زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۴۸۶۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۵۵ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این پست که دیگه طوماری بود برای خودش. جوابش هم یه طومار دیگه است.
فقط در همین حد بگم که پیش داوری کردید.
خیلی قوانین و رفتارهای ضدزن و خشونت آمیز از خیابون بگیر تا کوچه و تاکسی و حتی خونه(مثل گذاشتن محدودیت های زیاد و کنترل) نسبت به زن ها و دخترا میشه( که شما به ذهنتون نمیرسه یا باور نمیکنین یا فکر میکنین تقصیر خود دختراس ولی جمعیت زیادی درگیرش هستن) دیگه درست نیست آدم نمک رو زخم بپاشه و به شوخی بگیره یا مشکلات رو دست کم بگیره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۴۸۶۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۲۳ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۳۲ ب.ظ)^_^ نوشته شده توسط:  خانم‌ها اگر دنبال پول باشند اشتباه می‌کنند اگر نباشند هم اشتباه می‌کنند!
مگه نمیدونید ما هر کاری بکنیم اشتباهه؟

درس بخونیم میگن واسه چی درس میخونی آخرش کهنه بچه باید بشوری
درس نخونیم میگن کل روز خونه این نشستید یه درس هم نمیتونید بخونید؟

کار کنیم میگن شوهر و بچه اش رو ول کرده و به خونه زندگیش نمیرسه که چی؟ که درآمد داشته باشه! جای دو تا پسر رو هم گرفته و نمیذاره اونا کار کنن!
کار نکنیم هم که متاسفانه بهمون (دور از حضور خانوم های گل خونه دار ) میگن مفت خور!شوهر بدبختش کار میکنه این خانوم انگار نه انگار که اونم وظیفه ای داره باید کار کنه!

با انتخاب خودمون چادر سر کنیم میگن امله بابا! تو این عهد زندگی نمیکنه و دمده و قدیمی فکر میکنه و...
با انتخاب خودمون مانتویی و پوشش نسبتا آزادتری داشته باشیم که با ادبانه ترین چیزی که میگن اینه بی حیاست! بی ادبانه ترین هاش رو که خدا میدونه!

با تصمیم خودمون ازدواج کنیم که میگن هول بود و شوهر ندیده بود و دغدغه اش هم فقط شوهر بود و..
با تصمیم خودمون و عقل خودمون ازدواج نکنیم و مجرد بمونیم که میگن شوهر نیست و پیردختره و ترشیده و..! (با عرض معذرت از هممون!)

رانندگی بکنیم که خانوم ماشین لباسشویی تو آشپزخونه س و پارک بلد نیستی و غیره
رانندگی نکنیم هم که چقدر خنگی رانندگی مگه چیه بلد نیستی یه گواهینامه هم نتونستی بگیری تو زندگیت؟

عاشق بشیم میگن حیا هم حیای دخترهای قدیم که روز عقد شوهرشون رو میدیدن!
عاشق نشیم هم میگن حتما یه نقشه ای کشیده واسه طرف و چشش دنبال پولشه!

وای به اون روزی که مهریمون بیشتر از ۱۰۰ سکه بشیم میشیم آهن پرست و پول پرست و ...
و اگه به جای مهریه، یه سری حق و حقوق رو قانونی بخوایم که تو سند ازدواج ذکر بشه خیالمون راحت بشه از آیندمون مثل حق تحصیل و حق کار و ... بهمون میگن این زن زندگی نیست که از الان هیچی نشده حق میخواد!

و خیلی از این مثال ها

از نظر بعضی آقایون ما هر کارری بکنیم مقصریم و اشتباه میکنیم و خودمون نمی فهمیم و عقلمون نمیرسه و باید به ما همه چی فهمونده بشه و تازه با این که عقلمون نمیرسه، خیلی هم هفت خطیم و با نفهمیمیون (با عرض معذرت) ، اون آقایون رو که فکر میکنند خیلی بیشتر از ما می فهمند گول میزنیم! جل الخالق! Big Grin

یاد یه سلبریتی خارجی افتادم که ازش پرسیده بودند که این همه ترانه و آهنگ رو چطور میسازی؟ گفته بود زنان نعمت بهشتی هستند به زن ها که فکر میکنند شعرهام رو میتونم به ترانه تبدیل کنم و زن ها خود هنر هستند.
سر همین جمله بیچاره اش کرده بودند مردم اون کشور که شما دید ابزاری به زن داری! و مجبور شده بود عذرخواهی کنه و بگه منظور این نبود که زنان ابزارند و بد توضیح داده..منظورش اینه زنان رو از جنبه هنر تحسین میکنه!!بدبخت ها خبر ندارند ما اینجا هنوز داریم در مورد معیارهای مختلف دختران مختلف بحث میکنیم و بهمون به زور داره تحمیل میشه که طرز فکرتون چیزی نیست که فکر میکنید بلکه چیزیه که ما فکر میکنیم Big GrinBig GrinBig Grin

پ.ن: وااای چقدر طولانی شد.. این آخرین پست طولانی منهBig GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: ^_^ , nlp@2015 , RASPINA , قاصدک۲۳ , ftmbghrn , salam5
ارسال: #۴۴۸۶۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۴۳ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۱۹ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  مگه نمیدونید ما هر کاری بکنیم اشتباهه؟

درس بخونیم میگن واسه چی درس میخونی آخرش کهنه بچه باید بشوری
درس نخونیم میگن کل روز خونه این نشستید یه درس هم نمیتونید بخونید؟
در فرشته بودن خانم ها شکی نیستت بلاخره همه ما زیر دست یک مادر مهربون و بی نظیر تربیت شدیم که خانم بودهHeart
اما این مشکل وجود داره که بیشتر دخترهای امروزی دقت کنید میگم بیشتر نه همه اصلا درک درستی از زندگی مشترک ندارن. اگر خودشون هم مشکلی نداشته باشن خانوادشون با گفت جمله مردم چی میگن وادارشون میکنن به انجام کارهای ناخواسته!
به قول کاربر مایلستون شاید مشکل از تربیت ما و جامعه ای هست که درش رشد کردیم!
خانومی که کار میکنه قابل ستایشه حال چه خانه دار باشه چه شاغل ، اما چند درصد از خانوم ها فقط برای زندگیشون کار میکنن نه برای چشم و هم چشمی و بیکار نبودن!
چند درصد از دخترهامون واقعا به پوشش واقعیشون اعتقاد دارن و تحت شرایط جو گرفتگی ظاهرشون را نمی سازن!
دختر خوب داریم زیادم داریم خدا را شکر اما مشکل اینه که انتخاب و تشخیص گزینه درست از غلط و آدم مناسب از آدم متظاهر سخت شده!
کسی قصد نداره به خانومی توهین کنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , قاصدک۲۳ , RangiRangi , ftmbghrn
ارسال: #۴۴۸۶۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۴۴ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  
(10 اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این پست که دیگه طوماری بود برای خودش. جوابش هم یه طومار دیگه است.
فقط در همین حد بگم که پیش داوری کردید.
خیلی قوانین و رفتارهای ضدزن و خشونت آمیز از خیابون بگیر تا کوچه و تاکسی و حتی خونه(مثل گذاشتن محدودیت های زیاد و کنترل) نسبت به زن ها و دخترا میشه( که شما به ذهنتون نمیرسه یا باور نمیکنین یا فکر میکنین تقصیر خود دختراس ولی جمعیت زیادی درگیرش هستن) دیگه درست نیست آدم نمک رو زخم بپاشه و به شوخی بگیره یا مشکلات رو دست کم بگیره.
من که چند تا پست بالاتر گفتم: تمام مشکلات جامعه از طرف پسراست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۴۴۸۷۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۵۷ ب.ظ، توسط WILL.)
زن خیلی پیچیده است
ولی مرد اصلا نپیچیده است، ساده و انگار فقط لودری است که باید کار کند، درختی است برای تکیه داده شدن و کیف پولی است همیشه خندان

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Riemann
ارسال: #۴۴۸۷۱
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۵۶ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۵۲ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  آقای عاقل با خانم‌ها در نمی‌افتد وگرنه ور می‌افتد
به قول استاد: هوش هیجانی داشته باش
تحسین تشویق عشق محبت پول حمایت
و خودت
باید مث کوه پشتیبان باشی
مثل لودر کار کنی
مثل سنگ سخت باشی که غرها و شکایت‌ها تکونت نده
ولی مثل آب باید ملایم باشی تا بتونی محبت کنی و ناز بکشی
بذاری خانمت اینقد غر بزنه که تمام استرسش تخلیه شه
اگه گفت شب روزه باید بگی وای من چقد در اشتباه بودم عزیزم
اگه گفت آشغالا رو همین الان بذاری دم در، اگه نذاری، پرت شدی بیرون
اگه دیدی چند دقیقه ساکت شده و اخم کرده، خودتو آماده یک دعوای یکی دو روزه کنی
اگه حال نداشت بهش حال بدی، اگه نصفه شب بیدار شد گفت الان وقت خواب نیست، باید بیدار شی و صبح اون بخوابه تا ظهر تو ولی بری سر کار

در کل ما زن‌ها مظلومیم و در نتیجه مرد جان، تو باید همینی که هست. در ضمن هیچ وقت فک نکن من زنم! تو دهنت می‌زنم!
من آدمی به این پر رویی رو تو عمل دیدم.
طوری بود که بعدا خودم از میزان پرو روییش متعجب شده بودم!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۴۸۷۲
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط WILL.)
من فقط دیدگاه خودمو گفتم و کاملاً قابل نقد است
دخترها مثل قبل نیستند که زودرنج باشند
از بس آنتی‌بیوتیک خوردن که مقاوم شدن
الان هی می‌بینیم که پسره قهر کرده و دختره داره قه قه می‌خنده

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۴۴۸۷۳
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۵:۵۹ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  یاد تیتر زرد بعضی روزنامه ها افتادم [تصویر:  biggrin.gif] بماند که خود خبر هم جزو خبرهای زرده! [تصویر:  biggrin.gif] به شدت بدم میاد از اینجور بحث های جنسیتی بکنم و آدما رو نه به عنوان انسان بلکه به عنوان زن و مرد مقایسه کنم و دید جنسیتی داشته باشم! ولی ظاهرا خیلی ذهنتون درگیره ازدواج دخترهاست بیشتر تا ازدواج شخص خودتون [تصویر:  biggrin.gif]
شما که خودتون رو منطقی میدونید باقی خبر رو هم مینوشتید که از نظر علمی این پژوهش رو بررسی کنید و یک چشمه از منطقتون تو این مورد رو هم
نشونمون بدید[تصویر:  tongue.gif][تصویر:  biggrin.gif]

کل خبر:
نقل قول: دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: با توجه به رضایت بخش نبودن آمار ازدواج، مواردی که دختران جوان بین ۱۸ تا ۳۰ سال، دلیل اصلی عدم تمایلشان به ازدواج می دانند مربوط به سندرم سیندرلا یا منتظر شاهزاده سوار بر اسب سفید است.

وی به پژوهش انجام شده توسط بنیاد علوم رفتاری گروه مطالعات استراتژی آریا اشاره کرد و گفت: در پژوهشهای میدانی که در ۴ شهر تهران، رشت، اصفهان و ابهر انجام شد از هر ۱۰۰ دختر ۶۰ نفر در هر شهر مناسب بودن همسر مورد نظر را شرط ازدواج اعلام کردند که در عبارت مناسب بودن مدرک تحصیلی، وضعیت مالی، خانه شخصی و جذابیت ظاهری نهفته بود.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: ۱۵ درصد این افراد نظری نداشتند یعنی درباره اش فکر نکرده بودند و بقیه ازدواج را مشروط به رضایت والدین و تایید آنها و موجود بودن شرایط اولیه اعلام کردند.

ابهری گفت: سندرم سیندرلا درمورد دخترانی صدق می کند که منتظر دکتر یا مهندس با اتومبیل لاکچری و زندگی آنچنانی هستند که همین عده بعد از عبور از سن ازدواج به حداقل شرایط رضایت می دهند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه به علت مشکلاتی مانند مسکن ، بیکاری و گرانی کمتر پسری جرات قدم گذاشتن به میدان ازدواج پیدا می کند، افزود: یعنی توقعات غیرمتعارف دختران آنها را مستعد پذیرش و رشد سندرم سیندرلا می کند مخصوصا اگر دختران دارای تحصیلات عالی یا خانواده متمکن باشند دیگر در داشتن این سندرم نباید تاکید داشت.

این آسیب شناس اجتماعی گفت: برای مقابله با این سندروم باید آموزشهای اولیه به خانواده ها و دختران جوان برای عدم توجه به ظواهر مادی و بی توجهی به عشق آهنی ( نوع و مدل خودرو) داده شود و همچنین پشتکار، پاکدامنی، سلامت و تربیت خانوادگی را ملاک انتخاب خود قرار دهند تا بتوانند با این سندورم مقابله کرد.
هر آدم باسوادی متوجه ایرادهای این متن میشه!

۱/
تعریف سندرم سیندرلا طبق گفته ایشون: دکتر یا مهندس با اتومبیل لاکچری و زندگی آنچنانی!
و طبق گفته ایشون مناسب بودن همسر از نظر دختران این پژوهش: مدرک تحصیلی، وضعیت مالی، خانه شخصی و جذابیت ظاهری

احتمالا ایشون فقط اسم لاکچری رو شنیدن و معنیش رو نمیدونن! لاکچری یعنی یکی مثلا آقای دارسی و بینگلی ِ غرور و تعصب و سیندرلا یعنی یکی مثل الیزابت و جین همون داستان!! معیار دختران الان معیار مادران ما هم بود! معیار مادران مادران اون ها هم بود! معیارهای جدید و غیرنرمالی نیست که از نظر ایشون تو دسته لاکچری ها قرار میگیرند!!
انتظار ندارید که یک دختر با کسی که آشنایی قبلی نداره (که عشق هم معیاری براش محسوب میشه)، کار نداره، مدرک هم نداره که بیکاریش رو با مشغول بودن اون فرد به تحصیل بتونه توجیه کنه و بدونه آدم بی مسئولیتی نیست، قدرت اجاره یک خونه شخصی هم نداشته باشه ازدواج کنه؟! شما یک قرارداد با یک شرکتی امضا میکنید اول به جنبه مادیش توجه میکنید پس چطور یک دختر که یک عمر قراره زندگی کنه کلا مادیات و تحصیل و سایر معیارهاش رو حذف کنه.. و به فرض این کار رو هم کرد.. معیارش چی باشه؟ عشق ؟ که خب تو ازدواج سنتی معنی و مفهومی نداره... به قول ایشون پشتکار؟ کسی که حتی به صورت آزاد و بدون بیمه شدن جایی کار نکرده و درس هم نخونده و هیییییچ کار خاصی نکرده پشتکارش کجا بود؟ اتفاقا اون معیارها بیشتر برای سنجش پشتکار اون شخصه! قیافه هم که هم معیار دخترهاست و هم معیار پسرها و اتفاقا برای پسرها که بیشتر از دخترها مهمه و این رو هم تفکیک جنسیتی کردن ایشون!

۲/
بیشتر معیارهایی که ایشون گفتند جزو اصول ازدواجه که هر مشاوری حتی مشاوران مذهبی هم توصیه کردند بهش! میتونید به سخنرانی های آقای پناهیان در مورد معیارهای ازدواج گوش بدید.

۳/
از نظر ایشون دختران تحصیل کرده حتمااااا دچار این سندرم هستند!!
ایشون احتمالا «هم کفو» بودن هم به گوششون نخورده! و اتفاقا باز هم از نظر مشاوران بهتره مدرک دختر برابر یا کمتر از مدرک پسر باشه!

۴/
ایشون نوشتند کمتر پسری جرئت میکنه.. ولی ظاهرا نمیدونند که دختر هم باید جهیزیه بگیره و اتفاقا الان اون دورانه که کمتر دختری هم جرئت میکنه به ازدواج فکر کنه! یه ماشین لباس شویی چند میلیون پولشه و یخچال شش میلیون!!! بقیه چیزها هم که بماند! پدرش رو نمیخواد که به خاطر جهیزیه تو قرض بندازه!

۵/
چطور از نظر ایشون مدرک تحصیلی و کار لاکچری محسوب میشه ولی جهیزیه ای که کم کمش پنجاه میلیون میشه نه؟!

۶/
دختران ۴ شهر!!
نه جامعه آماری معلومه
نه معلومه از چند نفر و چطور این سوال رو پرسیدند و ...
ممکنه رفته باشند در دانشگاه این سوال رو پرسیده باشند که جامعه آماریشون فقط دختران تحصیل کرده است که طبیعیه این جواب!از معیار دختران روستایی، معیار دختران کم توان جسمی، معیار دختران ورزشکار، معیار دختران بازیگر و ... و حتی معیار دختران معتاد و زندانی رو هم باید به صورت علمی و دقیق مطلع میشدند وبعد آمار ارائه میدادند!
کجای این پژوهش علمیه؟! خبرگزاری های ما هم که معمولا خبرها رو کپی میکنند بدون اینکه اعتبارش رو بسنجند! نمونه اش جریان آرم پپسی که یک شایعه رو همه به عنوان خبر کپی کرده بودند و حتی واو رو هم جابه جا نکرده بودند!!!

۶/
مادر ایشون هم احتمالا به این سندرم خوشگل دچار بودند! و همسر ایشون هم به احتمال زیاد این سندرم رو دارند به خصوص اگر تحصیل کرده باشند که حتمااااا این سندرم رو دارند! کسی که زنان زندگی خودش این سندرم رو دارند چطور میتونه بقیه دختران رو دعوت به مواردی بکنه که خانواده خودش بهش اعتقادی ندارند!

نقل قول: [/color]
بیوگرافی
دکتر مجید ابهری در ۲۰شهریور ۱۳۳۲ مقارن با روز عاشورا درشهرستان ابهر از شهرستان های استان زنجان متولد شد.
پدرش پزشگ ومادرش معلم بود.
و خودشون هم که چن جا مدیرعامل و هیئت رئیسه و مشاور و .. هستند و با سرچ اسمشون به بیوگرافیشون تو وبسایت خودشون میشه رسید.

به جای اینکه دختران رو بکوبید معیارهای خودتون رو مشخص کنید و با توجه به معیارهای خودتون خواستگاری برید!
اتفاقا من هم بدم میاد یه دختر منتظر شاهزاده سوار بر اسب و قاطر سفید باشه! دختر هم باید نوی بازوی خودش رو بخوره ولی این دیدگاه منه و نظر منه و نظر یه دختر دیگه هر چی هست به من مربوط نیست همونطور که وقتی معیار یه پسر هم خوشگلی یا پولدار بودن پدر یه دختره و .. است معیارش به شخص من مربوط نیست و فرد مناسبی هم برای من نیست طبیعتا و لزومی نداره فکرم رو درگیر معیار کسی کنم که نظرش با من فرق داره!
تک تک جملاتت هزاران سپاس داره به مین دلیل همه اش را نقل قل گرفتم
خیلی خوب گفتی
نه دیدگاه جنسیتی داشت نه یه طرفه به قاضی رفته بودی
واقعیت و حرف حق یعنی همین

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۴۴۸۷۴
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۰۶ ب.ظ
با ادب باش، که سرمایهٔ خوبان ادب است...

تو هیچ‌وقت تنها نبودی!
بهم برمی‌خوره وقتی که می‌گی تنهایی...

امضاء:
خدا Heart
ارسال: #۴۴۸۷۵
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
آقا انقدر استدلال اشتباه میشه که من دیگه براشون باید یه کتاب بنویسم.
الان مادرِ مادر شما اصلا معیار داشته فکر کردید؟ اکثر اونا هر مردی که اسم شوهر روش میخورد رو قبول داشتن. اصلا مگه اونا انتخاب می کردن که بخوان معیاری هم داشته باشن براش؟
البته مرد های اون زمان هم معیاری نداشتن چندان. اونا هم انتخابی نداشتن تقریبا.

ارسال: #۴۴۸۷۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۰۸ ب.ظ
مشاور و روانشناس کیلو چنده ما خودمون مانشت مذگان داریم، ماشالله بعضی از آقایون انقدر شعور و درک بالایی دارن که آدمو میبرن به عهد دقیانوس !!!!

Stop talking. Start walking
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , diligent
ارسال: #۴۴۸۷۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۲۰ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۲۰ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  متاسفانه جهان‌بینی خیلی از افراد جامعه در زمینه شناخت جنس مخالف و به صورت کلی موضوع ازدواج، محدود به تجربیات، مشاهدات، علایق و عقاید شخصی‌شون هست. معمولا هم به این صورته که تا یک یا چند تجربه ناموفق پیدا می‌کنن، به جای اینکه مشکل رو در خودشون یا انتخاب خودشون پیدا کنن، بیشتر در حال جنگیدن و متهم کردن طرف مقابل و تعمیم این تفکر به کل جامعه (بانوان یا آقایون) هستند. برای مثال یک دختر چون در ارتباط با یک یا چند پسر شکست عشقی خورده، کل جامعه پسرها (۴۰ میلیون) رو به بی‌احساسی و سنگ‌دلی متهم می‌کنه و یک پسر چون توانایی فراهم آوردن خواسته‌های یک یا چند دختر رو نداشته، کل جامعه دخترها (۴۰ میلیون) رو به پرتوقعی متهم. غافل از اینکه کل پسرها یا دخترهای این کشور شبیه اون تعداد محدودی که بعضی افراد باهاشون تجربه ناموفقی داشتند، نیستند.

از نظر من یکی از مهم‌ترین دلایل مشکلاتی که تو حوزه ازدواج داریم اینه که ما سواد نداریم، خیلی رک و راست ما ناآگاهیم؛ سواد و آگاهی که فقط دانش علمی نیست. نه سواد گفتگو داریم و نه سواد شناخت و تعامل با جنس مخالف. وقتی آستانه تحمل و پایداری بحث‌های ما به عنوان افراد تحصیل‌کرده مملکت حتی دو تا نقل قول هم نیست، بعد انتظار داریم با جنس مخالفی که تو تمام سال‌های تحصیلی یاد گرفتیم در مقابلش فرهنگ دوری‌گزینی و دوپارگی رو پیشه کنیم، یهویی بریم و تو یک اتاق و زندگی پایدار و مطلوبی رو شروع کنیم؟ متاسفانه تو جامعه‌ای که سیستم آموزشی جامع و کارآمدی برای تربیت رفتاری مردم وجود نداشته باشه، افراد یاد می‌گیرند که با تجربیات خوب و بد خودشون بزرگ بشن، آسیب ببینن و آسیب برسونند، این وسط تنها راه موفقیت اینه که خودمون خودمون رو آگاه کنیم، تعصب نسبت به عقاید جنسیتی رو کنار بزاریم، کتاب‌های خوب بخونیم و از افراد دانا مشاوره بگیریم.
کاملا درست و منطقیه

یه اعتقادی دارم که فراتر از معیار هایی هست که شاید تک تک ماروی کاغذ نوشتیم نقش خداوند در قرار دادن همراه زندگی امون هست
در همه مراحل زندگی بعد از تفکر و تلاش باید توکل کرد و از خدا خواست تا فردی که مناسب ماهست را پیش روی امون قرار بده
با دوستای متاهلم که صحبت میکنم خیلی به این موضوع ایمان دارند

+اینو با کلی احساس نوشتم خواهشا مثال نقض نیارید Smile

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ^_^ , RangiRangi
ارسال: #۴۴۸۷۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۵۷ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۰۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  آقا انقدر استدلال اشتباه میشه که من دیگه براشون باید یه کتاب بنویسم.
الان مادرِ مادر شما اصلا معیار داشته فکر کردید؟ اکثر اونا هر مردی که اسم شوهر روش میخورد رو قبول داشتن. اصلا مگه اونا انتخاب می کردن که بخوان معیاری هم داشته باشن براش؟
البته مرد های اون زمان هم معیاری نداشتن چندان. اونا هم انتخابی نداشتن تقریبا.
همه زن های قدیمی هم چشم و گوش بسته ازدواج نکردن وقتی میگم مادر من منظورم یه خانوم تحصل کرده و جا افتاده است نه یه برده گوش به فرمان! ایشون با معیار خودشون ازدواج کردن. همیشه حق انتخاب بوده و هست. منتها اونموقع ظاهر و باطن یکی بودن الان نیست!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , kushyar
ارسال: #۴۴۸۷۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۶:۵۹ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۶:۵۷ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  همه زن های قدیمی هم چشم و گوش بسته ازدواج نکردن وقتی میگم مادر من منظورم یه خانوم تحصل کرده و جا افتاده است نه یه برده گوش به فرمان! ایشون با معیار خودشون ازدواج کردن. همیشه حق انتخاب بوده و هست. منتها اونموقع ظاهر و باطن یکی بودن الان نیست!
نه دقت نکردید. مادربزرگ شما به قبل رو میگم. این چیزی نبوده که از نسل های قبل به ارث برسه به نظرم.

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Riemann
ارسال: #۴۴۸۸۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۷:۰۷ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من خودم خیلی نسبت به تغییرات حساس بودم ی چیزی در حد شلدون کوپر . ولی بعدا فهمیدم وقتی تغییرات سخته که بخوای جلوش مقاومت کنی وگرنه خیلی زود میتونی باهاش سازگار بشی (منظورم اتفاقات بد و ناراحت کننده نیست که باعث تغییر میشه)
کاربر محترم، لطفا به زبان انگلیسی پاسخ دهید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۷۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۵۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close