسجام عمومی بنا به تفاوت های فاحش دو کشور ایران و آلمان، جامعه دچار یاس و سرخوردگی خواهد شد و خود را شماتت خواهد که از ماست که برماست؟ آیا بهتر نیست به جای تحقیر روحیه عمومی، بر مطالبه گری عمومی تاکید شود؟

?پس تلاش کنیم در تله ی از پیش تعیین شده ای که تلاش دارد، همه ضعف های موجود را، به گردن مردمِ بی تقصیر، بیندازد نیافتیم.
ارسال: #۴۷۵۴۰
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۰۹:۲۶ ق.ظ
باز نق‌ زدن شروع شد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۴۷۵۴۱
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۰:۰۵ ق.ظ
این قُلیه . . .
قلی یه نوجوون عقده ایه که . . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۷۵۴۲
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۰:۲۰ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۱ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  این حجم حماقت واقعا بیشتر شبیه جوکه تا واقعیت. زایمان زودرس بخاطر هیچی!!!
زایمان زودرس تا هفته قبل از ۳۵ گفته میشه و جنین از هفته ۳۷ رشدش تکمیل هستش و در هفته های اخرفقط وزنگیری اتفاق میفته و کسانی که سزارین اختیاری انجام میدن ختم بارداری در هفته ۳۸ به بعد تاریخ میخوره و قبل از اون نیست.
چنین کاری از نظر من خنده داره چون شماره موبایل یا شماره پلاک نیست که بخواد رند باشه قطعا تاریخ تولد چیزیی هستش که اگه برای نزدیکانت مهم باشی یادشون میمونه
تنها دلیلی که به نظرم میتونه این کار رو اشتباه بدونه اینه که وقتی خانمی که واقعا اون روز موعد فارغ شدنش هست و با صحنه ای روبه رو میشه که بهش میگن تخت خالی نداریم و پذیرشش نکنن و بهش بگن برو بیمارستان ایکس( حالا بیمارستان ایکس شاید تخت خالی باشه شاید هم نباشه و این که این همه مدت تحت نظر یه دکتر بوده که فقط این دوتا بیمارستان هستش و بیمارستان ایکس رو اصلا مسیرشو بلد نیست )استرسشو چندبرابر میکنه، ظلم در حقش ، اینو به عینه تو آشناهام دیدم که میگم.

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl , NP-Cσмρℓєтє , big cloud , The BesT , SepidehP , zahra_ce87
ارسال: #۴۷۵۴۳
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۱۳ ق.ظ
بیشتر ما ایرانیها عادت کردیم هر از مدتی یه موضوعی رو بولد کنیم تو فضای مجازی و تو فضای واقعی هی بگیم ازش تا موقع رسیدن بهم حرفی واسه گفتن داشته باشیم
شما ببینین چند درصد از مادران باردار زایمان زودرس کردن؟ تعداد تختهای بیمارستان و تعداد بیمارستانها رو حساب کنین خیلی نیست ببینین چند نفر تونستن تو اون روز زایمان کنن ضمن اینکه بعضی واقعا همون روز موعد زایمانشون بوده و هیچ ربطی به این تاریخ نداشته و بعد پوشش تو فضای مجازی رو ببینین.
نکته بعدی اینکه ظرفیت بیمارستانهای دولتی محدوده به این راحتی به کسی اجازه اینجور مانور کردن نمی دن مگه طرف بخواد بره خصوصی که اونجا تا ریال اخر هزینه زود رس بودن رو از جیب مبارک باید پرداخت کنن
و اما نکته بعدی اینکه عادت کردیم مردم رو قضاوت کنیم و هر کس با معیار ما نخورد به راحتی احمق خطابش کنیم خوب دوست عزیر این کار اشتباه و توهین به بخشی از جامعه هست چرا دچار توهم خود کامل پنداری بشیم؟
ضمن اینکه من خودم با این جور کارا موافق نیستم اما اجازه قضاوت و احمق خطاب کردن دیگران رو به خودم نمی دم
بحث بسیار بی اهمیت و سطحی بود که دوستان تحت تاثیر شبکه های اجتماعی که اونا هم برای هیجان مخاطب به این مساله دامن زدن
میزنن اینجا هم مطرح شد ارزش بیشتر از این هم نداره

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۴۷۵۴۴
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  و اما نکته بعدی اینکه عادت کردیم مردم رو قضاوت کنیم و هر کس با معیار ما نخورد به راحتی احمق خطابش کنیم خوب دوست عزیر این کار اشتباه و توهین به بخشی از جامعه هست چرا دچار توهم خود کامل پنداری بشیم؟
ضمن اینکه من خودم با این جور کارا موافق نیستم اما اجازه قضاوت و احمق خطاب کردن دیگران رو به خودم نمی دم
بحث بسیار بی اهمیت و سطحی بود که دوستان تحت تاثیر شبکه های اجتماعی که اونا هم برای هیجان مخاطب به این مساله دامن زدن
میزنن اینجا هم مطرح شد ارزش بیشتر از این هم نداره
بحث مهمی نیست برام اما یه کتابی هست به نام the shallows که نویسنده اش آمریکایی هست. پس لابد اون هم داره قضاوت می‌کنه دیگه؟!

پ.ن: بر اساس دیکشنری آکسفورد صفت shallow بار منفی داره (disapproving).

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۷۵۴۵
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بحث مهمی نیست برام اما یه کتابی هست به نام the shallows که نویسنده اش آمریکایی هست. پس لابد اون هم داره قضاوت می‌کنه دیگه؟!
پ.ن: بر اساس دیکشنری آکسفورد صفت shallow بار منفی داره (disapproving).
اول اینکه من این کتاب رو نخوندم ولی معرفی کتاب رو خوندم کتاب جالبی می تونه باشه
دوم در معرفی گفته شده که نویسنده سعی داره علت کوتاه خوانی مخاطب رو پیدا کنه. سوال: ایا این کوتاه خوانی به معنی کوتاه فکریه؟ با بار منفی که از فلان دیکشنری به دست میاد؟
سوم اینکه خود نویسنده باید منظور از استفاده از این کلمه رو توضیح بده
چهارم اینکه ممکنه نویسنده در استفاده از این کلمه دچار اشتباه شده باشه وحی منزل که ایشون نگفتن اونم انسانه

think positive
ارسال: #۴۷۵۴۶
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۱:۵۶ ق.ظ
BE AWARE Of THEM
Those .. who .. My darling

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۴۷۵۴۷
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۰۱ ب.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  اول اینکه من این کتاب رو نخوندم ولی معرفی کتاب رو خوندم کتاب جالبی می تونه باشه
دوم در معرفی گفته شده که نویسنده سعی داره علت کوتاه خوانی مخاطب رو پیدا کنه. سوال: ایا این کوتاه خوانی به معنی کوتاه فکریه؟ با بار منفی که از فلان دیکشنری به دست میاد؟
سوم اینکه خود نویسنده باید منظور از استفاده از این کلمه رو توضیح بده
چهارم اینکه ممکنه نویسنده در استفاده از این کلمه دچار اشتباه شده باشه وحی منزل که ایشون نگفتن اونم انسانه
والا من نمی‌فهمم شما چی رو داری توجیه می‌کنی. اما کلمه shallow یه کلمه انگلیسی هست که در معنی مورد استفاده اون کتاب بار منفی داره. تو این معنی shallow میشه آدم سطحی.
به استدلال شما باشه خود کاربر codin باید منظور استفاده از کلمه احمق رو توضیح بده! و کلا ایراد شما می‌ره رو هوا.

ارسال: #۴۷۵۴۸
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۱۶ ب.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  والا من نمی‌فهمم شما چی رو داری توجیه می‌کنی. اما کلمه shallow یه کلمه انگلیسی هست که در معنی مورد استفاده اون کتاب بار منفی داره. تو این معنی shallow میشه آدم سطحی.
به استدلال شما باشه خود کاربر codin باید منظور استفاده از کلمه احمق رو توضیح بده! و کلا ایراد شما می‌ره رو هوا.
نویسنده کتاب از این کلمه برای مخاطب قرار دادن انسانها استفاده کرده؟(چیزی که قراره توضیح داده بشه(نویسنده کتاب) فرقش در اینجا اینه که تو یکی از پستها افرادی احمق خوانده شدن(نویسنده پست) ) کلمه احمق کاملا متفاوت با این کلمست چون معنی این کلمه کم عمق هم هست که می تونه به عادت مطالعه سطحی اشاره کنه که اتفاقا این معنی با معرفی اولیه کتاب بیشتر جور درمیاد ظاهرا شما می خواید این کلمه رو به معنی ادم سطحی نگر و اصرار بر اینکه ایشون بقیه رو shallow به معنی سطحی نگر خطاب قرار داده که به نظر من منظور ایشون به مطالعه سطحی بوده بخشی از معرفی کتاب:
نویسنده تلاش کرده و موفق هم بوده که بی طرف بماند، به حقایق علمی و پژوهشی اکتفا کند و از ابراز نظر احساساتی بپرهیزد، در تمام بخش های کتاب از نتیجه مطالعاتش نتیجه منطقی بگیرد و با ارجاع به پژوهش ها و نوشته های فراوان، به علل کاهش تمرکز و گرایش به خواندن متون کوتاه، به صورت هایپر لینکی و پرشی، در نسل اینترنت بپردازد و خطر کم عمق شدن را نشان دهد

think positive
ارسال: #۴۷۵۴۹
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۲۲ ب.ظ
برای ارزیابی correctness و completeness به جز precision و recall چه راههای دیگه‌ای هست؟ به خصوص وقتی روش کاملا خودکار نیست. یعنی در آخر تصمیم نهایی رو کاربر می‌گیرد.
ارسال: #۴۷۵۵۰
۰۹ مهر ۱۳۹۷, ۱۲:۲۵ ب.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۸ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  امروز خبری خوندم مبنی بر اینکه : در بیمارستانها ازدحام جمعیت مادران باردار باعث کندی کار شده. مادران ترجیح دادن زایمان زودهنگام انجام دهند فقط بخاطر اینکه فرزندشون در تاریخ ۹۷/۷/۷ بدنیا بیاد و تاریخ تولدشون لاکچری هست...
خدایا با کیا شدیم ۸۰میلیون نفر؟!
شما نظری ندارید واقعا؟
بنظرتون این مردم اگر عقلشون خوب کار میکرد الان اوضاع کشور اینجور بود؟
یعنی حاضر هستن زایمان زودهنگام داشته باشن و بچه چندروز زودتر بدنیا بیاد و توی دستگاه بمونه تا کامل رشد کنه ولی تاریخ تولدشون لاکچری باشه؟!

راجع به بخش اول باید عرض کنم که بهتره دیگران رو قضاوت نکنیم...خدا شاهده لذت بچه دار شدن و تاریخ تولدش و اینا واقعا برای زوج ها لذت بخشه....شاید ماهم اگر جای اون پدر یا مادر باشیم، دوست داریم که اون تاریخ بدنیا بیاد بچه مون...پس نمیشه خورده گرفت به این قضیه...بیشتر یه خبری بوده که بیخودی سر و صدا کرده و بولد شده...(حتی نباید خورده گرفت که طرف خواسته بچشو زودتر بدنیا بیاره...چون داره سختیا و ریسکش رو تحمل میکنه)پس به این خبرا خیلی دقت نکنید به نظرم...نکته ی دیگه هم اینکه این جمله ی با کیا شدیم هشتاد میلیون جمله ی جالبی نیست...خواهشا کمتر استفاده کنید و کمتر استفاده کنیم همگی
دوست عزیز ریسک واقعی رو اون بچه بی گناهی که داره بدنیا میاد باید تحمل کنه. حدود یکسال پیش به مطب یک پزشک فوق تخصص شبکیه در تهران مراجعه کرده بودم که حاذق ترین پزشک در این زمینه می باشد. مطبشان بسیار شلوغ بود‌. تو اون ۲ ساعتی که اونجا بودم حداقل ۵ نوزاد رو دیدم که برای معاینه از شهرهای مختلف ایران مراجعه کرده بودند. با مادراشون که صحبت می کردم می گفتن بدلیل اینکه زود بدنیا اومدن امکان داره شبکیه چشمشون کامل تشکیل نشده باشه و پزشک متخصص اطفال فرستادتشون اینجا. که البته در این صورت هم هیچ کاری نمی شد براشون کرد. اگه درست یادم باشه گفتن اسم این مشکل ماکولا کلوبوما هست یعنی دید بسیار ضعیف برای کودک. متاسفانه آدم تا وقتی سالمه قدرشو نمی دونه یه کارای احمقانه ای می کنه و بعد که سلامتی از دست رفت به غلط کردن میوفته. واقعا تاریخ تولد چه تاثیر مثبتی در سیر زندگی یه فرد داره اگه اینطوره که کلا کسی نباید در تاریخ ۱۳ ام هر ماه بدنیا بیاد زندگیش با بدبختی همراه خواهد بود!
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۱۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۳,۰۶۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۴۹۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close