زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۳۵۶۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲:۰۲ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مثلا شیراز ها بخاطر اینکه آب و هوای خیلی خوبی دارن طبیعتا میچسبه همش خواب باشن مخصوصا اردیبهشت
مثلا اونجا که حضرت سعدی میگه "سفر کنید رفیقان که من گرفتارم" اوج شیرازی بودن خودش رو نشون میده Big Grin

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , salam5 , sss , crevice , SepidehP
ارسال: #۴۳۵۶۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲:۰۳ ق.ظ
یادش بخیر یه دوستی داشتم اصفهان . همش با ماشین میومد تا دانشکده. یکبار هم تعارفمون نکردم سوار ماشینش بشیم Sleepy

امااااااان از آدرس دادنهاشون Big Grin اصفهان بودم بلد نبودم مسیر. رفته بودم میدون انقلاب.گفتم میخوام برم سبزه میدون. با همون لهجه قشنگشون گفت یه صدمتر جلوتر....
به جون خودم وقتی رسیدم سبزه میدون رفتم شکایتتون را به علامه مجلسی کردم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , SepidehP
ارسال: #۴۳۵۶۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ ق.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  در مورد اصفهانی هم میگن ولی نظر ابن بطوطه رو بخونین:
" آنها مردمانی گشاده دست هستند. هم چشمی و فخرفروشی که میان آنان است، به ویژه در مورد خوراک و مهمان نوازی، حکایت های زیادی را به وجود آورده است. مثال اینکه یک اصفهانی رفیق خود را دعوت می کند و می گوید: «بیا برویم نان و ماس با هم بخوریم»؛ ولی وقتی او را به خانه می برد، انواع غذاهای گوناگون پیش او می آورد و اصفهانی ها به این رفتار خود بسیار افتخار می کنند."

کلا شرایط تاریخی و جغرافیایی در خصوصیات آدم ها موثره, اگر یزدی ها خسیس هم باشن, اقتضای طبیعت خشک اونجاست که محتاطشون کرده نه این که صفت بدی براشون باشه.
جناب ابن بطوطه بسیار دانا بودنBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , The BesT
ارسال: #۴۳۵۶۴
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۲:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط sss.)
(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مااااااان از آدرس دادنهاشون [تصویر:  biggrin.gif] اصفهان بودم بلد نبودم مسیر. رفته بودم میدون انقلاب.گفتم میخوام برم سبزه میدون. با همون لهجه قشنگشون گفت یه صدمتر جلوتر..
باز خوبه, یه بنده خدایی آدرس گرفته بود تا شیراز فرستاده بودنشSmile
من این مدل آدرس دادن و از اهالی یه شهر دیگه هم دیدم, با دوستم بودیم, همون اول خیابون پرسیدیم گفتن ۱۰۰ متر جلوتر, نفر بعدی بازم همون ۱۰۰ متر, دو سه کیلومتری رفتیم تا ۱۰۰ متر تموم شدBig Grin
بعدا یاد گرفتیم هر وقت کلیدواژه ۱۰۰ مترو شنیدیم, حتما تاکسی بگیریمSmile

(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  مثلا اونجا که حضرت سعدی میگه "سفر کنید رفیقان که من گرفتارم" اوج شیرازی بودن خودش رو نشون میده [تصویر:  biggrin.gif]
سعدی یه پا جهانگرد بوده برا خودش, شیرازی اصیل فقط حافظ که هوای همشهریاشم داشته به بقیه میگفته " به شیراز آی و فیض روح قدسی بجوی از مردم صاحب کمالش" تازه با ذکر دلیل "نسیم باد مصلی و آب رکن‌آباد_ غریب را وطن خویش می‌برند از یاد//
نمی‌دهند اجازت مرا به سیر و سفر_ نسیم باد مصلی و آب رکن‌آباد"

(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  جناب ابن بطوطه بسیار دانا بودن[تصویر:  biggrin.gif]
روحش شاد. حالا فرصت کنم از خاطرات شهرهای دیگه هم مینویسم, فیض ببریدSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , pioneer01 , SepidehP
ارسال: #۴۳۵۶۵
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۰۰ ق.ظ
من به خاطر اینکه خوابگاه بودم و اتاقمون هم برو بیا زیاد داشت، اخلاق شهرهای مختلف خوب دستم اومده، چند ساعت با طرف صحبت کنم یا مخصوصا اگه دور هم بریم بیرون، متوجه می‌شم کجایی هست. اتفاقا دوستای یزدی خیلی زیادی داشتم و خسیس نیستند، در وسع خودشون خرج می‌کنند. بار اول بود شنیدم خسیس باشند. اگه یه روزی محدود بشم که دوستام رو فقط از استان‌های خاص حق دارم انتخاب کنم اول یزد هست. با اینکه مذهبی هستند هم من ندیدم اعتقادات این و اون رو انگول کنند. بعد از یزد هم شیراز، حداقل اخلاقشون با من خوب جور می‌شد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , pioneer01 , sss , big cloud
ارسال: #۴۳۵۶۶
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ق.ظ، توسط Riemann.)
Who cares !
ارسال: #۴۳۵۶۷
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۰۳ ق.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  در مورد اصفهانی هم میگن ولی نظر ابن بطوطه رو بخونین:
سفر ابن بطوطه ۷۰۰ سال پیش بود. شما دقت کنید توو همین چند دهه‌ی اخیر رفتار و اخلاق مردم چقدر تغییر کرده.
ارسال: #۴۳۵۶۸
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۰۳ ق.ظ
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰ ب.ظ)Avril89 نوشته شده توسط:  من لبتابم اصلا لیبل فارسی نداره از خیلی ساله بدون لیبل فارسی تایپ میکنم اصلا فکر نمیکردم یه پوئن مثبت باشه!!!
تایپ ده انگشتی یه امتیاز خیلی بزرگه! کلا خیلی ضایست برای یه مهندس کامپیوتر که بخواد یه خط کد تایپ کنه سرشو بیاره پایین و دنبال حروف بگرده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۳۵۶۹
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط diligent.)
(۰۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  ۳-چرا میگن آبادانی ها زیاد لاف میزنن؟ (دلیل این مورد را پرس و جو کردم. گفته شده که در زمان پهلوی اولین فرودگاه بین المللی توی ابادان راه اندازی شد و اولین واردات و صادرات از خوزستان صورت میگرفته.برای همین مردم اونجا خیلی مغرور شدن و همین باعث شده که خودشون را تافته جدابافته بدونن )
لاف رو برا خنده و دور همی میزنن. اما مغرور بودن! اصلا اینجور نیست. خیلی خاکی و خونگرم هستن. اولین باره میشنوم. اگه مغرور بودن که اینقد با غریبه هایی که میان شهرشون خوب تا نمیکردن. کسی بره آبادان و اهواز اصلا احساس نمیکنه اومده تو شهر غریب.
+ از اصفهانیا آدرس نپرسین. خودتون با گوگل مپ آدرس هر جا رو خواستین پیدا کنین

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۴۳۵۷۰
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط MarkLand.)
(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ق.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(09 بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  مثلا شیراز ها بخاطر اینکه آب و هوای خیلی خوبی دارن طبیعتا میچسبه همش خواب باشن مخصوصا اردیبهشت
مثلا اونجا که حضرت سعدی میگه "سفر کنید رفیقان که من گرفتارم" اوج شیرازی بودن خودش رو نشون میده Big Grin
بیشتر این حرفا درمورد شیراز از حسادته من که خیلی از بچه های دانشگاهای خوب رو دیدم بسیار فعال و شیرازین بهترین و فعالترین ورودی خودمون شیرازی بود لابد شما بیکارین همیشه خوابین وگرنه اگر ادم کار و زندکی داشته واسش این حرفا بی معنیه
حضرت سعدی هم نمی دوین بدونین که کی از دنیا دیده ترین شعرا هست جالبه که حتی دست به تحریف معنی برای کنایه زدن می کنین اشکال نداره با این حرفا خوش باشین

ولی الحق که شما بسیار فعالین اینجا و نقش اسپمر رو به تنهایی ایفا کردین بد نیست شهرتون رو بفرمایین با این ادمای فعال بیشتر اشنا شیم Big Grin

think positive
ارسال: #۴۳۵۷۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۵۷ ق.ظ
حالا با ی شیرازی همسفر بودم و اون ۴ روز کلا با هم بودیم. خیلی خوب بود، صبحا منو از خواب بیدار می کرد بعد تا من حاضر شم پتومو تا می کردSmile اصن اون چند روز زندگی منو انداخته بود رو دور تندSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , sss
ارسال: #۴۳۵۷۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۲:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۲۷ ق.ظ، توسط crevice.)
با هم مهربون باشین بچه ها Smile
والا فک نکنم شیرازی ای ناراحت بشه اگه بهش بگن شیرازیا تنبلن (فکرینگ). چون از نظر خودشون شیرازیا شادن و اهمیت میدن به تفریحشون
خارج از شوخی هر شهری همه مدل آدمی داره. اما ی نکته ی جالبی که توی شیراز من بوضوح حسش میکنم اینه که از اون کارگری که در حد خورد و خوراکش درامد داره تا اونی که میلیاردره خیلی به پس انداز اینا فکر نمیکنن و سعی میکنن بهترین لباس و خوراک و تفریحو داشته باشن. دقیقا زندگی در لحظه و لذت ازش. طرف شاید زیر یه تومن حقوقش باشه اما شیک ترین لباسو میپوشه و هر تقی به توقی بخوره اساس پارک و تفریح و پیک نیک رفتنش براهه. کاش منم اینجوری بودما(بازم فکرینگ) . لامصب خواب و موزیک بیشتر میچسبه یه من Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , sss , αɾια
ارسال: #۴۳۵۷۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۲:۱۶ ق.ظ
(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  کلا جالبه بعضیا کاسه داغتر از آش میشن Big Grin
والا من که ناراحت نمیشم بگن شیرازیا تنبلن (فکرینگ).
نظر هر کس واسه خودش محترمه و به زور نمیشه به کسی گفت که حساس باش یا نباش شما ناراحت نمیشین خیلی هم خوب بگین تو پیام خصوصی یا چت باهاتون شوخی کنن اما وقتی تو جمع عمومی یه حرفی زده میشه اینجا دیگه با عرض شرمندگی از قواعد شخصی شما لزوما همه تبعیت نمی کنن و ممکنه اش داغ تر از کاسه بشن

think positive
ارسال: #۴۳۵۷۴
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۲:۲۵ ق.ظ
(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۱۶ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(10 بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۹ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  کلا جالبه بعضیا کاسه داغتر از آش میشن Big Grin
والا من که ناراحت نمیشم بگن شیرازیا تنبلن (فکرینگ).
نظر هر کس واسه خودش محترمه و به زور نمیشه به کسی گفت که حساس باش یا نباش شما ناراحت نمیشین خیلی هم خوب بگین تو پیام خصوصی یا چت باهاتون شوخی کنن اما وقتی تو جمع عمومی یه حرفی زده میشه اینجا دیگه با عرض شرمندگی از قواعد شخصی شما لزوما همه تبعیت نمی کنن و ممکنه اش داغ تر از کاسه بشن
من بی ادبی ای توی پست ایشون ندیدم و یه سوال اینکه شما شیرازی هستین؟
پ.ن: در کل منظورم فقط به شما نبود و کلی بود.
پ.ن: در ضمن من اون جمله رو که تگ کردین رو در پست بالا ادیت کردم ولی شما سرعتی ریپلای زدین Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۴۳۵۷۵
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۲:۲۹ ق.ظ
(۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(09 بهمن ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰ ب.ظ)Avril89 نوشته شده توسط:  من لبتابم اصلا لیبل فارسی نداره از خیلی ساله بدون لیبل فارسی تایپ میکنم اصلا فکر نمیکردم یه پوئن مثبت باشه!!!
تایپ ده انگشتی یه امتیاز خیلی بزرگه! کلا خیلی ضایست برای یه مهندس کامپیوتر که بخواد یه خط کد تایپ کنه سرشو بیاره پایین و دنبال حروف بگرده.
من تایپ ده انگشتی بلد نیستم سختمه یادبگیرم Confused ولی همینطور هم تایپم سریع است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۱,۰۲۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۸۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close